NĚMČICE (7) – CHVALČOV (4)

Pro Němčice je tým Chvalčova na vlastním hřišti jeden z nejpříjemnějších soků. Ve všech posledních pěti zápasech v Němčicích se radovali z plného bodového zisku domácí.

Případná výhra bude pro jednoho ze soupeřů hodně důležitá, poražený se může dostat do problémů.

Navázat na letošní dobré výkony na soupeřových hřištích ve Zdounkách a Záhlinicích a odčinit prohru s Kyselovicemi je cílem hostů. „Musíme se hlavně otřepat z prohry s Kyselovicemi. Zatím se nám venku dařilo, ale hráli jsme s papírově slabšími soupeři. V Němčicích se nám hraje špatně a navíc určitě nepojedeme k zápasu v nejsilnější sestavě. Máme hodně nemocných, takže prostor dostanou dorostenci,“ připomněl trenér Chvalčova Bohuslav Polášek.

Vzájemná bilance: 8 – 0 – 2, 24:17

ŽERANOVICE (3) – TUČAPY (9)

Žeranovice hostí Tučapy. Domácí se pokusí udržet letošní neporazitelnost. Zatímco hosté budou chtít získat zpět body ztracené na domácím trávníku.

Žeranovice patří mezi dva týmy, které ještě v tomto ročníku okresního přeboru neprohrály, a proto jim zaslouženě patří třetí příčka.

Svou neporazitelnost si hodlají udržet i v následujícím zápase, v němž doma narazí na Tučapy. „Rádi bychom zopakovali výsledek s Mrlínkem, kde jsme 2:1 vyhráli. Určitě nechceme prohrát a Tučapy jsou soupeř, se kterým můžeme uhrát solidní výsledek,“ myslí si kouč domácích Karel Klimek.

„Teď je před námi další velká výzva. Žeranovice hrají velmi dobře a o to větší motivací to pro nás bude. Chceme získat minimálně bod. Do sestavy se nám vrací tři hráči, takže budeme silnější než v posledním zápase,“ řekl trenér hostí Libor Adámek, jehož týmu patří po sedmi kolech deváté místo s deseti body. V případě výhry by si mohli hosté polepšit až o šest míst.

Vzájemná bilance: 2 – 0 – 0, 7:1

Série: Žeranovice 7× neprohrály.

SKAŠTICE (6) – MRLÍNEK (8)

V neděli odpoledne se fotbalisté Mrlínku představí na horké půdě ve Skašticích, kde se pokusí potrápit favorita.

Skaštice nezvládly poslední domácí zápas s Prusinovicemi a v tabulce klesly na šesté místo. Od Frýdlových svěřenců se očekávají v zápase proti Mrlínku povinné tři body.

„Musíme napravit to, co jsme minulý týden pokazili a nabídnout divákům hru, kterou jsme předváděli na jaře a začátkem letošní soutěže. Mrlínek je ale podstatně těžší soupeř než byly Prusinovice. Neříkám to rád, ale tři body jsou pro nás povinností,“ řekl kouč domácích Ivo Frýdl.

Mrlínek ve Skašticích prohrál oba zápasy. Po odehraných sedmi kolech je na tom o bod hůře než jejich nedělní protivník. „Skaštice mají kvalitní a zkušený tým. Musíme se pokusit je nějak překvapit. Když se to povedlo Prusinovícím, tak proč by se to nemohlo povést i nám. Chceme napravit domácí porážku se Žeranovicemi,“ řekl kouč hostí Martin Mikulík.

Vzájemná bilance: 2 – 0 – 2, 10:13

ADMIRA HULÍN (1) – ROŠTĚNÍ (14)

Admira umí dávat góly. V posledních 25 střetnutích se pokaždé minimálně jednou střelecky prosadila.

Tohle už je silný komplex. Když hráči Roštění opustí své hřiště v Holešově, nevyhrávají. V Hulíně budou mít sedmnáctý pokus přerušit černou sérii.

Admira se po slabším začátku rozjela a patří jí nejvyšší příčka. Zápas s posledním Roštěním by proto měl znamenat podle předpokladů další tři body pro Admiru.

