VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Rataje a Zlobice přepisovaly historii

Kroměřížsko - Do čtyř bodů je naskládána čtveřice týmů po podzimní části kroměřížské III. třídy skupiny B. Na čele se usadil Bezměrov, o bod za ním je tým Počenic. Na postup mohou pomýšlet ještě Lutopecny a Střílky.

19.12.2007
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Libor Kopčil

Jednoznačně nejhoršími celky soutěže jsou Rataje a Zlobice, které ani jednou na podzim nezvítězily.

ROŠTÍN


Standardní výkonnost si udržel Roštín. Stejně jako před rokem má klub 18 bodů. „Bodů jsme mohli mít víc. Dáváme ale málo gólů. Chybí nám střelci. Chceme posílit útok. Do jara musíme vyřešit také hostování některých hráčů ze Zborovic. V každém případě skončit na konci sezony do pátého místa,“ přeje si předseda klubu František Nábělek.

Pozitivem je zlepšení disciplíny v mužstvu. Snížil se počet karet. Mladí hráči si začínají zvykat na soutěž dospělých.

Střelci: 5 - Pospíšil, 3 - Moravčík, 1 - Dvořák, Churý, Novák, Petrucha, Pudelka, Řezáč a Šojdr.

 

LUBNÁ BRezerva vedoucího týmu okresního přeboru ve III. třídě získala o čtyři body víc než před rokem. Hráči rezervy vhodně doplňovali první tým a mají tak svůj podíl na úspěchu prvního mužstva. Lubná B bodovala víc venku (10 bodů) než doma (5 bodů).

„Velkým minusem je pro nás, že v každém zápase nastupujeme v jiné sestavě. Na začátku sezony, když mělo áčko problémy s hráči, tak jsme museli první tým doplňovat a pak za nás museli nastupovat dorostenci. Stejná situace se opakovala i v závěru sezony. Na domácím velkém hřišti se nám dlouhodobě nedaří. Víc nám to jde venku, kde hrajeme na protiútoky,“ řekl trenér Skypala.

Navíc ani los neměla rezerva příznivý. Na domácím trávníku hostila především mužstva z horních pater tabulky. „Možná i los ovlivnil náš výsledek,“ dodal Skypala.

V Lubné se mohou chlubit velkou základnou. Každým rokem se na trávník vrací hráči, kteří z různých důvodů aktivní činnost přerušili, a to je záruka, že rezervní tým bude plnit svou funkci i v dalších sezonách.

„Loni jsme měli určité problémy. B tým byl vlastně konkurencí prvního mužstva. V A týmu jsou většinou hráči z okolí, zatímco za rezervu nastupují místní odchovanci. Diváci nás také víc podporovali a to nebylo dobře. Po určitých změnách v oddíle to už funguje, jak má. Do budoucna má B tým své opodstatnění. Pokud si první tým zajistí postup do I. B třídy, tak dojde určitě k dalšímu posílení a k nám se dostanou další kvalitní hráči,“ myslí si trenér rezervního celku.

Na jaře by tak výsledky mužstva mohly být ještě lepší než na podzim.

Střelci: 5 - Brázdil, 3 - Halamíček, Loučka a Veselý, 2 - Bačinský, Daněk, Piškula, Skácel, Ančinec, Ševčík a Škrabal.

 

BAŘICE


Bařice se nemůžou svými podzimními výsledky chlubit. Mladý tým získal stejně bodů jako před rokem, a to stačí jen na desáté místo. Oproti minulé sezoně si však polepšily, protože se v tabulce posunuly o dvě příčky. Raritou mužstva je fakt, že po šesti brankách dali bratři Černí, a o zbývajících deset gólů se podělilo sedm hráčů.

„Naše překvapivé výsledky odráží skutečnost, že máme mladý a nezkušený tým. Chybí nám kvalita v brance. Nemáme brankáře, který by nám dokázal vyhrát zápas. Většinou na čáře prohráváme. Tým potřebuje zkušeného tvůrce hry, který by dokázal hru usměrnit. Když se nám daří, tak hraje dobře celý tým, když nedáme šance a uděláme chybu, tak se naše hra vytrácí,“ řekl trenér Stančík.

Mladý celek na podzim dokázal spálit ohromné množství gólových šancí. To ho stálo několik bodů v zápasech, kdy byly Bařice lepší než soupeř. „Co nám pomůže, když jdeme v zápase čtyřikrát sami na brankáře a gól nedáme. To byl příklad třeba prohraného utkání v Bezměrově. Herní projev se zlepšil, ale chybínám větší zkušenost a zápasová vyzrálost,“ dodal Stančík.

V Bařicích chtějí doplnit kádr o kvalitního gólmana a tvůrce hry. Někteří mladí hráči totiž během podzimu úzký kádr opustili.

