Jedenácté kolo III. třídy fotbalistů přineslo největší překvapení v Dřínově. Domácí hráči připravili vedoucí Lubné ve skupině C první porážku. Ve skupině A Komárno vyhrálo poprvé z pěti posledních vzájemných zápasů na půdě Loukova. Ve skupině B zůstávají bez porážky Rataje, které vyhrály v Lutopecnách po sedmi letech.

III. TŘÍDA, SK. A
ZAHNAŠOVICE - MÍŠKOVICE B 1:1 (1:1)
Zahnašovice připravily o dva body favorizovanou rezervu Míškovic. Hostům zápas nevyšel. Domácí byli aktivnější, ale zklamali v koncovce.
Branky: 12. R. Janalík – 36. Z. Pospíšil. Rozhodčí: Zapletal. Diváci: 50. Zahnašovice: F. Janalík – Doležel, Zehnal, Pláňava, L. Pospíšil, Pavel Miklík, Zakopal, L. Janalík, R. Janalík, F. Nečekal, R. Nečekal (Lochman). Míškovice B: J. Vendolský – Stoklásek (46. D. Mikala), P. Vendolský, Matulík, P. Štěpaník st., Z. Pospíšil (57. Zavadil), Skotek, Gaja, Krajča, Vaculík, Malinský (73. Závrbský).

MYSLOČOVICE B – RAJNOCHOVICE 0:2 (0:0)
V zápase prvního mužstva s posledním nebyl rozdíl v tabulce na hřišti příliš vidět. Domácí byli po celý zápas hostům minimálně vyrovnaným soupeřem. Doplatili však na nevyužití šancí. Po bezbrankovém poločase se hosté ujali vedení šťastnou brankou po rohovém kopu. Domácím se i přes veškerou snahu a bojovnost vyrovnat nepodařilo. Druhá branka do domácí brány padla už v nastaveném čase po tečované střele.
Branky: Kubík, Giebel. Rozhodčí: Vymětal. Diváci: 60. Mysločovice B: Pištěk - Dovrtěl, Mikel, Miklík, Hořčica, Zábojník, Menšík, V. Valčík, Lahola, Vrabček, M. Kučera (Hubík, Červenka, Juráň). Rajnochovice: Ides - Jurča, M. Doležal, P. Doležal, Dubják, Kubík, Zbořil, Čech, Židek, Staněk, Giebel (Kunz, Malát).

RUSAVA B - MARTINICE B
Pro nezpůsobilý terén bylo utkání odloženo na 28. října ve 13.30 hodin.

LUDSLAVICE – HLINSKO P. H. 5:2 (4:0)
S velkou chutí nastoupil do zápasu domácí Lukáš Rafaja, který po výborné spolupráci celého týmu vstřelil čtyři branky. Největší podíl na jeho koncovce měli Petr Kavan a Zdeněk Herodes. Hosté v prvním poločase zlobili, ale domácí obrana se štěstím udržela čisté konto. Druhý poločas už byl vyrovnaný.
Branky: 8., 24., 31. a 40. Rafaja, 53. Z. Herodes – 64. Kopečný, 87. Hrabal. Rozhodčí: Sedlák. Diváci: 50. Ludslavice: Pecháček – Zálešák, Marek Gerža, Hubáček, R. Skotek, Vlček, Dlabaja, Kavan, Z. Herodes, Švach, Rafaja (Heryán, J. Skotek, Michal Gerža). Hlinsko p. H.: Dohnal – I. Podola, Uruba, Kojetský, Kopečný, Hrabal, Vlč, Zdráhal, Hradil, Vaculík, D. Podola (Škarpich).

