III. TŘÍDA - SKUPINA A
KOMÁRNO – RAJNOCHOVICE 1:3 (1:2)

V derby zvítězili před rekordní návštěvou kola favorizovaní hosté. Ve třech vzájemných zápasech zatím Komárno nedosáhlo ani na bod. Rajnochovice vedly dvěma góly během pěti minut. Domácím se podařilo krátce před přestávkou snížit.

Ve druhém poločase měli domácí šanci na vyrovnání, kterou nedali, a hosté z brejku přidali Rolincem třetí branku. Hosté měli mnohem víc šancí než domácí, a kdyby je všechny proměnili, mohl být výsledek dvojciferný.

„Bylo to velmi pohledné utkání. Hráli jsme nejlepší podzimní zápas. Domácí se jen bránili. Měli jsme spoustu šancí, které jsme neproměnili,“ dodal trenér Rajnochovic Malát.
Branky: 45. V. Hruška – 16. T. Ides, 21. M. Čech, 53. Rolinc. Rozhodčí: Mikšík. 250 diváků.
Komárno: Tvrdoň – J. Šindelek, J. Orava (35. V. Matůšů), M. Matůšů, P. Indruch, M. Palát, J. Palát, Švarc (15. Koláček), Hruška, L. Orava, Bancík (75. Navtípil).
Rajnochovice: Rýc – Vagač, Staša, Dubčák, P. Doležal, Kubík, M. Čech, Rolinc, Staněk, Ides (M. Doležal, M. Čech, Fojtík).

RUSAVA B – HLINSKO P. H. 2:1 (1:1)

Hned ve třetí minutě šli domácí lacinou brankou do vedení, ale hosté brzy vyrovnali a vyvedli rusavské hráče z dojmu, že je čeká snadné vítězství.
Naopak první poločas byl vyrovnaný s šancemi na obou stranách. Po přestávce hostům začaly docházet síly a domácí si vytvořili územní převahu, kterou korunovali pěkně kopnutým trestným kopem a zvýšením stavu na 2:1. V závěru se hosté snažili o vyrovnání, což nabídlo domácím prostor k rychlým brejkům.

Ale ani Vávra, Novotný a Pavel Kocman nedokázali potvrdit vítězství definitivně. Přesto si domácí zaslouženě připsali tři body a poprvé z pěti vzájemných zápasů zvítězili.

„Na hřišti, které spíše připomínalo rybník, padaly branky velmi záhy po začátku. Nejprve domácí hned z prvního útoku otevřeli skóre. Následně jsme domácí zatlačili před jejich pokutové území a brankou Odstrčilíka vyrovnali.
Ve druhé půli již bylo hřiště v takovém stavu, že to bylo z obou stran spíše fotbalové trápení, a tak rozhodla standardní situace domácích, která jim zajistila tři body,“ dodal hráč Hlinska Marek Zdráhal.

Branky: L. Kocman, Vávra – Odstrčilík. Rozhodčí: Měrka. 80 diváků.
Rusava B: Bureš – D. Krajcar, T. Krajcar, Wiesner, Matela, Pavelec (70. Kocman), Vávra, J. Vaculík (46. Novotníček), Sklenařík, Novotný, L. Kocman.
Hlinsko p. H.:
Barot – M. Vaculík, Kopečný, Uruba (46. Petrovič), Podola, Zapletal, B. Škarpich, Švehlík, Odstrčilík, Zdráhal, J. Škarpich.


ZAHNAŠOVICE – LOUKOV 2:3 (0:3)

Domácí hráče čekalo už druhé těžké utkání v řadě. Před týdnem s prvním venku, tentokrát doma s druhým týmem tabulky a navíc na těžkém terénu.

Do dvacáté minuty se hrálo před oběma brankami, ale potom domácí vyklidili pole a hrálo jen jedno mužstvo. První branka padla ze standardní situace z pravé strany. Další branky přišly po chybách a poločas patřil jasně hostům. Loukov ve druhém poločase polevil a domácí z toho vytěžili šance, ze kterých snížili během dvou minut na 2:3. V nervózním závěru měly šance oba týmy, ale skóre se už nezměnilo. Pro Loukov to byla pátá výhra v řadě.

