KYSELOVICE – LUBNÁ 0:2 (0:1)

V první polovině měli více ze hry hosté. Svůj tlak využili už v 10. minutě zásluhou Jelínka. Domácí potvrdili, že se jim v prvním poločase daří méně. Ve druhém poločase se hrálo většinou na polovině Lubné, ale efektivita domácích hráčů byla nulová. Šest minut před koncem Lubná pojistila své vítězství ve velmi tvrdém utkání. Vedoucí tým tabulky zvítězil podeváté v řadě.

„Bylo to vyrovnané utkání. Po vedoucí brance Lubné jsme soupeře přitlačili, ale jelikož Kroupa hrál vzadu, tak jsme měli problémy s ofenzivou. Hráli jsme jen po pokutové území. Dál jsme se nedostali. Hosté vyhráli zaslouženě, i když na nás nevytvořili žádný tlak. V době, kdy jsme bezzubě tlačili, tak jsme obdrželi druhý gól,“ řekl trenér Kyselovic Vít Říkovský.

„Utkání pro nás začalo celkem dobře. Prvních dvacet minut jsme byli aktivní. Po pěkné akci jsme vstřelili vedoucí branku. Od poloviny první půle jsme přestali hrát a zbytek zápasu byl víceméně v režii domácích. Souboje se především odehrávaly ve středu hřiště. Vítězství jsme se štěstím ubránili, když domácí hrozili především ze standardních situací,“ dodal trenér Lubné Marek Piškula.

Branky: 10. Jelínek, 84. Kovařík. Rozhodčí: Zeman. 70 diváků.
Kyselovice: Molčík – Přikryl, R. Němec, M. Němec, A. Říkovský, F. Kroupa, Úlehla, V. Říkovský, Novotný, Křepelka, Zádrapa (Seibert).
Lubná: Michalec – Běťák, Valach, Chýla, Mynář, Kadlčík, Haloda, Musil, Jelínek, Bačinský, Jirásek (Rybenský, Ančinec, Kovařík).

ZÁHLINICE – CHVALČOV 0:2 (0:1)

Záhlinice využily možnosti hrát na náhradním hřišti s umělým trávníkem v Hulíně. Mnoho štěstí jim však azyl nepřinesl. Domácí fotbalisté ve druhém poločase za stavu 0:1 neproměnili ani jednu ze dvou penalt. Paštěka ani Zapletalík nevyzráli na gólmana Chvalčova. To je důkaz psychické lability hráčů Záhlinic.

 

Hosté byli lepším týmem a v prvním poločase se dostali do vedení. Svou výhru hosté potvrdili v závěru z brejkové akce.
„Byl to náš jednoznačně nejslabší výkon v podzimní části. Za stavu 0:1 jsme nedali dvě penalty. Vítězství hostů je naprosto zasloužené. Jsme zpět tam, kde jsme byli. Nestačili jsme v rychlosti, ani kombinačně,“ posteskl si kouč Záhlinic Rudolf Zavadil.

„Na umělém trávníku se nám hrálo dobře. I z domácího hřiště jsme zvyklí hrát po zemi. Jediným problémem snad bylo, že míč byl rychlejší. Brzy jsme dali pěknou úvodní branku Trnčákem. Byli jsme v utkání lepší a zápas jsme kontrolovali. V posledních deseti minutách pan rozhodčí odpískal dvě penalty, ale když je pískl, tak byly. O tom nebudeme diskutovat. Náš nejlepší hráč, brankář Dohnal, je obě chytil. Díky němu si vezeme tři body,“ vyzvedl výkon svého gólmana trenér Chvalčova Bohuslav Polášek.

Branky: 20. Trnčák, 84. Trňák. Rozhodčí: Hušek. 50 diváků.
Záhlinice: Pospíšil – Ctiborek (58. Karas), Hrouza, Vysloužil, Dosoudil, Lochman, Burda (24. Šustr), Zapletalík, Naď, Paštěka, Kratochvíl.
Chvalčov: Dohnal – Chlápek, Kubaník, Zicháček, Vaculík, Talach, Juránek, Skála, Trnčák, Zmeškal, Trňák (Spiegl, Kopeček).

LUDSLAVICE – ZDOUNKY 5:3 (3:3)

Zdounky popáté v řadě venku prohrály. Zápas přinesl deset branek. Pět z nich padlo v prvním poločase za pouhých osm minut.
„V poločase jsme si řekli, že nemůžeme hostům dávat tolik prostoru k zakončení, a druhá půlka pak vypadala úplně jinak. Byl to vyrovnaný zápas, ve kterém se štěstí přiklonilo na naši stranu. Kluci utkání velkou bojovností vyhráli,“ pochválil své svěřence trenér Ludslavic Ivan Velísek.

 

„Pro diváky to byl atraktivní fotbal. Kdybych byl divák, tak by se mně takový zápas musel líbit. Obě mužstva hrála otevřeně, bojovně, krásný fotbal. Bohužel jsme nedokázali proměnit tolik šancí jako Ludslavice. Štěstí přálo víc domácím, a protože dali víc gólů, tak vyhráli,“ řekl trenér Zdounek Ladislav Andrýsek.

