Do letošního ročníku byly v tomto ohledu nejlepší Zborovice, které po podzimu 2004 vedly tabulku o šest bodů před Slavkovem. Šest z posledních sedmi podzimních mistrů se radovalo z postupu po skončení celého ročníku. Výjimkou byl ročník 2001/2002. Po podzimu vedla stejně jako letos Lubná o čtyři body před Admirou.

Vedle ztrácejících Břestu a Záhlinic je namočeno hned několik dalších celků

Postup do I. B třídy nakonec vybojovala Admira. Bude se historie po šesti letech opakovat? Vedle první Lubné a druhé Admiry patří ke špičce i třetí Martinice. Od čtvrtého do dvanáctého místa se srovnala skupina vyrovnaných celků, které dělí jen šest bodů. Na konci tabulky okresního přeboru je duo Záhlinice, Břest.

MRLÍNEK
Mrlínek si určitě přál hrát o postup, ale to se mu na podzim nedařilo. „Mysleli jsme si, že můžeme dosáhnout na vítězství v okresním přeboru, ale bohužel se nám to nepovedlo. S výsledky jsme přesto spokojeni, neboť jsme domácí zápasy hrávali v Loukově, kde také trénujeme. Vyšší cíle si tak ani dávat asi nemůžeme. Se ziskem dvaceti bodů jsme spokojeni. Na jaře budeme chtít navázat na podzimní výkony a udržet se na předních příčkách v tabulce,“ řekl předseda klubu Zdeněk Hošťálek.

Také jarní část odehraje Mrlínek na hřišti v Loukově. Pokud to rekonstruované hřiště dovolí, pak se klub vrátí do domácího prostředí v létě příštího roku.

„V Loukově se docela dařilo. Před sezonou jsme si mysleli, že to bude horší. Dvacet získaných bodů je pro nás milým překvapením. Škoda, že jsme doma dvakrát prohráli o gól s Lubnou a se Zdounkami. Venku jsme dostali nakládačku v Hulíně. Na umělé trávě jsme na Admiru neměli. Prohráli jsme také v Martinicích, kde jsme dostali pět branek, ale alespoň dvě jsme vstřelili,“ dodal vedoucí mužstva Mrlínku Martin Kaďůrek.
Střelci branek: 6 - Horák, 5 – L. Podzemný, 3 - Surý, 2 - Dostál, O. Podzemný, Zicháček a Žaloudík, 1 - Červík, Kocfelda a Mikeška.

Skaštice před sezonou vydatně posílily své mužstvo. Přišla řada hráčů se zkušenostmi z vyšších soutěží, a proto se očekávalo lepší konečné podzimní umístění.

„Jenže zranění několika hráčů ke konci první poloviny soutěže ovlivnilo naše postavení v tabulce. Sedlák se zranil stejně jako Sehnal,“ řekl předseda klubu Ladislav Motal. Situace by vypadala jinak, kdyby Skaštice uhrály z posledních tří zápasů víc než tři body. Při plném bodovém zisku by se dokonce vyhouply na druhou příčku.

„Zatím neuvažujeme o dalším doplnění mužstva,“ dodal Motal.
„Posílení mužstva bylo na dobré úrovni. Což se nám vyplatilo hned v úvodu soutěže. Důležité bylo zkvalitnění na postu brankáře, což se nám příchodem Nevařila podařilo. Samozřejmě Bubla, Sehnal i Sedlák byli velkými posilami. Po fotbalové stránce se náš projev určitě zkvalitnil. Posledních pět zápasů se nám ale sestava nějak rozpadla. Hráči byli zranění a jejich náhradníci se jim výkonnostně nevyrovnali,“ přiznal trenér Ivo Frýdl.
Skaštice daly v 6. kole čtyři góly ve Zdounkách, ale od té doby se mužstvo gólově jen těžko prosazovalo.
Střelci branek: 6 - Lehkoživ, 5 - Sedlák, 4 - Bubla, 3 - Frýdl, 2 – Drulák a Macho, 1 - Janalík, Motal, Sehnal a Zavřel.


