Autor první branky Slovácka běžel svoji gólovou trefu oslavit až téměř na druhý konec hřiště. „Moje manželka seděla na úplně opačném konci stadionu, a tak jsem musel sprintovat přes celé hřiště. Pak jsem to snad pět minut nemohl rozdýchat,“ smál se po zápase nejlepší hráč na hřišti.

Po jak dlouhé době byla vaše žena na fotbale? Měla by chodit častěji, nemyslíte?

Manželka mně přináší štěstí. Nebyla na fotbale snad pět, šest let a dneska přivedla i děti a já jsem nesmírně šťastný, že se mně podařilo dát i gól. Jsem rád, že jsem mohl pomoct týmu a konečně jsme doma vyhráli.

Zkuste říct něco k té vaší premiérové brance v dresu Slovácka. Pomohl vám sice gólman Pavlík, ale střela byla bez diskusí krásná.

Chtěl jsem dát míč přesně na tu stranu, kam to letělo. Umísťoval jsem to placírkou a měl jsem trochu štěstí, že se to brankáři odrazilo od zad do sítě. V první půli jsem měl ještě jednu střelu levačkou, ale nespadlo to tam. Škoda, mohl jsem přidat ještě další branku. Levou nohu mám ale slabší a budu na ní muset ještě zapracovat.

Po jak dlouhé době jste dal v české nejvyšší soutěži gól?

Uf (přemýšlí). Tak to nevím. Čtyři nebo čtyři a půl roku, už si fakt nevzpomínám. Možná to bylo, když jsme hráli se Spartou proti Olomouci, ale nejsem si vůbec jistý.

Po dvou vítězných zápasech se soupeři ze spodních pater tabulky musíte být určitě spokojený.

Určitě jsem spokojený. Byly to hrozně důležité výhry a teď se nám dýchá o hodně líp.

První poločas byl z vaší strany výborný, ale po obrátce se začalo více prosazovat Kladno. Čím to?

Celý první poločas jsme ovládali hru, byla tam sice nějaká desetiminutovka, kdy bylo Kladno aktivnější, ale celkově jsme byli lepší. Po přestávce to smrdělo brankou v naší síti. Kdyby mělo Kladno víc štěstí, tak mohlo srovnat na 1:1. Hodně jsme ztráceli míče, všechno jsme nakopávali dopředu jenom tak nazdařbůh. Přestože tam nějaké náznaky šancí byly, nebyli jsme schopní přidat druhý gól. Když to ale vezmu celkově, tak jsme si vítězství zasloužili, o ten kousek jsme byli lepší.

Druhá půlka byla z vaší strany dost neurovnaná a možná zbytečně nervózní…

Kdybychom dali gól na 2:0 dřív, tak jsme hráli daleko klidněji. V zápase šlo ale o hodně a my jsme nechtěli zbytečně riskovat. Věděli jsme, že vedeme a chtěli jsme to ukopat za tři body.

Také z vaší strany byl první poločas lepší než druhá půlka, že?

Neměl jsem tolik míčů, nepodrželi jsme balón ve středu hřiště. Své udělal i poměrně rozbitý terén. My jsme ale hlavně nechtěli pustit Kladno do gólové šance. Měli jsme dát druhý gól dřív a nemuseli jsme se stresovat až do té pětaosmdesáté minuty.

V minulém kole vstřelil branku Michal Kordula. Dneska jste skóroval vy a Martin Abrahám. Je to střelecké probuzení zálohy Slovácka?

Teď to říkal někdo v kabině, že góly střílejí samí střední záložníci (směje se). Myslím, že je v tom i kus štěstí. Maká celý tým a jsou tam kluci, kteří to odřou a odjezdí. Já mám za sebou například Michala Kordulu, který to tam za mě všechno oběhá a já si pak můžu hrát směrem dopředu a nemusím se tolik vracet. Prostě to máme tak teď poskládané a daří se nám.

Jaké budou vaše nejbližší dny? Jedete s manželkou zpátky do Prahy?

Manželka tady bude s dětmi až do úterý a potom musí zpátky do Prahy, protože děti jdou do školy. Já už tu mám bydlení, takže spokojenost, ale ke štěstí mně chybí ještě nějaké body.

Stanislav Dufka