VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Šelešovicím se ani po sestupu nedaří

Kroměřížsko -Do čtyř bodů je naskládána čtveřice týmů po podzimní části kroměřížské III. třídy skupiny B. Na čele se usadil Bezměrov, o bod za ním je tým Počenic.

18.12.2007
SDÍLEJ:

TJ Troubky–Zdislavice. Čtvrtý tým loňské podzimní tabulky si o dvě příčky pohoršil. Nejlepším střelcem je autor sedmi branek Jan Šprňa.Foto: archiv klubu

Na postup mohou pomýšlet ještě Lutopecny a Střílky. Jednoznačně nejhoršími celky soutěže jsou Rataje a Zlobice, které ani jednou na podzim nezvítězily.

BEZMĚROV

Fotbalisté Bezměrova si po jarním smolném závěru sezony, kdy ztratili vedoucí postavení, a tím postup do okresního přeboru v posledním kole, spravili chuť na podzim ve III. třídě skupině B.

Zatímco v minulé sezoně byli po podzimu na druhém místě a získali 25 bodů, nyní vybojovali o dva víc a přezimují na čele soutěže. Mužstvo těžilo ze svého hřiště, kde vyhrálo čtyři zápasy s minimálně třígólovým náskokem.

Doma inkasoval Bezměrov jen jednu branku, ale ta ho stála těsnou prohru s druhými Počenicemi. „Neproměnili jsme několik slibných šancí, ale musím přiznat, že Počenice zahrály takticky velmi dobře,“ řekl předseda klubu Roman Fuks.

Venku pak lídr ze šesti duelů ani jednou neprohrál. „Podzimní část překonala naše očekávání, protože jsme po minulé sezoně měli problémy jak s hráčským kádrem, tak i s realizačním týmem. Skončil trenér a dlouho jsme hledali někoho, kdo by jej nahradil. Po minulé sezoně navíc skončili čtyři hráči základní sestavy, dva z nich ještě k několika zápasům nastoupili. Půl sezony jsme hledali hráče na post stopera a sestava dlouho nebyla stabilní. Nakonec jsme se štěstím první. Do jarních odvet se snažíme sestavu zkvalitnit a rozšířit. Žádné konkrétní cíle si neklademe,“ dodal Fuks.

Střelci: 9 – R. Polášek, 6 - Vejtasa, 5 – D. Polášek, 3 - Fuks, 2 – Karásek a Mariánek, 1 - Adamov, Bleša a Venský.

Rekordy: nejvíce vstřelených branek (30). Nejvíce získaných bodů venku (14). Nejvíce utkání v řadě bez prohry (7).

POČENICE

Ohromný vzestup zaznamenali na podzim fotbalisté klubu z Počenic. Na podzim získali o devět bodů více než za první polovinu loňské sezony a z osmé příčky se vyhoupli na druhé místo.

„Na jaře jsme skončili v tabulce čtvrtí, tak jsme měli představu, že bychom mohli být po podzimu mezi třemi nejlepšími. Po postupu Zdounek do okresního přeboru jsme neviděli dalšího velkého favorita. Soutěž jsme dlouho vedli, protože jsme uhráli dost bodů venku, i když někdy i se štěstím,“ přiznal trenér Josef Hrušák.

Počenice prohrály jen dvakrát. Doma s Litenčicemi a na hřišti Dřínova. „Litenčice sice byly v té době poslední, ale kvalita mužstva tomu neodpovídala, což potvrdily šesti vyhranými zápasy v řadě. Nesedí nám styl Litenčic. V prvních čtyřiceti minutách nás jasně přehrály a mohly vést klidně 6:0. Podobně hraje i Dřínov. Oba zápasy jsme prohráli zaslouženě. Mužstvo se zvedá už několik let. Začalo se víc trénovat a do mužstva přišly posily. Především Kocourek z Morkovic zvedl ohromně hru zálohy. Nebráníme se postupu, když se to nepovede letos, tak možná příští rok,“ dodal Hrušák.

Střelci: 5 – Jánský a Mišurec, 4 – Hrušák a Stavinoha, 3 - Bareš, Kocourek, Niedermertl a Tichánek.

Rekordy: nejvíce vstřelených branek (30). Nejvíce získaných bodů doma (14). Nejvíce utkání v řadě bez prohry (7).

LUTOPECNY

Fotbalový klub z Lutopecen je ve III. třídě skupiny B třetí se ztrátou čtyř bodů na Bezměrov, na jehož hřišti zaznamenal nejvyšší prohru 0:3. Třetí tým tabulky má nejvyšší návštěvy na domácích zápasech.

