HULÍN – SLOVÁCKO B 1:2 (0:1)

Do utkání vstoupila aktivněji záloha prvoligového Slovácka, po čtvrt hodině se však do nadějných akcí dostával i Spartak. Nicméně první branku vstřelili jen přece hosté, když ve 37. minutě vymetl ze standardky šibenici Kalouda. „V první půli jsme si vytvořili velké množství šancí, které jsme ovšem neproměnili. Luboš nás nádhernou trefou zachránil," poznamenal kouč Slovácka Vladimír Michal.

Po pauze se hrál vyrovnaný fotbal, přičemž Hulín usiloval o vyrovnání, Laciga ani Krhut se však přes obranu Slovácka neprosadili. Opačně tomu bylo při kombinační souhře hostů v 70. minutě, kterou přesně zakončil Sadílek. „Inkasovali jsme zrovna, když jsme se dostávali do tlaku," mrzelo spartackého lodivoda. „Trochu jsme se ve druhé půli stáhli a spíše jsme vyčkávali na další šanci, která přišla," byl oproti tomu spokojený Michal.

Slovácko poté kontrolovalo utkání, nicméně v závěru přišlo jen přece zdramatizování duelu. Daněk stáhl Krhuta, obdržel červenou kartu a domácí vstřelili gól z penalty. Víc už toho ovšem nestihli. „Byla to pro nás zbytečná kaňka na zápase. Měli jsme na hřišti dost zkušených hráčů, abychom si to za stavu 2:0 lépe pohlídali. To by se nám nemělo stávat," sdělil Michal, jenž měl jinak důvod ke spokojenosti.

„Celý zápas jsme měli pod kontrolou a naše výhra je naprosto zasloužená," uvedl. „Zápas měl dobrou kvalitu. Hosté byli častěji na míči, ale i my jsme měli několik šancí, které jsme neproměnili. V závěru už nám nezbyl čas. Utkání by více slušela remíza," nabídl svůj pohled Lehkoživ.

Hulínu nyní patří čtyři kola před koncem MSFL deváté místo.

Branky: 90. Dvořáček z pen. – 37. Kalouda, 70. Sadílek. Rozhodčí: Dresler. ŽK: Vyskočil – Prajza. ČK: 87. Daněk. 105 diváků. Hulín: Chytil – Vyskočil, Kroča, Číhal, Labuda – Šrom, Dvořáček, Laciga (78. Mjuller), Červenka, Krhut – Zlámal (46. Kadlec). Trenér: J. Lehkoživ. Slovácko B: Daněk – Jeleček, Holek, Mezlík, Prajza – Michna (84. Pilka), Kalouda, Sadílek, Fojtášek (79. Rusňák) – Zajíc (88. Kohoutek), Galuška. Trenér: V. Michal.