„Nastoupili jsme bez pěti hráčů základní sestavy, ale v první půli to nebylo znát. Domácí se nedostali k jediné střele na bránu, naopak my jsme kromě tří gólů z kopaček Heryána, Bělíka a Petříka zahodili další velké šance. Druhá půle začala obrovskou šancí loukovského Bělíka, ale sám proti gólmanovi trefil z malého vápna 68. řadu na tribuně… Pak se začali osmělovat i domácí a po závaru snížili. Během dalších deseti minut už byli domácí na dostřel jediného gólu, když proměnili penaltu. V závěru se šance střídaly na obou stranách, ale vítězství jsme již uhájili,“ doplnil sekretář Loukova Miroslav Hovořák.

Branky: 55. R. Nečekal, 57. T. Doležel (pen.) – 23. Heryán, 33. Bělík, 43. Petřík. Rozhodčí: Sedlář. 35 diváků.
Zahnašovice: F. Janalík - Doležel, Pospíšil, Fiurášek, R. Janalík, Petr Miklík, Zehnal (65. Benešovský), F. Nečekal, Pavel Miklík, Mičola, R. Nečekal (75. L. Janalík).
Loukov: Molek – Švajda (Miklík), Kuběna, Novotný (Hovořák), John, Šmerda, H. Kundera, R. Kundera, Bělík, Petřík, Heryán.


RYMICE - ŽALKOVICE B 1:0 (1:0
)

Zápas se hrál na těžkém terénu. V úvodu zápasu měly oba týmy po jedné šanci na každé straně ale útočníci je neproměnili. Ve dvacáté minutě zabránil gólman hostí gólu výborným vyběhnutím.

Po mnoha nepřesnostech a nakopávanýc míčích se domácí po náhodné přihrávce dostali do brejkové situace, kterou Plhal s přehledem proměnil. Druhý poločas měli hosté herní převahu, ale jen po šestnáctku, bez finální přihrávky. V závěru utkání ještě mohl potvrdit vítězství Plhal, ale po odskočení míče nezakončil. Utkání dobře zvládl rozhodčí Jelínek.

Branka: 35. Plhal. Rozhodčí: Jelínek. 60 diváků.
Rymice: Dítě - Vávra, Odložilík, Mlčák, Fuksa, Doležel, Marek, Plhal, Hausknecht, Šimčík, Vávra (Kubík).
Žalkovice B: Borovička - Brázdil, Hanák, Pala, Otáhal, M. Kuba, Netopil (Otáhalík), Sedlář, D. Vymětal, J. Kuba, R. Vymětal.


KOSTELEC U HOL. – KYSELOVICE B 4:0 (2:0)

Za počasí, které panuje v posledních dnech, platí daň jak trávníky, tak divácká návštěva. Hrstka nejvěrnějších diváků, která přišla za sobotního šera s hustým mrholením, očekávala jednoznačný průběh proti papírově slabšímu soupeři. Po výhře 4:0 si domácí připsali další vítězství ve vzájemných zápasech. Ve všech pěti se radoval Kostelec.

„Kdo chcete školení ze zahozených šancí, přijeďte se zaučit do Kostelce. Je to naše bolest celého podzimu. Naše šance končily na tyčích, břevnech, bránících hráčích, mimo branku, anebo je zneškodnil brankář.

Začneme si zřejmě dělat přesnou statistiku střel a dostaneme se do hokejových čísel. Čtyři branky jsou málo a k tomu jsme potřebovali dvě penalty. Po trochu zpackaném začátku soutěže hrajeme to, co máme hrát, klukům se daří, jen to proměňování šancí… Situace v čele tabulky se začíná zamotávat a nás čeká v posledním zápase podzimu utkání v Žalkovicích. Jeho výsledek rozdá asi karty pro jarní zápasy,“ řekl vedoucí mužstva Kostelce Roman Zbořil.

Branky: 60. a 72. (pen.) M. Hradil, 25. T. Marek, 43. (pen.) T. Hlobil, Rozhodčí: Olša. 60 diváků.
Kostelec u Hol.: Crhák – Holý, Barot, Ragoš, Mirynský, T. Hlobil, T. Marek, Přikryl (46. Karlík), Čuzy (77. P. Hlobil), M. Hradil, D. Marek (46. J. Hradil).
Kyselovice B: Molčík – A. Říkovský, F. Seibert, Zedek, Morong, Hudeček, J. Seibert, P. Ulehla, M. Ulehla, Škrabaňa, Miroslav Říkovský (Martin Říkovský, Vlasatý).

