Na posledním místě bude zřejmě Břest, který hostí právě vedoucí tým tabulky. Vzhledem k nelichotivému postavení celků z okresu Kroměříž v I. B třídě může v létě příštího roku opustit okresní přebor hned trojice týmů.

BŘEST (14) - LUBNÁ (1)

Jakýkoliv jiný výsledek než vítězství vedoucího týmu tabulky na hřišti posledního by byl určitě překvapením podzimní části okresního přeboru. Hosté mohou vítězstvím zaokrouhlit svou úspěšnou sérii, ve které vyhráli posledních devět zápasů. Břest vstřelil v šesti domácích zápasech pouhých šest branek.

Domácí budou muset mobilizovat všechny síly, i psychické, protože v minulém kole inkasovali v Prusinovicích devět branek. Lubná získala nejvíce bodů na hřištích soupeřů. Ze sedmi utkání šestkrát vyhrála.

„Proti nejlepšímu celku soutěže musíme bezchybně hrát především v obraně. Nechci, aby utkání skončilo ostudnou porážkou. Nic jiného než bojovat nám nezbývá.

Bude důležité, jak se hráči vyrovnají s vysokou porážkou v minulém kole. Dostaneme dva góly a přestáváme hrát. Někteří hráči to komentují slovy, že to stejně nemá cenu, a to je špatné. V tomto utkání nemáme co ztratit, můžeme jen překvapit,“ poznamenal trenér Břestu Antonín Vymětal.

„Doufám, že překvapení kola se zrodí na jiném hřišti, než v Břestu. S ničím jiným než se ziskem tří bodů nemůžeme počítat. Chceme podzimní část završit desátým vítězstvím v řadě. Zatím nevíme, zda nastoupí náš nejlepší střelec Bačinský, který se zranil v Kyselovicích,“ uvedl trenér Lubné Marek Piškula.
Vzájemná bilance od r. 2000: 1-1-0, 3:2. Série: Lubná 9x výhra. Tip: 2.

ADMIRA HULÍN (2) – PRUSINOVICE (11)
Admira těží především z domácího hřiště s umělým trávníkem. V posledních jedenácti zápasech doma neprohrála. Prusinovice v předchozích čtyřech utkáních v Hulíně nedokázaly zvítězit. Admira je ve formě a proti nevýrazným Prusinovicím by měla uhrát tři body. Hosty povede z lavičky, po odstoupení dvojice Pumprla – Němec, ve druhém utkání Mikulík.

„V minulém kole zvítězily Prusinovice 9:2, takže budou tímto výsledkem určitě povzbuzeny. My jsme vyhráli venku a věřím, že podzimní část zakončíme dalším vítězstvím tak, abychom byli po podzimu spokojeni s druhým místem. Terén bude pro nás asi výhodou. Předpokládám, že potvrdíme naši dobrou formu i v posledním zápase,“ vysvětlil trenér Admiry Pavel Vlha.

„Nastoupíme ve stejné sestavě jako v zápase s Břestem. K velkým změnám nedojde, protože máme několik hráčů zraněných. Jakýkoliv bodový zisk z Hulína by byl pro nás úspěchem. Můžeme jen překvapit. S každým mužstvem se dá hrát, i když si myslím, že domácí jsou nejlepším mužstvem okresního přeboru,“ doplnil trenér Prusinovic Ivan Mikulík.
Vzájemná bilance od r. 2000: 4-3-1, 13:7. Série: Admira doma 11x bez prohry. Tip: 1.

SKAŠTICE (6) – ŽERANOVICE (8)
V domácím prostředí se Skašticím v poslední době bodově nedaří. Hosté ze Žeranovic také nezažívají příliš úspěšný závěr podzimu. V posledních pěti utkáních ani jednou nezvítězili. V obou týmech tak panuje ponurá nálada. Utkání bude měřítkem, kdo ze soupeřů patří k absolutní špičce okresního přeboru.

