III. TŘÍDA - SKUPINA A
TUČAPY - KOMÁRNO 4:0 (1:0)
Proti houževnatému soupeři z Komárna to domácí neměli vůbec lehké. Utkání hrané na těžkém terénu bylo v první půli celkem vyrovnané, i když více šancí ke skórování měli domácí hráči.

Do druhé půle nastoupily Tučapy s odhodláním zvýšit vedení a potvrdit tak roli favorita v tomto utkání. To se jim nakonec podařilo a ještě hodně šancí zůstalo neproměněno. Z devíti vzájemných zápasů získalo Komárno pouhý bod. Dobře pískal rozhodčí Daněk.

Branky: 15. (pen.) a 65. Novák, 67. a 85. Petr Zdráhal. Rozhodčí: Daněk. 80 diváků.
Tučapy: Chytil – Pavel Zdráhal, Ševčík, Vrtělka, Truhlář, Janalík, K. Pospíšilík, L. Adámek, Hrnčiřík, Novák, R. Pospíšilík (Petr Zdráhal, Jaša, Michal Olša).
Komárno: Bancík – J. Šindelek, J. Orava, P. Indruch (70. Gadas), Hruška, Švarc, J. Palát, Matůšů (60. M. Indruch), Koláček, L. Orava, Navtípil (30. Gajdůšek).


KYSELOVICE B – PRAVČICE 2:3 (1:1)
Pravčice zvítězily venku po pěti neúspěšných zápasech. Hosté se dostali do vedení, ale domácím se ještě do poločasu podařilo vyrovnat.
Ve druhém poločase domácí průběh otočili a dostali se do vedení 2:1. Hosté hlavou po standardní situaci srovnali a z brejku vstřelili vítězný gól.
„Nebyl to fotbal žádné valné úrovně. Hrálo se na těžkém terénu.

Po tlaku jsme se dostali do vedení. Domácím se podařilo vyrovnat, a dokonce se dostali i do vedení. Měli jsme větší vůli po vítězství, které se nám nakonec podařilo získat,“ řekl trenér Pravčic Zdeněk Pudelka.

Branky: Úlehla, M. Říkovský – Ruman, Mourek, Berkovec. Rozhodčí: Pagáč. 70 diváků.
Kyselovice B: Krejčíř – Hudeček, Morong, A. Říkovský, Otáhal, J. Seibert, Přikryl, M. Úlehla, P. Úlehla, Škrabaňa, M. Říkovský (V. Říkovský).
Pravčice: Ruman – Pecháček, Berkovec, Mikulášek, Mourek, Zoubek, Nevřala, Halašta, Dorazín, Ruman, Krejčí (P. Zapletal, Dvořák).


ŽALKOVICE B – KOSTELEC U HOL. 0:4 (0:2)
Žalkovice B nastoupily proti Kostelci popáté v historii a popáté prohrály.
Zápas začal hodinu před polednem na kvalitním terénu. Hosté začali velmi dobře a domácí byli u všeho o krok později. Počáteční tlak zúročil ve 30. minutě Marek.

Po inkasovaném gólu domácí přidali na důrazu, ale bez gólového efektu.Ve 39. minutě hosté zvýšili na 2:0.
Do druhého poločasu šli domácí na hřiště s vůlí dát rychle gól a přišla i příležitost, kterou měl Bocek, ale bohužel pro domácí ji neproměnil. Po třetím gólu Hradila byl zápas rozhodnut. Ještě v závěru zvýšil Hlobil na 0:4. Kostelec odehrál kvalitní utkání a potvrdil, že je jedním z adeptů na postup do okresního přeboru. Výkon pana rozhodčího dnes nebyl podle domácích funkcionářů ideální.

„Za dnešní utkání musím pochválit jednoznačně celý tým. Po celých devadesát minut zodpovědně plnili všichni hráči pokyny trenérů a na trávníku si počínali takticky a bojovně. Po celý zápas jsme si udržovali mírnou herní převahu, a kdyby Martin Hradil proměnil hned v prvním poločase dvě vyložené šance, bylo o přestávce rozhodnuto o celém zápase.