Branky: 16., 28. (pen.) a 60. Valčík, 32. Nevřala, 69. Skotek – 25. Neoral, 35. Silný, 36. Pospíšil. Rozhodčí: Dunda. 70 diváků.
Ludslavice: Caletka – Konečný, Hönig, J. Herodes, Podola, Vlček, Kubeša, R. Skotek, Dlabaja, Valčík, Nevřala (L. Herodes, Rafaja).
Zdounky: Rampas – Pospíšil, Zanáška, Pektor, Buša, Havránek, Silný, Malát, Neoral, Navrátil, Sedláček (Bíbr, Zajíček, Adamík).

NĚMČICE - MARTINICE 2:1 (1:1)

Utkání ovlivnil odchod do kabin. Po vzájemné potyčce vyloučil rozhodčí Peška domácího gólmana Glozygu a hostujícího Hošťálka. Vlastním gólem dokázaly Němčice ve druhém poločase po šesti letech zdolat svého soupeře.

 

„Dnešní zápas opět potvrdil, že i v neúplné sestavě se dá hrát rovnocenná partie i s papírově lepším soupeřem, kterého jsme dlouhých šest let neporazili. Každá série ale jednou končí a hráčům jsem věřil, že na těžkém terénu odevzdají maximum. Dostali jsme se v úvodu do vedení, ale hosté zaslouženě vyrovnali. Pro rozhodčího to byl těžký zápas plný osobních soubojů, které vyvrcholily konfliktní situací při odchodu v poločase do kabin.

Po půlhodinové přestávce se hra naštěstí uklidnila. I když jsme přišli o další dva hráče, chtěli jsme minimálně bod získat. Hosté nás přehrávali, ale naštěstí nevstřelili druhou branku. Když jsme dali šťastnou branku my, museli hosté otevřít a nám se naskytly možnosti vstřelit další tři branky. Utkání jsme dotáhli do vítězného konce a zúročili náš nadšený a bojovný výkon. Všem hráčům opět děkuji. Naše pozápasové oslavy stojí za ty nervy na hřišti,“ liboval si kouč Němčic Václav Hůzl.

„Děs a hrůza. To, co předvedl rozhodčí, už volá do nebes. Rozhodčí vůbec zápas nezvládl. Po inzultaci našeho hráče Hošťálka domácími fanoušky a pořadateli měl ukončit zápas, ale neukončil ho.

Nevím proč. Při odchodu do šaten podkopl domácí Glozyga Hošťálka, a ten jej v pádu trefil. Přiběhli fanoušci a pořadatelé a začali Hošťálka mlátit. Rozhodčí řekl, že to neviděl. Pořadatelé nesplnili svou povinnost. V závěru utkání udeřil domácí hráč našeho obránce do obličeje, ale rozhodčí to znovu neviděl. Pokud někdo inzultuje hráče a zápas není ukončen, tak snad ani nemá cenu, abychom k dalším zápasům jezdili. Byl to hrozný zápas,“ dodal trenér Martinic Ladislav Fischer.

Branky: 11. Urban, 79. vlastní – 27. Číhal. Červené karty: 45. Glozyga – 45. Hošťálek. Rozhodčí: Peška. 180 diváků.
Němčice: Glozyga – Hůzl, Mrázek, Cejpek, P. Procházka, Zaoral, Šenkyřík, Holý, Urban, Štěpánek, R. Pospíšilík (Skřivánek, T. Darebníček).
Martinice: Janoš – Kundera, Kosek, Hošťálek, Křižka, Šiška, Šimčík, Pospíšil, Gazdoš, Daněk, Číhal (Pavelka, Kutra).

MRLÍNEK – SKAŠTICE 3:0 (0:0)

Vítězství si domácí tým zajistil až v poslední čtvrthodině.
„Dnes hodně rozhodoval terén. Byl hodně špatný. Hra tak byla na obou stranách hodně nepřesná. V prvním poločase jsme přesto měli víc ze hry. Hosty dvakrát podržel brankář. Také ve druhém poločase se čekalo, kdo dá důležitou první branku. Nám se to naštěstí podařilo a hosté v závěru odpadli fyzicky,“ doplnil vedoucí mužstva Mrlínku Martin Kaďůrek.

 

„Kdyby se hrálo na poli, tak by to bylo lepší. Na takovém terénu se nedal hrát fotbal. Zápas na velmi těžkém terénu probíhal do 74. minuty ve vyrovnaném duchu. Akce se střídaly na obou stranách. Domácí v závěru vstřelili tři branky,“ dodal trenér Skaštic Ivo Frýdl.

