Druhým účastníkem finálové skupiny se stal Břest

Kroměřížsko – Patnáctým kolem pokračovaly III. třídy. Ve skupině A favorité nezaváhali. Rajnochovice vyhrály doma, Loukov v Mysločovicích. Ve skupině B si tři kola před koncem základní části zajistil Břest postup do finálové skupiny. Překvapením bylo vítězství rezervy Kostelce v Kyselovicích. Vedoucí týmy skupiny C bodovaly naplno. Morkovice B rozhodly o své výhře nad Střílkami už v prvním poločase. Počenice v Bařicích až po přestávce.

7.4.2010

Zápas Pravčice – Lutopecny přinesl řadu osobních soubojůFoto: Deník/Libor Kopčil

MARTINICE B – MÍŠKOVICE B 1:1 (1:0)

Rezerva Míškovic nepřerušila sérii pěti zápasů bez výhry ani na hřišti v Martinicích.

Branky: Petráš – Herodes. Rozhodčí: Vybíral. Diváci: 100.

RAJNOCHOVICE – HLINSKO P. H. 4:0 (0:0)

Vedoucí tým skupiny A si se sedmým Hlinskem p. H. poradil až ve druhém poločase. Pro domácí to byla šestá výhra v řadě. Bilanci vzájemných zápasů s Hlinskem p. H. si vylepšili na (7 – 1 – 0, 42:1).

„V prvním poločase jsme nedokázali využít naše šance. Hodně nám chyběl ve středu zálohy potrestaný Kubík. Ve druhém poločase jsem na jeho post posunul Staňka, který zahrál výborně a podílel se výrazně na konečném vítězství,“ řekl trenér Rajnochovic Jiří Malát.

Branky: Topič 2, Bukovjan, Staněk. Rozhodčí: Vymětal. Diváci: 150.

Rajnochovice: Rýc – Jurča, M. Doležal, Ides, Staněk, Zbořil, Bukovjan, Giebel, Žídek, Martin Čech, Topič (P. Doležal, Michal Čech).

Hlinsko p. H.: Dohnal – Kopečný, Švehlík, L. Kojetský, T. Kojetský, Šlechta, Zdráhal, Škarpich, Podola, Zapletal, Kuba (Hrabal, Turoň, Petrovič).

ZAHNAŠOVICE – KOMÁRNO 0:2 (0:2)

Komárno rozhodlo o své výhře v úvodních minutách. Pro hosty to bylo páté utkání venku bez prohry.

„Po faulu domácího stopera jsme po necelé minutě proměnili penaltu. Druhý gól přidal Vagač, který prošel po kombinaci téměř celým hřištěm. V prvním poločase jsme měli převahu, ke které nám pomáhal silný vítr. Po přestávce se to otočilo. Domácí nás zatlačili, ale kromě jednoho trestného kopu naši branku neohrozili. Chyběli nám čtyři hráči základní sestavy, takže jsme s vítězstvím o dva góly spokojení,“ řekl hrající předseda Komárna Jaroslav Sobek.

Branky: 1. (pen.) Klas, 18. Vagač. Rozhodčí: Vybíral. Diváci: 100.

Komárno: Bancík – J. Šindelek, Nesvadba, Žejdlík, Sobek, Šipula, Vagač, J. Žejdlík, Nevtípil (Ondroušek), L. Orava (V. Matůšů), Klas (Gadas).

MYSLOČOVICE B – LOUKOV 1:2 (1:1)

Druhý Loukov vyhrál venku už poosmé v řadě. Domácí se přes zimu hodně zlepšili a po výhře v Komárně trápili dalšího favorita skupiny. Hosté ve 3. minutě neproměnili pokutový kop. Stejně jako v minulém kole ji gólman Mysločovic B chytil. O sedm minut později hosté po chybě brankáře inkasovali.

„Domácí jsme potom dostali pod velký tlak, ale nebyli jsme schopni přesně zakončovat. Po sérii tří rohů se nám podařilo vyrovnat. Ve druhé půli jsme zase zahodili spoustu šancí, ale nakonec John svým gólem rozhodl o naší výhře,“ řekl trenér Loukova Jan Uruba.