PRAVČICE – TUČAPY 0:3 (0:0)
Tučapy nastoupily bez několika hráčů základní sestavy a do hry musel nakonec zasáhnout i náhradní brankář Jan Adámek na postu útočníka. Tato skutečnost poznamenala výkon Tučap hlavně v prvním poločase, kdy si domácí vypracovali několik slibných šancí, ale Chytil byl vždy na správném místě.

Ve druhém poločase se už projevila větší zkušenost hráčů hostí, kteří dotáhli utkání do vítězného konce a osmé utkání v řadě na hřištích soupeřů neprohráli.

„V prvním poločase jsme měli dvě gólové šance, které jsme nedali. Ve druhém poločase chyboval gólman, druhý gól přidali hosté z penalty a vítězství pojistili třetí brankou. Hosté měli ve druhém poločase navrch,“ přiznal trenér Pravčic Pudelka.

Branky: Hrnčiřík, Novák (pen.), K. Pospíšilík. Rozhodčí: 60 diváků.
Pravčice: Lukáš Ruman – Pecháček, Berkovec, Mikulášek, Dvořák, Zoubek, Nevřala, Halašta, Mourek, Krejčí, Lubomír Ruman (Valenta, P. Zapletal).
Tučapy: Chytil – Pavel Zdráhal, Ševčík, Vrtělka, Truhlář, Jaša, K. Pospíšilík, Hrnčiřík, L. Adámek, Novák, R. Pospíšilík (Trhlík, J. Adámek).

TABULKA STŘELCŮ
9 – Topič (Rajnochovice)
8 – M. Hradil (Kostelec u Hol.)
7 – Heryán (Loukov), Netopil (Žalkovice B), Plhal (Rymice), Říkovský (Kyselovice B), Staněk (Rajnochovice) a Škarpich (Hlinsko p. H.)
6 – Marek (Kostelec u Hol.) a Novák (Tučapy)
5 – Hausknecht (Rymice) a Rolinc (Rajnochovice)
4 – J. Hradil (Kostelec u Hol.) a Zoubek (Pravčice)

III. TŘÍDA - SKUPINA B

LUBNÁ B – RATAJE 1:1 (0:1)

Rezerva Lubné v sedmi vzájemných zápasech ani jednou nevyhrála. Souboj bratranců na trenérských lavičkách skončil remízou.
„Utkání se hrálo na velmi těžkém terénu. Na rozdíl od minulého zápasu jsme podali špatný výkon. Hlavně naše záloha se nedokázala vyrovnat s terénem a často ztrácela zbytečně míč.

Hosté se s terénem vypořádali lépe a po jedné ze standardních situací otevřeli skóre Apolenářem. Do druhé půle jsme nastoupili s tím, že musíme utkání otočit. Bohužel ani střídající hráči nepřinesli do hry to, co jsem od nich očekával.

Nakonec se nám alespoň podařilo vyrovnat Skácelem. Celkově můžeme být s bodem spokojeni, protože hosté působili fotbalovějším dojmem,“ řekl trenér Lubné B Petr Skypala.

„Byl jsem proti tomu, aby se hrálo, protože jsem terén považoval za nezpůsobilý. Nicméně rozhodčí usoudil, že se bude hrát. Díky rozumné hře obou družstev a udržení hry rozhodčím v rozumných mezích se nikomu nic nestalo. Nakonec je dobře, že se zápas odehrál. Myslím si, že jsme byli o něco lepší celý zápas, ale i bod je pro nás dobrý,“ dodal trenér Rataj Radek Skipala.

Branky: 74. Skácel – 26. Apolenář. Rozhodčí: Čech. 50 diváků.
Lubná B: Suchánek - Rybenský, Železník, Gremlica, Janov, Tvrdý, Loučka, Halamíček, Skácel, Veselý, Kovařík (Ančinec, Havlík).
Rataje: Gremlica – Pospíšíl, Hýsek, Apolenář, Deneš, Molek, Drobisz, Stratil, Štěpita, Medek, K. Chalupa (J. Chalupa, A. Chalupa, Horák).