Střelci: 6 - M. Černý a R. Černý, 2 - Čevora, Kolouch, Večerka, 1 - Hapal, Marek, Stančík a Vyrobík.

 

ŠELEŠOVICE


Loňský účastník okresního přeboru od svých fanoušků za podzimní výsledky velkou pochvalu asi nedostal. Šelešovice přezimují na jedenáctém místě se ziskem pouhých devíti bodů. Doma vybojovaly jen tři za výhru nad posledními Zlobicemi.

„Po sestupu z okresního přeboru jsme si mysleli, že s kádrem, jaký máme, budeme hrát v klidném středu tabulky III. třídy. Vodhadech jsme se však zmýlili. Máme velmi úzký kádr a chybí nám mozek mužstva, jako je Karel Holík, který na podzim hraje hokej a nemůže nastupovat v každém zápase. V zimní přestávce musíme mužstvo doplnit alespoň o tři hráče,“ říká trenér Petr Mozga.

Do Šelešovic by rádi přivedli kvalitního brankáře, který je základem každého mužstva.

Střelci: 3 - Holík, Mlčoch a Sigmund, 2 - Večerka, 1 - Husařík, Kostka, Kunovský, Mozga a Scholz.
Rekordy: nejvíce porážek v řadě (6).

 

RATAJE


Sedmý celek po polovině uplynulé sezony má za sebou tragický podzim. Rataje ani jednou z dvanácti utkání nezvítězily. Mužstvo mělo nejblíže k výhře v posledním kole doma se Střílkami, kdy ztratilo vedení 2:1 dvě minuty před koncem. Remízový král soutěže zaznamenal na podzim pět nerozhodných výsledků.

„Na začátku sezony nám odešel Poledňák, který tvořil hru. Přišli jsme také o útočníka Hofírka. V první polovině podzimní části se tvořil nový kádr mužstva. Vystřídal jsem 25 hráčů. Poté, co se nám podařilo vyřídit hostování dvou nových hráčů, tak se hra začala konsolidovat a začaly přicházet i lepší výsledky,“ řekl trenér Skypala.

Přesto se týmu Rataj přes zlepšení herního projevu nepodařilo dotáhnout žádné utkání do vítězného konce. Výsledky ovlivnila střelecká nemohoucnost a časté chyby v obraně. „Když se podíváme na naše skóre, tak je jasné, kde máme problémy. Téměř nejvíc obdržených branek a nejméně vstřelených,“ dodává Skypala.

Přesto zůstali diváci svému mužstvu věrní a mají se svými hráči trpělivost. Pokud se podaří mužstvo udržet pohromadě, dá se předpokládat, že se Rataje posunou v tabulce o nějakou příčku výš.

„Budeme se snažit co nejdříve vymazat nulu v tabulce výher. Myslím si, že tak tragický půlrok je asi novým rekordem v dějinách klubu,“ doplnil trenér mužstva.

Střelci: 2 - Apolenář, Hýsek a Stratil, 1 - Matušinec, Medek, Molek a Zloch.
Rekordy: nejméně vstřelených branek (10). Nejméně získaných bodů venku (2).

 

ZLOBICE


Zlobice, jejichž hřiště prochází rekonstrukcí, odehrály domácí zápasy na umělém trávníku v Kroměříži. Klub má na svědomí jediný kontumační výsledek soutěže, když se v jedenáctém kole nedostavil k utkání na hřiště Troubek.

„Potýkali jsme se s velkou marodkou a nedisciplinovaností některých hráčů. Naše výsledky byly především ovlivněny tím, že jsme nehrávali na vlastním hřišti. Problémy byly i s tréninkovou docházkou. Některým hráčům nevyhovoval čtvrteční termín. Nepamatuji si, že bychom za polovinu soutěže neměli na kontě ani jedno vítězství. To jsme nečekali,“ přiznal předseda klubu Radek Joura.

Dokud se Zlobice nevrátí na vlastní hřiště, nedá se předpokládat výrazné zlepšení výsledků. Nové hřiště chtějí otevřít ve Zlobicích až v červenci příštího roku.
„Do odvet půjdeme s novým trenérem Menšíkem. Benedikt u nás skončil. K další změně v realizačním týmu nedošlo,“ dodal Joura.

Střelci: 6 - Trávníček, 3 -Uhrinovský, 1 - Linhart, Novotný, Řezáč, Sukup a Vlček.
Rekordy: nejvíce inkasovaných branek (40). Nejméně získaných bodů doma (1). Nejméně získaných bodů venku (2). Nejmenší průměrná návštěvnost na domácích zápasech (48 diváků).

