VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Rataje a Zlobice přepisovaly historii

Kroměřížsko - Do čtyř bodů je naskládána čtveřice týmů po podzimní části kroměřížské III. třídy skupiny B. Na čele se usadil Bezměrov, o bod za ním je tým Počenic. Na postup mohou pomýšlet ještě Lutopecny a Střílky.

19.12.2007
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Libor Kopčil

Jednoznačně nejhoršími celky soutěže jsou Rataje a Zlobice, které ani jednou na podzim nezvítězily.

ROŠTÍN


Standardní výkonnost si udržel Roštín. Stejně jako před rokem má klub 18 bodů. „Bodů jsme mohli mít víc. Dáváme ale málo gólů. Chybí nám střelci. Chceme posílit útok. Do jara musíme vyřešit také hostování některých hráčů ze Zborovic. V každém případě skončit na konci sezony do pátého místa,“ přeje si předseda klubu František Nábělek.

Pozitivem je zlepšení disciplíny v mužstvu. Snížil se počet karet. Mladí hráči si začínají zvykat na soutěž dospělých.

Střelci: 5 - Pospíšil, 3 - Moravčík, 1 - Dvořák, Churý, Novák, Petrucha, Pudelka, Řezáč a Šojdr.

 

LUBNÁ BRezerva vedoucího týmu okresního přeboru ve III. třídě získala o čtyři body víc než před rokem. Hráči rezervy vhodně doplňovali první tým a mají tak svůj podíl na úspěchu prvního mužstva. Lubná B bodovala víc venku (10 bodů) než doma (5 bodů).

„Velkým minusem je pro nás, že v každém zápase nastupujeme v jiné sestavě. Na začátku sezony, když mělo áčko problémy s hráči, tak jsme museli první tým doplňovat a pak za nás museli nastupovat dorostenci. Stejná situace se opakovala i v závěru sezony. Na domácím velkém hřišti se nám dlouhodobě nedaří. Víc nám to jde venku, kde hrajeme na protiútoky,“ řekl trenér Skypala.

Navíc ani los neměla rezerva příznivý. Na domácím trávníku hostila především mužstva z horních pater tabulky. „Možná i los ovlivnil náš výsledek,“ dodal Skypala.

V Lubné se mohou chlubit velkou základnou. Každým rokem se na trávník vrací hráči, kteří z různých důvodů aktivní činnost přerušili, a to je záruka, že rezervní tým bude plnit svou funkci i v dalších sezonách.

„Loni jsme měli určité problémy. B tým byl vlastně konkurencí prvního mužstva. V A týmu jsou většinou hráči z okolí, zatímco za rezervu nastupují místní odchovanci. Diváci nás také víc podporovali a to nebylo dobře. Po určitých změnách v oddíle to už funguje, jak má. Do budoucna má B tým své opodstatnění. Pokud si první tým zajistí postup do I. B třídy, tak dojde určitě k dalšímu posílení a k nám se dostanou další kvalitní hráči,“ myslí si trenér rezervního celku.

Na jaře by tak výsledky mužstva mohly být ještě lepší než na podzim.

Střelci: 5 - Brázdil, 3 - Halamíček, Loučka a Veselý, 2 - Bačinský, Daněk, Piškula, Skácel, Ančinec, Ševčík a Škrabal.

 

BAŘICE


Bařice se nemůžou svými podzimními výsledky chlubit. Mladý tým získal stejně bodů jako před rokem, a to stačí jen na desáté místo. Oproti minulé sezoně si však polepšily, protože se v tabulce posunuly o dvě příčky. Raritou mužstva je fakt, že po šesti brankách dali bratři Černí, a o zbývajících deset gólů se podělilo sedm hráčů.

„Naše překvapivé výsledky odráží skutečnost, že máme mladý a nezkušený tým. Chybí nám kvalita v brance. Nemáme brankáře, který by nám dokázal vyhrát zápas. Většinou na čáře prohráváme. Tým potřebuje zkušeného tvůrce hry, který by dokázal hru usměrnit. Když se nám daří, tak hraje dobře celý tým, když nedáme šance a uděláme chybu, tak se naše hra vytrácí,“ řekl trenér Stančík.

Mladý celek na podzim dokázal spálit ohromné množství gólových šancí. To ho stálo několik bodů v zápasech, kdy byly Bařice lepší než soupeř. „Co nám pomůže, když jdeme v zápase čtyřikrát sami na brankáře a gól nedáme. To byl příklad třeba prohraného utkání v Bezměrově. Herní projev se zlepšil, ale chybínám větší zkušenost a zápasová vyzrálost,“ dodal Stančík.