Nicméně i ve druhém poločase jsme si zápas takticky pohlídali, a přestože jsme některé vyložené šance znovu zahodili, nakonec jsme dvě branky přidali. Domácí jsme v podstatě za celý zápas do nějaké vážné šance nepustili. V poslední době hrajeme dobře, za posledních sedm zápasů jsme obdrželi pouze dvě branky a 29 jich nastříleli. Dnešní zápas byl pro nás krásnou fotbalovou podzimní tečkou,“ řekl vedoucí mužstva Kostelce Roman Zbořil.

Branky: 39. a 74. M. Hradil, 30. D. Marek, 83. T. Hlobil. Rozhodčí: Čech. 70 diváků.
Žalkovice B: Borovička – M. Kuba, Hanák, J. Kuba, Otáhal, Pala (Bartoň), Sedlář, D. Vymětal, R. Vymětal, Bocek (Janečka), Svozil.
Kostelec u Hol.: Crhák – Holý, Mirynský, Barot, Ragoš, T. Marek, T. Hlobil, J. Hradil (75. Přikryl), Čuzy (46. Karlík), M. Hradil, D. Marek (80. P. Hlobil).

LOUKOV - RYMICE 2:1 (2:1)
Velmi těžký a kvalitní soupeř přijel k poslednímu zápasu do Loukova. Hosté od začátku dokazovali zlepšenou formu, a jelikož si domácí opět nenastavili budík a zaspali začátek, jako v každém domácím zápase si tak zahráli na Jánošíky a pustili hosty do vedení. Až zvýšená aktivita přinesla ovoce a Heryán po samostatném průniku prostřelil bombou z úhlu gólmana hostí a vyrovnal. Chvilku před půlí pak Hovořák technickou střelou strhl vedení na stranu Loukova.

I ve druhé půli se hrál vyrovnaný fotbal, ovšem i díky velmi těžkému terénu se již skóre nezměnilo. Utkání odřídil výborně náhradní sudí pan Kundera, jelikož delegovaný sudí nedorazil.
Fotbalisté Loukova přezimují na druhém místě tabulky se stejným bodovým ziskem jako vedoucí Tučapy.

Branky: 36. Heryán, 44. Hovořák – 12. Vávra. Rozhodčí: Kundera. 100 diváků.
Loukov: Daďa - John, Kuběna, Novotný, Švajda, Petřík, Šmerda, Kundera ml., Bělík, Heryán, Hovořák (68. Molek).
Rymice: Dítě - Vávra, Odložilík, Mlčák, Fuksa, Doležel, Marek, Plhal, Hausknecht, Šimčík, Vávra (Kubík).


HLINSKO P. H. – ZAHNAŠOVICE 1:2 (1:2)
Zápas pro domácí nezačal dobře, hosté z prvních dvou útočných šancí vstřelili dvě branky. Hra byla vyrovnaná, domácí si vytvořili šance, ale snížili až těsně před přestávkou na 1:2.

Po změně stran měli domácí více ze hry, měli častěji míč na svých kopačkách, ale paradoxně větší gólové příležitosti měli hosté z brejků do otevřené obrany. Další branka už nepadla, a Hlinsko tak nevyhrálo ani v jedenáctém utkání v řadě.

Branky: Zdráhal – Nečekal 2. Rozhodčí: Pančocha. 50 diváků.
Hlinsko p. H.: Barot – Švehlík, Kopečný, Podola, Zdráhal, B. Škarpich, Zapletal, Hrabal, J. Škarpich, Kuba, Vaculík (Petrovič).
Zahnašovice: F. Janalík - Doležel, Pospíšil, Fiurášek, R. Janalík, Petr Miklík, Benešovský, F. Nečekal, Pavel Miklík, Mičola, R. Nečekal (L. Janalík).

RAJNOCHOVICE – RUSAVA B 3:1 (0:1)
V utkání slabší úrovně vedli po prvním poločase překvapivě hosté z Rusavy. Oběma týmům se nedařila kombinace. Po přestávce si favorizovaní domácí vytvořili gólové šance a dokázali je třikrát proměnit. Rezerva Rusavy v posledních třinácti zápasech venku ani jednou nezvítězila.