LOUKOV – KOMÁRNO 1:2 (0:1)
Od první minuty to byla spíše bitva ve středu pole s minimem pěkných fotbalových momentů. V 10. minutě se poprvé ukázal v plné formě hostující brankář, když špičkou kopačky vytěsnil střelu unikajícího útočníka, dorážející hráč neměl při dorážce štěstí a mířil vysoko nad branku.
Od té doby stupňovali domácí tlak, jenže ke kýženému gólu to nevedlo. V 18. minutě měli domácí velkou šanci, když Martin Žejdlík na pozici stopera chyboval, jenže domácí opět pálili jen těsně vedle.
Skore zápasu otevřel z trestného kopu hostující Jaroslav Žejdlík. Domácí mohli vyrovnat pět minut před přestávkou, ale jejich šance skončila střelou do tyče.
V 65. minutě měli domácí výhodu pokutového kopu a Krajcar srovnal skore. O pět minut později měli domácí další šanci, kterou hostující gólman Tvrdoň zlikvidoval. Když už se zdálo, že derby skončí dělbou bodů, zahrávali hosté v poslední minutě rohový kop, míč se dostal k volnému Žejdlíkovi, který zajistil Komárnu tři body.
„Když neproměníme šest tutových šancí, nemůžeme vyhrát. Na našeho gólmana šly tři střely a dvě skončily gólem. V 15. minutě byl zraněn náš dlouhodobě nejlepší hráč John a o patnáct minut později jsme přišli o druhého klíčového hráče Urbánka. Ve hře jsme měli převahu, ale neuhlídali jsme standardní situace soupeře,“ řekl k utkání domácí trenér Uruba.
Branky: Krajcar – J. Žejdlík 2. Rozhodčí: Caletka. Diváci: 200. Loukov: Drábek – Kuběna, Petřík, Novotný, Matyáš, Šmerda, Šenovský, John, Hodný, Urbánek, Krajcar (Janek, Bělík). Komárno: Tvrdoň - Matušů, M. Žejdlík, Orel, Hruška, Nevtípil (Bancik), Doležal (Šindelek), J. Žejdlík, Vagač, Orava, Klas.

III. TŘÍDA, SK. B
LUTOPECNY – RATAJE 1:4 (1:2)
Zápas se domácím nevydařil. Po rychlé brance soupeře se jim ještě podařilo vyrovnat, ale to byl z jejich strany z celého zápasu jediný světlý okamžik. Hosté byli celý zápas lepším týmem a dokonale využili hrubek hráčů Lutopecen. Jediným světlým bodem byl návrat Binase po čtyřměsíční pauze po zlomenině kotníku. Divácká kulisa byla zvláště z hostující strany výborná, až na ten nepořádek, který zvláště po mladých příznivcích zůstal.
Branky: 5. Jurásek – 2. a 66. Veselý, 33. Stoklasa, 59. K. Chalupa. Rozhodčí: Mucha. Diváci: 200. Lutopecny: Večerka - Sadil, Navrátil, Kubačka, Šilhár, Schořík, Kratochvíl, Hanzlík, Beňa, Jurásek, Krist (Přecechtílek, Binas, Absolon). Rataje: Gremlica - Apolenář, Zloch, J. Chalupa, Deneš, K. Chalupa, Mík, Avramov, Molek (Michálek), Stoklasa (Rozehnal),Veselý (Garčar).

BŘEST – BEZMĚROV 2:0 (1:0)
Branky: 42. Kovačič, 65. Rosecký. Červená karta: 90. Fuks. Rozhodčí: A. Novák. Diváci: 100. Břest: Olša – Mrva, J. Buček, Koudelníček, Koryčan, Motal, Hudeček (65. Daněk), Zavadil, V. Buček (45. Rosecký), Juračka (60. Zapletal), Kovačič. Bezměrov: Táborský – Fuks, Ulehla, Vančura, Zajíček, Adamov, Karásek (77. Coufalík), Vejtasa, Venský, Bleša (70. Stratil), Polášek.

KYSELOVICE B – ZLOBICE 0:4 (0:2)
Již ve 2. minutě rozehrál Frkal na Lukáše Vlčka, který pěknou střelou na zadní tyč otevřel skore.V dalších deseti minutách si hosté vytvořili několik velmi dobrých šancí, ale kromě nastřeleného břevna nic víc nevytěžili. Domácí postupně hru vyrovnali, ale i jejich zakončení ke gólu nevedlo. Ve 31. minutě utekl po křídle Holan a jeho centr usměrnil do sítě Střelec.
Do druhého poločasu vstoupili domácí odhodláni výsledek otočit a měli několik šancí. Když v 60. minutě nedali penaltu, odpověděli hosté v 65. minutě třetím gólem Lukáše Vlčka. Čtvrtá branka v 81. minutě padla po pěkné kombinaci bratrů Vlčků, zakončoval Petr.
Branky: L. Vlček 2, P. Vlček, Střelec. Rozhodčí: Novák. Diváci: 30. Kyselovice B: Krejčíř – Říkovský, Otáhal, Zedek, Seibert, R. Netopil, D. Netopil, M. Ulehla, P. Ulehla, Tinka, Luňák (Indrák, Škrabaňa). Zlobice: Libenský - Spáčil, Pektor (73. Musel), Frkal, Juráň, Holan, P. Vlček, L. Vlček, Súkup, Střelec (78. Šustrik), Topič (65. Vrána)

KOSTELEC U HOL. B - ŽALKOVICE B 0:1 (0:0)
Domácí předvedli zlepšený výkon a dostávali se i do šancí. Dokonce nastřelili dvakrát tyč, ale v poslední minutě obdrželi branku, a tak se ani v 11. kole vítězství nedočkali.
Branka: 90. R. Vymětal. Rozhodčí: Capanda. Diváci: 45. Kostelec u Hol. B: Zapletalík – Palich, Holý, Páník, Helsner, Sklenář, Odložilík, Martin Žůrek, Roman Čuzy, Kubík, Hejkerlík.

