HLUČÍN – TESCOMA ZLÍN

sobota 16.00

„Nebereme to tak. Hlučín je pro nás soupeřem jako každý jiný. Jedeme k němu ale pro tři body,“ nezastírá kouč Tescomy Ladislav Minář. „Zlín má nejlepší a nejzkušenější kádr druhé ligy bez vyložených slabin na jednotlivých postech,“ vysekl trenér slezského klubu Pavel Hajný poklonu hostujícímu družstvu.

Rovněž tabulka po třetím kole hovoří jasně ve prospěch Zlína, který po remíze v Mostě porazil doma Čáslav a Jihlavu, tedy druhý a třetí tým minulé sezony. „V kabině je pohoda. Jak na tom skutečně jsme, se ale ukáže až v zápasech venku,“ podotkl Minář.

Hlučín se vrátil do druhé ligy po jednoleté pauze a okamžitě se zařadil mezi kandidáty sestupu. Mezi dvěma porážkami na Dukle a v Hradci Králové utržil doma potupný debakl 0:4 od Třince.

„Viděl jsem oba hlučínské duely venku a výsledky neodpovídaly předvedené hře. Neproměnil šance a pak inkasoval laciné branky,“ podělil se Minář o své poznatky.

Že jsou hosté favoritem, uznává i Hajný, ještě na jaře kouč divizní Bystřice pod Hostýnem. „My ale potřebujeme udělat dobrý výsledek, který by nás postavil na nohy. V obraně musíme hrát disciplinovaně, ale ne vyloženě zanďoura,“ zdůraznil Hajný.

Přestože poslední zlínský zápas s Jihlavou nedokončili kvůli zdravotním potížím střední záložníci Görner s Vozábalem, oba jsou v pořádku a připravení nastoupit. Stále mimo jsou pouze dlouhodobí marodi Bača s Poznarem.

Předpokládaná sestava Zlína: Kořínek – Malcharek, Zbožínek, Kroča, Jelínek – Šmahaj, Görner, Vozábal, Lukaštík – Kroupa, Žůrek.

(pf, rob)