POČENICE – LUTOPECNY 0:0

Ve velmi pohledném utkání gól nepadl, přestože si obě mužstva vypracovala dostatek šancí. Domácí vstoupili do utkání lépe, už ve 3. minutě nastřelil Šimčík tyč a následnou dorážku Kocourka zblokovali hostující obránci.

Počenice si udržovaly mírný tlak, soupeř byl nucen se bránit za cenu nedovolených zákroků, z několika přímých kopů však domácí skórovat nedokázali. Postupem času Lutopecny vyrovnaly hru, dostávaly se do zakončení a vypracovaly si též čistou gólovou příležitost, při které ale stoper hostů domácí bránu přestřelil. Na druhé straně těsně před poločasem mohl Počenice poslat do vedení Niedermertl, jenž ve stoprocentní šanci poslal míč mimo bránu.

Ve druhém poločase pokračovala z obou stran ofenzivní kopaná. Střelu hostů vykopával domácí Tichánek z brankové čáry, na opačné straně brankář Lutopecen zlikvidoval velkou šanci Hrušáka. Postupně však začaly Počenicím docházet síly a Lutopecny převzaly otěže hry. Do konce zápasu si vypracovaly dvě stoprocentní šance, v té první se jejich střela nevešla mezi domácí tyče a posléze střelu hostujícího útočníka zlikvidoval brankář Hrabal.

„S remízou jsme spokojeni, v prvním poločase jsme byli lepší my, ve druhém hosté. Na těžkém terénu se hrála solidní kopaná bez zákeřných faulů, k čemuž přispěl i výborný výkon rozhodčího Muchy,“ řekl trenér Počenic Josef Hrušák ml.

Rozhodčí: Mucha. 100 diváků.
Počenice: Hrabal - Hrušák, Cigánek, Schwarz, Kocourek, Niedermertl (72. Gröpl), Procházka, Zbořil, Tichánek, Šimčík (85. Pěnčík), Stavinoha.
Lutopecny: Večerka - Kratochvíl, Řezníček, Šilhár, Kubačka, Binas, Knapík, Beňa, Schořík (70. Hanzlík), Jurásek (72. Krist), Konečný.


ZLOBICE – DŘÍNOV 1:2 (1:2)

Dřínov vyhrál všechny poslední čtyři vzájemné zápasy. Domácí mají potíže se sestavou, a tak do utkání museli nasadit hned trojici brankářů. V této sestavě předvedly Zlobice paradoxně jeden z nejlepších podzimních výkonů.

V prvním poločase měli hosté pět šancí, ale využili jenom dvě. Jediná šance Zlobic za celé utkání skončila gólem. Ve druhém poločase hosté polevili a hra se vyrovnala.

Branky: L. Vlček – Babák, Štěpánek. Červená karta: Novotný. Rozhodčí: Vybíral. 30 diváků.
Zlobice: Taufer – Novotný, Linhart, Polák, L. Vlček, P. Benedikt, T. Benedikt, Řezáč (Srbecký), Sukup, Hlaváček, Mičák.
Dřínov: Matics – Šustrik, Frkal, Poupera, Večerka, Šiška, Štěpánek, Drobisz, Držálek, Babák, Svoboda.


ROŠTÍN – TROUBKY 0:1 (0:1)

Do zápasu vstoupila obě mužstva s velkým nasazením. Lépe se však dařilo domácím a svého soupeře přehrávali, ale své šance nebyli schopni proměnit, a proto přišel trest. Hosté se ujali vedení ve 32. minutě, po hrubé chybě zadních řad Roštína. Poté si hosté vypracovali ještě několik šancí a bylo vidět, že domácí značně znervóznili.

Domácí gólman Knap v tu chvíli mužstvo dokázal podržet. Stav byl tedy v polovině zápasu 0:1.
Do druhé půle domácí vstoupili rozhodnuti zápas zvrátit a s velkou převahou rostly i šance na vyrovnání. Hosté útočili už jen sporadicky a spíše už jen bránili jednogólový náskok.

Domácí přes všechnu snahu nebyli schopni brankáře Troubek překonat, a tak zápas dohráli za stavu 0:1.
Hráči obou mužstev se po utkání shodli, že by zápasu slušel spíše remízový výsledek. Roštín nedokázal zdolat Troubky už pět let.

