PRAVČICE - KOMÁRNO 2:0 (0:0)

Ani jednou ze sedmi vzájemných utkání Komárno nezvítězilo. První poločas byl vyrovnaný. Po změně stran se domácí začali více tlačit dopředu. Z penalty se dostali do vedení. Hosté se potom snažili vyrovnat a měli více ze hry, ale z brejku přidal Zoubek druhý gól.

„Díky výkonu rozhodčího domácí vyhráli. Byli jsme aktivnější a měli jsme víc gólových šancí, ale protože rozhodčí nesprávně posoudil ofsajdovou pozici, tak se domácí dostali až před branku a po faulu brankáře proměnili penaltu. Soupeř byl relativně slabý, a o to víc mě mrzí, že jsme alespoň neremizovali,“ uvedl trenér Komárna Šepula.

Branky: 65. (pen.). a 75. Zoubek. Rozhodčí: Sedlář. 80 diváků.
Pravčice: Lukáš Ruman – Pecháček, Berkovec, Mourek, Mikulášek, Zoubek, Halašta, Dorazin (60. Valenta), Dvořák, Lubomír Ruman, Krejčí
Komárno: Bancik – J. Šindelek, Sobek, Hruška, Indruch, Koláček, Palát, Nevtípil, S. Matůš, V. Matůš, L. Orava (M. Matůš, Gajdůšek).

TUČAPY – KOSTELEC U HOL. 0:0

V bojovném utkání byli o malinko lepší hosté. Na obou stranách bylo hodně neproměněných šancí a závarů v pokutovém území. Nejlepší na hřišti ale byli oba brankáři, kteří všechny příležitosti pochytali. Dobře pískal rozhodčí Dunda. Byl to první nerozhodný výsledek těchto soupeřů z posledních dvanácti vzájemných soubojů.

„Utkání jsme odehráli na velmi těžkém terénu a za silného větru. Tyto faktory nikdy tvořivému fotbalu nesvědčí. V první čtvrthodině měli o něco víc ze hry domácí, poté jsme převzali iniciativu my, ale žádnou ze šancí jsme nedokázali proměnit. Největší tlak jsme měli v úvodních dvaceti minutách druhého poločasu, ale zahodili jsme i vyložené šance.

I domácí si vytvářeli šance, ale ani oni neměli přesnou mušku. Chtěli jsme určitě dneska vyhrát a odvézt si tři body, a i když jsme měli mírnou herní převahu, prostě nám to tam dnes nespadlo. Tučapy mají kvalitní a zkušené mužstvo a body se získávají na jejich hřišti již tradičně těžko. Vzhledem k podmínkám byl k vidění celkem kvalitní fotbal a remíza je nakonec asi zasloužená,“ hodnotil utkání vedoucí mužstva Kostelce Zbořil.
Rozhodčí: Dunda. 120 diváků.

Tučapy: Chytil – Pavel Zdráhal, Ševčík, Vrtělka, Truhlář, R. Pospíšilík, K. Pospíšilík, Janalík, Hrnčiřík, Novák, Petr Zdráhal (Jaša, Kukla, Trhlík).
Kostelec u Hol: Crhák – Holý, Barot, Mirynský, Ragoš (24. Karlík (90. Šťastný), Přikryl, T. Hlobil, T. Marek, D. Marek, Čuzy (73. P. Hlobil), M. Hradil.

KYSELOVICE B – RYMICE 3:7 (2:1)

Domácí vstoupili do utkání lépe a získali dvoubrankové vedení. Hosté ještě do přestávky z pokutového kopu snížili na rozdíl jedné branky.
Ve druhém poločase domácí doslova zkolabovali a za dvacet minut po obrovských chybách pětkrát inkasovali.

