Mužstvo Kojetína opět ukázalo, že i přes porážku 1:2 je příjemným překvapením turnaje. Ještě tři minuty před koncem prvního poločasu vedlo 1:0 nad Kralicemi, které ještě v turnaji neztratily ani bod. Naopak mužstvo Troubek hraje ve stejné formě jako doposud a nevypadá to, že by mělo opustit poslední příčku.

Domácí mužstvo FK Chropyně si poradilo s mužstvem FK Kozlovice, které v první polovině turnaje předvádělo nejatraktivnější fotbal ze všech účastníků.

Příští, 6. kolo, se bude na žádost zúčastněných mužstev hrát tři hrací dny, z toho jen dvě utkání v hrací den v sobotu 20. února.

SFK ELKO HOLEŠOV – 1. FC PŘEROV 1:2 (1:0)

Holešov znovu na turnaji v Chropyni prohrál. V prvním poločase byl přesto lepším týmem. Dařila se mu kombinace a byl běhavějším týmem. Po brance Odstrčilíka odcházeli hráči Holešova do šaten s jednobrankovým náskokem. Po přestávce už převzal iniciativu Přerov, který trestal chyby v holešovské obraně.

Branky: Odstrčilík – Kučera, Hýbner.

Holešov: Krejčí – Münster, Bačík, Odstrčilík, Belza, Chudárek, Marek, Sedlařík, Roubalík, Uruba, Přívara (Doležel).

FK KOZLOVICE – FK CHROPYNĚ 1:4 (0:0)

První poločas byl ještě vyrovnaný. Chropyně rozhodla o svém tříbrankovém vítězství až v posledních třiceti minutách. Domácí dokázali využít většinu svých gólových příležitostí. V dresu Chropyně se objevil po návratu z Rakouska Pagáč, který se také stihl zapsat mezi střelce.
Branky: Kuba – Buksa 2, Pagáč, Šindelář.

Chropyně: Gajdoš – Hošek, Zdražil, Nakládal, Novák, Polášek, Lacina, Přidal, Panáček, Buksa, Šindelář (Loučka, Pagáč, Peřina).

Pořadí po 5. kole: 1. FC Kralice na Hané 15 bodů, 2. FK Chropyně 13, 3. FK Kozlovice 9, 4. FC Želatovice 7, 5. TJ Slavoj Kojetín 7, 6. 1. FC Přerov 4, 7. SFK ELKO Holešov 3, 8. TJ Sokol Troubky 0.

Druhým kolem pokračoval na hřišti s umělou trávou v Chropyni 1. ročník zimního turnaje O pohár předsedy FK Chropyně. Ke vzájemnému utkání proti sobě nastoupila dvě mužstva, která v minulém kole výsledkově jasně přehrála své soupeře o 5 branek, což je ve fotbale rozdíl o více jak třídu. V tomto utkání zvítězilo mužstvo Skaštic naprosto jednoznačným výsledkem o 6 branek a tím se postavilo do role favorita tohoto turnaje.

SK HANÁ ZÁŘÍČÍ – SK KYSELOVICE 3:0 (1:0)

Kyselovicím zápas s účastníkem okresního přeboru na Přerovsku nevyšel. Záříčí bylo po celé utkání lepším týmem a svůj výkon korunovalo třemi góly.

Branky: R. Pavelka, P. Navrátil, L. Navrátil.

Kyselovice: Kroupa – R. Němec, V. Říkovský st., Křepelka, F. Seibert, Novotný, Zádrapa, V. Říkovský ml., Krčma, Jančík, Menšík (Otáhal, M. Němec, Ulehla).

TJ SOKOL VRCHOSLAVICE – TJ SKAŠTICE 3:9 (1:0)

Skaštice ještě v poločase prohrávaly 0:1 a nic nenasvědčovalo tomu, jaká přestřelka se strhne ve druhé půli. Hráči Skaštic dokázali vstřelit devět branek a ještě dvakrát inkasovat. Znovu tak potvrdili, že jsou ofenzivně laděným týmem.

Branky: Spiler, R. Crigar, Rušil – Chorý 2, T. Motal 2, L. Motal 2, Macho 2, Bubla.

Skaštice: Vrtěl – Stančík, Klammert, Janalík, Sedlák, Bubla, I. Frýdl, T. Motal, P. Frýdl, Chorý, Macho (L. Motal, J. Motal).

Pořadí po 2. kole: 1. TJ Skaštice 6 bodů, 2. TJ Sokol Vrchoslavice 3, 3. SK Haná Záříčí 3, 4. FK Chropyně dor. 2, 5. SK Kyselovice 1, 6. SK Bochoř 1.