Branka: 32. Štěpánek. Rozhodčí: Pančocha. 50 diváků.
Roštín: Knap - Novák, Přecechtěl, Dvořák, Stavinoha, Churý, Adamík, Pospíšil, Koza, Pudelka, Moravčík.
Troubky: L. Makový, Špička, Jenerál, Tesařík, Bureš, Štěpánek, Bezslezina, Horák, Plesník, Šprňa, Střelec (Boukal, Prachař).

ŠELEŠOVICE – BEZMĚROV 1:2 (1:1)
Hosté po rozpačitém úvodu sahají po titulu podzimního mistra. Obě mužstva se snažila hrát na těžkém terénu kombinační fotbal. V úvodu měli mírnou převahu domácí a z ní vytěžili po standardní situaci vedoucí gól. Hosté spálili do přestávky „tutovku“, kterou měl Roman Polášek. Přesto se jim po dorážce Dušana Poláška podařilo vyrovnat. Velkou šanci domácích nevyužil Večerka.

Ve druhém poločase měli více ze hry domácí, ale o třech bodech pro Bezměrov rozhodl Venský. Domácím se nepodařilo v posledních patnácti minutách využít přesilovku a Bezměrov těsnou výhru ubránil.
Rozhodčí neuznal domácím dvě branky pro ofsajdové postavení. Alespoň v jednom případě rozhodčí podle domácích pochybil.

Branky: Scholz - D. Polášek, Venský. Červená karta: D. Polášek. Rozhodčí: Capanda. 75 diváků.
Šelešovice: Mlčoch – Jan Husařík, Bruna, Zakravač, Kostka, Kunovský, Večerka, Stančík, Scholz, Kulcsar, P. Husařík (J. Mozga, O. Mozga).
Bezměrov: Pelikán – Pavelka, Fuks, Karásek, Večerka, Mariánek, Vejtasa, Bleša, Venský, D. Polášek, R. Polášek (Večerka, Coufalík, Adamov).


BAŘICE – LITENČICE 0:4 (0:3)

I přes dva vyloučené hráče (na každé straně jeden) se hrál velmi slušný zápas a fauly byly hlavně vinou těžkého terénu, na kterém se hrálo. Hned na začátku utkání se domácí dostali dvakrát do nebezpečné situace a nastřelili i břevno, ale to bylo z jejich strany na dlouhou dobu všechno.

Litenčice nastoupily po dlouhé době s kvalitní záložní řadou a bylo to na výkonu znát. Hostující mužstvo se dostávalo často do šancí, ale útočníci měli hodně vychýlenou mušku. Na útočníka se pasoval Lukáš Raclavský, který dvěma góly prakticky rozhodl zápas, i když hrál jen 45 minut.
Ke konci už bylo vidět, že si hráči hostů fotbal užívají. Rozhodčí Skyba si hned na začátku utkání sjednal pořádek a během celého zápasu neudělal vážnější chybu.

Branky: Raclavský 2, Žourek, Rachtava. Rozhodčí: Skyba. 20 diváků.
Bařice: Šindler – Lachendro, Navrátil, Strýc, Večerka, Hapal, Seidl, Trávníček, M. Černý, Stančík, Čevora (Kolouch).
Litenčice: Derka – Zapletal, Raclavský, Kyas, P. Vinklárek, Posolda, M. Pátik, Hamala, Kaláček, Rachtava, Žourek (Veselý, F. Pátik, Kroutilík).

TABULKA STŘELCŮ
8 – Hlaváček (Střílky)
7 – Babák (Dřínov), Svoboda (Dřínov) a Žourek (Litenčice)
6 – M. Černý (Bařice), R. Černý (Bařice), R. Polášek (Bezměrov), Trávníček (Zlobice) a Vejtasa (Bezměrov)
5 – Brázdil (Lubná B), Jánský (Počenice), Jurásek (Lutopecny), Mišurec (Počenice), D. Polášek (Bezměrov), Pospíšil (Roštín), Rachtava (Litenčice) a Šprňa (Troubky)
4 – Hrušák (Počenice), Klanica (Střílky) a Stavinoha (Počenice)

PŘEČTĚTE SI VÍCE ZPRÁV Z KROMĚŘÍŽSKÉHO REGIONU

Moje Kroměřížsko Sport Kultura Podnikání Černá kronika