„Zápas byl vyrovnaný, výsledek odpovídá. Remízu bereme. Kluci zaslouží pochvalu za splnění pokynů, hráli organizovaně. Jedna naše chyba byla potrestaná, ale jinak si mužstvo počínalo zodpovědně," uvedl trenér Hulína Jindřich Lehkoživ.

PROSTĚJOV – HULÍN 1:1 (0:0)

Zatímco v Kroměříži Spartak postavil obrannou hráz, s dalším týmem ze špice tabulky si to rozdal na férovku. A to i přesto, že postrádal zraněného Šroma a zkušeného Červenku, jenž plnil roli trenéra u juniorky Zlína. V první půli se ujal vedení Prostějov zásluhou Hirsche, který po zaváhání Kroči přehodil Chytila. Za necelých deset minut ale bylo vyrovnáno, když po kombinaci napřáhl za vápnem Svatopluk Kadlec a trefil se krásně pod břevno. Po změně stran se hra přelévala z jedné strany na druhou, ale po řadě nadějných situací gól už nepadl ani na jedné straně.

Vedle výsledku byl dalším plusem pro Spartak úspěšný debut obránce Andreje Labudy v základní sestavě. „Zvládl utkání na jedničku. Sice mu ke konci docházeli síly, protože ještě nemá natrénované, ale bude pro nás platný. Jeho výkon mě nepřekvapil, věděl jsem, že má kvalitu," poznamenal kouč Lehkoživ.

Ten prožívá se svými svěřenci příjemné časy. Na hřišti adepta na postup do druhé ligy Spartak rozšířil sérii bez porážky už na sedm duelů! „Těší mě to. A hlavně doufám, že na ni navážeme doma s Hlučínem a i v dalších zápasech. Chceme ji udržet co nejdéle," podotkl.

Ruku v ruce s tím se výběr bývalého kouče Hanácké Slavie blíží předním pozicím v MSFL, z devátého místa mu chybí na čtvrté už jen čtyři body. Nicméně vytyčená či vytoužená meta dále plave ponořená ve vodě. „Tabulku neřešíme. Měli jsme za cíl záchranu, to už se nám asi podaří a teď se chceme bavit fotbalem. Na konci uvidíme, co nám to v pořadí přinese," řekl s úsměvem Lehkoživ.

Branky: 28. Hirsch – 37. Kadlec. ŽK: Pančochář, Koudelka, Fládr, Sus – Dvořáček, Elšík, Vyskočil. Rozhodčí: Tomanec – Ondráš, Kubica. Diváci: 300.

Prostějov: Kofroň – Rus, Zatloukal, Sus, Krejčíř (75. Šteigl) – Hirsch, Zelenka, Pančochář, Fládr – Koudelka, Kroupa.

Hulín: Chytil – Labuda, Číhal, Kroča, Vyskočil – Dvořáček (81. Mjuller), Laciga, Zlámal, Kadlec, Krhut (88. Kováč) – Elšík.