Třetím kolem pokračoval také zimní turnaj v Hulíně. Domácí Admira nestačila na účastníka okresního přeboru ze Zdounek a svým výkonem zklamala.

Skupina A

ZDOUNKY – ADMIRA HULÍN 2:0 (2:0)

V prvním poločase vstřelily Zdounky dvě branky z trestných kopů. Jejich defenziva pustila Admiru jenom do jedné šance, kterou domácí neproměnili.

„Prvních dvacet minut bylo podle našich představ. Potom hráči Zdounek převzali aktivitu a byli lepší a důraznější. Zaslouženě vyhráli,“ řekl trenér Admiry Stanislav Dorazín.

Branky: Havránek, Koza.

Zdounky: Maceja – Pektor, Zanáška, Havránek, Škvarlo, Adamík, Koza, P. Buša, L. Buša, Navrátil, Zlámal (Krčmář).

Admira: Nebuchla – P. Nedbal, M. Nedbal, Polák, Janda, Kytlica, Spáčil, Burda, R. Simerský, Štoll, Hradil.

KVASICE – H. MOŠTĚNICE 4:0 (1:0)

Sedmdesát minut vydrželi hrát hráči Kvasic v tempu a získali dostatečný čtyřbrankový náskok. V sestavě vítězů se objevil hulínský Radim Darebníček, který bude v Kvasicích stejně jako na podzim hostovat.

„Radim hrál poločas. Navíc se mu v noci před zápasem narodila dcera, takže jeho výkon nechci hodnotit. Potřebovali jsme posílit na místě hrotového hráče a zdá se, že Radim může tuto úlohu splnit,“ řekl trenér Kvasic Marek Sedlák.

Branky: Darebníček 2, M. Raiskup, Prešnajder.
Kvasice: Vymazal – Foltýn, Potočný, Krejčiřík, Budinka, Němec, Prešnajder, M. Večerka, Malát, M. Raiskup, Chalupa (J. Večerka, Darebníček, Ambruz)

Pořadí po 3. kole: 1. H. Moštěnice 6 bodů, 2. Kvasice 4, 3. Admira Hulín 3, 4. Zdounky 3, 5. Tlumačov 1.

Skupina B

ŽALKOVICE – MÍŠKOVICE 2:0 (1:0)

Také ve třetím zápase dokázaly Žalkovice naplno bodovat. Šanci dostali v týmu vítěze opět hráči širšího kádru. Na rozdíl od minulého zápasu účastník I. A třídy ani jednou neinkasoval.

Branky: F. Horák 2.

Žalkovice: Jemelka (Kožuch) – Janečka, Sova, Tvrdoň, Sanislo, L. Horák, S. Horák, Tabara, Přikryl, Zatloukal, Strnad (F. Horák, Petřík, Vrubl, Svozil).

STARÁ VES – NĚMČICE 3:2 (2:0)

V souboji účastníků okresního přeboru prohrály Němčice o gól. V prvním poločase byla Stará Ves lepší a svého soupeře přehrávala. Svou převahu korunovala dvěma góly. Po přestávce se Němčice zlepšily a dokázaly výsledek zkorigovat.

Branky: Schlehr, Domanský, Jemelka – Urban, Cejpek

Němčice: Vymětal – Sládeček, Cejpek, Mrázek, Niedermertl, R. Darebníček, T. Darebníček, Štěpánek, Urban, Zaoral, Uličný (L. Darebníček, R. Vymětal)

Pořadí po 3. kole: 1. Žalkovice 9 bodů, 2. Lubná 6, 3. Stará Ves 3, 4. Němčice 0, 5. Míškovice 0.

Přípravné utkání

HS KROMĚŘÍŽ – ZLÍN „19“ 0:1 (0:0)

Dorostenci Zlína hráli organizovaně a domácí do šancí moc nepouštěli. Každou příležitost využívala k rychlým brejkům, proto se hrál rychlý fotbal. Domácí hráči si opět nevěděli rady s finální přihrávkou.

Ve druhém poločase nastoupil v brance Hanáků Bančák, který je v Kroměříži na zkoušce ze Slovácka.

„Hra byla celkem solidní, ale nedáváme góly. Přehazujeme jednotlivé posty a doufám, že už se postupně začne krystalizovat základní sestava. Chyběli nám zranění Hromek a Valášek. Zatím není jasné, kdy se opět vrátí na hřiště,“ řekl trenér Kroměříže Jindřich Lehkoživ.

Kroměříž: Vogl – Klimek, Šilinger, Dočkal, Dvořáček, Fiala, Mazouch, Grim, Smutný, Mašlej, Janča (Bančák, Matoušek, Budín, Kovařík, Stojaník, Handl, Huška).