ŽERANOVICE
Nováček začal dobře, ale z posledních šesti zápasů už nedokázal ani jednou vyhrát. Kdyby se soutěž hodnotila po prvních sedmi kolech, pak by panovala v Žeranovicích velká spokojenost. Ve druhé polovině podzimu však přišlo vystřízlivění.

„Problémy přišly postupně. Zranil se Karel Klimek, v dalším zápase jsme hráli už od 8. minuty bez vyloučeného hráče a v dalším duelu jsme nedávali ani ty největší šance. Chyběl brankář, za kterého musel nastoupit obránce. Sečetly se prostě všechny možné problémy. Faktem je, že jsme také narazili na kvalitní mužstva, jako jsou Lubná nebo Admira, která byla opravdu lepší.

Admira je prostě někde jinde než my. Velkým problémem byla pro nás koncovka. Šancí jsme si vytvořili dost, ale prostě jsme nedávali góly, které by jiná mužstva dokázala dát. V prostřední části sezony jsme ztratili formu. Očekávali jsme víc. Samozřejmě ztrácíme na čtvrté místo jen dva body a jaro míváme pravidelně lepší.

Doufám, že se to potvrdí i letos. Nejvíc nás štve remíza v Břestě. Tam jsme měli deset gólových šancí, ze kterých prostě mělo padnout alespoň pět gólů,“ řekl sekretář Žeranovic Libor Dokoupil.

Jak je spokojen s výsledky a bodovým ziskem hrající trenér Žeranovic Karel Klimek? „Mohlo to být lepší, ale taky třeba horší. Některé zápasy jsme zbytečně promarnili. Chtěli jsme nahrát dostatek bodů, abychom měli solidní výchozí pozici pro jaro, což se nám podařilo. Z tohoto pohledu můžeme být určitě spokojeni,“ řekl trenér a také nejlepší hráč mužstva Klimek, který minimálně jarní část stráví v Žeranovicích.
Střelci branek: 7 - Kopřiva, 5 – R. Sedláček, 4 - Smýkal, 3 - Klimek, 1 - Hubík, M. Sedláček a P. Sedláček.

ZDOUNKY
Mužstvo, které skvěle začalo, se po sérii šesti porážek propadalo tabulkou až na deváté místo.
„Domluvili jsme se s trenérem, že sezonu budeme hrát se stejným mužstvem, které si soutěž vybojovalo. Tím pádem jsme si vyzkoušeli, jak na tom jsme. Myslím si, že jsme obstáli. Větší očekávání jsme ani neměli.

I když ten rozjezd byl celkem famózní. Jak rychle přišla vítězná série, tak rychle odešla, a začala série opačná. Rychle jsme se vrátili na zem. Protože máme úzký kádr, tak se budeme snažit mužstvo doplnit alespoň o dva zkušené hráče do středu pole. V tabulce uteklo trio Lubná, Martinice a Admira. To jsou týmy, které patří na špici.

Na čtvrtý Chvalčov ztrácíme jenom dva body. V této soutěži se dá hrát s každým. Když jsme hráli s Lubnou, tak bych si nemyslel, že je to vedoucí celek. Výš bych hodnotil Admiru,“ řekl předseda Zdounek Zdeněk Čevela.

Richard Sedláček dal nejvíc vítězných branek v celé soutěži. Pětkrát znamenal jeho gól rozdíl ve skóre. „Není to překvapující, protože tento hráč se dostává do stoprocentních šancí celkem často, jenom jeho úspěšnost je slabší. To mu ale nelze vytýkat, protože je bojovný a rychlý a v té rychlosti se někdy těžko něco s míčem dá dělat.

Tím, že je rychlý, tak se do šance dostane, ale ta rychlost je někdy nevýhodou,“ dodal Čevela.
„Povedl se nám úvod sezony, ale nepovedla se nám střední část. Kdybychom jednou vyhráli a jednou prohráli, tak je to o něčem jiném, než když šestkrát po sobě prohrajete.