„To byl náš nejhorší podzimní výkon. S umístěním jsme spokojeni, ale bodů mohlo být víc. Mrzí především porážka v Roštíně. Pro jaro si nedáváme postupové cíle. Chtěli bychom být na konci soutěže v tabulce do třetího místa,“ sdělil předseda klubu Josef Pospíšil.

Střelci: 7 - Jurásek, 4 - Beňa, 3 – Konečný a Krist, 2 - Binas, Hanzlík a Schořík, 1 - Knapík, Kratochvíl a Večerka.

Rekordy: nejméně inkasovaných branek (9). Největší průměrná návštěva na domácích zápasech (114 diváků).

STŘÍLKY

Před rokem byly Střílky na posledním místě se ziskem jen tří bodů, nyní ztrácejí na první tým body čtyři. „Konsolidoval se realizační tým a hlavně se mužstvo doplnilo o řadu kvalitních hráčů, kteří se vrátili z hostování,“ vysvětlil sekretář klubu Karel Pavlík.

Klub ze Střílek těžil ze zápasů na hřištích soupeřů, když dva body ztratil jen po remíze v Ratajích. Doma však Střílkám pšenka nekvetla a v sedmi utkáních dokázaly vydolovat jen deset bodů.

„Doma jsou kluci hodně nervózní před našimi příznivci. Ti jsou ostřejší, když se hráčům něco nepovede, tak na ně hned křičí a pak to není ono. Venku se nám prostě hrálo lépe. V zimní přestávce chceme tým doplnit ještě o dva hráče. Útočníka a obránce. Po doplnění chceme hrát o špici tabulky,“ dodal Pavlík.

Střelci: 8 - Hlaváček, 4 - Klanica, 3 – Sádlík a Souček, 1 - Brňák, Buš, Daníček, Novák, Stuchlík, Valášek, Vrba a Žižlavský.

DŘÍNOV

Fotbalisté Dřínova se z loňské deváté příčky vyšvihli na páté místo. Za zlepšení vděčí mužstvo především výsledkům na hřištích soupeřů, kde čtyřikrát vyhrálo, jednou remizovalo a prohrálo jen ve Střílkách.

Doma sice zvládlo úvodní duel s Bařicemi, z dalších pěti zápasů však získalo jen pět bodů, a připravilo se tak o lepší výchozí pozici před odvetami.

„Hlavně poslední zápas s Roštínem nás mrzí. V případě vítězství jsme mohli být třetí s tříbodovou ztrátou na prvního. Umístění do pátého místa jsme původně chtěli, ale když se nám začalo dařit na hřištích soupeřů, mysleli jsme výš. Domácí ztráty nás mrzí, ale často jsme nastupovali v improvizované sestavě,“ řekl předseda klubu Pavel Štěpánek.

Se ztrátou šesti bodů na vedoucí Bezměrov však mohou Dřínovští stále pomýšlet na postup. „Nadále chceme zůstat v popředí tabulky. Pokud se nám podaří v tabulce o jedno dvě místa postoupit výš, budeme spokojeni. Na jaře musíme přidat především v domácím prostředí,“ doplnil Štěpánek.

Střelci: 7 – Babák a Svoboda, 3 – Šiška a Štěpánek, 1 - Drobisz, Držálek, Horňáček, Judas a Novotný.

TROUBKY

Čtvrtý tým loňské podzimní tabulky si o dvě příčky pohoršil. Začátek podzimu přitom Troubkám vyšel a z úvodních tří kol získaly sedm bodů.

Po porážce 2:4 na půdě béčka Lubné se však mužstvo nedokázalo vzpamatovat a z dalších pěti zápasů získalo jediné vítězství.

„Některé zápasy hráči podcenili. Faktem je, že nám před sezonou odešlo také několik klíčových hráčů do vyšších soutěží. Mužstvo tak bylo oslabeno, což se projevilo na výsledcích. Na konci sezony budeme spokojeni, když udržíme stávající postavení v tabulce,“ přeje si sekretář klubu Jaroslav Hlaváč.

Střelci: 7 - Šprňa, 3 - Plesník, 2 - Bezslezina, Špička a Štěpánek, 1 - Lysko, Makový a Střelec.

LITENČICE

Po loňském pátém místě se Litenčice pohybují v novém ročníku uprostřed tabulky. Mužstvo sice vyhrálo šest zápasů, o lepší postavení ho ale připravilo pět porážek.