„Druhý poločas se hrál víceméně na půlce hřiště bez větších šancí na obou stranách. Soupeř, ale dokázal jednou skórovat, a proto jsme prohráli,“ dodal domácí trenér Skopalík.

Branky: Vicher – J. John, Šenovský. Rozhodčí: Zpěvák. Diváci: 35.

Mysločovice B: J. Velísek – Jukin, Zábojník, V. Velísek, Mikoška, Dovrtěl, Mezírka, Miklík, Valčík, Vicher, M. Kučera (Brázdil, Hrubý, Dluhoš).

Loukov: Molek – Kuběna, Petřík, Fuksa, K. John, Kundera, Šmerda, Janek, Šenovský, Bělík, J. John (Novotný, Urban, Hodný).

RUSAVA B – LUDSLAVICE 0:1 (0:1)

Divácky zajímavé utkání se hrálo na Rusavě. Hosté si dokázali vytvořit šest obrovských šancí, ale nakonec vstřelili jenom jeden gól.

Jejich největší překážkou byl výborně chytající Barot.

V závěrečných dvaceti minutách měli domácí převahu, ale střelu Babiče vytáhl gólman hostí na tyč. Z posledních pěti vzájemných zápasů vyhrály Ludslavice počtvrté.

Branka: Kavan. Rozhodčí: Zapletal. Diváci: 70.

Rusava B: Barot – Hovořák, Tellinger (46. T. Krajcar), J. Dastych, Kužel, Pavelec, J. Vaculík (55. Škarpich), V. Sedlář, Šíp (65. Sehnal), Babič, L. Kocman.

Ludslavice: Pecháček- Zálešák, Nevřala, Dlabaja, Hubáček, Podola, Švach, R. Skotek, Vlček, Kavan, Rafaja (Heryán, J. Skotek).

Střelci

18 – David Kubík (Rajnochovice)
14 – Jakub John (Loukov)
12 – Lukáš Rafaja (Ludslavice)
11 – Radek Janalík (Zahnašovice)
10 – Martin Čech (Rajnochovice), Tomáš Topič (Rajnochovice) a Rostislav Vlček (Ludslavice)
9 – Tomáš Giebel (Rajnochovice)
8 – David Krajcar (Loukov), Jaroslav Žejdlík (Komárno) a David Žídek (Rajnochovice)
7 – Radim Nečekal (Zahnašovice) a Lukáš Petřík (Loukov)
6 – Petr Šenovský (Loukov), Michal Urbánek (Loukov) a Radim Vagač (Komárno)
5 – František Nečekal (Zahnašovice), Libor Orava (Komárno), Pavel Petráš (Martinice), Radim Skotek (Ludslavice), Petr Štěpaník st. (Míškovice B)
4 – Tomáš Gazdoš (Míškovice B), Petr Kavan (Ludslavice), Dušan Klas (Komárno), Ivo Podola (Hlinsko p. H.), Milan Staněk (Rajnochovice), Jaromír Škarpich (Hlinsko p. H.), Miroslav Šmerda (Loukov), Lukáš Vrabček (Mysločovice B) a Ladislav Zakopal (Martinice B)

ZLOBICE – RATAJE 0:6 (0:2)

Hosté vstoupili do utkání velmi dobře a v osmé minutě vstřelil nádhernou střelou Mík vedoucí gól. V 10. minutě důrazný Stoklasa přidal druhou branku, ale nešťastně trefil kolenem domácího brankaře, který musel být pro velmi vážné zranění hlavy vystřídán. Domácí hru vyrovnali a před koncem poločasu si vytvořili dvě dobré příležitosti. Nastřelili však pouze břevno. Hosté po změně stran dvěma rychlými góly zmařili snahu domácích na přijatelný výsledek. Na závěr ještě přidali další dva góly až na 0:6. Druhé Rataje přidaly šestnáctý zápas v řadě bez prohry.

Branky: Stoklasa 2, Mík, Veselý, Vacl, Gremlica. Rozhodčí: Benda. Diváci: 150.

Zlobice: Libenský (10. Billeny) – Spáčil, Frkal, Pektor, Holan (46. Juráň), Uhrinovský, P. Vlček, Súkup, L. Vlček, Šiška, Střelec (75. Šustrik).