Branky: M. Říkovský 2, V. Říkovský – Plhal 4, Mlčák, Hausknecht, Marek. Rozhodčí: Čech. 70 diváků.
Kyselovice B: Krejčíř – Golda, A. Říkovský, Morong, M. Otáhal, Seibert, Hudeček, R. Netopil, Klabal, M. Říkovský, Úlehla (V. Říkovský).
Rymice: Doležal – Dítě, Vávra, Odložilík, Fuksa, Marek, Plhal, Hausknecht, Bartalský, Šimčík, Vávra (Mlčák).

ŽALKOVICE B - ZAHNAŠOVICE 3:0 (1:0)

Favorizovaní domácí si připsali dvanácté utkání na vlastním hřišti bez porážky. Celé utkání měli domácí hráči výraznou převahu. Hosté vystřelili na branku soupeře jen třikrát. Vítězství rezervy Žalkovic mohlo být ještě výraznější, ale dvě střely skončily na tyči.
Branky: 43. a 56. H. Netopil, 82. R. Vymětal. Rozhodčí: Měrka. 150 diváků.

Žalkovice B: Borovička – Brázdil, Hanák, J. Kuba, R. Otáhal, Sedlář, Netopil, Rosecký, Pala, R. Vymětal, D. Vymětal (M. Kuba, S. Horák, Bartoň).
Zahnašovice: F. Janalík – Doležal, Pospíšil, Fiurášek, L. Janalík, Z. Janalík, Zehnal, F. Nečekal, Pavel Miklík, R. Nečekal, Benešovský (Šenkyřík).

LOUKOV – RUSAVA B 3:1 (1:1)

Loukovu opět utekl začátek utkání. Už v 5. minutě centroval asi ze 40 metrů Krajíček a míč k překvapení všech skončil v síti. Hosté byli lepším týmem a po sólu mohli zvýšit, ovšem naopak po ruce obránce se kopala penalta na druhé straně a Hovořák se v 30. minutě nemýlil.
Ve druhé půli již byli domácí lepším mužstvem a Heryán dokázal, že je pan kanonýr. Nejprve po sólu převážil misky vah na stranu Loukova a v závěru hlavou po rohu stanovil konečné skóre. Rusava ani v pátém vzájemném utkání s Loukovem nezvítězila. Loukov neprohrál ani jedno z posledních šesti domácích utkání.

Branky: 60. a 80. Heryán, 29. (pen.) Hovořák – 5. Krajíček. Rozhodčí: Jelínek. 40 diváků.
Loukov: Daďa - Švajda, Kuběna, Novotný, John, Šíp (70. Molek), Šmerda, Kundera ml., Bělík, Heryán, Hovořák (75. Petřík).
Rusava B: Bureš – D. Krajcar, T. Krajcar, Wiesner, Lipold, L. Kocman, P. Kocman, M. Vaculík, Krajíček, Novotný, Janek (46. Novotníček).

HLINSKO P. H. – RAJNOCHOVICE 0:4 (0:1)

První poločas hráli domácí ještě se soupeřem vyrovnané utkání. Hned po změně stran však inkasovali na 0:2 a hru otevřeli, což dokázal soupeř potrestat ještě dvěma brankami. Hosté byli po všech stránkách fotbalovější a výhru si zasloužili, zejména za hru v druhé půli, kdy navíc nedokázali proměnit několik jasných gólových šancí. Hlinsko už nevyhrálo devět utkání v řadě.

Branky: Rolinc 2, Topič 2. Rozhodčí: Kotas. 50 diváků.
Hlinsko p. H.: Barot - Švehlík, Kuba, Kopečný, Podola, Zapletal, Zdráhal, B. Škrapich, Petrovič, J. Škarpich, Uruba (Odstrčilík).
Rajnochovice: Rýc – Dubčák, Staša, Vagač, P. Doležal, Kubík, Rolinc, Staněk, Novosad, M. Čech, Topič (M. Doležal, Fojtík, Koláček).