PRAVČICE – RYMICE 5:3 (2:0)
Pravčice ukončily na svém trávníku sérii sedmi utkání bez výhry. Rymice venku prohrály poprvé po čtyřech zápasech. Domácí svého soupeře porazili po dlouhých jedenácti zápasech. Naposledy se radovali před více než šesti lety.
„Sešla se nám slušná sestava. Kluci měli tentokrát chuť hrát. Podařilo se nám dát v prvním poločase dvě branky a stálo při nás také štěstí, když hosté dvakrát nastřelili břevno. Podržel nás brankář a dařila se nám kombinační hra,“ řekl trenér domácích Karel Brezanský.
Branky: Bernatík 2, Krejčí 2, Vojtek – Mirynský, Plhal, vl. Rozhodčí: Sedlář. Diváci: 50. Pravčice: J. Zapletal – Dvořák, Tobolík, Rozsypal, Kahánek, Krejčí, Kolář, Vojtek, Hlobil, L. Ruman, Bernatík (Tkadlčík, Kincl).

III. TŘÍDA, SK. C
MORKOVICE B – TROUBKY 3:2 (1:0)
Juniorka Morkovic téměř celý první poločas dobývala branku hostí, ale branku se ji podařilo dát až deset minut před jeho koncem. Po centru Vymazala ji dal Dutka. Ve druhém poločase zvýšil Štolfa na 2:0. Tutovku na kopačce měl Lysko. Brankář jeho střelu vyrazil k Pajgrovi a ten trefil šibenici. Za stavu 3:0 mělo domácí mužstvo další šance svého soupeře dorazit, ale nestalo se tak. Naopak hosté přitlačili a snížili Šprňou. Po problematické penaltě, kterou nařídil rozhodčí Jelínek a Šprňa proměnil, snížili dokonce na 3:2.
Branky: Dutka, Štolfa, Pajgr – Šprňa 2. Rozhodčí: Jelínek. Diváci: 40. Morkovice B: Veselý – Štolfa, Zápařka, Řezáč, Vymazal, Skácel, Koláček (46. Pajgr), Dutka, Sukup, Lysko (79. Juřena), Vlha (90. Krejčí).

BAŘICE - KVASICE B 3:0 (1:0)
Úspěšná šňůra rezervy Kvasic skončila na hřišti v Bařicích. Venku prohrála poprvé z posledních šesti zápasů.
Branky: Čevora 2, R. Černý. Rozhodčí: Jelínek. Diváci: 70.

DŘÍNOV - LUBNÁ B 4:3 (3:2)
Podle postavení v tabulce byli hosté v utkání favoritem a úvod zápasu tomu i nasvědčoval. Hráči Lubné od začátku režírovali dění na hřišti, domácí jasně přehrávali, ale v koncovce jim scházela přesnější muška. Přes převahu hostů to byli domácí, kteří otevřeli gólový účet zápasu. Po klasické zbrani Dřínova, dlouhém autovém vhazování až do vápna hlavičkoval přesně Babák. Ta samá situace se opakovala o pět minut později. Za Lubnou snížil po krásné individuální akci Bačinský, který dělal defenzivě domácích celý zápas velké starosti.
Po deseti minutách využil Svobodova důrazu v souboji s golmanem Kulina a pohodlně dorazil do prázdné branky na 3:1 pro Dřínov. Za Lubnou v nastaveném čase první půle snížil opět Bačinský, po dobře zahrané standardní situaci.
Zlomová situace zřejmě přišla v desáté minutě druhé půle. Bačinský se opět individuálně prosadil přes obranu hostů a předložil stoprocentní nabídku k vyrovnání Loučkovi. Kapitán hostů však z hranice malého vápna trefil pouze dobře postaveného brankaře. Prakticky vzápětí přesný pas za obranu využil Svoboda, když lehce obešel obránce a zkušeně skoroval. Hráči Lubné se snažili výsledek zvrátit, ale první prohru v soutěži už neodvrátili. Pro domácí bylo vítězství vydřené, proti velmi dobrému soupeři o to cennější.
„Do utkání jsme nastoupili aktivně a v prvních deseti minutách jsme si vytvořili spoustu šancí. Bohužel jsme je neproměnili a přišel trest v podobě dvou branek. Obě dvě byly naprosto stejné. Dlouhý aut, faul útočníka Babáka, hlavička a gól. Po obdržených brankách jsme hráli znovu útočně, ale výsledkem bylo jen snížení brankou Bačinského. Po chybě našeho brankáře jsme dostali zbytečný gól na 3:1. Do poločasu jsme ještě snížili znovu Bačinským. V první minutě druhého poločasu jsme neproměnili stoprocentní šanci a z protiútoku přišel trest. V závěru utkání jsme snížili Ančincem. Z utkání máme špatný pocit. Velmi mě mrzí, že naše první prohra přišla s nejhorším mužstvem, s kterým jsme doposud hráli. Domácí si za celý zápas nenahráli víc jak dvě přihrávky za sebou. Tento tým by se mohl přihlásit do házenkářské ligy. Ještě bych chtěl pochválit rozhodčího Huška, který v bouřlivé atmosféře utkání zvládl,“ komentoval první letošní prohru Lubné B trenér Petr Skypala.
Branky: Babák 2, Kulina, Svoboda – Bačinský 2, Ančinec. Rozhodčí: Hušek. Diváci: 45. Dřínov: Matics - Štěpánek, Kučírek, Novotný, Poupera, Judas, Novák, Držálek, Kulina, Svoboda, Babák (Laža). Lubná B: Suchánek - Gremlica, Brázdil, Beneš, Ševčík, Ančinec, Skácel, Dubina, Loučka, Kovařík, Bačinský (Bureš, Veselý).