 

STŘELCI

9 - R. Polášek (Bezměrov) a Žourek (Litenčice) 8 - Hlaváček (Střílky) 7 - Babák (Dřínov), Jurásek (Lutopecny), Svoboda (Dřínov) a Šprňa (Troubky)
6 - M. Černý (Bařice), R. Černý (Bařice), Trávníček (Zlobice) a Vejtasa (Bezměrov)
5 - Brázdil (Lubná B), Jánský (Počenice), Mišurec (Počenice), D. Polášek (Bezměrov), Pospíšil (Roštín) a Rachtava (Litenčice).

 

STŘELCI OD R. 2000

97 - Rachtava (Litenčice)
95 - Žourek (Litenčice)
66 - Šprňa (Troubky)
63 - Jurásek (Lutopecny)
50 - Babák (Dřínov) a Hubr (Střílky)
49 - Kochaníček (Troubky, Litenčice) a Niedermertl (Počenice)
46 - Navrátil (Bařice)
44 - Hrabal (Litenčice)
41 - Hofírek (Rataje)
39 - Kučírek (Dřínov) a Mariánek (Bezměrov)
38 - Holinka (Lutopecny) a Kyrcz (Roštín)
37 - Cigánek (Počenice) a Svoboda (Dřínov)
36 - Mikula (Lutopecny) a Vojkůvka (Těšnovice).


Odvetná část III. třídy skupiny B začne 15. kolem v neděli 23. března 2008.
Poslední kolo (14.) je na programu v neděli 15. června 2008.

19.12.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Stavebnictví - Stavebnictví Zedník 16 000 Kč

Zedníci (kromě zedníků ohnivzdorného zdiva) zedník. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 16000 kč, mzda max. 20000 kč. Volných pracovních míst: 4. Poznámka: Pracoviště - stavby ve Zlínském kraji, - vzdělání není rozhodující, praxe v zednickém oboru 2 roky, ŘP B výhodou, - nástup možný ihned, pracovní doba převážně Po-Pá, práce i přes zimu zajištěna, uvedená mzda je nástupní - po zapracování navýšení mzdy, - kontakt telefonicky Po-Pá nebo své písemné nabídky se strukturovaným životopisem posílejte na e-mail: er-fas.km@seznam.cz. Pracoviště: Rudolf marušinec - er-fas - kroměřížsko, 767 01 Kroměříž 1. Informace: Marušinec, +420 725 979 581.

Bankovnictví a finanční služby - Bankovnictví a finanční služby Mzdový účetní 16 760 Kč

Mzdoví účetní mzdová/ý účetní. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 16760 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: pracoviště Kroměříž (Ředitelství sociálních služeb města Kroměříže), - SŠ vzdělání ekonomického směru, prokazatelná praxe samostatné mzdové účetní velké organizace podmínkou, dobrá znalost práce na PC, znalost mzdového systému FLUX výhodou, dobrá znalost mzdové problematiky a související legislativy, pečlivost, zodpovědnost a vysoké pracovní nasazení, schopnost pracovat ve stresu, spolehlivost, flexibilita, loajalita, ochota k dalšímu sebevzdělávání , - uchazeč předloží esej o představě k vykonávané pozici mzdové účetní - max. na 2 strany, formát A4. , - 9. platová třída, Nařízení vlády č. 341/2017 Sb., o platových poměrech zaměstnanců ve veřejných službách a správě, příloha č. 1, zápočet roků podle započitatelné praxe, 5 týdnů dovolené , - Písemné přihlášky, včetně případného souhlasu se zpracováním osobních údajů na dobu 1 roku od data odeslání těchto materiálů k účasti ve výběrovém řízení na pracovní pozici, doplněné: životopisem s přehledem dosavadní praxe a odborných znalostí a dovedností, originálem výpisu z evidence Rejstříku trestů ne starším než 3 měsíce (stačí doložit při vlastním výběrovém řízení), ověřenou kopií dokladu o nejvyšším dosaženém vzdělání, motivačním dopisem, esejí o představě vykonávané pozice mzdové účetní , - Přihláška musí obsahovat tyto náležitosti: jméno, příjmení, datum a místo narození, státní příslušnost, místo trvalého pobytu, číslo telefonu, datum a podpis, - Žádost bude v tištěné podobě doručena v označené obálce "Výběrové řízení - mzdová účetní" nejpozději do 23. srpna 2018 do 12:00 hod. Na později doručené žádosti nebude brán zřetel. , - Adresa pro doručování: Sociální služby města Kroměříže, p. o., Riegrovo nám. 159, vedoucí personálního a mzdového oddělení Eva Kupčíková, 767 24 Kroměříž. Pracoviště: Sociální služby města kroměříže, příspěvková organizace, Riegrovo náměstí, č.p. 159, 767 01 Kroměříž 1. Informace: Eva Kupčíková, +420 573 500 766,724 248 972.