TABULKA STŘELCŮ
9 – Topič (Rajnochovice)
7 – Netopil (Žalkovice B), Říkovský (Kyselovice B), Staněk (Rajnochovice) a Škarpich (Hlinsko p. H.)
III. TŘÍDA - SKUPINA B
BAŘICE – LUBNÁ B 3:5 (1:3)

„Bylo to derby, do kterého hosté nasadili, co mohli. To nás neomlouvá. My jsme to nezvládli. Udělali jsme na začátku chyby. Ve dvacáté minutě to bylo už 0:2. Hosté nás přehráli středem hřiště. Opět jsme dostali přísnou červenou kartu. Za stavu 1:5 to už vypadalo hrozivě. V deseti jsme nakonec dali ještě dva góly a závěr trochu zdramatizovali. Hosté vyhráli zaslouženě, protože měli lépe organizovanou hru,“ sdělil trenér Bařic Stančík.

„Mimo posledních pěti minut jsme byli jasně lepším mužstvem. V prvním poločase jsme hráli asi nejlepší fotbal v sezoně. Nepustili jsme domácí téměř k ničemu. Byli jsme rychlejší, přesnější a agresivnější. Ve druhém poločase jsme po zvýšení na 5:1 prostřídali sestavu, ale i tak jsme si vytvářeli množství šancí. Bohužel místo zvýšení skóre jsme po hrubé chybě našeho gólmana dostali druhý gól. Nakonec se ještě v poslední minutě podařilo domácím snížit na konečných 3:5,“ hodnotil utkání trenér hostů Skypala.

Branky: Večerka 2, Hapal – Bačinský 2, Halamíček, Veselý, Škrabal. Rozhodčí: Novák. 70 diváků.
Bařice: Táborský – Židlík, Lachendro, Navrátil, Marek, Večerka, R. Černý, Hapal, Seidl, Trávníček, M. Černý (Stančík, Kolouch, Čevora).
Lubná B: Suchánek - Škrabal, Havlík, Gremlica, Rybenský, Ančinec, Loučka, Halamíček, Skácel, Bačinský, Veselý (Janov, Kovařík, Tvrdý).

LITENČICE – ŠELEŠOVICE 3:1 (2:1)

Utkání dvou týmů z dolních pater tabulky začalo převahou domácích, která vyvrcholila v první branku, kterou vsítil Raclavský z trestného kopu. Po gólu hosté zabrali a začali být velmi nebezpeční, a to zejména po krajích.

Družstvo Šelešovic také zahrávalo ve druhé polovině prvního poločasu hodně standardních situací, ale je vidět, že zakončování před brankou je pro mužstvo Šelešovic velký problém. Tři minuty před koncem poločasu předvedl velkou minelu domácí brankář a hostům se podařilo zásluhou Mozgy srovnat. Rozhodčí už byl připraven odpískat polovinu, ale domácí udělali rychlý protiútok a Žourek upravil na poločasových 2:1. Hosté byli přesvědčeni, že gól Žourka byl z ofsajdu, a tak se do druhého poločasu šlo na hřiště více emocionálně.

Druhá půle byla plná faulů a drobných provokací, které rozhodčí trestal žlutými kartami. Pokud už hra nebyla přerušena, tak se hostující hráči snažili hrát kombinační fotbal, ale ke vstřelení branky to nevedlo. Domácí spoléhali hlavně na rychlé brejky a v 63. minutě jeden proměnil po přihrávce Žourka Rachtava. Konec utkání se již odehrával za mírné převahy hostů, ale bez nějakých vyložených šancí. Posledních pár minut se víc diskutovalo, než by se hrál fotbal.

Branky: 10. Raclavský, 45. Žourek, 63. Rachtava – 44. Mozga. Rozhodčí: Zeman. 70 diváků.
Litenčice: Derka - Zapletal, Veselý, Zach, F. Pátík, Posolda, Raclavský, M. Pátík, Kaláček, Rachtava, Žourek (Vinklárek, Štěrba).
Šelešovice: Mlčoch – J. Husařík, Bruna, Zakravač, Kostka, J. Mozga, Večerka, Stančík, Scholz, Kulcsár, P. Husařík (O. Mozga).

