Na Obvodové by se také měli objevit dva hráči z Afriky. „Nevím, jestli hráči polehávali, protože měli individuální tréninkové plány. Věřím, že přijdou tak připraveni, aby neumřeli hned na prvním tréninku,“ pousmál se kroměřížský kouč. Z podzimního kádru už zmizel útočník Jaroslav Lakomý, který bude nastupovat za divizní Velké Losiny.

„Lakomý už z pracovních důvodů nemá zájem hrát fotbal profesionálně na ligové úrovni, proto se domluvil s námi,“ informoval Petr Strnad, trenér divizního týmu Velkých Losin. Na odchodu jsou kmenoví hráči zlínské Tescomy Jiří Dobeš, Adam Křiva, kteří zkoušejí štěstí v druholigových Vítkovicích. Grmela se vrací do Brna a Ondřejka do Slovácka.

Dlouholetý hráč Hanácké Slavie Ondřej Stojaník na vlastní žádost v klubu končí, protože se chce více věnovat futsalu. Zatím posledním odchodem je přestup Třasoně do Šardic.

„Jsme připraveni na to, že začne trénovat šestadvacet hráčů. Další doplnění kádru přijde po uzávěrce soupisek prvoligových klubů ze Zlína a Slovácka, s kterými máme dlouhodobě dobrou spolupráci. Předpokládám, že z těchto oddílů se několik hráčů objeví na jaře v našem dresu. Spolupráce je zajímavá pro obě strany,“ řekl Skácel.

Celou přípravu stráví Hanácká Slavia doma, kde má výborné tréninkové a regenerační podmínky. Hráči budou trénovat dvoufázově.

Hanácká Slavia má dojednaných deset přípravných zápasů. Narazí v nich na kvalitní soupeře včetně tří z první ligy (Slovácko, Olomouc, Zlaté Moravce). Závěrečné dva zápasy by už ráda odehrála na hlavním hřišti.

„Chtěl jsem, abychom hráli se silnými soupeři, protože jen tak může být příprava kvalitní,“ dodal Skácel.

Program přípravy HS Kroměříž:

Slovácko (13. 1., 11.00, Kunovice), Sigma Olomouc (16. 1., 15.00 v Olomouci), ČAFC Židenice (19. 1., 11.00, doma), Zlaté Moravce (26. 1., 14.00, doma), Olomouc B (2. 2., 9.00, v Olomouci), Slovácko B (9. 2., 10.30, doma), Blansko (16. 2., 14.30, doma), Brno B (23. 2., 10.30, doma), Vítkovice (2. 3., 14.30, doma), Hranice (8. 3., 15.00).