Rataje: Gremlica – Apolenář, J. Chalupa, Avramov (Krejčí), Michálek, K. Chalupa (Štěpita), Mík, Veselý, Havránek, Vacl, Stoklasa (Garčar).

BEZMĚROV – ŽALKOVICE B 1:1 (0:0)

Souboj mužstev ze středu tabulky skončil dělbou bodů.

Branky: Trávníček – R. Pala. Rozhodčí: Novák. Diváci: 60.

PRAVČICE – LUTOPECNY 1:2 (0:2)

V prvním poločase byli hosté jednoznačně lepším mužstvem. Vypracovali si řadu vyložených šancí, ale využili jenom dvě. Ve druhém poločase se hosté uspokojili, přestali hrát kombinačně a přenechali aktivitu domácím. Pravčice vstřelily kontaktní branku a měly blízko k vyrovnání. Nakonec však hosté uhájili tři body a venku neprohráli šest zápasů v řadě.

Branky: 51. Zapletal – 8. Krist, 22. (pen.) Schořík. Červená karta: 79. Binas (Lutopecny). Rozhodčí: Skákal. Diváci: 70.

Lutopecny: Večerka – Přecechtílek, Knapík, Kubačka, Šilhár, Schořík, Binas, Kratochvíl (Drulák), Doležel (Hanzlík), Krist, Jurásek (Absolon).

BŘEST – RYMICE 3:0 (1:0)

Osmnáctý zápas bez prohry v řadě znamená pro Břest jistotu účasti ve finálové skupině.

Branky: J. Zapletal 2, Kovačič. Červené karty: Dítě, Mirynský (oba Rymice). Rozhodčí: Capanda. Diváci: 150.

Břest: Olša – J. Buček, Mrva, V. Buček, Koryčan, Juračka, Rosecký, Daněk, Koudelníček, Zapletal, Kovačič (Fila, Hajdík, Hudeček).

KYSELOVICE B – KOSTELEC U HOL. B 2:3 (1:2)

Rezervní tým Kyselovic nepřerušil sérii osmi zápasů bez výhry ani v duelu s posledním týmem tabulky.

Branky: Tinka 2 – Sklenář, Hradil, Ragoš. Rozhodčí: Hasal. Diváci: 70.

Střelci

16 – Vítězslav Jurásek (Lutopecny)
15 – Pavel Plhal (Rymice)
10 – Lukáš Kovačič (Břest) a Eduard Petřík (Žalkovice B)
9 – Michal Stoklasa (Rataje) a Jiří Zapletal (Břest)
8 – Kamil Chalupa (Rataje)
7 – Pavel Beňa (Lutopecny), Dušan Polášek (Bezměrov), Martin Střelec (Zlobice), Tomáš Tinka (Kyselovice B) a Robert Vymětal (Žalkovice B)
6 – Vladimír Avramov (Rataje), Martin Schořík (Lutopecny) a Michal Trávníček (Bezměrov)
5 – Miroslav Koudelníček (Břest), David Krejčí (Pravčice), Jindřich Lehkoživ (Rataje), Miroslav Molek (Rataje), Lukáš Uhrinovský (Zlobice), Lukáš Vlček (Zlobice), Marek Vojkůvka (Břest) a Zdeněk Zapletal (Rymice)
4 – Lukáš Bernatík (Pravčice), Stanislav Čech (Rymice), Tomáš Holan (Zlobice), Adam Rosecký (Břest), Lubomír Ruman (Pravčice), Miroslav Říkovský (Kyselovice B), Roman Sedlář (Žalkovice B), Roman Šilhár (Lutopecny), David Vacl (Rataje), Aleš Vejtasa (Bezměrov) a Ondřej Veselý (Rataje)
SKUPINA C

LUBNÁ B – TROUBKY 1:1 (0:1)

Lubná B, která je stále ve hře o postup do finálové skupiny, překvapivě ztratila body doma v utkání se sedmým týmem tabulky.

Branky: Piškula – Švejcar. Rozhodčí: Zapletal. Diváci: 100.