Přitom všech šest vítězství dokázaly Litenčice uhrát v posledních šesti zápasech. Po úvodních šesti zápasech měly jediný bod. Cenná je především výhra na hřišti druhých Počenic.

„Kádr jsme doplňovali až během sezony. V prvních třech zápasech jsme museli nastupovat bez náhradníků, protože nás bylo málo. Potom se tým doplnil o hráče z Pačlavic a dorostence z Morkovic. Po doplnění nastal okamžitě obrat a dosahovali jsme výsledky podle našich představ. Do jarních odvet chceme udržet pohromadě široký kádr a zabudovávat do mužstva mladší hráče. V každém případě chceme skončit v horní polovině tabulky,“ přeje si předseda klubu Josef Smažinka.

Střelci: 9 - Žourek, 5 - Rachtava, 3 – Hamala a Raclavský, 2 – Kaláček a Vinklárek, 1 – F. Pátík, M. Pátík a Veselý.

Rekordy: nejvíce vítězných zápasů v řadě (6).

STŘELCI

 • 9 – R. Polášek (Bezměrov) a Žourek (Litenčice)
 • 8 – Hlaváček (Střílky)
 • 7 – Babák (Dřínov), Jurásek (Lutopecny), Svoboda (Dřínov) a Šprňa (Troubky)
 • 6 – M. Černý (Bařice), R. Černý (Bařice), Trávníček (Zlobice) a Vejtasa (Bezměrov)
 • 5 – Brázdil (Lubná B), Jánský (Počenice), Mišurec (Počenice), D. Polášek (Bezměrov), Pospíšil (Roštín).

STŘELCI OD ROKU 2000

 • 97 – Rachtava (Litenčice)
 • 95 – Žourek (Litenčice)
 • 66 – Šprňa (Troubky)
 • 63 – Jurásek (Lutopecny)
 • 50 – Babák (Dřínov) a Hubr (Střílky)
 • 49 – Kochaníček (Troubky, Litenčice) a Niedermertl (Počenice)
 • 46 – Navrátil (Bařice) 4
 • 4 – Hrabal (Litenčice)
 • 41 – Hofírek (Rataje)
 • 39 – Kučírek (Dřínov) a Mariánek (Bezměrov)
 • 38 – Holinka (Lutopecny) a Kyrcz (Roštín)
 • 37 – Cigánek (Počenice) a Svoboda (Dřínov)
 • 36 – Mikula (Lutopecny) a Vojkůvka (Těšnovice)
18.12.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Černý led v kopci může způsobit, že auta kloužou zcela neovladatelně.
AUTOMIX.CZ

Víte, co je černý led? Poradíme, jak ho poznat a jak se s ním vypořádat

Tradiční vánoční jarmark ve čtvrtek uspořádali také v kroměřížské ZŠ Zámoraví. Nakoupit si vánoční dekorace, ochutnat cukroví či vánoční punč tam dorazily stovky lidí.
9

Školní vánoční jarmarky nabídly dekorace i punč

Žáci církevní školy putovali v Květné zahradě za kořením

Další části projektu Národního památkového ústavu se v minulých týdnech zúčastnili žáci páté třídy Církevní ZŠ v Kroměříži pod lektorským vedením Petra Hudce a Gabriely Čechové. Pod názvem Putování za kořením se tentokrát setkání konalo v Květné zahradě v Kroměříži.

Pojištění dětí? Jde o nadstandard, důležitější je pojištění rodičů

Odpověď na otázku, zda se může vyplatit pojištění dítěte, dávají podle finančního poradce společnosti Partners Václava Valáška příklady z praxe. Dětské pojištění dává smysl především za podmínky pojištění vážných zdravotních komplikací, jako jsou trvalé následky úrazu nebo diagnóza závažného onemocnění.

Sedmnácté kolo soutěže O nejkrásnější svatební pár Deníku pro rok 2017

FOTOGALERIE / Prsten za 15 tisíc korun od zlatnického mistra Zbyňka Zimčíka z ateliéru Filip v Uherském Hradišti a dva krásné romantické pobyty v hotelech Starý zámek Napajedla a Spa hotel Lanterna. Právě o tyto atraktivní ceny se hraje v dalším ročníku oblíbené soutěže Svatební pár Deníku.

Bystřická alej v anketě neuspěla, nejlepší v kraji byly Branky

Třetí místo obsadila v letošním ročníku celostátní soutěže zámecká alej v Brankách na Valašsku se ziskem 210 hlasů. Za Zlínský kraj byla kromě ní nominována také platanová alej v Bystřici pod Hostýnem, v hlasování ale neuspěla.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT