PRUSINOVICE - LUBNÁ 1:5 (0:2)

Lídr soutěže z Lubné nezaváhal ani v sobotním utkání na hřišti dvanáctých Prusinovic. Hosté zvítězili poosmé v řadě. Domácí v pátém zápase po sobě naplno nebodovali.

„Prvních dvacet minut bylo vyrovnaných. Po první chybě, kterou udělal Spiegl, jsme inkasovali úvodní gól utkání. Nedokázali jsme nejlepšímu celku soutěže ani v dalším průběhu vzdorovat. Ve druhém poločase jsme se ještě snažili s výsledkem něco udělat, ale po třetím gólu bylo definitivně rozhodnuto. Hosté předvedli nejlepší výkon ze všech soupeřů, se kterými jsme se letos střetli. Bojovali a bylo na nich vidět, jak moc chtějí uspět,“ všiml si asistent domácího kouče Ondřej Němec.

„Bačinský opět překvapil, když přidal na své konto další tři branky. V úvodu byla hra neurovnaná. Pomohla nám první vstřelená branka po chybě domácího gólmana. Od té chvíle jsme se začali prosazovat kombinační hrou a po chybách domácích hráčů navyšovali naše vedení,“ pochvaloval si trenér Lubné Marek Piškula.

Branky: 92. Šiška – 23., 44. a 77. Bačinský, 59. a 82. Kadlčík. Rozhodčí: Zavadil. 120 diváků. Prusinovice: Spiegl (73. M. Nevřala) – Mikeška, Bartošek, Šiška, Barot, Jura, Nevřala, Pumprla, Křepelka (69. Hošťálek), Němec (83. Večeřa), Nedbal. Lubná: Michalec – Běťák, Valach, Chýla, Mynář, Rybenský (39. Kadlčík), Haloda, Musil (84. Ančinec), Jelínek, Bačinský (78. Kovařík), Jirásek.

BŘEST – ŽERANOVICE 1:1 (0:0)

Břest si překvapivě připsal další bod do tabulky. Žeranovice získaly první bod ze čtyř posledních vzájemných duelů v Břestě.
„Hosté byli techničtější, ale měli velké problémy s koncovkou. Když už se dostali do šance, tak nás podržel několika výbornými zákroky brankář Vymětal. V prvním poločase to bylo z naší strany slabší.

Ve druhé půlce se náš výkon zlepšil, ale zakončení bylo na obou stranách žalostné. Ve 48. minutě jsme dali vedoucí branku Koudelníčkem. Hosté po rychlé akci srovnali Kopřivou. Další šance obou týmů zlikvidovali dobře chytající gólmani. V 90. minutě jsme nedokázali dát gól do prázdné branky. Hráčům chci poděkovat, protože získali bod s těžkým, technickým soupeřem. Pochvalu zaslouží rozhodčí Kurcik a Dundová. V našem týmu podali kvalitní výkon Buček, Vymětal a Koryčan.

Obrana pracovala velmi dobře,“ zdůraznil trenér Břestu Antonín Vymětal.
„Od začátku jsme byli jasně lepší. Zatlačili jsme domácí, kteří se za první poločas dostali možná čtyřikrát na naši půlku. Bohužel jsme neproměnili ne stoprocentní, ale dvěstěprocentní čtyři šance. V poločase to mohlo být 4:0 a zápas se mohl dohrát v klidném tempu. Po přestávce jsme po velké chybě gólmana a obránce dostali gól. Naštěstí se nám podařilo alespoň vyrovnat. Výsledek je pro nás určitě zklamáním,“ posteskl si kouč Žeranovic Karel Klimek.

Branky: 48. Koudelníček – 65. Kopřiva. Rozhodčí: Kurcik. 80 diváků. Břest: Vymětal – Daněk, Buček, Koryčan, Motal, Juračka, Dočkal, Hudeček, Koudelníček, Zapletal, Fila (A. Zavadil, L. Zavadil, Beliančin). Žeranovice: Uhlár – Mikáč, R. Smýkal, Smith, Hubík, Zívalík, T. Smýkal, Klimek, P. Sedláček, Kopřiva, R. Sedláček (Truhlář, Vyňuchal).

ADMIRA HULÍN – MRLÍNEK 5:0 (2:0)

Admira se po přesvědčivém vítězství posunula na druhé místo v tabulce. Domácí využili výhody umělého trávníku a připsali si jedenácté utkání na vlastním hřišti bez prohry.

„Podali jsme nejlepší výkon této sezony. Dařila se nám kombinace a hosty jsme na naši polovinu pouštěli jen ojediněle. Kvalitní výkon jsme korunovali dvěma brankami. Ve druhém poločase jsme dali třetí gól a bylo rozhodnuto,“ pochvaloval si kouč Admiry Pavel Vlha.

