Nejdéle se pak bude hrát v Luhačovicích Memoriál Miroslava Oherala, který skončí až v polovině března.

Primát nejlépe obsazeného regionálního turnaje si udržel Barum Continental Cup v Otrokovicích, kde se kromě třetiligové juniorky Tescomy Zlín představí čtyři divizní celky. Mezinárodní punc dodá akci účast slovenského týmu Trenčianské Stankovce.

Klub zpoza řeky Moravy, konkrétně ŠK Javorník Makov, se přihlásil i na premiérový ročník turnaje Air Comp Cup v Rožnově pod Radhoštěm.

Pořadatelé rozdělili mužská družstva do dvou skupin, v elitní se sejdou mimo jiné divizní tým Velkých Karlovic a Karolinky s Frenštátem a druhý celek Zlínského krajského přeboru Valašský FC. Utkání se budou hrát netradičně na dva poločasy po 40 minutách.

Druhým zbrusu novým podnikem je E-ON Cup v Morkovicích. V šestičlenné skupině I je jednoznačným favoritem divizní Vyškov, na paty mu bude především šlapat lídr krajského přeboru z Chropyně. Vítěze určí zápas dvou nejlepších mužstev po pěti kolech.

Ve druhé výkonnostně slabší skupině II mezi sebou změří síly osm klubů ze tří krajů, Zlínského, Olomouckého a Brněnského.

Největší turnaj je ve Valašském Meziříčí

Pozice největšího turnaje připadla stejně jako loni STK Poličná Cup. Na umělé trávě ve Valašském Meziříčí odehraje 40 družstev ve čtyřech barevně rozlišených skupinách dohromady 112 zápasů!

Fotbaloví fanatici mohou strávit v Poličné celý den, protože první duel začne obvykle už v devět hodin ráno a poslední má výkop pod umělými světly v osm hodin večer.

Trvalkou je turnaj o putovní pohár starosty města Uherského Brodu, který se letos uskuteční už posedmé. Kvůli zrušení akce v nedalekých Kunovicích byl o Janáček Cup ještě větší zájem než obvykle.

„Několik zájemců jsme bohužel museli odmítnout. Přednost dostala mužstva, která se u nás objevují pravidelně,“ vysvětlil ředitel podniku Josef Hamšík.

Namále měl druhý ročník turnaje ve Starém Městě, který však byl na poslední chvíli zachráněn. „Měli jsme problémy s termíny,“ uvedl Pavel Vlček, šéf akce na umělé trávě na Širůchu.

Naopak na tradičních místech konání zimních turnajů v Kroměříži a Kunovicích se budou tentokrát hrát jen přípravné duely.

„S velkým předstihem se na nás obracely kluby, které si chtěly samy dohodnout přípravné zápasy na naší umělce. Postupně jsme zjistili, že je jich tolik, že by ani nebyl prostor k organizování turnaje,“ vysvětlil František Šácha.

Největší počet akcí uvidí diváci v okrese Zlín. Kromě již zmíněného Barum Continental Cupu proběhnou Napajedla Cup, Memoriál Miroslava Oherala v Luhačovicích a Vršava Cup ve Zlíně, které přitáhly pozornost oddílů od I. B třídy (Louky) až po nejnižší IV. třídu (Lhota u Malenovic).