Zatímco středopolaři Slovácka Marek Havlík s Jakubem Petrem mistrovské zápasy celku z Uherského Hradiště v HET lize kvůli radostné životní události vynechali, zkušený záložník Spartaku Michal Dvořáček zvládl porod i neúspěšnou velikonoční bitvu s vedoucím Prostějovem (1:4).

„Trenér byl trošku nervózní. Přál si, abychom rodili ve středu nebo v sobotu. Já jsem ale rád, že to takto vyšlo,“ líčí čerstvý otec dcery Emílie.

Třiatřicetiletý fotbalista na trávníku proti Prostějovu vydržel celých devadesát minut, i když za sebou měl náročnou noc a před úvodním jarním duelem vůbec nespal.

„Manželka Zuzana rodila ze čtvrtka na pátek. Domů jsem se dostal až o půl páté ráno. Chtěl jsem si trochu odpočinout, ale první dcera zrovna vstávala, tak jsem se do postele vůbec nedostal,“ popisuje Dvořáček.

Jelikož už má opora Spartaku doma dvouletou Adélku, nebylo to poprvé, kdy před mistrovským zápasem vůbec nespala. Únavu ale bývalý hráč Mistřic, Nedachlebic nebo Napajedel na trávníku v zápalu boje vůbec nevnímal.

„Měl jsem z toho docela strach, ale běhalo se mi docela dobře,“ říká středopolař Hulína.

Únavu začal pořádně cítit až večer po prohraném zápase, takže na oslavu narození druhé dcery mu nezbyly téměř žádné síly.

„Poseděli jsme v nejužším rodinném kruhu a brzy šli spát,“ říká.

Po debaklu 1:4 ani nebyla na pořádný mejdan správná nálada.

„Za výsledek si ale můžeme sami,“ ví Dvořáček.

„Prostějov je sice asi nejlepší tým v celé soutěži. Má rychlé a důrazné mužstvo, ale my jsme mu to zbytečně ulehčili. Stejně jako v zimní přípravě jsme se dopustili hloupých chyb, které silný soupeř využil. Mohli jsme je potrápit víc,“ míní domácí osmička.

Právě hrubé individuální chyby srážely účastníka MSFL i v dlouhé zimní pauze, teď jej srazily proti lídrovi soutěže.

„Máme problémy s disciplínou. Pokud se nedokážeme poučit, nebudeme plnit taktické pokyny trenéra a nebudeme disciplinovaní, budeme mít problémy,“ tuší Dvořáček.

Spartak má sice po podzimu nahráno a do druhé poloviny sezony vstupoval s čtyřiadvaceti body na kontě, ale pokud nezachytí začátek, může se trápit.

„Zápasů nás čeká hodně, bude se hrát středa - sobota, a pokud se nedáme do kupy, můžeme se rychle dostat do spodních pater tabulky,“ tuší Dvořáček.

„Musíme hrát kombinační fotbal, který nás zdobil na podzim. Chytnout se náhodným vítězstvím a udělat sérii,“ plánuje.

Hulín v zimě přišel o důležitého středopolaře Motala, v kádru už nejsou ani Otruba s Kovářem.

„Slabší ale nejsme,“ ujišťuje třiatřicetiletý fotbalista.

Horší je absence klíčového stopera Davida Kostky a dalšího obránce Tomáše Josla.

„Obranná fáze není dobrá. Už v přípravě jsme se soupeři z nižších soutěží inkasovali hodně laciných branek,“ připomíná Dvořáček, který v šestnácti letošních zápasech zaznamenal čtyři góly.

Další branky by rád přidal i na jaře.