„Hřiště s umělým povrchem nás dnes zradilo. Než jsme se rozkoukali, tak soupeř vedl 2:0. Sice jsme se snažili, ale nedařila se nám kombinace. Domácí si pěkně nahrávali a roztahovali hru. Mají rychlé hráče, kteří nám toho moc nedovolili,“ přiznal vedoucí mužstva Mrlínku Martin Kaďůrek.

Branky: 18. a 66. R. Simerský, 57. a 89. M. Simerský, 10. Kytlica. Rozhodčí: Mucha. 70 diváků. Admira: Nebuchla – Janda, P. Nedbal (73. Tabara), Vyvlečka (75. Panák), Polák, Kytlica (63. Skopalík), Spáčil, R. Simerský, Jurášek, M. Simerský, M. Nedbal. Mrlínek: Pořízka – Červík (78. Kocfelda), Žaloudík, Kratochvíl, Hačunda, O. Podzemný, L. Podzemný, Zicháček (56. Janek), Dostál, J. Horák, Surý.

SKAŠTICE - NĚMČICE 0:3 (0:1)

Druhé Skaštice nečekaně prohrály na vlastním trávníku s Němčicemi a přepustily své postavení hulínské Admiře.
„Hosté vstoupili do utkání s cílem odkopnout míč co nejdále od své branky. To se jim s vypětím všech sil dařilo. Po celý první poločas jsme měli územní převahu.

Ovšem ve 20. minutě se hosté dostali do ojedinělého, rychlého protiútoku a podařilo se jim vstřelit branku. Do druhého poločasu jsme vstoupili s cílem rychle vyrovnat. To se nám ovšem nepodařilo a hosté v 60. minutě zvýšili své vedení. Po druhé brance jsme hru otevřeli a hosté se dostávali do brejkových situací. Jednu z nich v 75. minutě proměnili.

V závěru se hrála už jen kopaná a fotbal plakal,“ řekl trenér Skaštic Ivo Frýdl.
„Před utkáním jsem řešil asi podobné problémy se sestavou jako domácí trenér. Skaštice nás z počátku přehrávaly, ale když odstoupili pro zranění Lehkoživ a Sedlák, hra se vyrovnala. Vstřelili jsme nádhernou první branku a šli do překvapivého vedení. Domácí jsme do žádné vážnější šance nepustili, naopak domácí gólman chytil další pěknou střelu.

První poločas nebyl z naší strany moc atraktivní, ale všichni hráči plnili své úkoly a hráli bezchybně. Po přestávce jsme naši hru ještě více zpřesnili a zaslouženě přidali další dvě branky. Navíc Štěpánek, asi nejlepší hráč na hřišti, byl pro domácí stálým nebezpečím. Celé mužstvo odvedlo obětavý výkon, a výsledek toho je překvapivá a vysoká výhra na hřišti silných Skaštic. Po kritice v posledních dvou zápasech musím kluky zase pochválit,“ dodal trenér Němčic Václav Hůzl.

Branky: 20. a 75. Štěpánek, 60. Cejpek. Rozhodčí: Hušek. 150 diváků. Skaštice: Nevařil – Klammert, J. Motal, Sedlák (27. Menšík), P. Frýdl, Sehnal, Lehkoživ (31. Macho), L. Motal (80. Poláček), Bubla, Drulák, Janalík. Němčice: Glozyga – Cejpek, Procházka, Hůzl, Urban, Mrázek, Šenkyřík, Štěpánek, T. Darebníček (76. Skřivánek), Holý, Zaoral.

MARTINICE – LUDSLAVICE 9:2 (3:0)

Málo vídaným debaklem skončilo derby v Martinicích. Domácí využili početní výhody po vyloučení Hubáčka. Šest gólů nasázel do sítě Ludslavic Petr Šimčík, kterého skvělá produktivita vynesla do čela tabulky střelců.

„Na takový výsledek si nevzpomínám. Jsem rád, že hráči přistoupili k utkání naprosto odlišně, než v minulém týdnu na hřišti Záhlinic. Hráči bojovali od první minuty a výsledek se dostavil. Chtěl bych jim poděkovat, že se nad svými výkony zamysleli a předvedli parádní hru. Všichni včetně diváků musí být dnes spokojeni,“ dodal trenér Martinic Ladislav Fischer.

„Výsledek ovlivnil rozhodčí Tříska, který za stavu 1:0 odpískal penaltu pro domácí a poté nesmyslně vyloučil Hubáčka. Druhý poločas byl v režii domácích, kteří ovládli hru. Za rozhodnutého stavu se už Tříska chyby nedopustil. Derby se hrálo ve výborné divácké atmosféře,“ řekl po debaklu svého mužstva předseda klubu z Ludslavic Ignác Hubáček.

