8. TJ ROŠTÍN

Zklamáním skončila podzimní část pro tým Roštína. Vloni skončil totiž v konečné tabulce na šestém místě. Z posledních šesti utkání dokázal tým porazit jenom páté Lutopecny.

Šest otázek pro předsedu Marka Horňáka

Jak byste uplynulý půlrok ve III. třídě hodnotil?

Nebyl z naší strany příliš šťastný. V úvodu sezony jsme měli problémy s počtem hráčů. Nastupovali jsme v deseti. V prvním zápase v Bezměrově jsem musel nastoupit dokonce i já. Začátek nám tudíž nevyšel. Po příchodu Jirky Valáška se situace zlepšila. Kluci se začali víc snažit.

Vyjmenujte hlavní příčiny podzimního nezdaru…

Chybí nám víc bojovného ducha. Málo se nám dařilo doma. Srážela nás také nedisciplinovanost. Hodně mě zklamala divácká kulisa. Nevím jestli je to tím, že v klubu došlo ke změnám na postu funkcionářů.

Vidíte nějaký velký rozdíl mezi situací loni v Roštíně a tou letošní?

Výkonnost mužstva šla dolů. Je to jednoznačně přípravou. Hráči se často vymlouvají a málo trénují.

Máte nějaký oblíbený klub, na který se vám tradičně daří?

Napadají mě snad jenom Zlobice, se kterými jsme málokdy ztráceli body. Většinou se nám se slabším soupeřem hraje hůř.

Překvapila vás něčím letošní sezona ve III. třídě?

Velmi mě svými výkony překvapily Střílky, které se posílily a jsou horkým favoritem na postup.

Na co se především zaměřujete v zimní přestávce?

Abychom vůbec složili tým před jarními odvetami. Zatím jsme se sešli jenom jednou, přitom v některých klubech ze stejné soutěže trénují třikrát týdně. Odpadlo nám soustředění, na které by jelo jenom osm hráčů. Odchází od nás Koza i Malina, takže mám obavy, abych nemusel nastoupit na jaře na hřiště. V plánu máme dva přípravné zápasy s Mouchnicemi.

Bilance: 4 3 5 21:22 15

Doma: 1 3 2 14:16 6

Venku: 3 0 3 7:6 9

Průměrná návštěvnost doma: 93 (6.)

Střelci: 7 – Michal Moravčík, 6 – Stanislav Malina, 4 – Jiří Valášek, 3 – Tomáš Koza, 2 – Miroslav Dvořák, 1 – Lukáš Pudelka.

Nejlepší střelci Roštína ve III. třídě od roku 2000: 39 – Michal Moravčík, 38 – Miroslav Kyrcz, 21 – Miroslav Řezáč, 15 – Miroslav Dvořák a Tomáš Koza, 13 – Jaroslav Zbořil, 12 – Bronislav Tobolič, 11 – Jiří Domanský a Tomáš Krejčí, 10 – Tomáš Pospíšil.

9. TJ SOKOL DŘÍNOV

Krize přišla na Dřínov už ve druhém kole, když v dalších pěti utkáních nedokázal zvítězit. Tým se nemohl opřít ani o výraznou podporu fanoušků, protože jich chodilo v průměru jenom 68.

Šest otázek pro předsedu Pavla Štěpánka

Potěšili vás spoluhráči svými podzimními výkony?

Ve druhé polovině podzimu už ano. Začátek byl z naší strany hodně špatný. Dvanáct z patnácti bodů jsme získali v posledních šesti zápasech. To hovoří za vše.

Jaké máte vysvětlení toho, že vám to na podzim moc nešlo?

Hráli jsme špatně. Klíčová byla absence gólmana. Do branky tak musel jít nouzově hráč, který chytal naposled v kategorii žáků. Dostali jsme spoustu zbytečných gólů. Projevilo se také, že jsme v prvních šesti zápasech nenastoupili ani jednou ve stejné sestavě.

Co se nejvíce za poslední rok v Dřínově změnilo?

Nic výrazného. Kádr zůstal pohromadě s výjimkou odchodu gólmana. Bohužel se nám podařilo sehnat adekvátní náhradu až v polovině podzimu.

Jaké plány máte s klubem před jarními odvetami?

Určitě budeme chtít navázat na výkony z posledních šesti podzimních zápasů. Pokud se nám to podaří, pak se můžeme posunout v tabulce reálně na páté místo. Pokud budeme kompletní, tak se nám to může podařit.

Jednáte už o případných posilách?