KVASICE B – LITENČICE 5:1 (4:1)

Pro Litenčice to byla v Kvasicích už čtrnáctá porážka na hřišti soupeře v řadě.

Branky: Dočkal 2, Kolomazník, J. Večerka, Dohorák – Hamala.

MORKOVICE B – STŘÍLKY 3:0 (3:0)

Morkovice B doma nezaváhaly a jejich výhra 3:0 byla pátou v řadě.

Skore zápasu otevřel po akci Přecechtílka Lysko. Další dvě branky přidal do poločasu Zápařka po rohových kopech. Po přestávce pokračovalo domácí mužstvo v dobývání branky Střílek. Jejich výborný brankář jim však už nedovolil vstřelit ani jednu branku. Hosté měli jedinou šanci, kterou vyřešil brankář Svoboda.

Branky: Zápařka 2, Lysko. Rozhodčí: Caletka. Diváci: 110.

Morkovice B: Svoboda – Skácel, Zápařka, Koláček, Sukup, Štolfa, Hlaváček, Dutka, Juřena (65. Vlha), Přecechtílek (46. Řezáč), Lysko (46. Pajgr).

BAŘICE – POČENICE 0:2 (0:0)

Počenice ukončily sérii pěti výher Bařic. V posledních sedmi vzájemných zápasech vyhrály Počenice šestkrát.

„Na můj vkus to bylo až příliš bojovné utkání. Rozhodčí pískal na obě strany stejně a červená karta na straně Bařic byla naprosto v pořádku. Vypracovali jsme si více šancí než soupeř, naše výhra je zasloužená,“ řekl trenér Počenic Josef Hrušák.

Branky: Cigánek, Gröpl. Rozhodčí: Skákal. Diváci: 80.

Počenice: Derka – Spáčil, V. Zbořil, Pěnčík (35. H. Zbořil), Božák (58. Gröpl), Kocourek, Hrušák, Barnet, Bareš, Cigánek, Tesák (Niedermertl).

DŘÍNOV – ROŠTÍN 1:1 (0:0)

Ani na šestý pokus se domácím nepodařilo porazit Roštín. Ve vyrovnaném zápase, se šancemi na obou stranách, podržel domácí hlavně ve druhém poločase brankář. Pět minut před koncem zápasu si pod tlakem hrající Dřínov vstřelil vlastní gól, ale v nastaveném čase se mu podařilo vyrovnat na konečných 1:1.

Branky: nehl. – vl.

Roštín: Rumplík – Novák, Zbořil, Stavinoha, Šojdr, Pudelka, Adamík, Tomšej, Kouřil, Malina, Moravčík (Valášek, Přecechtěl, Bíbr).

Střelci

17 – Lukáš Tesák (Počenice) a Jan Večerka (Kvasice B)
11 – Michal Moravčík (Roštín)
10 – Roman Černý (Bařice)
9 – Pavel Babák (Dřínov), Martin Kovařík (Lubná B), Ladislav Kroupa (Lubná B) a Tomáš Mišurec (Počenice)
8 – Josef Hrušák (Počenice) a Miloslav Tesař (Troubky)
7 – David Čevora (Bařice), Michal Dutka (Morkovice B), Michael Hubr (Střílky) a Dalibor Skácel (Morkovice B)
6 – Jiří Valášek (Roštín)
5 – Miroslav Hamala (Litenčice), Lukáš Novák (Dřínov), Martin Pajgr (Morkovice B), Jan Šprňa (Troubky) a Jan Šulovský (Střílky)
4 – Michal Bareš (Počenice), Radim Brázdil (Lubná B), Oto Dočkal (Kvasice B), Antonín Chalupa (Troubky), Jaroslav Kocourek (Počenice), Lubomír Loučka (Lubná B), Igor Skácel (Lubná B), Karel Strýc (Bařice), Jaroslav Svoboda (Dřínov) a Radim Zápařka (Morkovice B)

