LUBNÁ (1) – KYSELOVICE (10)

Vedoucí tým soutěže si může v posledních kolech zvýšit svůj osmibodový náskok. Jeho pronásledovatelé totiž většinou na rozdíl od Lubné nečekaně ztrácejí. Kyselovice mohou na hřišti lídra jen překvapit. Hosté si musí dát největší pozor na prvních patnáct minut druhého poločasu, kdy dává Lubná nejvíc branek.

„Je pravda, že v poslední době se nám s Kyselovicemi nijak zvlášť nedaří. Je to asi tím, že soupeř hraje bojovný, tvrdý fotbal. Na takový styl většinou neumíme zareagovat. Doufám, že v neděli se to změní. Sám nevím, na kterém hřišti se bude hrát. Hlavní plocha je v dost špatném stavu a stále na ní stojí voda.

V každém případě chceme podzimní část dohrát tak, abychom potvrdili naše postavení v čele tabulky. Máme sérii dobrých výsledků. Je ale také pravda, že ve spoustě zápasů nám přálo štěstí. Poslední výsledky proti Martinicím, Mrlínku, Chvalčovu a Prusinovicím byly podpořeny kvalitním výkonem,“ zdůraznil kouč Lubné Marek Piškula.

„Jedeme na hřiště prvního a ze zápasu mám trochu obavy. Zkusíme hrát zezadu. Domácí přece nebudou pořád vyhrávat, i když budeme nastupovat jako outsider. Pohlídáme si Bačinského, který dává v každém utkání branky. To bude asi nejdůležitější. V poháru OFS jsme Lubnou dokázali v létě porazit,“ připomenul trenér Vít Říkovský.
Vzájemná bilance od r. 2000: 1-2-1, 6:5. Série: Lubná 8x výhra – Kyselovice 5x venku bez výhry. Tip: 1.


ZÁHLINICE (13) – CHVALČOV (9)

Další zápas, který napoví, s jakou ztrátou půjdou domácí do jarních odvet. Chvalčov znovu v minulém kole potvrdil, že venku boduje častěji než v domácím prostředí. Záhlinice nedokázaly v posledních šesti vzájemných zápasech zvítězit. Herní projev zejména ve druhém poločase posledního duelu se Zdounkami nebyl vůbec dobrý, a tak trochu znegoval předešlou domácí senzaci s Martinicemi.

„Teď se ukáže, jaká je síla kolektivu po nedělní porážce. Musíme vybojovat tři body, jinak bychom měli jen malé šance na jaře na záchranu. V minulém kole remizoval Chvalčov s Kyselovicemi a tento výsledek nás trošku povzbudil. Pokud bude hřiště hodně rozbité, je možné, že budeme hrát v Hulíně na umělé trávě,“ dodal trenér Záhlinic Rudolf Zavadil.

„Bereme to jako zápas podzimu. Můžeme se po dobrém výsledku odpoutat od Záhlinic. Pro záchranu by byl bodový zisk hodně důležitý. Po delší době nastoupíme asi v kompletní sestavě. Všichni se uzdravili. Počítáme i s alternativou, že by se hrálo v Hulíně. Nám hřiště s umělým trávníkem nevadí, protože celé přípravné období na tomto povrchu trénujeme,“ řekl trenér Chvalčova Bohuslav Polášek.
Vzájemná bilance od r. 2000: 0-2-4, 10:18. Tip: 2.


LUDSLAVICE (11) – ZDOUNKY (8)

Ludslavice budou chtít co nejdříve zapomenout na debakl v Martinicích. Hosté ze Zdounek ukončili domácí výhrou nad Záhlinicemi sérii porážek, a teď by se rádi udrželi na vítězné vlně. Oba týmy mají spolu s Břestem nejděravější obrany.

„Loni jsme prohráli v Koryčanech 1:8 a v následujícím domácím zápase jsme zdolali Prusinovice 5:4. Doufám, že se historie bude opakovat a Zdounky porazíme,“ přeje si sekretář Ludslavic Miroslav Konečný.

„Vysoká porážka podle mého názoru nebude mít vliv na výkon domácích. Inkasovali gól z penalty, následovalo vyloučení, takže já velký význam jejich drtivé porážce nepřikládám. Chceme uhrát alespoň bod. Výsledek bude důležitý pro oba týmy. Naší nevýhodou je, že dostáváme laciné branky.

V tomto utkání se těžko hledá favorit. Pro nás je dobrý každý bod,“ zdůraznil trenér Zdounek Ladislav Andrýsek.
Vzájemná bilance od r. 2000: soupeři se nestřetli. Série: Zdounky venku 4x prohra. Tip: 0.

NĚMČICE (5) – MARTINICE (3)

Domácí celek neporazil Martinice už více než šest let. V květnu roku 2001 zvítězil na domácím hřišti 3:1 a od té doby získal ve vzájemných zápasech pouze bod. Z hostů jde po výhře nad Ludslavicemi strach. Především střelecká forma Šimčíka je pro domácí varováním.

„Mrzí mě, že se Ivo Frýdl, hráč takového formátu, sníží k tak neobjektivnímu hodnocení utkání ve Skašticích. Skaštice ani jednou neohrozili naši branku a utkání mohlo skončit i 0:6. Je to větší ostuda „silných“ Skaštic než úspěch „slabých“ Němčic. Mám radu pro všechny trenéry.