Branky: 62. Rolinc, 73. Topič, 84. Staněk – 31. P. Kocman. Rozhodčí: Mikšík. 50 diváků.
Rajnochovice: Rýc – Vagač, Staša, Dubčák, P. Doležal, Kubík, Ides, M. Čech, Rolinc, Staněk, Topič (Kobliha, M. Doležal, Koláček).
Rusava B: Pavel Matela – Wiesner, P. Kocman, Petr Matela, Vávra, Pavelec, Krajcar, Novotný, L. Kocman, Vaculík (Novotníček, Janek).

TABULKA STŘELCŮ
10 – M. Hradil (Kostelec u Hol.) a Topič (Rajnochovice)
8 – Heryán (Loukov), Novák (Tučapy), M. Říkovský (Kyselovice B) a Staněk (Rajnochovice)
7 – Marek (Kostelec u Hol.), Netopil (Žalkovice B), Plhal (Rymice) a Škarpich (Hlinsko p. H.)
6 – Rolinc (Rajnochovice)
5 – Hausknecht (Rymice) a Petr Zdráhal (Tučapy)
4 – Hlobil (Kostelec u Hol.), Hovořák (Loukov), J. Hradil (Kostelec u Hol.), M. Zdráhal (Hlinsko p. H.) a Zoubek (Pravčice).


III. TŘÍDA - SKUPINA B

LITENČICE - LUBNÁ B 4:1 (2:1)
Zápas soupeřů, které dělil v tabulce jeden bod, začal od začátku velmi aktivně z obou stran. Hosté ukázali, že do Litenčic nepřijeli odevzdat body, a od začátku byli domácím velmi vyrovnaným soupeřem.

Do první velké šance se dostal domácí hráč Žourek, ale místo přihrávky na úplně volného Rachtavu zvolil střelu z velkého úhlu a branku přestřelil. Hosté odpovídali nebezpečnými protiútoky, ale k nějaké vyložené šanci to nevedlo.

Ve 24. minutě se nebojácně do velkého vápna pustil Hamala a po nezištné přihrávce otevřel skóre zápasu domácí Žourek. Branka hosty ještě více povzbudila a domácí hráče přitlačili na jejich polovinu. Ve 30. minutě byl na hranici velkého vápna faulován hostující hráč, a z nařízeného trestného kopu se přesně trefil Ančinec.

Odpověď na vyrovnávací gól netrvala ani dvě minuty. Hamala si opět pohrál s hostující obranou a jeho nepřesnou střelu na branku dorazil všudypřítomný Kaláček. Do poločasu se již nic mimořádného nestalo, pouze v mužstvu Lubné se nepříjemně zranil stoper, který byl jeden z nejlepších hráčů na hřišti.

Do druhého poločasu nastupovali domácí s přesvědčením, že dají rychle gól a zápas bude rozhodnut. Přemíra snahy domácích byla ovšem plná nepřesností, ze kterých těžili hosté, a první čtvrt hodiny byli lepším týmem. Uklidnění do domácích řad přinesla až krásná individuální akce Petra Vinklárka, který si obehrál tři obránce, gólmana, a do prázdné branky zavěsil.

Od této chvíle už domácí na hřišti kralovali a hned za dvě minuty nastřelil Hamala z úhlu spojnici břevna a tyče. O další tři minuty později dostal Žourek perfektní pas od Posoldy, který zakončil nechytatelnou bombou k tyči. Do konce zápasu už domácí zápas kontrolovali a utkání se dohrávalo ve volnějším tempu. Je třeba říct, že mužstvo hostů se představilo jako kvalitní soupeř a o výsledek bojovalo až do závěrečného hvizdu rozhodčího. Litenčice vyhrály posledních šest utkání podzimní části.

„Nastoupili jsme v silně omlazené sestavě. Po zranění Havlíka nám hrála dokonce dorostenecká stoperská dvojice. Přesto si myslím, že jsme nebyli horším mužstvem. Byli jsme hlavně nezkušeným mužstvem. Do stavu 2:1 pro domácí bylo utkání otevřené. Po inkasování třetí branky se utkání jen dohrávalo a bylo prakticky rozhodnuté,“ doplnil trenér Lubné B Skypala.

Branky: 12. a 70. Žourek, 32. Kaláček, 65. P. Vinklárek – 30. Ančinec. Rozhodčí: Novák. 60 diváků.
Litenčice: Derka - Zapletal, M. Pátik, Kyas, P. Vinklárek, Posolda, Raclavský, Hamala, Kaláček, Rachtava, Žourek (F. Pátik, Roháč).
Lubná B: Suchánek - Ševčík, Janov, Beneš, Loučka, Halamíček, Havlík, Tvrdý, Ančinec, Veselý, Daněk (Gremlica, Rybenský).

