Podobný scénář, podle kterého se tehdy druholigový duel odehrál, by domácí určitě brali i tentokrát.

1. FC SLOVÁCKO – BOHEMIANS PRAHA

sobota 18.15

bilance (ve II. lize): 2 zápasy, 1 výhra, 1 remíza, 0 porážek, skóre 2:0

Nic než vítězství. Takové je očekávání fanoušků 1. FC Slovácko před duelem jejich oblíbeného klubu s Bohemians Praha. Stejně to cítí i trenéři a hráči. Zbývá jediné – dát dnes v podvečer alespoň o jeden gól víc než soupeř. Na první pohled by to neměl být velký problém, „střížkovská“ Bohemka letos ještě nebodovala. Jenže v týdnu odvolala trenéra, což mužstvo obvykle alespoň na chvíli nakopne.

„Vždycky, když přijde nový trenér, atmosféra v kabině se změní. Hráči, kteří u jednoho trenéra nehráli, cítí, že by mohli hrát u druhého, a víc na sobě makají,“ souhlasí kouč Slovácka Josef Mazura. „Bohemka určitě přijede s tím, že bude chtít bodovat, což nesmíme dopustit. Musíme hrát svoji hru a ze šancí, které si vytvoříme, musíme dát góly,“ vidí jasný recept pro sobotní utkání.

Právě proměňování šancí stálo Slovácko další body v Brně. Švancara a spol. si vytvořili minimálně tři tutovky, jenže ani jednu neproměnili a soupeř je za to potrestal. „Prohráli jsme tam, i když jsme minimálně bod získat mohli, už je to ale zapomenuto,“ tvrdí Mazura. „Je to ale pro kluky i zkušenost, že poctivost a důslednost se ve fotbale vždy vyplácí. Jakmile jsme trošinku podcenili situaci ve vápně a nešli jsme důrazně do hráčů, okamžitě jsme inkasovali,“ doplnil trenér Slovácka.

Jeho tým si poprvé v sezoně vyzkouší roli favorita. „Bude to ale těžké utkání, určitě nám nedají nic zadarmo,“ upozorňuje Mazura a znovu připomíná výměnu trenéra. „Nic jiného než výhru nebereme. Bohemka je soupeř, který by se měl pohybovat dole v tabulce, a takové soupeře musíme doma porážet. Určitě to ale nebude lehké utkání. Bude to úplně jiný zápas, než jsme hráli doposud, a musíme se na něj pořádně připravit,“ doplnil svého nadřízeného kapitán Slovácka René Formánek.

Domácí celek by měl jít do veledůležitého utkání takřka v plné síle. „Na marodce máme jenom Jirku Perůtku. A ještě uvidíme, jak to dopadne s Lukášem Fujeríkem. Moc nadějně ale jeho start nevidím,“ vypočítal absence Mazura.

Předpokládaná sestava Slovácka: Filipko – Kubáň, Struhár, Formánek, Urbánek – Gonda, Kordula, Valenta, Cleber – Chmelíček, Švancara.