Bankovnictví a finanční služby - Bankovnictví a finanční služby Účetní 12 000 Kč

Odborní účetní všeobecní účetní. Požadované vzdělání: úsv. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 12000 kč, mzda max. 14500 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: PRACOVIŠTĚ Morkovice, - Náplň práce: vedení podvojného účetnictví, účtování v knihách podrozvahových a vnitropodnikových účtů, řešení účtování složitých účetních případů v informačním systému, stanovování směrné účtové osnovy, uspořádání, označování a obsahové vymezení položek účetní závěrky a konsolidované účetní závěrky (bude-li dle účetních předpisů povinnost ji sestavit), sestava měsíční účetní závěrky, sestava účetní závěrky za účetní období v souladu s účetními předpisy (rozvaha, výkaz zisků a ztrát, příloha k účetní závěrce, cash flow, přehled o změnách vlastního kapitálu), zpracovávání interních účetních předpisů účetní jednotky v souladu s obecně závaznými právními předpisy, provádění kontroly účetního systému, tj. především kontrolu dodržování nařízení a norem platných uvnitř účetní jednotky, dodržování platné legislativy, kontrola vedení účetnictví v souladu s obecně závaznými právními předpisy, s důrazem na jeho úplnost, průkaznost a správnost, vyplňuování formuláře a hlášení pro státní orgány (záznamní povinnost, oznamovací povinnost, daňové formuláře), spolupráce s orgány státní správy a ostatními institucemi při provádění účetních a daňových kontrol, postupů a šetření, spolupráce s externím auditorem, zpracovávání výstupů z účetnictví pro potřeby managementu účetní jednotky, metodické řízení inventarizace majetku, spolupráce s ostatními útvary, - Požadujeme: ŠS vzdělání, využívání prostředků výpočetní techniky (operační systém, word, excel, internet, elektronická pošta), znalost práce s účetními programy, znalost zákona o účetnictví a souvisejících předpisů, znalost zákona o daních z příjmů, znalost zákona o DPH, orientace v ostatních daňových zákonech, pečlivost a preciznost, samostatnost, schopnost dodržovat termíny a uzávěrky, schopnost spolupracovat s ostatními zaměstnanci, vhodné pro absolventy i pro OZP, proacovní poměr na dobu určitou 1 rok s možností prodloužení, - Benefity: Týden dovolené nad ZP, příspěvek na stravování, možnost dalšího vzdělávání, - kontakt osobně na pracovišti nebo telefonicky Po-Pá (8:00 - 14:00 hod.), .), příp. své písemné nabídky se strukturovaným životopisem posílejte na e-mail: remesova@hanhart.cz. Pracoviště: Hanhart morkovice s.r.o., Nádražní, č.p. 453, 768 33 Morkovice-Slížany. Informace: Ivana Remešová, +420 602 546 099.

Zemědělství, lesnictví a vodní hospodářství - Zemědělství, lesnictví a vodní hospodářství 17 000 Kč

Zahradníci pro pěstování zahradních rostlin zahradník/ce. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 17000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: pracoviště Kroměříž - údržba zeleně ve městě Kroměříž, - zahradník na keře, práce s motorovou pilou a plotostřihem, - vyučení, řidičský průkaz sk. B, praxe nejlépe 3 roky, - doba určitá s možností prodloužení, benefity: stravenky, - kontakt telefonicky Po-Pá (6:00 - 14:30 hod.) příp. své písemné nabídky se strukturovaným životopisem posílejte na e-mail: vlasakova@biopas.cz. Pracoviště: Biopas, spol. s r.o., Kaplanova, č.p. 2959, 767 01 Kroměříž 1. Informace: Věra Vlasáková, +420 573 502 782.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Barborka bude mít osm nových lůžek pro těžce postižené

Usmrcené oči Berouskových tygrů a širý, černý lán: prohlédněte si videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve středu 18. července 2018.

Jak jsme žili: Zlobice - Bojanovice

První zmínka o obci Zlobice pochází už z roku 1078. Tento rok tak slaví výročí 940 let. Nejstarší osídlení bylo na levé straně potoka. Od potoka směrem na Popovice bylo vybudováno dvacet jedna usedlostí.

Kradli ve Vrběticích zbraně, hrozí jim vysoké tresty

Policie ukončila vyšetřování případu krádeží poškozených zbraní z areálu muničních skladů ve Vlachovicích – Vrběticích a případ předala na Okresní státní zastupitelství ve Zlíně s návrhem na podání obžaloby.

Dům psího utrpení a dvoujazyčná likvidace gigantického burgeru: videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v úterý 17. července 2018.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT