Do utkání nastoupili domácí velmi aktivně. Již ve třetí minutě obstřeloval hulínskou bránu Kazár. Křídlo prostějovské zálohy bylo při chuti a hostující gólman Dubec si na něj musel dávat pozor. Do ofenzívy se zapojil i Machálek, ale všechny snahy končily mimo tyče. Hosté poprvé ohrozili Burešovu svatyni v desáté minutě, Otruba však netrefil míč, jak potřeboval. Úvodní tlak domácích vyvrcholil spolupráci Machálka se Zelenkou. Druhý jmenovaný po dobré kombinaci střílel, ale Dubec stačil vyrazit. Pavlík ještě dorážel, jeho pokus skončil jen na břevně. Po této příležitosti přišla hluchá část hry. Ani jeden celek se neprobojoval do vyložené šance. Většinou se jednalo o střely z dálky, anebo nepříliš povedené prostějovské rohy. Až v samém závěru poločasu poslal Zelenka balon přes půl hřiště na Zbožínkovu hlavu. Jeho pokus krásnou robinsonádou zlikvidoval Dubec, a proto se do šaten odcházelo za stavu 0:0.

Po změně stran pokračoval Prostějov ve svém útočném fotbalu, ale bohužel bez střel. K tomu se přidalo zranění kapitána Hunala, který musel střídat.

„Vypadá to na svalové zranění, což by mohlo znamenat delší přestávku. Těžko nyní říct, nemá za sebou žádné vyšetření. Navíc Zbožínek dostal žlutou a má pro příště stopku. Naštěstí Hloch přežil kartové ohrožení," popisoval asistent prostějovského trenéra Roman Popelka ztráty v zápase.

Zlomovým okamžikem se stala padesátá sedmá minuta. Zelenka poslal do útoku Machálka, ten byl ale tvrdě sražen hostujícím brankářem a sudí se rozhodl pro penaltu. Na exekuci se postavil Pavlík. Jeho střelu sice Dubec vyrazil, ale jen do břevna, od něj zpět k Pavlíkovi, a ten se už nemýlil. O pět minut později se pustil hulínský Otruba do útoku, prokličkoval domácí obranou, ale trefil jen tyč Burešovy brány. Radost hostujícího celku přišla až v sedmdesáté minutě. Domácí nechali v obraně příliš prostoru, čehož využil Svatopluk Kadlec. V tomto okamžiku začala velká prostějovská honba za výhrou. Dubcovu bránu obstřeloval Pavlík, Zelenka i Krejčíř. Lukáš Zelenka dokonce nastřelil břevno, ale další gól nepřidal. Na druhé straně se v nastaveném čase blýskl Bureš, který vyřešil únik Otruby a Mrhálka. Zápas tak skončil nerozhodně 1:1.

„Jeli jsme do Prostějova s obavami, protože se nám během týdne zranili dva hráči. Dneska před zápasem mi oznámil ještě Šebela, že má teploty. Byli jsme tu jen v jedenácti lidech plus tři dorostenci. Měli jsme ze zápasu velké obavy, protože víme, že jsou domácí velmi silným družstvem. Chtěli jsme odvést bod a nijak nepropadnout, což se nám povedlo. Přálo nám i štěstí, ale mohli jsme také zvítězit. Chtěl bych ocenit výkon našich kluků, hráli nadoraz bez možnosti střídání," pochvaloval si kouč Hulína Jindřich Lehkoživ.

„Historie se opakovala. V Hulíně také na podzim remízovali. Tady to bylo o naši finální fázi. Na to jsme v sobotu umřeli, protože v prvním poločase jsme mohli utkání rozhodnout do dvacáté minuty a mohli jsme jen v klidu dohrát a šetřit síly na středu," smutně konstatoval Roman Popelka a pokračoval ve výčtu chyb: „ Dali jsme sice gól z penalty, ale potom jsme jim sami nabídli vyrovnání. Zahazovali jsme šance. Nemyslím si, že by scházela bojovnost nebo podcenění soupeře. Bohužel pokud neproměníme, tak je to těžké. Hulín má hráče, kteří umí dát brejkové branky."

1. SK Prostějov – Spartak Hulín 1:1 (0:0)

Branky: 58. Pavlík – 70. Kadlec. ŽK.: Zbožínek – Dubec, Barcuch, Vyskočil. Rozhodčí: Duda – Krasula, Vojkovský. Diváků: 450.

1. SK Prostějov: Bureš – Hloch, Hunal (48.Svozil), Zbožínek, Krejčíř – Hirsch, Pavlík, Zelenka, Kazár – Machálek (74. Pančochář), Pospíšil (64. Zatloukal). Trenér: František Jura.

Spartak Hulín: Dubec – Barcuch, Lehkoživ, Číhal, Pácl (82. Mrhálek) – Kadlec, Dvořáček, Vyskočil – Krhát, Laciga – Otruba. Trenér: Jindřich Lehkoživ.