BEZMĚROV – BAŘICE 3:0 (1:0)
Bařice podzimního krále dlouho trápily. Domácí se dostali do vedení až krátce před přestávkou. Ve vyrovnaném utkání se střelecky dařilo Poláškovi, který dal tři branky, dvě z toho z brejků. Bezměrov půjde do jarních odvet s náskokem jednoho bodu před Počenicemi.
„První gól jsme dostali po zbytečné ztrátě míče minutu před koncem poločasu.

Do té doby to bylo i na šance vyrovnané utkání. Ve druhém poločase měli domácí navrch, i když i my jsme měli dvě tři vyložené šance. Domácí vyhráli zaslouženě, protože dali tři branky. Z naší strany to byl průměrný zápas. Naše nemohoucnost v zakončení pokračuje,“ dodal trenér Bařic Stančík.

Branky: 43., 63. a 79. R. Polášek. Rozhodčí: Ševčík. 50 diváků.
Bezměrov: Pelikán – Pavelka, Fuks, Karásek, Michal Večerka, Vejtasa, Bleša, Venský, Opluštil, R. Polášek, D. Polášek (Coufalík, Milan Večerka).
Bařice: Šindler – Židlík, Hapal, Navrátil, Marek, Stančík, M. Černý, Lachendro, Čevora, R. Černý, Trávníček (Kolouch).

TROUBKY – ŠELEŠOVICE 2:1 (0:1)
Šelešovice prohrály šesté utkání v řadě, i když ještě šest minut před koncem vedly 1:0.
„První půle byla vyrovnaná. Ve druhé půli jsme se dostali do tlaku, z čehož jsme v závěru vytěžili dvě branky. Proto si myslím, že jsme vyhráli zaslouženě. Ještě bych rád vyzvedl dobrý výkon hlavního rozhodčího pana Zdeňka Jelínka,“ řekl trenér Troubek Marek Šprňa.

Branky: 84. a 85. Šprňa – 5. Kunovský. Rozhodčí: Jelínek. 50 diváků.
Troubky: L. Makový – Hlaváč (46. Tesařík), Jenerál (46. Boukal), Horák, Špička, Štěpánek, Bezslezina, B. Makový, Plesník, Šprňa, Střelec.
Šelešovice: Mlčoch – J. Husařík, Bruna, Zakravač, Kostka, Kunovský, Večerka, Kulcsár, Scholz, Kyjovský, P. Husařík.


DŘÍNOV - ROŠTÍN 0:1 (0:1)
Roštín vyhrál poprvé z osmi posledních vzájemných zápasů na hřišti Dřínova. Domácí měli problémy se sestavou. Chyběli jim tři hráči ze základu. Navíc další dva nastoupili se zraněním. V prvním poločase viděla hrstka diváků spoustu nepřesností na obou stranách. Prvních deset minut měl lehce navrch Roštín.

V dalším průběhu si domácí vypracovali dvě vyložené šance. Z malého vápna hlavičkoval Babák vedle branky. Při další příležitosti napálil Svoboda ze tří metrů míč do břevna, a do stejného místa se trefil i z následné dorážky. Stejný hráč se do břevna trefil ještě jednou. Hosté se ujali vedení po standardní situaci a následném závaru.

Ve druhém poločase se Dřínov snažil vyrovnat, ale hra se mu vůbec nedařila. Domácí otvírali obranu a hosté podnikali brejky. V jednom z nich se dva postupující hráči sami na brankáře vystavili do ofsajdu. V podprůměrném utkání vyhrál Roštín zaslouženě.

Branka: Novák. Rozhodčí: Sedlák. 40 diváků.
Dřínov: Matics – Šustrik, Kučírek, Držálek, Judas, Horňáček, Štěpánek, Drobisz, J. Novotný, Svoboda, Babák (Blaško).
Roštín: Knap - Novák, Přecechtěl, Dvořák, Stavinoha, Churý, Adamík, Pospíšil, Koza, Pudelka, Moravčík (Řezáč).