Branky: 74. Mikeška, 79. L. Podzemný, 85. J. Horák. Rozhodčí: Dundová. 50 diváků.
Mrlínek: Pořízka – Červík, Žaloudík, Hačunda, Kocfelda, L. Podzemný, O. Podzemný, Mikeška, Dostál, J. Horák, Surý (Janek, Šenovský, Zapletal).
Skaštice: Nevařil – Klammert, J. Motal, M. Frýdl, P. Frýdl, Lehkoživ, Menšík, I. Frýdl, Drulák, Bubla, Janalík (Lutonský, Poláček).

ŽERANOVICE – ADMIRA HULÍN 1:3 (0:2)

Hrálo se na velmi těžkém, měkkém terénu. Přesto se hrál kvalitní fotbal. Hosté byli fotbalovější a domácí, kteří nenastoupili kompletní, přehrávali. Jejich vítězství tak bylo zasloužené.

 

„Zápas se hrál na těžkém terénu. Nepodařilo se nám jej dát do pořádku. Hosté byli od začátku aktivnější, a proto vedli po prvním poločase 2:0. Po přestávce je jejich náskok jakoby uspal a nám se podařilo snížit na 2:1. Po chybě jsme dostali třetí gól a bylo rozhodnuto. V závěru se nám nepodařilo proměnit ještě dvě pěkné šance. Musím uznat, že Admira není na druhém místě náhodou. Myslím si, že vyhrála zcela zaslouženě,“ uznal kvality soupeře domácí trenér Karel Klimek.

„Myslím si, že se hrálo na velmi těžkém terénu. V prvním poločase jsme podali velmi kvalitní výkon. Hráli jsme po zemi, i když to bylo těžké. Dařila se nám kombinace. Myslím si, že jsme byli v prvním poločase jednoznačně lepší, což jsme potvrdili dvěma góly. Ve druhém poločase domácí zapnuli a vytvořili si i nějaké šance.

Po naší chybě snížili na 2:1. Naštěstí jsme po pěkném brejku vstřelili třetí gól. Branka nás uklidnila a v závěru jsme naše vítězství kontrolovali. Na těžkém terénu jsme podali velmi kvalitní výkon. Jsem spokojen s předvedenou hrou i výsledkem,“ liboval si kouč Admiry Pavel Vlha.

Branky: 63. Kopřiva – 30. R. Simerský, 38. M. Simerský, 71. Janda. Rozhodčí: Kotas. 120 diváků.
Žeranovice: Hubík – Mikáč, Smith, R. Smýkal, Hrančík, R. Sedláček, T. Smýkal, Klimek, Kopřiva, P. Sedláček, Zívalík (Vyňuchal, Truhlář).
Admira: Nebuchla – Janda, Jurášek, P. Nedbal, Vyvlečka, Polák, Spáčil, R. Simerský, M. Simerský, Daněk, M. Nedbal (Goiš).

PRUSINOVICE – BŘEST 9:2 (4:0)

Po pěti zápasech se Prusinovice radovaly z plného bodové zisku.
„Podařilo se nám dát rychlé dva góly a v sedmé minutě jsme vedli 2:0. Hosté ze standardní situace nastřelili tyč. Po další standardní situaci jsme dali na 3:0 a od té doby jsme ovládli hřiště. Hosté až po šťastné brance na 7:1 začali hrát trochu fotbal. V závěru jsme ještě zabrali a jen smůla nám nedovila vstřelit desátou branku. Podržela nás brankářská trojka Nevřala,“ sdělil sekretář Prusinovic Aleš Pumprla.

 

„Bylo to velmi špatné. Někteří hráči podali podprůměrný výkon. Když dostaneme první gól, tak se naše hra rozsype jako domeček z karet. Na těžkém terénu jsme se těžko pohybovali. Domácí takové problémy neměli. Terén byl pro oba týmy stejný a hráči se na něj nemohou vymlouvat. Mít možnost vystřídat polovinu mužstva, tak bych ji využil,“ dodal smutně trenér Břestu Antonín Vymětal.

Branky: 4., 25. a 60. Pumprla, 58. a 70. Bartošek, 7. R. Nevřala, 32. Hošťálek, 48. Šiška, 88. Večeřa – 68. Hudeček, 78. Fila. Rozhodčí: Novák. 90 diváků.

Prusinovice: Nevřala – Mikeška (45. Nedbal), Bartošek, Šiška (82. Němec), Měrka, Barot, Jura, R. Nevřala (70. Večeřa), Pumprla, Křepelka, Hošťálek.

Břest: Vymětal – Beliančin (71. Černoch), Buček, Koudelníček (45. Fila), Daněk, Koryčan, Hudeček, Janoštík, Dostál, Zapletal (45. Buček), Juračka.

TABULKA STŘELCŮ

13 – Šimčík (Martinice)
12 – Bačinský (Lubná)
8 – Hošťálek (Martinice) a Štěpánek (Němčice).

PŘEČTĚTE SI VÍCE ZPRÁV Z KROMĚŘÍŽSKÉHO REGIONU

Moje Kroměřížsko Sport Kultura Podnikání Černá kronika