Hosté nerozhodný výsledek brali, neboť do Valmezu odcestovali citelně oslabení. Spartaku na hřišti krajského rivala scházeli Malenovský s Ondřejkou nebo Minář. Mezi tyčemi dostal příležitost Unger, v základní sestavě se objevili i další mladíci.

„Myslím si, že kluci se svých úkolů zhostili dobře. Ať už to byl Unger, který neudělal chybu, nebo třeba Rožek. Bylo vidět, že v některých fázích jim schází větší zkušenost, protože jsme nějaké brejkové situace řešili špatně, ale jinak jsem rád, že se zapojili a chytili se své šance,“ prohlásil kouč Hulína Jindřich Lehkoživ.

Utkání hrané za vytrvalého deště začali lépe domácí. Hned v 5. minutě se na nebezpečně padající centr musel natáhnout právě Unger, který odvrátil balon pouze k domácímu Tobiášovi, jehož následnou střelu k tyči hostující mladík bravurně zneškodnil. Stejně dobrý zákrok si debutant mezi hulínskými tyčemi připsal i po střele Klimpara.

Spartak zahrozil až po půlhodině hry. Po Michálkově centru hlavičkoval v nadějné pozici Šrom nad branku. Mimo skončila i střela Hradila, pokus Šroma zase zblokovala domácí obrana.

V závěru úvodní části si další pohotový zákrok připsal po Gomolově střele Unger.

„O poznání živější hra byla k vidění ve Valmezu ve druhém poločase. Domácí se více tlačili do útoku a toho se snažili hosté využít ke svým výpadům,“ uvedl na klubovém webu Hulína sekretář Spartaku Jaromír Klepš.

Skóre se však na podmáčeném terénu ani přes několik slibných příležitostí a střel nezměnilo.

Hulín po bezbrankové remíze zůstal v horní polovině tabulky, Valmez se stále ohlíží za sebe.

Jistou záchranu totiž stále nemá.

Spartak nyní čeká náročný a závěrečný program. Už v úterý 5. června vyzvou hráči Hulína v prestižní derby s Hanáckou Slavií Kroměříž, o víkendu pak absolvují v Petřkovicích poslední zápas sezony.

„Uvidíme, jak na tom budeme zdravotně s marody. Doufáme, že na derby s Kroměříží i v týdnu přijde dost lidí. Chceme zůstat kolem sedmého místa v tabulce,“ přeje si Lehkoživ.

Fortuna MSFL, 28. kolo -

TJ Valašské Meziříčí – SK Spartak Hulín 0:0

Rozhodčí: Denev – Petr, Sedláček (Vontroba)

Žluté karty: Žilinský – Zlámal, Michal Vyskočil

Diváci: 120

Valašské Meziříčí: Mucha – Vrána, Drozd, Šulák, Chapodze – Žilinský, Tobiáš (71. Výmola), Furmánek (46. Vychodil), Bartozel – Gomola, Klimpar.

Hulín: Unger – Michal Vyskočil, Josl, Zlámal, Michálek – Hradil, Tureček, Dvořáček, Rožek (81. Pospíšil), Šrom – Martin Vyskočil (71. Oulehla).