ŽERANOVICE (4) – SKAŠTICE (3)

Zápas mezi Žeranovicemi a Skašticemi se odehraje tak jako každé utkání v Žeranovicích v zaručeně dobré atmosféře. Souboj čtvrtého se třetím by mohl patřit k vrcholům šestého kola.

Domácí Žeranovice se budou snažit zopakovat výhru nad Prusinovicemi a udržet si letošní neporazitelnost. Domácí zatím předvádějí dobrý fotbal se solidními výsledky a patří k tomu lepšímu, co je v nejvyšší okresní soutěži k vidění.

Na druhé straně Skaštice mají i v této sezoně vysoké ambice. Zkušený tým by chtěl vylepšit loňskou čtvrtou příčku. Do sezony vstoupil klub podle představ a v prvních třech kolech nasbíral sedm bodů. Ve čtvrtém kole nečekaně klopýtl v Kyselovicích.

Zápas jako ten v Žeranovicích nemá favorita. Obě mužstva jsou zhruba na stejné úrovni, i když Skaštice mají kvalitativně mírně navrch.

Vzájemná bilance: 3 – 1 – 2, 16:15

Série: Žeranovice 5× neprohrály.

ADMIRA HULÍN (2) – POČENICE (9)

Po senzačním startu do nové sezóny nyní čeká na Admiru nováček z Počenic, který svými výkony i výsledky zatím překvapil. Admira již několik sezon sní o postupu do I. B třídy a podle prozatímních výsledků se jí to letos může podařit. Prohra s nováčkem téměř vůbec nepřipadá v úvahu. Admira ztratila letos body jen po remízách se Žeranovicemi a Skašticemi.

Kdo by předpokládal, že Počenice budou mít po pěti kolech na svém kontě sedm bodů. Vždyť patnáct let neměly s nejvyšší okresní soutěží žádné zkušenosti. Hrající kouč Josef Hrušák tak může být prozatím naprosto klidný. Jeho hráči se s okresním přeborem vypořádali skvěle a nyní mohou na hřišti favorita jen překvapit. Tím by se ze své současné deváté pozice mohli posunout ještě výše.

Soupeři se naposled střetli v sezoně 2000/01. Oba zápasy skončily divokými výsledky. Doma vyhrála Admira 7:0, ale v Počenicích podlehla 2:7.

Vzájemná bilance: 1 – 0 – 1, 9:7

Série: Admira 15× neprohrála.

ZDOUNKY (11) – MARTINICE (1)

Jedenácté Zdounky přivítají vedoucí Martinice. Zápas slibuje velmi kvalitní fotbal. Hosté vstoupili do sezony 2008/09 fantasticky.

Z pěti zápasů čtyřikrát zvítězili a prohráli jen překvapivě na hřišti nováčka z Počenic. A co je důležité, svěřenci trenéra Fischera nemají jen výsledky, ale i kvalitní herní projev, který jim k nim dopomáhá.

Martinice sází hlavně na ofenzívu, ale chlubit se mohou také nejlepší obranou. Jednoznačný cíl klubu je postup.

Takové ambice rozhodně nemají ve Zdounkách. Hráči své příznivce potěšili domácí výhrou nad Mrlínkem, ale kvalitní výkon nedokázali zopakovat v duelu s Chvalčovem. Bude velmi zajímavé, s jakou taktikou domácí proti vedoucímu týmu tabulky nastoupí. Hrát se záměrem uhrát remízu 0:0 je prakticky odsouzené na neúspěch.

Vzájemná bilance: 0 – 0 – 2, 2:4

KYSELOVICE (8) – TUČAPY (7)

Pět zápasů, dvě prohry. To je vizitka Tučap, kterou se nyní budou snažit vylepšit na hřišti v Záříčí, kde premiérově nastoupí Kyselovice. „Domácí“ si budou chtít udobřit fanoušky po minulém nepříliš povedeném domácím zápase. Kyselovicím se proti soupeři zatím nedaří, z posledních čtyř utkání nevybojovaly ani jedno vítězství.

Fanoušci nováčka z Tučap musí být velmi spokojení. Jejich tým totiž v letošní sezoně už třikrát zvítězil.

Vzájemná bilance: 0 – 2 – 2, 1:10

NĚMČICE (10) – MRLÍNEK (6)

Do Němčic přicestuje na zápas s místními fotbalisty Mrlínek. V souboji mužstev, která se pohybují kolem středu tabulky, se bude bojovat o velmi cenné body a především o psychickou výhodu obou mužstev do dalšího průběhu okresního přeboru.

Němčice po dobrém začátku dvakrát prohrály a podle předpokladů se v tabulce sesouvají níž. V tomto zápase se domácí musí naučit opět vyhrávat.

Mrlínek se momentálně nachází na šestém místě především zásluhou dvou vítězství 2:0 na hřištích Kyselovic a Záhlinic. Potřetí v řadě bude hrát na hřišti soupeře. Tým s kvalitním kádrem by určitě rád skončil minimálně v první polovině tabulky.

Vzájemná bilance: 1 – 1 – 2, 6:8

ZÁHLINICE (12) – CHVALČOV (5)

Momentálně na pátém místě se nachází Chvalčov, který bude v 6. kole okresního přeboru hrát na hřišti dvanáctých Záhlinic. Chvalčov hrál letos venku dvakrát. V Martinicích prohrál a ve Zdounkách zvítězil. V minulém kole doma podlehl po slabém výkonu 0:4 Admiře. Poláškův tým by určitě rád navázal na předcházející úspěšné výsledky.

Ve Chvalčově jsou zatím alespoň částečně se sezonou spokojení, zatímco v Záhlinicích situace nevypadá dobře. Domácí v pěti zápasech dvakrát remizovali a třikrát prohráli. Hráči Záhlinic budou mít co dělat, aby v tomto zápase dosáhli na body.

Vzájemná bilance: 0 – 2 – 6, 11:23

Série: Záhlinice 8× nevyhrály.

PRUSINOVICE (13) – ROŠTĚNÍ (14)

Prusinovice ani Roštění nemají před tímto duelem na kontě ani jedno vítězství. Oba budou chtít tuto statistiku změnit.

V deseti zápasech už mužstva s nejvíce prostupnou obranou inkasovala dohromady 44 branek! Především pro domácí, kteří mají o bod víc než hosté, to bude důležitý zápas.

Roštění zatím na okresní přebor nestačí. Z pěti porážek byla ta domácí 1:3 s týmem Tučap ta nejmilosrdnější. Prohry 1:5, 1:6 a 1:8 napovídají o aktuální formě hostů.

Vzájemná bilance: 0 – 0 – 2, 0:8

Série: Prusinovice 7× nevyhrály, Roštění venku 15× nevyhrálo.