BEZMĚROV – ROŠTÍN 4:0 (2:0)

Ambiciosní hosté přijeli zopakovat výkon a především výsledek, který se jim podařil uhrát na svém hřišti v minulé sezoně. Avšak již po třiceti vteřinách prohrávali brankou, kterou vstřelil Vejtasa. Pak se nadále hra odehrávala převážně před brankou Roštína, jehož hráči spíše bojovali se svým egem nežli se soupeřem.

Ve 25. minutě Dušan Polášek překonal nejistého Knapa a bylo to 2:0.Ve druhém poločase se obraz hry nezměnil, domácí útočili do plných a hosté jen odkopávali míče od své branky. Pouze nemohoucnost domácích v zakončení nevedla k výraznější změně skóre.
V 65. minutě opět Dušan Polášek vyzrál na hostujícího gólmana a o 23 minut později prošel celou obranou hostí včetně brankáře Roman Polášek a završil vítězství Bezměrova na konečných 4:0. Hostům se za celý zápas nepodařilo vážněji ohrozit svatyni domácích.Výhra Bezměrova je zcela zasloužená.

Branky: D. Polášek 2, Vejtasa, R. Polášek. Rozhodčí: Čech. 50 diváků.
Bezměrov: Pelikán - Fuks, Adamov, Pavelka, M. Večerka, Karásek, Bleša, Vejtasa, Venský, D. Polášek, R. Polášek (Coufalík, Opluštil, Mariánek). Roštín: Knap - Novák, Zbořil, M. Dvořák, Stavinoha, Přecechtěl, Adamík, Pudelka, Koza, Šojdr, Moravčík (Churý, Holan).

TROUBKY – ZLOBICE – nehráno

V Troubkách se v neděli nehrálo. Hosté přijeli k utkání jen se sedmi hráči a k utkání odmítli nastoupit.
„Takovou situaci jsem ještě nezažil. Kdyby hosté nastoupili, tak se alespoň mohli vyhnout postihům. Hosté tvrdili, že by stejně prohráli a je jich málo.

Zlobice nám budou muset podle soutěžního řádu uhradit 800 Kč, ale takovou částku bychom získali jen na vstupném. Hráčům jsme museli uhradit cestovné, a ani připravené makrely se neprodaly,“ stěžoval si předseda domácího klubu Jaroslav Hlaváč.

„Nenastoupili jsme pro nedostatečný počet hráčů. Když jsem přijel na hřiště, tak polovina našich hráčů už byla pryč. Nevím, kolik přesně jich tam bylo. Měli jsme hodně nemocných, několik dlouhodobě zraněných a dva hráči jsou v trestu. Bohužel nemáme dorostenecký tým, aby se sestava doplnila tak jako v minulosti o mladé hráče. Myslím si, že podobná situace už se nestane. Děláme pro to maximum,“ dodal předseda zlobického klubu Radek Joura.

DŘÍNOV – POČENICE 3:1 (3:1)

Derby s vedoucím týmem tabulky přilákalo v Dřínově i přes nepříznivé počasí početnou diváckou návštěvu. Obě mužstva nastoupila do utkání s jasným cílem - vyhrát. Tomu odpovídalo i dění na hřišti v prvním poločase. Hrálo se s obrovským nasazením, obě mužstva předváděla rychlý a útočný fotbal, který se divákům musel líbit.

První branka padla již v desáté minutě, po samostatné akci Babáka, který pěknou střelou do šibenice z 18 metrů nedal hostujícímu brankáři šanci. Další branka následovala po pár minutách, když opět Babák usměrnil hlavou do sítě dlouhé autové vhazování. Rychlé branky hosty nesrazily do kolen a po brejku, na jehož konci byl v pokutovém území sražen Mišurec, se kopala penalta.