LUTOPECNY – ZLOBICE 6:0 (4:0)
Zlobice, které nevyhrály ani jedno z posledních 24 utkání, inkasovaly na hřišti Lutopecen šest branek. Za celé utkání měli hosté jednu jedinou šanci za stavu 1:0. Hostující hráč však pohořel na brankáři Večerkovi. Domácí pak začali využívat hrubé chyby hostujících hráčů.

Branky: 42. a 48. Jurásek, 4. Konečný, 33. Hanzlík, 44. Beňa, 88. Večerka. Rozhodčí: Peška. 100 diváků.
Lutopecny: Večerka – Knapík, Řezníček, Kubačka, Šilhár, Hanzlík, Binas, Kratochvíl, Beňa, Konečný, Jurásek (Krist, Přecechtílek, Kučera).
Zlobice: Taufer – Novotný, Linhart, L. Vlček, P. Vlček, P. Benedikt, Sukup, Hlaváček, Mičák, Uhrinovský, Vrána (Polák).

RATAJE – STŘÍLKY 2:2 (1:0)
Ani v posledním zápase podzimní soutěže neokusili hráči Rataj radost z vítězství. Scénář utkání kopíroval několik předcházejících soutěžních kol. Rataje hrají, soupeře téměř k ničemu nepustí, ale nemůžou svou převahu vyjádřit gólově.

To platilo i v tomto utkání. Navíc byl hostům v 16. minutě vyloučen hráč za urážku rozhodčího, takže domácí hráli 75 minut v početní převaze. Skóre otevřeli domácí v 35. minutě po ukázkové akci Drobisz - Stratil a druhý jmenovaný v koncovce nezaváhal. Hosté se bránili jen za cenu odkopávání míčů, ale brankový efekt pro domácí už do poločasu nepřišel.

Po změně stran se obraz hry změnil. Hosté přidali na důrazu, hra se poněkud vyrovnala a v 60. minutě se hostům podařilo vyrovnat Vrbou z přísně nařízené penalty. Když v 70. minutě poslal domácí nádhernou střelou z trestného kopu do vedení Matušinec, zdálo se, že první vítězství je na dosah.

Asi deset minut před koncem utkání byli za vzájemnou potyčku vyloučeni domácí Drobisz a hostující Slavík. V 88. minutě udeřili hosté, když po centru z pravé strany hlavou skóroval zcela volný Daníček. Střílky z posledních šesti vzájemných zápasů ani jednou nedosáhly na tři body.

„To, co předvedl rozhodčí Sedlář, nemá s fotbalem nic společného.
Silně přemýšlím o ukončení činnosti ve fotbale. Rozhodčí, který za své výkony bere peníze a zkazí neděli všem zúčastěným divákům a hráčům (není to poprvé), se po zápase vyjádří o svém výkonu, že neudělal chybu. To je výsměch všem, co berou tuto soutěž jako koníček, věnují klubům spoustu volného času a hlavně nic za to nemají. Naopak někteří drží klub ze svých prostředků,“ sdělil rozhořčeně sekretář Střílek Karel Pavlík.

Branky: 35. Stratil, 70. Matušinec – 60. (pen.) Vrba, 88. Daníček. Červené karty: Drobisz – Hudeček, Slavík. Rozhodčí: Sedlář. 60 diváků.
Rataje: Štěpita - Matušinec, Apolenář, Deneš, J. Chalupa, Stratil, Molek, Mík, Seibert, Drobisz, K. Chalupa (A. Chalupa, Horák).
Střílky: Mašek - Kočíř, Buš, Stuchlík, Urubek, Souček, Hlaváček, Vrba, Klanica, Novák, Slavík ( Hudeček, Daníček).

TABULKA STŘELCŮ
9 – R. Polášek (Bezměrov) a Žourek (Litenčice)
8 – Hlaváček (Střílky)
7 – Babák (Dřínov), Jurásek (Lutopecny), Svoboda (Dřínov) a Šprňa (Troubky)
6 – M. Černý (Bařice), R. Černý (Bařice), Trávníček (Zlobice) a Vejtasa (Bezměrov)
5 – Brázdil (Lubná B), Jánský (Počenice), Mišurec (Počenice), D. Polášek (Bezměrov), Pospíšil (Roštín)