Branky: 12., 48., 61., 62., 73. a 80. Šimčík, 8. Gazdoš, 44. Šiška, 52. Hošťálek – 70. Vlček, 84. Nevřala. Červená karta: 38. Hubáček. Rozhodčí: Tříska. 260 diváků. Martinice: Janoš – Pavelka, Kundera, Pospíšil, V. Křižka, Daněk, Hošťálek, Kutra, Šiška, Šimčík, Gazdoš (P. Křižka, Kosek). Ludslavice: Caletka – Hubáček, Vlček, Dlabaja, Heryán, J. Herodes, Rafaja, Švach, R. Skotek, P. Nevřala, Podola (L. Herodes).

ZDOUNKY – ZÁHLINICE 3:1 (0:1)

Ve Zdounkách se tentokrát hrálo mimořádně v sobotu. Domácí funkcionáři totiž na večer připravili vyhlášení nejlepších fotbalistů klubu. První poločas nenaznačoval, že by domácí hráči šli večer na oslavu s dobrou náladou. Hosté byli aktivnější a domácí téměř do ničeho nepustili.
Ve druhém poločase však vyběhlo na hřiště v dresech Zdounek úplně jiné mužstvo, které otočilo výsledek, a po šesti prohrách se radovalo z plného bodového zisku.

„Hosté dali už v 5. minutě šťastný gól. Naše mužstvo působilo v prvním poločase příliš zakřiknutě, proto jsem musel v přestávce zvýšit hlas. Ve druhé půli jsme otočili výsledek. Ukončili jsme jednu neúspěšnou sérii a doufám, že jsme odstartovali jinou, tu úspěšnější,“ přeje si trenér Zdounek Ladislav Andrýsek.
„V prvním poločase jsme hráli dobře. Druhý poločas nám přinesl potupnou porážku. Domácí nás bojovností naprosto přehráli. Do pokutového území se snášel jeden centr za druhým a my jsme začali nepochopitelně zmatkovat. Útok nedokázal udržet míč a v defenzivě jsme propadli. Nemám pro náš výkon ve druhé půli vysvětlení,“ přiznal trenér Záhlinic Rudolf Zavadil.

Branky: 60. (pen.) Havránek, 79. R. Sedláček, 82. P. Silný – 5. Paštěka. Rozhodčí: Hušek. 100 diváků. Zdounky: Zapletal – Pospíšil, Zanáška, Pektor, L. Buša, Havránek, Silný, Neoral, Navrátil, Sedláček, M. Adamík (Zajíček, Bíbr). Záhlinice: Pospíšil – Šustr, Hrouza, Ctiborek, Burda, Zapletalík, Lochman, Dosoudil, Naď, Paštěka, Kratochvíl (Bureš).

CHVALČOV – KYSELOVICE 1:1 (1:0)

Chvalčov znovu potvrdil, že na domácím hřišti vyhrává jen ojediněle. Kyselovice se radují z prvního bodového zisku venku po čtyřech porážkách.
„Před zápasem se nevědělo, jestli se vůbec bude hrát. Hřiště bylo hodně mokré a stály na něm louže. Nakonec se hrálo na velmi těžkém terénu. První poločas byl jasně v naší režii. Ve 43. minutě jsme dali Trňákem gól.

Jsem velmi rád, že se nám střelec gólu uzdravil, protože byl na hřišti vidět. Ve druhém poločase jsme hráli ze zabezpečené obrany na rychlé brejky. Hosté nás přitlačili, ale šance, které měli Zmeškal a Trnčák, kteří třikrát nedokázali dotlačit míč do prázdné branky, musíme proměňovat. Naši útočníci se opět špatně vyspali. V 84. minutě se minuli naši dva obránci míče a hosté z jediné šance srovnali na 1:1,“ posteskl si kouč Chvalčova Bohuslav Polášek.

„S bodem jsme spokojeni. V prvním poločase byli domácí lepší. Ve druhém poločase byla aktivita na naší straně. Podali jsme kolektivní výkon,“ dodal trenér Kyselovic Vít Říkovský.

Branky: 43. Trňák – 84. Úlehla. Rozhodčí: Skyba. 70 diváků. Chvalčov: Dohnal – Trňák, Vaculík, Trnčák, Kubaník, Zicháček, Zmeškal, Skála, Chlápek, Talach, Juránek (Vaněk, Rybka). Kyselovice: Molčík – Přikryl, R. Němec, M. Němec, M. Říkovský, Kroupa, Úlehla, V. Říkovský, A. Říkovský, Křepelka, Zádrapa (Jančík).