ROŠTÍN – LITENČICE 4:0 (2:0)
Litenčice si odvezly z Roštína dvanáctou prohru na hřištích soupeřů v řadě. V prvním poločase otevřel skore netradiční střelec stoper Zbořil. Po rohovém kopu se prosadil hlavičkou k tyči. Na 2:0 zvyšoval Malina, který využil chyby obrany a z blízka přehodil brankáře.
Po přestávce domácí kontrolovali hru a přidali ještě dvě branky. Z úhlu se prosadil Kouřil a na konečných 4:0 upravil z blízka hlavou Pudelka.
Branky: 30. Zbořil, 37. Malina, 55. Kouřil, 88. Pudelka. Rozhodčí: Sedlář. Diváci: 50. Roštín: Knap – Novák, Zbořil, Adamík, Šojdr, Pudelka, Valášek, Tomšej, Kouřil (Šimčák), Malina, Moravčík

POČENICE – STŘÍLKY 3:1 (2:1)
Domácí se dostali do vedení hned v 5. minutě, kdy Mišurcovu střelu dorazil za záda Rottera Bareš. Hosté odpověděli vzápětí, po nedorozumění obrany skóroval Šulovský. Důležitý okamžik zápasu přišel v 9. minutě. Domácí Pěnčík rukou zachytil míč směřující do branky, rozhodčí však ve stejný moment viděl faul hostujícího hráče. Ve 26. minutě zvýšily Počenice po střele Mišurce na 2:1. Střílky odpověděly nastřeleným břevnem Nováka. Ve druhém poločase, i když byly Počenice o něco lepší, si žádné z mužstev vyloženou šanci nevypracovalo. Až v 84. minutě domácí Bareš z vápna vrátil do sítě odražený míč po rohovém kopu.
„Měli jsme štěstí, že rozhodčí vyhodnotil spornou situaci ze začátku utkání v náš prospěch. V opačném případě by musel hráče vyloučit a nařídit pokutový kop,“ vyjádřil se ke sporné situaci trenér Počenic Josef Hrušák.
„Zápas byl ovlivněn rozhodčím. Víme, že nemáme psát stížnosti do tisku, ale na OFS, to však hráčům a zvlášť mladým, kteří se cítí ukřivděni, nepomůže. Za stavu 1:1 v 8 minutě zápasu střelu hostujícího útočníka vyrazil obránce rukou mimo branku a rozhodčí nic neviděl. Nekonzultoval ani situaci s pomezním, a tak vinu nechal na sobě. Zdá se, že plno rozhodčí osleplo, větu já jsem to neviděl, slýcháme dost často,“ dodal sekretář Střílek Karel Pavlík.
Branky: 5. a 84. Bareš, 26. Mišurec – 7. Šulovský. Rozhodčí: Z. Novák. Diváci: 80. Počenice: Derka - Cigánek, Tichánek, Pěnčík, V. Zbořil, Jánský (86. Barnet), Kocourek (83. H. Zbořil), Hrušák, Bareš, Mišurec, Tesák. Střílky: Rotter - Novák, Buš, T. Posolda, Šulovský, Stuchlík, Konfál, L. Vrba, Hégr, P. Posolda, Sádlík (Brňák, M. Vrba, Liška).