Tu proměnil sám postižený a vrátil Počenice do zápasu. Hra pokračovala v rychlém tempu, s náznaky šancí na obou stranách. Pět minut před odchodem do kabin tvrdou střelou z voleje vrátil do sítě vyražený míč Svoboda a stanovil konečné skóre prvního poločasu.

Ani v druhé půli neztratilo utkání na atraktivitě. Domácí hráli ze zabezpečené obrany a podnikali nebezpečné brejky do chybující obrany hostů a několik vyložených šancí na zvýšení skóre zůstalo nevyužito. Hosté se snažili něco vymyslet, dokázali dostat Dřínov pod tlak, ale Zakopala v brance přímou střelou ohrozit nedokázali.

Vítězství domácích bylo naprosto zasloužené a mohlo být i výraznější, kdyby dokázali proměnit vyložené šance z několika sólových nájezdů v druhé půli. Počenice prohrály venku po osmi zápasech a postaraly se tak o největší překvapení kola. Jedinou kaňkou na jinak nadprůměrném utkání bylo nevhodné chování některých fanoušků hostů po ukončení utkání.

„Prohráli jsme zcela po zásluze. Přestože jsme věděli, jaký styl hry domácí produkují, nedokázali jsme se s tím vyrovnat. I když jsme byli v poli lepším mužstvem, Svoboda s Babákem patří k nejlepším útočníkům v soutěži, a ti sami jsou schopni zápas rozhodnout. My jsme měli ve druhém poločase velkou převahu, ale přes obranný val domácích jsme bránu Dřínova ani neohrozili,“ doplnil trenér hostí Josef Hrušák ml.

Branky: Babák 2, Svoboda – Mišurec (pen.). Rozhodčí: Capanda. 130 diváků.
Dřínov: Zakopal - Judas, Kučírek, R. Novotný, Frkal, Šusrik, Štěpánek, Poupera, Držálek, Babák, Svoboda (Horňáček, J. Novotný, Blaško).
Počenice: Hrabal - Hrušák, Mišurec, Cigánek, Jánský, Kocourek, Niedermertel, Procházka, Bareš, V. Zbořil, Tichánek (Navrátil, Stavinoha, Šimčík).

LUTOPECNY – STŘÍLKY 0:1 (0:1)

Střílky začaly velmi dobře, zatlačily domácí na jejich polovinu a v druhé minutě Urubek nastřelil břevno. Domácí vyrovnali hru až po patnácti minutách.

Ve 33. minutě, za tlaku domácích, dostal za půlící čarou přihrávku od obránců Klanica, který přesně vysunul Sádlíka na křídlo, ten oklamal brankáře i obránce příhrou před prázdnou branku, kde nabíhal Hlaváček, který proměnil. Za stavu 0:1 se dohrával poločas se šancemi na obou stranách.

Ve druhém poločase jako vyměněné domácí mužstvo začalo zostra a zatlačilo Střílky na jejich polovinu. Ojedinělé útoky hostů zachytávali domácí obránci a centrovali zpět k vápnu hostů.

Po třiceti minutách druhé půlky se jim nepodařilo vstřelit branku a znervózněli. V té době velice pevná obrana a obětavá záloha hostů odrážela tlak domácích.

Ke konci velmi rychlého utkání hosté podnikli pohlednou akci, kdy Souček sám před brankářem mohl rozhodnout, ale trefil nohy gólmana. Rozhodčí nastavil šest minut, ale gól již nepadl. Hosté si odvážejí tři body za obětavý a takticky zahraný zápas.

Branka: 32. Hlaváček. Rozhodčí: Mikšík. 80 diváků.
Lutopecny: Večerka – Knapík, Řezníček, Kubačka, Šilhár, Schořík, Binas, Kratochvíl, Hanzlík, Jurásek, Konečný (Přecechtílek, Pospíšil).
Střílky: Marek – Buš, Novák, Kočíř, Souček, Sádlík, Stuchlík, Urubek, Hlaváček (77. Daníček), Klanica.