ADMIRA HULÍN (1) – ZDOUNKY (7)

Vedoucí tým tabulky v minulém kole naplno klopýtl. Admira, která s náskokem osmi bodů kraluje okresnímu přeboru, prohrála na hřišti posledního Roštění. Hulínský klub si tak trošku zkomplikoval situaci v cestě za postupem.

„To, co se stalo v Roštění, musíme odčinit. Jediný způsob je výhra nad Zdounkami. Do sestavy se vrátí hráči základu. Nebudeme provádět žádné experimenty jako v posledním zápase. Půjdeme jednoznačně za vítězstvím,“ myslí si trenér Admiry Stanislav Dorazín.

„V Hulíně to bude pro nás po páteční předehrávce hodně náročné. Admira je v čele tabulky a určitě si bude chtít v domácím prostředí své postavení pojistit. Nebude to pro nás jednoduché utkání.

Brankář Admiry Radek Zygar má nejnižší průměr inkasovaných branek. Ve dvanácti zápasech obdržel v průměru jen 0,75 branek.

Vzájemná bilance: 2 – 1 – 0, 12:2

Série: Admira doma 14× neprohrála.

MARTINICE (3) – KYSELOVICE (5)

Už v 16 hodin začne po dohodě obou oddílů utkání v Martinicích. Domácí nastříleli na jaře nejvíce branek. V šesti zápasech jich bylo 24. Vzájemná bilance mluví výrazně ve prospěch domácího klubu. V předchozích třinácti utkáních dokázaly Martinice osmkrát vyhrát.

„Hráči budou mít v nohách páteční dohrávku a v tom budou mít hosté výhodu. Jestli však chceme hrát o co nejlepší umístění, tak musíme vyhrát,“ řekl trenér Martinic Ladislav Fischer.

„V Martinicích můžeme jenom překvapit. Domácí mají nejvyšší návštěvy a diváci jsou pro ně určitě dvanáctým hráčem. Nám se však proti lepším týmům hraje lépe. Bod by byl pro nás zlatý. Byla by to naše jistota záchrany,“ dodal hrající trenér Kyselovic Vít Říkovský.

Vzájemná bilance: 8 – 3 – 2, 37:17

Série: Martinice doma 6× vyhrály.

SKAŠTICE (2) – TUČAPY (11)

Překvapením by bylo, kdyby Skaštice doma neporazily Tučapy. Skaštice nastřílely spolu s Martinicemi nejvíc gólů doma – 37.

„Hrajeme fotbal pro radost a hlavně pro diváky, takže si nemůžeme dovolit doma prohrát. Chceme potvrdit předchozí tři vítězství z venku. Už se těšíme na naše kvalitní hřiště,“ řekl trenér Skaštic Ivo Frýdl.

“Budeme se snažit vycházet ze zabezpečené obrany a snad překvapíme. Nic jiného nám nezbývá. Skaštice jsou v tabulce nahoře a mají svou kvalitu. My však musíme sbírat body k záchraně,“ dodal trenér Tučap Libor Adámek mladší.

Vzájemná bilance: 1 – 0 – 0, 5:2

Série: Skaštice 5× neprohrály. Tučapy venku 8× nevyhrály.

ŽERANOVICE (9) – CHVALČOV (6)

Všechny čtyři předchozí vzájemné zápasy v Žeranovicích skončily vítězstvím domácích. Žeranovice stále hledají svou herní tvář směrem dopředu. Na jaře vstřelily jenom sedm branek. Po zimní přestávce získali domácí jenom jeden bod, když remizovali s Kyselovicemi 2:2.

„Na domácím hřišti se nám v poslední době docela dařilo. Doufám, že se k těmto výkonům vrátíme v zápase s Chvalčovem. Nálada v mužstvu je přes nevýrazné výsledky zatím dobrá, takže doufám, že už konečně zabereme. Potřebujeme ještě do konce sezony uhrát alespoň devět bodů,“ řekl hrající trenér Žeranovic Karel Klimek.

„Do Žeranovic si pojedeme pro body. Mám dobré informace od trenéra Mrlínku, který tam už se svým týmem hrál. Myslím si, že domácí jsou ve stejné krizi jako my, i když my se z ní už pomalu dostáváme. Domácí se trápí dál,“ poznamenal trenér Chvalčova Bohuslav Polášek.