V Bařicích chtějí doplnit kádr o kvalitního gólmana a tvůrce hry. Někteří mladí hráči totiž během podzimu úzký kádr opustili.

Střelci: 6 - M. Černý a R. Černý, 2 - Čevora, Kolouch, Večerka, 1 - Hapal, Marek, Stančík a Vyrobík.

 

ŠELEŠOVICE


Loňský účastník okresního přeboru od svých fanoušků za podzimní výsledky velkou pochvalu asi nedostal. Šelešovice přezimují na jedenáctém místě se ziskem pouhých devíti bodů. Doma vybojovaly jen tři za výhru nad posledními Zlobicemi.

„Po sestupu z okresního přeboru jsme si mysleli, že s kádrem, jaký máme, budeme hrát v klidném středu tabulky III. třídy. Vodhadech jsme se však zmýlili. Máme velmi úzký kádr a chybí nám mozek mužstva, jako je Karel Holík, který na podzim hraje hokej a nemůže nastupovat v každém zápase. V zimní přestávce musíme mužstvo doplnit alespoň o tři hráče,“ říká trenér Petr Mozga.

Do Šelešovic by rádi přivedli kvalitního brankáře, který je základem každého mužstva.

Střelci: 3 - Holík, Mlčoch a Sigmund, 2 - Večerka, 1 - Husařík, Kostka, Kunovský, Mozga a Scholz.
Rekordy: nejvíce porážek v řadě (6).

 

RATAJE


Sedmý celek po polovině uplynulé sezony má za sebou tragický podzim. Rataje ani jednou z dvanácti utkání nezvítězily. Mužstvo mělo nejblíže k výhře v posledním kole doma se Střílkami, kdy ztratilo vedení 2:1 dvě minuty před koncem. Remízový král soutěže zaznamenal na podzim pět nerozhodných výsledků.

„Na začátku sezony nám odešel Poledňák, který tvořil hru. Přišli jsme také o útočníka Hofírka. V první polovině podzimní části se tvořil nový kádr mužstva. Vystřídal jsem 25 hráčů. Poté, co se nám podařilo vyřídit hostování dvou nových hráčů, tak se hra začala konsolidovat a začaly přicházet i lepší výsledky,“ řekl trenér Skypala.

Přesto se týmu Rataj přes zlepšení herního projevu nepodařilo dotáhnout žádné utkání do vítězného konce. Výsledky ovlivnila střelecká nemohoucnost a časté chyby v obraně. „Když se podíváme na naše skóre, tak je jasné, kde máme problémy. Téměř nejvíc obdržených branek a nejméně vstřelených,“ dodává Skypala.

Přesto zůstali diváci svému mužstvu věrní a mají se svými hráči trpělivost. Pokud se podaří mužstvo udržet pohromadě, dá se předpokládat, že se Rataje posunou v tabulce o nějakou příčku výš.

„Budeme se snažit co nejdříve vymazat nulu v tabulce výher. Myslím si, že tak tragický půlrok je asi novým rekordem v dějinách klubu,“ doplnil trenér mužstva.

Střelci: 2 - Apolenář, Hýsek a Stratil, 1 - Matušinec, Medek, Molek a Zloch.
Rekordy: nejméně vstřelených branek (10). Nejméně získaných bodů venku (2).

 

ZLOBICE


Zlobice, jejichž hřiště prochází rekonstrukcí, odehrály domácí zápasy na umělém trávníku v Kroměříži. Klub má na svědomí jediný kontumační výsledek soutěže, když se v jedenáctém kole nedostavil k utkání na hřiště Troubek.

„Potýkali jsme se s velkou marodkou a nedisciplinovaností některých hráčů. Naše výsledky byly především ovlivněny tím, že jsme nehrávali na vlastním hřišti. Problémy byly i s tréninkovou docházkou. Některým hráčům nevyhovoval čtvrteční termín. Nepamatuji si, že bychom za polovinu soutěže neměli na kontě ani jedno vítězství. To jsme nečekali,“ přiznal předseda klubu Radek Joura.

Dokud se Zlobice nevrátí na vlastní hřiště, nedá se předpokládat výrazné zlepšení výsledků. Nové hřiště chtějí otevřít ve Zlobicích až v červenci příštího roku.
„Do odvet půjdeme s novým trenérem Menšíkem. Benedikt u nás skončil. K další změně v realizačním týmu nedošlo,“ dodal Joura.