Odkopávejte míče, Skaštice vám nevstřelí branku a vyhrajete minimálně 3:0. Proti Martinicím opět nenastoupíme kompletní, ale v případě, že hráči zopakují stejně zodpovědný a bezchybný výkon jako v posledním utkání, může být utkání vyrovnané. Důležité bude uhlídání střelecky disponovaného Šimčíka a nebezpečného Hošťálka. Na těžkém terénu čekám bojovný zápas, nechceme prohrát,“ řekl trenér Němčic Václav Hůzl.

„Němčice nám poslaly pěknou vizitku svou výhrou nad Skašticemi. Je pravda, že na soupeře umíme zahrát a dlouho jsme s ním neprohráli. Jednou tato série ale skončí a Němčice se mohou radovat ze tří bodů. Mohou nás překvapit jako Záhlinice, ale to bych nechtěl. Chceme vyhrát, a pokud budou kluci hrát jako proti Ludslavicím, tak můžeme pomýšlet na bodový zisk. Srdečně zvu fanoušky na utkání celků, které uspěly v minulém kole.

Věřím, že se budou mít na co dívat,“ podotkl trenér Martinic Ladislav Fischer.
Vzájemná bilance od r. 2000: 1-1-8, 17:32. Tip: 1.

MRLÍNEK (7) – SKAŠTICE (4)

Loňské výsledky 7:3 a 3:4 slibují gólové hody ve vzájemném utkání těchto soupeřů. Vzpomene si domácí Zicháček na loňský hattrick během devíti minut? Oba týmy inkasují v průměru dvě branky v každém utkání. Rozhodnout by měla kompaktnost všech řad, ta je vyšší na straně domácího celku.

„Hřiště v Loukově bude asi oraniště, protože budou před námi hrát dorostenci. Bude to těžký terén pro oba týmy. Do sestavy by se měl vrátit po zranění v Prusinovicích Mikeška. Jeho návrat by mohl pomoct naší záloze. Doufám, že vyhrajeme,“ přeje si vedoucí mužstva Mrlínku Martin Kaďůrek.

„Před rokem se podle výsledku hrál v Mrlínku hokej. Čeká nás těžký soupeř, který bude chtít odčinit porážku z minulého kola, ovšem i my máme co napravovat. Minulé kolo nám nevyšlo ani po fotbalové stránce. Budeme se snažit ukázat divákům, že fotbal hrát umíme. Venku nám to jde, takže budeme chtít navázat na předchozí tři výhry na hřištích soupeřů,“ přeje si trenér Skaštic Ivo Frýdl.
Vzájemná bilance od r. 2000: 1-0-1, 10:7. Tip: 1.

ŽERANOVICE (6) – ADMIRA HULÍN (2)

Utkání slibuje kvalitní představení celků, které patří během podzimu k tomu nejlepšímu v okresním přeboru. Admira inkasovala na hřištích soupeřů jen pět branek, což je nejlepší vizitka ze všech týmů. Nicméně Žeranovice mají kvalitní i zkušené mužstvo se solidním potenciálem směrem dopředu.

„Určitě chceme vyhrát. Poslední dva zápasy byly z naší strany už herně o něco lepší. Stále nás však trápí proměňování brankových příležitostí. Na to se musíme zaměřit. V posledním zápase jsme byli několikrát sami před gólmanem, ale gól z toho nebyl. Koncovku řešíme špatně. Doufám, že tentokrát nám tam už konečně něco padne,“ přeje si trenér Žeranovic Karel Klimek.

„Bude hodně záležet na tom, na jakém terénu se bude hrát. Chceme pokračovat v nastoupeném herním trendu. Začalo se nám dařit a z posledních dvou zápasů máme skóre 8:0. V každém případě budeme hrát zezadu a pokusíme se gólově využít nějaký ten brejk,“ sdělil trenér Admiry Pavel Vlha.
Vzájemná bilance od r. 2000: 4-0-4, 16:19. Série: Žeranovice 4x bez výhry. Tip: 2.

PRUSINOVICE (12) – BŘEST (14)

Prusinovice si budou chtít udělat větší bodový odstup od posledního celku tabulky a přerušit svou sérii pěti zápasů bez vítězství. Břest vyhrál venku naposled v září 2005 na hřišti Fryštáku 2:1. Z tehdejší sestavy zůstali v mužstvu už jen čtyři hráči. Břest má se zakončením značné potíže, ve finálním okamžiku se dokáže prosadit pouze Koudelníček, zbytek týmu je v tomto směru velmi impotentní.

„Byli jsme se podívat s trenérem na utkání Arsenal – Slavia, abychom viděli, jak se hraje fotbal. Doufám, že naši hráči pochopili, kudy vede cesta k vítězství. Musíme už přerušit naši nešťastnou sérii. Herní projev, který jsme předvedli proti Lubné, byl pro nás varováním. Pokud se trošku nezvedneme, tak budeme mít problémy,“ varuje asistent trenéra Prusinovic Ondřej Němec.

„V Prusinovicích budeme chtít bodovat naplno. Naše hra v obranné činnosti se v poslední době zlepšila. Jediným problémem je zranění stopera Motala, zatím nevím, v jakém složení obrana nastoupí,“ dodal trenér Břestu Antonín Vymětal.
Vzájemná bilance od r. 2000: 0-2-0, 3:3. Série: Prusinovice 5x bez výhry – Břest venku 28x bez výhry. Tip: 1.

PŘEČTĚTE SI VÍCE ZPRÁV Z KROMĚŘÍŽSKÉHO REGIONU

Moje Kroměřížsko Sport Kultura Podnikání Černá kronika