„Čeká nás těžký soupeř. Žeranovice jsou sice nováčkem, ale v týmu nastupuje řada kvalitních hráčů. Naše bilance posledních domácích zápasů je špatná, takže nám velí zvítězit, abychom byli po podzimu mezi nejlepšími pěti mužstvy. Hlavně se budeme snažit, aby byl divák spokojený, a my jsme mu předvedli hezký fotbal.

Doufám, že se soupeř bude snažit také hrát fotbal, ne jako Němčice,“ přeje si kouč Skaštic Ivo Frýdl.
„Doufám, že se bude hrát na lepším terénu, než na jakém se hrálo před týdnem u nás. V posledních zápasech se naše hra trošku zlepšila. Když proměníme šance, do kterých se určitě dostaneme, tak můžeme zabodovat. Hodně bude rozhodovat, na jakém terénu se bude hrát,“ podotkl trenér Žeranovic Karel Klimek.
Vzájemná bilance od r. 2000: 1-0-3, 10:13. Série: Skaštice doma 4x bez výhry – Žeranovice 5x bez výhry. Tip: 2.

MARTINICE (3) – MRLÍNEK (5)
V Martinicích se střetnou celky z horních pater tabulky. Proto se dá očekávat výborný fotbal. Pro Mrlínek je povzbuzením výhra nad Skašticemi.
„Všichni jsme znechuceni utkáním v Němčicích. Nikomu se moc nechce hrát, protože co tam předvedl rozhodčí, to byla hrůza. Hráči jsou zdrcení. Doufám, že se jejich nálada do nedělního zápasu zlepší.

Doma se chceme rozloučit s diváky výhrou,“ říká trenér Martinic Ladislav Fischer.
„Doufám, že zabojujeme a podaří se nám získat alespoň bod. Víme, že v Martinicích remizovala jen Admira Hulín, ale doufám, že se nám to podaří. Nastoupíme s vítěznou sestavou jako v minulém kole.

V Martinicích nemáme co ztratit, a když přivezeme z horké půdy bod, budeme všichni spokojeni,“ doplňuje vedoucí mužstva Mrlínku Martin Kaďůrek.
Vzájemná bilance od r. 2000: 1-0-1, 4:4. Série: Martinice doma 6x bez prohry. Tip: 1.

ZDOUNKY (10) – NĚMČICE (4)
Zdounky v minulém kole inkasovaly v Ludslavicích pět branek. Hosté z Němčic v nervózním duelu s Martinicemi získali na domácí půdě všechny tři body. Domácí mají aktuálně nejslabší formu. Za posledních šest kol vybojovali jen tři body. Pro Zdounky už by jakákoliv ztráta mohla být kritická.
„V poslední době se nám nedaří. Když dáte venku tři góly a pět jich dostanete, tak je to špatné. Budeme rádi za každý bod. Vidíte, jakou máme formu. Nedaří se nám a je nás málo.

Musíme hrát tak, abychom uhráli alespoň bod,“ dodává trenér Zdounek Ladislav Andrýsek.
„Je až nehorázné jak „trenéři“ bohatých oddílů ospravedlňují prohry svých týmů špatným terénem, nefotbalovostí nás ostatních, slabou úrovní rozhodčích atd. Vše vyvrcholilo hodnocením trenéra Martinic, který je z domácího prostředí asi zvyklý na „bezchybné“ výkony mužů v černém.

Když rozhodčí dělá chyby na obě strany, je překvapen. Rozhodčí rozhodně více trestal naše hráče a nebýt nesportovního chování Hošťálka, zápas neskončil takovým divadlem. Hostující hráči neunášeli průběh utkání, který vyvrcholil inzultací našeho brankáře. Navíc inzultující Hošťálek před koncem prvního poločasu úmyslně šlápl v přerušené hře Mrázkovi do rozkroku, a tím mu způsobil tržnou ránu na citlivém místě, která si vyžádala ošetření pěti stehy.

Domácí hráči a pořadatelé proto bránili tohoto viníka, aby nedošlo k dalším nepříjemnostem. Vše viděl z bezprostřední blízkosti delegát svazu, který snad vše popsal v zápise o utkání. Překvapením bylo, že našeho otřeseného brankáře rozhodčí dodatečně vyloučil za údajné provokace. Zbytek zápasu se bez Hošťálka dohrál v celkem klidné atmosféře se šťastným koncem pro nás, byť hosté působili v některých chvílích fotbalověji.