„První poločasy až na výjimky nemáme špatné. Po přestávce nám zápasy nějak utíkají. Asi to bude z části o fyzičce a především o psychice. Chybí nám sebedůvěra. Proti Admiře můžeme uspět nátlakovou hrou a důsledným bráněním. Nesmíme se postavit před vlastní pokutové území a čekat kolik nám domácí nasází branek,“ naznačil trenér Roštění Radek Heryán.

Vzájemná bilance: 1 – 0 – 1, 3:2

Série: Admira 17× neprohrála. Roštění venku 16× nevyhrálo.

ZÁHLINICE (13) – MARTINICE (2)

Domácí budou chtít ukončit sérii deseti utkání bez vítězství.

Martinice figurují na průběžném druhém místě se ztrátou dvou bodů na čelo tabulky. Hosté věří, že v zápase proti Záhlinicím budou bodovat naplno. „Moc dobře si uvědomujeme, že se nám s tímto soupeřem nedaří. Jednou se to musí změnit, ale jestli to bude právě teď, to si nedovolím tipovat,“ řekl kouč hostí Ladislav Fischer.

Záhlinice mají v tabulce jen dva body, ale v posledních třech vzájemných zápasech svého soupeře porazily.

První výhry se loni Záhlinice dočkaly až v osmém kole, když doma překvapivě porazily Admiru 1:0. Bude se historie opakovat?

„Byli bychom rádi, kdyby se historie opakovala, protože naše neúspěšná série je už hodně dlouhá. S Martinicemi se nám celkem daří a bylo by skvělé, kdybychom i letos bodovali naplno. Doufám, že už budeme mít někoho na střídání,“ řekl Záhlinický předseda Ladislav Paštěka.

Vzájemná bilance: 4 – 0 – 2, 12:10

Série: Záhlinice 10× nevyhrály.

KYSELOVICE (5) – POČENICE (10)

Páté Kyselovice v neděli přivítají na hřišti v Záříčí fotbalisty Počenic. Ti budou chtít navázat na velice vydařený zápas z předchozího víkendu, zatímco domácí se pokusí napodobit výkon z duelu s Chvalčovem.

„Chceme už konečně letos vyhrát ve dvou zápasech po sobě. Věřím tomu, že nás zápas s Chvalčovem povzbudil. Myslím si, že s Počenicemi bychom mohli vyhrát,“ prohlásil trenér domácích Vít Říkovský.

„Vyhráli jsme se Záhlinicemi, ale Kyselovice jsou zcela jiný soupeř. Rozhodně nechceme prohrát, protože tabulka je tak vyrovnaná, že každá prohra by nás výrazně odsunula dozadu. Chceme se pohybovat v horní polovině tabulky,“ řekl trenér desátého týmu tabulky Josef Hrušák.

Vzájemná bilance: 1 – 1 – 0, 3:2

PRUSINOVICE (12) – ZDOUNKY (11)

Prusinovice v zápase osmého kola okresního přeboru změří síly s fotbalisty Zdounek. Domácí si budou chtít vylepšit současné postavení v tabulce, zatímco hosté by rádi zabodovali a odpoutali se tak od svého soupeře.

Prusinovičtí z posledních dvou utkání vydolovali maximální počet šesti bodů. Tuto vítěznou sérii mají v plánu prodloužit vítězstvím nad sousedem v tabulce. Novákovi svěřenci si budou také chtít vylepšit své průběžné dvanácté místo. „Nesmíme se nechat ukolébat. Na zápas se musíme dobře připravit, protože Zdounky jsou naším sousedem v tabulce. Bude se hrát o šest bodů,“ připomněl kouč domácích Martin Novák. Zdounky dokázaly během sedmi kol získat pouhých devět bodů, a proto jim patří jedenácté místo. Z něho se pokusí vyškrábat v neděli v Prusinovicích. „Kdo vyhraje, tak se v tabulce posune o několik příček výš, takže zápas je důležitý pro oba týmy,“ myslí si kouč hostí Vladimír Andrýsek.

Vzájemná bilance: 1 – 0 – 1, 4:4