Vzájemná bilance: 5 – 0 – 4, 27:24

Série: Žeranovice 8× nevyhrály.

NĚMČICE (4) – POČENICE (12)

Jarní gólová úroda v podání Počenic čítá pouhých sedm zásahů do černého, během sedmi utkání.

„Potom, co jsme předvedli ve Chvalčově, se musíme rehabilitovat v každém případě. Další domácí zápas chceme samozřejmě vyhrát a podat mnohem lepší výkon než v minulém utkání. Předpokládám, že dojde ke změnám v sestavě,“ řekl trenér Němčic Martin Zaoral.

„Jedeme na hřiště čtvrtého a vím, že zápas to nebude jednoduchý. Potýkáme se s velkou marodkou. Musíme se soustředit především na domácí zápasy. Tam vidím cestu k naší záchraně. V Němčicích bude pro nás velmi těžké získat body. Jsem spíše pesimistou, když získáme bod, tak to bude pro nás velký úspěch,“ přiznal trenér Počenic Josef Hrušák.

Vzájemná bilance: 1 – 0 – 0, 4:3

Série: Němčice doma 7× neprohrály. Počenice venku 7× prohrály (klubový rekord od r. 2000).

PRUSINOVICE (10) – MRLÍNEK (8)

Tohle nemusí být hezký víkend pro Prusinovice. Pokud neporazí Mrlínek, nebezpečně se přiblíží sestupovým příčkám.

„Jsme si vědomi, že je to pro nás další klíčové utkání. Máme problémy se zraněnými a s trestem Geráta. Pokud nehrajeme v ideálním složení, tak máme velké problémy. Hrajeme však doma a chceme utkání zvládnout, protože zase začínáme být ve hře o sestup,“ zdůraznil trenér Prusinovic Martin Novák.

„Už druhý týden hrajeme dva zápasy během tří dnů. Předpokládám, že utkání v Prusinovicích bude hodně vyrovnané. Domácí střídají dobré výsledky se špatnýma. My máme problémy hlavně ve středu zálohy, kde nám chybí Lukáš Podzemný a Mikeška. Zatím se nám je nedaří nahradit, a proto máme takové výsledky. Přesto musíme získávat body, protože se nám všichni pod námi přibližují,“ dodal kouč Mrlínku Martin Mikulík.

Vzájemná bilance: 2 – 1 – 2, 7:9

ZÁHLINICE (14) – ROŠTĚNÍ (13)

Roštění si náramně pomohlo v bitvě o udržení, když doma porazilo první Admiru. Vzhledem k tomu, že oba týmy bojují o záchranu, tak to bude boj o každý metr.

„Kdo prohraje, bude zřejmě sestupovat. Včetně dohrávky musíme uhrát plný počet šesti bodů, jinak budeme zřejmě sestupovat. Dvě výhry nás mohou udržet ve hře o záchranu. Roštění na jaře mnoho zápasů neztratilo. Musíme se zaměřit na kolektivní výkon a ofenzivu. Bereme tři body a bude úplně jedno, jestli to bude 1:0 nebo 5:4,“ zdůraznil hrající předseda Záhlinic Ladislav Paštěka.

„Jestli chceme soutěž zachránit, tak musíme v Záhlinicích vyhrát. Domácí rozhodně nepodceňuji, protože i v zápasech s kvalitní týmy podali dobrý výkon. Tříbodový zisk by byl už pro nás velkým krokem k záchraně. Herně se nám daří a chceme to potvrdit i v tomto utkání,“ doplnil trenér Roštění Petr Paštěka.

Vzájemná bilance: 1 – 0 – 2, 2:6

Série: Roštění 4× vyhrálo.

STŘELCI

Martin Simerský (Admira) 20 utkání/ 23 branek
Slavomír Štoll (Admira) 19/15
Martin Chorý (Skaštice) 19/13
Tomáš Mišurec (Počenice) 19/12
Marek Hošťálek (Martinice) 18/11
Karel Klimek (Žeranovice) 18/11
Roman Zmeškal (Chvalčov) 19/11
Martin Hubík (Žeranovice) 19/11
Jiří Trňák (Chvalčov) 19/11
Miroslav Gerát (Prusinovice) 19/11