SERVIS

Výroba - Výroba Mechanici a opraváři osobních automobilů 14 900 Kč Mechanici a opraváři osobních automobilů Automechanik - mechanické a karosářské práce. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 14900 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: PRACOVIŠTĚ Bystřice pod Hostýnem, - automechanik, mechanické a karosářské práce, - vyučení, vyučení v oboru automechanik výhodou, praxe v oboru výhodou, svářečský průkaz výhodou, základní ovládání PC, ŘP sk. "B", aktivní přístup k práci, - doba určitá s možností prodloužení, pracovní doba Po-Pá 7:30 - 16:00 hod., HM uvedena nástupní - navýšení dle praxe a znalostí v oboru, - kontakt telefonicky Po-Pá (8:00 - 17:00 hod.), příp. své písemné nabídky se strukturovaným životopisem posílejte na e-mail: pneublazek@seznam.cz. Pracoviště: Jarmila blažková - pneuservis - autoservis, Dolní, č.p. 53, 768 61 Bystřice pod Hostýnem 1. Informace: Jarmila Blažková, +420 603 508 042. Bankovnictví a finanční služby - Bankovnictví a finanční služby Účetní 9 500 Kč Odborní účetní všeobecní všeobecný/á účetní. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 9500 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: pracoviště Kroměříž, - popis práce - kompletní zpracování DE, účetnictví, mezd, DPH a podkladů daně z příjmu, - SŠ vzdělání, praxe v oboru podmínkou, - zkrácený úvazek 20 hod./týden, HM nástupní 9.500,-Kč, PD pružná - možnost dohody, - své písemné nabídky se strukturovaným životopisem posílejte na e-mail: ru.hanka@seznam.cz. Pracoviště: Hl-daňová kancelář s.r.o., Kojetínská, č.p. 3881, 767 01 Kroměříž 1. Informace: Hana Rusňáková, . Výroba - Výroba Správci objektů 14 000 Kč Správci objektů Školník. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 14000 kč, mzda max. 16000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: - pracovní místo vyhrazené zaměstnavatelem pro osoby se zdravotním postižením dle § 80, zákona č. 435/2004 Sb., , pracoviště Kroměříž, - údržbářské práce, - vyučení, topičské zkoušky výhodou, - kontakt telefonicky Po-Pá (8:00 - 14:00 hod.) nebo své písemné nabídky se strukturovaným životopisem posílejte na e-mail: ms.manesova@ms-kromeriz.cz. Pracoviště: Mateřská škola, kroměříž, mánesova 3880, příspěvková organizace, Mánesova, č.p. 3880, 767 01 Kroměříž 1. Informace: Šárka Charvátová, +420 725 175 209. Výroba - Výroba Zámečníci strojů 14 900 Kč Zámečníci strojů Strojní zámečník. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 14900 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: PRACOVIŠTĚ Hulín, - vzdělání není rozhodující, svářečský průkaz výhodou, - pracovní doba Po-Pá 8:00 - 16:30 hod., - kontakt osobně na pracovišti pouze každé pondělí 8:00-9:00 hod. nebo telefonicky Po-Pá 8:00 - 15:00 hod.. Pracoviště: Kozerenko vladyslav - pracoviště hulín, Kostelní, č.p. 988, 768 24 Hulín. Informace: Vladyslav Kozerenko, +420 608 181 800.

Fotbalisté Hanácké Slavie Kroměříž. Ilustrační foto

Kroměříž v souboji o druhé místo remizovala s Uničovem

Osmnáctiletý brankář Manchesteru United Matěj Kovář udržel v zápase s Portugalskem čisté konto.
9

Mourinha mám stále na očích, říká brankář Kovář

BĚHEJ VALACHY vyhrál Tomáš Lichý, vítězi celé tour jsou Šťastný a Skřivánková

Tři stovky dospělých a k tomu dvě stě dětí se zapojilo do běžeckého závodu BĚHEJ VALACHY, jímž vyvrcholil v sobotu 20. října ve Velkých Karlovicích šestý ročník seriálu VALACHY TOUR. Vítězem se stal jeden z hlavních favoritů, Tomáš Lichý, mezi ženami Tereza Tvarůžková.

Námořní rallye vyhrál brněnský tým Hyveco

V pátek se rozhodlo o mistrovi České republiky v námořní rallye, která se konala v Chorvatsku. Celá akce trvala pět dní a až do posledního dne byla velmi vyrovnaná.