Střelci: 6 - Trávníček, 3 -Uhrinovský, 1 - Linhart, Novotný, Řezáč, Sukup a Vlček.
Rekordy: nejvíce inkasovaných branek (40). Nejméně získaných bodů doma (1). Nejméně získaných bodů venku (2). Nejmenší průměrná návštěvnost na domácích zápasech (48 diváků).

 

STŘELCI

9 - R. Polášek (Bezměrov) a Žourek (Litenčice) 8 - Hlaváček (Střílky) 7 - Babák (Dřínov), Jurásek (Lutopecny), Svoboda (Dřínov) a Šprňa (Troubky)
6 - M. Černý (Bařice), R. Černý (Bařice), Trávníček (Zlobice) a Vejtasa (Bezměrov)
5 - Brázdil (Lubná B), Jánský (Počenice), Mišurec (Počenice), D. Polášek (Bezměrov), Pospíšil (Roštín) a Rachtava (Litenčice).

 

STŘELCI OD R. 2000

97 - Rachtava (Litenčice)
95 - Žourek (Litenčice)
66 - Šprňa (Troubky)
63 - Jurásek (Lutopecny)
50 - Babák (Dřínov) a Hubr (Střílky)
49 - Kochaníček (Troubky, Litenčice) a Niedermertl (Počenice)
46 - Navrátil (Bařice)
44 - Hrabal (Litenčice)
41 - Hofírek (Rataje)
39 - Kučírek (Dřínov) a Mariánek (Bezměrov)
38 - Holinka (Lutopecny) a Kyrcz (Roštín)
37 - Cigánek (Počenice) a Svoboda (Dřínov)
36 - Mikula (Lutopecny) a Vojkůvka (Těšnovice).


Odvetná část III. třídy skupiny B začne 15. kolem v neděli 23. března 2008.
Poslední kolo (14.) je na programu v neděli 15. června 2008.

19.12.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Vychovatel 26 000 Kč

Vychovatelé pro děti se speciálními vzdělávacími potřebami Vychovatel/ka. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 26000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: pracoviště Střílky, - Popis práce: Vychovatel vykonává přímou pedagogickou činnost nebo práce související ve výchovném procesu s dětmi se speciálními vzdělávacími potřebami ve školském zařízení pro výkon ústavní výchovy nebo ochranné výchovy , - Stupeň vzdělání: SŠ/VOŠ/VŠ, obor vzdělání - pedagogika, sociální nebo speciální pedagogika, praxe výhodou, - Jiná kvalifikace: kvalifikace vychovatele dle z. č. 563/2004 § 16/2 o pedagogických pracovnících, - Další požadované dovednosti: řidičský průkaz skupiny B, znalost práce na PC - Word, excel, powerpoint, nárok na psychickou odolnost vzhledem k práci s dětmi (věk 15-18 let) s uloženou ochrannou nebo nařízenou ústavní výchovou, - Hrubá měsíční mzda od 26.000,-Kč na základě odpracovaných let, k platu je dále přiznán zvláštní příplatek a po zapracování osobní ohodnocení, bonus - příspěvek z FKSP na stravu a rekreaci, doba určitá (možnost prodloužení na neurčitou), rozvržení pracovní doby dle harmonogramu vychovatele - 13.00 -21:00 hod. (krátký, dlouhý týden), , - své písemné nabídky se strukturovaným životopisem a souhlasem se zpracováním osobních údajů posílejte na e-mail: malat@vumstrilky.cz. Pracoviště: Výchovný ústav, středisko výchovné péče help, střední škola a školní jídelna, střílky, zámecká 107, Zámecká, č.p. 107, 768 04 Střílky. Informace: Vlastimil Malát, +420 602 796 923.

Výroba - Výroba Obsluha strojů 24 000 Kč

Obsluha zařízení na tepelné zpracování kovů Žíhač kovů. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 24000 kč, mzda max. 30000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: pracoviště Kovárna v Hulíně, - Požadujeme - vzdělání ze strojírenských oborů výhodou, platné oprávnění řidiče VZV, spolehlivost, pracovitost, ochotu učit se novým věcem, loajalitu, - Nabízíme - dovolenou nad rámec ZP, příspěvky na stravu, odpovídající ohodnocení dle náročnosti zařazení, - kontakt telefonicky Po-Pá (8:00 - 14:30 hod.), příp. své písemné nabídky se strukturovaným životopisem posílejte na e-mail: pers@triangolo.cz. Pracoviště: Triangolo spol. s r.o., Wolkerova, č.p. 845, 768 24 Hulín. Informace: Lenka Pattermanová, +420 573 350 354.