Do kádru se vrací Svoboda, který by se měl střelecky prosadit a útočník Stejskal, který hraje profesionálně hokej a na podzim proto ani jednou za nás nenastoupil. Důležité je, že se nám uzdravili všichni marodi a budou pro jaro k dispozici.

Co vás čeká do začátku jarních odvet, jaký má tým program?

Zimní příprava probíhá pravidelně každý týden v hale v Morkovicích. Čekají nás přípravná utkání s týmy, které hrají stejnou soutěž v okolních okresech. Máme za sebou jedno přípravné utkání na umělé trávě v Hulíně, kde jsme celkem překvapivě přehráli účastníka okresního přeboru ze Záhlinic 4:1.

Bilance: 4 3 5 31:34 15

Doma: 3 1 3 22:19 10

Venku: 1 2 2 9:15 5

Průměrná návštěvnost doma: 68 (13.)

Střelci: 15 – Pavel Babák, 4 – Ladislav Kučírek, 2 – Petr Držálek, Stanislav Juřena, Petr Novotný a Roman Novotný, 1 – Jiří Frkal, Ondřej Juráň a Robert Šiška.

Nejlepší střelci Dřínova ve III. třídě od roku 2000: 69 – Pavel Babák, 45 – Ladislav Kučírek, 37 – Jaroslav Svoboda, 36 – Roman Judas, 29 – Roman Novotný, 28 – Radovan Palíšek, 26 – Petr Držálek, 19 – Pavel Štěpánek, 14 – Antonín Huličník, 13 – Jiří Frkal.

10. TJ SOKOL ZLOBICE

Po roce se fotbalisté vrátili z Kroměříže do domácího prostředí. Na rekonstruované travnaté ploše se jim však příliš nedařilo. Z pěti domácích utkání vyhráli jenom jedno. Před rokem, letos desátý tým tabulky, nedokázal ze 24 zápasů vyhrát ani jednou. Proto mohou být ve Zlobicích se třemi podzimními výhrami spokojeni.

Šest otázek pro trenéra Vojtěcha Menšíka

Loni jste ani jednou nevyhráli. Letos máte po podzimu tři výhry. Užíváte si to?

Snažíme se zlepšit. Myslím si, že tři výhry za podzim jsou málo. Měl jsem představu, že se z vítězství budeme radovat alespoň pětkrát. Některé zápasy jsme prohráli nebo remizovali úplně zbytečně.

Lze pracovat na zlepšení herního projevu, nebo už hráči dosáhli svého maxima?

Myslím si, že vzhledem k tomu, že jsou mladí, tak se ještě mohou zlepšovat. Někteří mají i chuť na sobě pracovat.

Myslíte si, že tým na jaře zabere a skončí na vyšší příčce?

V to doufám. Proto ve Zlobicích trénuji, abychom skončili co nejvýš.

Jak to vypadá s posilami?

Měl by se vrátit Chalany z Břestu. Další novou tváří by mohl být nadějný Šmída, který je z Kojetína a mohl by u nás hostovat. Do týmu zařadíme také několik hráčů, kteří skončili v dorostu a na podzim nikde nehráli.

Vaše aktivní kariéra je už definitivně u konce, nebo se ještě objevíte na hřišti?

Mám hodně jiných aktivit, takže si myslím, že se na hřišti už neobjevím a nechám to těm mladým.

Na čele III. třídy se tlačí hodně týmů v minimálních bodových odstupech. Kdo se podle vás řadí mezi největší aspiranty na postup?

Podle mých informací mají největší chuť na okresní přebor ve Střílkách. Postavení Troubek je podle mého názoru trošku nadhodnocené. Tipuji, že do okresního přeboru půjdou letos Střílky.

Bilance: 3 3 6 23:31 12

Doma: 1 2 2 12:15 5

Venku: 2 1 4 11:16 7

Průměrná návštěvnost doma: 86 (7.)

Střelci: 4 – Lukáš Vlček, 3 – Martin Láska, David Martiník a Michal Trávníček, 2 – Miroslav Pavlík a Pavel Sukup, 1 – Tomáš Holan, Jindřich Láník, Josef Pospěch, Petr Sukup, Lukáš Uhrinovský a Lukáš Zapletal.

Nejlepší střelci Zlobic ve III. třídě od roku 2000: 33 – Lukáš Uhrinovský, 29 – Michal Trávníček, 15 – Antonín Spáčil, 13 – Lukáš Vlček, 11 – Pavel Hýsek a Miroslav Zavadil, 6 – Tomáš Kratochvíl, 5 – Tomáš Holan a Libor Hrušák, 4 – Pavel Sukup.