1. FC SLOVÁCKO - KLADNO 2:0 (1:0)

Slovácko neponechalo nic náhodě a od začátku zápasu se na svého soupeře vrhlo s velkou vervou a odhodláním. Domácí chtěli urvat doma po více než dvou měsících konečně tři body.

Úvodní minuty se hrály téměř výhradně na polovině Kladna, na Pavlíkovu branku se valil jeden útok za druhým. Po sérii šesti rohových kopů v rozmezí desáté a dvacáté minuty vybuchlo domácí publikum poprvé. Po rohovém kopu se odražený míč se dostal k Lukáši Zelenkovi a ten ukázal, proč ho Slovácko kupovalo. Napřáhl z hranice šestnáctky, míč trefil tyč a od zad kladenského brankáře putoval za brankovou čáru – 1:0.

„V letošní lize je to už náš třetí vlastní gól, kdyby existovala tabulka ‚vlastenců‘, tak my jsme zcela určitě v čele ligy,“ posteskl si trenér Středočechů Martin Hřídel.

Domácí kouč Josef Mazura přiznal, že k vedení jeho týmu pomohlo i to pověstné fotbalové štěstíčko. „Byla to krásná střela. Ten gól byl sice trošku se štěstím, ale té smůly jsme už měli na domácím hřišti dost,“ uvedl Mazura.

Inkasovaný gól ale jakoby hosty probudil. Vyrovnáním zaváněla hlavně parádní střela Lukáše Zoubeleho, brankář Vašek mu však gólovou radost zatrhl. Domácí mohli zvýšit deset minut před odchodem do kabin. Výborně hrající Zelenka našel ideálně Švancaru a jeho střela jenom těsně minula kladenskou branku.

Do druhého poločasu nastoupilo docela jiné Kladno a první desetiminutovka se hrála více na polovině domácích. Z optického tlaku vytěžili hosté jenom neuznaný gól po předchozím odpískaném ofsajdu. Kladenští hrozili dál a Slovácko si pasivní hrou koledovalo o vyrovnání.

Po rohovém kopu se míč dostal k úplně volnému Procházkovi, však naštěstí pro domácí mířil hodně nepřesně. Domácí mohli své příznivce uklidnit z následného protiútoku, ale Cleber nedokázal svoji šanci ani ze dvou kroků přetavit v uklidňující branku.

Dvacet minut před koncem zabránil vyrovnání Struhár. Po rohovém kopu Kladna a nedorozumění v domácí obraně vykopával míč za již překonaným Vaškem těsně před brankovou čárou. „V této fázi jsme nehráli dobře. Soupeř nás zatlačil a my jsme se báli o výsledek,“ přiznal domácí lodivod Josef Mazura.
Bod zlomu přišel šest minut před koncem. Cleber vybojoval míč u postranní lajny, nahrál jej Švancarovi, který zpětnou přihrávkou našel na hranici penalty střídajícího Tomáše Abraháma. A ten si už věděl rady, jeho tvrdou ránu zastavila až síť Pavlíkovy branky – 2:0.

Možná až na hlavní tribunu bylo slyšet, jak si domácí trenér Josef Mazura po druhé brance svému mužstva oddechl. „Z naší strany to bylo až do druhého gólu hodně nervózní. Byl to pro nás obrovsky důležitý zápas. Kdyby přišla naše pojistka v podobě druhé branky dřív, tak bychom hráli daleko uvolněněji. My jsme ale dneska hlavně chtěli tři body a já jsem strašně rád, že se nám to podařilo.“

Kouč hostů Martin Hřídel viděl příčinu prohry hlavně v impotenci svého mužstva. „V druhém poločase jsme byli docela aktivní, soupeř byl ale daleko produktivnější než my, a proto zaslouženě vyhrál. Nám trvale chybí góloví hráči, před brankou soupeře se strašně těžko prosazujeme,“ smutnil kladenský trenér.

Branky: 22. Zelenka. 84. Abrahám. Rozhodčí: Paták – Handlíř, Tacina. ŽK: Strnad, Zoubele, Holub. Diváci: 5065. 1. FC Slovácko: Vašek 2 – Randa 3, Struhár 3, Němčický 2, Urbánek 2, – Racko 4 (63. Valenta), Kordula 2, Zelenka 2 (81. Abrahám), Cléber 3, – Švancara 3, Chmelíček 4 (30. Ondřejka 3). Trenér: J. Mazura. Kladno: Pavlík 3 – Bartoš 3, Gross 4, Procházka 3, Mráz 4 – Zoubele 3, Holub 2, Strnad 2, Hajník 4 – Tatanašvili 4 (30. Šilhan 3), Klinka 3 (60. Cigánek 3). Trenér: M. Hřídel.