Technika a elektrotechnika - Technika a elektrotechnika Strojní inženýr 20 000 Kč

Strojní inženýři kontroly a řízení kvality INŽENÝR KVALITY pro Závod Elektro. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: PRACOVIŠTĚ Kroměříž, - Náplň práce: aplikace nástrojů kvality, vyhodnocování ukazatelů kvality, podílení se na implementaci nápravných a preventivních opatření, řízení neshod, vytváření a řízení dokumentace, účast při řešení reklamací, kontrola procesu a koordinace zajištění kvality, - Požadavky: SŠ/VŠ technického směru, angličtina na komunikativní úrovni podmínkou, zkušenost z výrobního závodu z oddělení kvality, zkušenost s prací v automobilovém průmyslu výhodou, znalost systémů řízení kvality, komunikativnost, organizační schopnosti, znalost práce na PC a MS Office, ŘP sk. B, samostatnost, zodpovědnost a zdravé sebevědomí, nástup možný ihned, - Benefity: základní plat 20 tis. Kč, 5 týdnů dovolené, služební telefon/notebook, příspěvek na stravování, - kontakt osobně na pracovišti nebo telefonicky Po-Pá (8:00 - 14:00 hod.), příp. své písemné nabídky se strukturovaným životopisem posílejte na e-mail: Blanka Tomaštíková, personální středisko, tel.č. 573 592 578, e-mail: tomastikova@magneton.cz. Pracoviště: Magneton a.s., Hulínská, č.p. 1799, 767 01 Kroměříž 1. Informace: Blanka Tomaštíková, +420 573 592 578.

Technika a elektrotechnika - Technika a elektrotechnika Operátor strojů a 15 000 Kč

Obsluha automatizovaných strojů a zařízení na prvotní zpracování dřeva obsluha CNC strojů. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč, mzda max. 17000 kč. Volných pracovních míst: 4. Poznámka: PRACOVIŠTĚ Lískovec , - obsluha strojů řízených počítačem, - vyučení, - doba určitá 1 rok s možností přechodu na dobu neurčitou, pracovní doba 6:00-14:00 / 14:00-22:00 hod., HM + prémiová složka mzdy, benefit - stravenky po uplynutí zkušební doby, - kontakt osobně na pracovišti nebo telefonicky Po-Pá (6:00 - 14:30 hod.), příp. své písemné nabídky se strukturovaným životopisem posílejte na e-mail: boudova@lignis.cz. Pracoviště: Lignis s.r.o., lískovec, 768 05 Koryčany. Informace: Alena Boudová, +420 777 786 513.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Květná zahrada. Ilustrační foto.
1 22

O Květné rozhodne soud v Kroměříži. Církvi navzdory

Soutěžní svatební pár číslo 137 - Jana a Miroslav Rychtěčtí, Olšany
2

Čtyřicáté první kolo soutěže O nejkrásnější svatební pár Deníku pro rok 2017

Lupič chycený při činu a ocenění hrdiny: prohlédněte si videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pátek 16. března 2018.

Čtyřicáté kolo soutěže O nejkrásnější svatební pár Deníku pro rok 2017

FOTOGALERIE / Prsten za 15 tisíc korun od zlatnického mistra Zbyňka Zimčíka z ateliéru Filip v Uherském Hradišti a dva krásné romantické pobyty v hotelech Starý zámek Napajedla a Spa hotel Lanterna. Právě o tyto atraktivní ceny se hraje v dalším ročníku oblíbené soutěže Svatební pár Deníku

Studentské protesty, Československé jaro 2018 a 126 km/h v obci: videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve čtvrtek 15. března 2018.

I v Kroměříži stávkovali studenti. Hesla žádala: stop lhostejnosti!

HLASUJTE V ANKETĚ / Mezi téměř třemi stovkami škol, které se zapojily do čtvrteční stávky studentů s názvem Vyjdi ven!, se našly i ty kroměřížské. Síly spojily zejména studenti Arcibiskupského gymnázia a Gymnázia Kroměříž, kterých se na nádvoří prvního z nich sešly v poledne desítky.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT