„Nepamatuji si, kdy jsem dal naposledy čtyři góly, ale hattricků dokážu vstřelit i několik za sezonu. Vlastně asi před třemi roky jsem v Martinicích dal dokonce sedm gólů," rozesmál se zkušený fotbalový útočník.

První poločas víkendového duelu a zejména v jeho půlhodině byla ale více než vyrovnaná a sešívaní šli dokonce do vedení. „Dokud byli Kroměřížští v plném počtu, zle nám zatápěli. Soupeřovi mladíci byli běhaví, trápili nás svými průchody do obrany, zpočátku to vůbec nevypadalo růžově," potvrdil hrající kouč, jehož týmu pomohl až první odpadlík. „Přijeli bez hráčů na střídání a ve zbytku času se jim zranili další hráči. To zejména v závěru hodně poznamenalo průběh hry, neboť dohrávali v osmi lidech. Přitom nebyli o tolik horší, k nám se ale často šťastně odrážely balony," přiznal sportovně střelec, který se poprvé zapsal do střelecké listiny trefou na 3:1. „Další jsem dal až v závěru," dodal s úsměvem.

Po víkendu se Šimčík s 10 trefami posunul do čela tabulky střelců. „Bylo by fajn tuto kategorii vyhrát, ale sezona je ještě dlouhá, tak daleko se nedívám," dušuje se 42 letý útočník, který ještě na konec fotbalové kariéry aktuálně nemyslí. „Zatím to neřeším. O konci už hovořím dva roky, ale dokud mě to bude bavit a zdraví bude sloužit, rád si zahraji. Až nebudu platný na hřišti, zabalím to," slíbil hrající kouč Morkovic, jehož tým má soutěž skvěle rozehranou.

V tabulce je totiž třetí s dvoubodovou ztrátou na vedoucí Němčice, ale k dobru má jeden odložený duel. „Postoupit chtít můžeme, i kvalita by u nás byla, ovšem ta je závislá na výpomoci našeho prvního týmu hrajícího krajský přebor. Když máme nastoupit k mistráku ve stejný čas, odjíždíme k zápasům s kluky z dorostu. A třebaže jsou to kluci šikovní, není snadné uspět. I okresní přebor má totiž svou kvalitu. Zůstáváme na zemi a budeme chtít hrát v popředí tabulky," dodal spokojeně trenér Morkovic B Petr Šimčík.