Je směšné, že si Martinice, klub fotbalistů z celého okresu neporadí bez přispění rozhodčích s němčickými amatéry. Do Zdounek jedeme v klidu dohrát úspěšnou podzimní část. Nechceme jen odkopávat míče a okopávat domácí hráče. Věřím, že i domácí hráči přistoupí k tomuto utkání ve stejném duchu.

Byť Zdounky po úspěšném vstupu do soutěže neprovází v poslední době dobré výsledky, čekám vyrovnaný zápas. Snad dáme dohromady jedenáct zdravých hráčů“ řekl trenér Němčic Václav Hůzl.
Vzájemná bilance od r. 2000: soupeři se nestřetli. Tip: 0.


CHVALČOV (7) – LUDSLAVICE (9)

Ani jedno vítězství na domácí půdě v posledních čtyřech zápasech. Taková je bilance nováčka z Chvalčova. Z pěti zápasů získal v domácím prostředí jen pět bodů a to je nejméně ze všech účastníků okresního přeboru. Jakékoliv zaváhání už si prostě Chvalčov doma nemůže dovolit.
„Rozhodně nemůžeme doma ztratit body.

Po podzimu chceme mít dvacet bodů, a proto potřebujeme Ludslavice porazit. Na soupeře si docela věříme. Na to, že už třetí týden netrénujeme, tak si udržujeme stabilní formu. Bude to asi můj poslední zápas na lavičce Chvalčova. Nejde to skloubit s prací dohromady. Jsem na trénování sám, a pokud se realizační tým nedoplní, tak určitě skončím,“ doplnil trenér Chvalčova Bohuslav Polášek.

„Nejedeme k utkání s poraženeckou náladou. Chceme zakončit první polovinu soutěže nějakým bodovým ziskem. Celkem se nám daří, když pominu výbuch v Martinicích. Minulý týden jsme zdárně zvládli zápas s týmem Zdounek. V první řadě si chceme v klidu zahrát fotbal, protože nějaké body už na kontě máme, a uhrát, co se dá,“ myslí si trenér Ludslavic Ivan Velísek.
Vzájemná bilance od r. 2000: 1-1-2, 6:11. Série: Chvalčov doma 4x bez výhry. Tip: 1.

KYSELOVICE (12) – ZÁHLINICE (13)

Kyselovicím se proti Záhlinicím příliš nedaří. Ještě ani jednou v historii vzájemných duelů domácí nezvítězili. Hosté ale v této sezoně venku příliš bodů nezískali. Bude to hodně důležitý zápas pro oba týmy, které se chtějí v tabulce posunout ze sestupových příček.

„Pro nás to bude zápas podzimu. Musíme hrát zodpovědně od první minuty. Se Záhlinicemi se nám výsledkově nedaří, ale uděláme pro úspěch maximum, abychom se dobrým výsledkem odrazili do jarní části. Ze soupeře máme respekt, což je dobře. Až na Krčmu budeme kompletní,“ prohlásil kouč Kyselovic Vít Říkovský.

„Můžeme jen překvapit. Velkým optimistou však nejsem, přestože Kyselovice jsou v domácím prostředí nevýrazné. V našem mužstvu však vládne pesimismus. Důkazem toho byly dvě zahozené penalty v zápase s Chvalčovem,“ sdělil trenér Záhlinic Rudolf Zavadil.
Vzájemná bilance od r. 2000: 0-2-2, 3:7. Série: Záhlinice venku 8x bez výhry. Tip: 1.

TABULKA STŘELCŮ

13 – Šimčík (Martinice)
12 – Bačinský (Lubná)
8 – Hošťálek (Martinice) a Štěpánek (Němčice)

PŘEČTĚTE SI VÍCE ZPRÁV Z KROMĚŘÍŽSKÉHO REGIONU

Moje Kroměřížsko Sport Kultura Podnikání Černá kronika