Za tohoto stavu jde psychika dolů. Konkrétně v Martinicích a Lubné jsme měli na to, abychom minimálně remizovali. Myslím si, že máme nejmladší mužstvo v soutěži a s ním jsme ani lepší umístění neočekávali. Před sezonou jsme ani neposílili, ba co víc, v průběhu podzimu nám odešel Malát na hostování. Po postupu jsme spíš oslabili.

V týmu nemáme žádné výrazné osobnosti, hrajeme jako celek. Když se podíváte do jiných klubů, tak vidíte, že třeba Prusinovice mají Pumprlu, Spiegla, ve Skašticích je třeba Lehkoživ s Bublou a dalšími hráči. My to hrajeme s hráči, kteří vyšli z dorostu. V tom je naše síla a slabost. Když spolu kluci vydrží dva tři roky, tak bude tým silný. Spousta z nich může časem hrát vyšší soutěže,“ zdůraznil trenér Ladislav Andrýsek.

Střelci branek: 7 – Havránek a Sedláček, 4 - Silný, 3 - Buša, Navrátil a Pospíšil, 1 – Adamík a Neoral.
Rekordy: nejvíc porážek v řadě (6). Nejvíc vítězných branek (Richard Sedláček, 5 branek).

KYSELOVICE
Fotbalisté Kyselovic nemají nejlepší vstupy do utkání. V první čtvrthodině vstřelili dvě branky, ale osm obdrželi. V devíti zápasech mužstvo jako první v utkání inkasovalo a v sedmi případech skončil zápas porážkou Kyselovic. „Je to tím, že jsme obměňovali stoperskou dvojici. Jednak jsme tam chtěli přesunout mladého Přikryla, který hrál za dorost Hanácké Slavie Kroměříž a měl rozehrávku v noze.

Druhou příčinou bylo, že jsem se přesunul na místo předstopera. Chvilku to trvalo, než jsme si na sebe zvykli. To byla jedna z příčin, proč jsme brzy inkasovali. Před sezenou jsme celkem dobře poskládali základní sestavu a hráči si mysleli, že to půjde samo. Jenže bez práce to nejde. Byli jsme málo agresivní.

Až v závěru jsme si začali dávat pozor. Přikryla jsme posunuli do zálohy a na místo stopera se vrátil Kroupa a bylo to lepší,“ vysvětlil hrající předseda a trenér Kyselovic Vít Říkovský.

Kyselovice jsou spolu s Martinicemi jediným celkem v soutěži, který když dá první branku, tak utkání dovede do vítězného konce. Ve čtyřech případech tak Kyselovice uhrály skóre 14:1. „To jen dokazuje, že je to v hlavách hráčů. Když se nakopneme, tak všichni máknou. Jiné je to, když v 10. minutě prohráváme 0:2. Nenajde se hráč, který dokáže ostatní strhnout k větší bojovnosti a pokusit se s nepříznivým výsledkem něco udělat.

Před sezonou jsem si myslel, že bychom s kvalitním týmem mohli patřit ke špičce okresního přeboru, ale realita byla jiná,“ dodal Říkovský.
Střelci branek: 6 - Úlehla, 5 - Novotný, 3 – Seibert a Zádrapa, 2 - Krčma, F. Kroupa a M. Říkovský, 1 - Jančík, J. Kroupa, Křepelka a V. Říkovský.

STŘELCI
13 – Šimčík (Martinice)
12 – Bačinský (Lubná)
9 – Jirásek (Lubná), Štěpánek (Němčice)
8 – Hošťálek (Martinice), Valčík (Ludslavice)
7 – Havránek (Zdounky), Kopřiva (Žeranovice), Paštěka (Záhlinice), Sedláček (Zdounky), M. Simerský (Admira), Zmeškal (Chvalčov)
6 – Horák (Mrlínek), Lehkoživ (Skaštice), Pumprla (Prusinovice), Trnčák (Chvalčov), Úlehla (Kyselovice).

STŘELCI OD R. 2000
96 – Paštěka (Záhlinice)
81 – Zelený (Rusava)
70 – Staněk (Rajnochovice)
67 – Kovařík (Prusinovice)
66 – Vinklárek (Slavkov p. H., Prusinovice)
61 – Bačinský (Lubná)
58 – Valčík (Ludslavice)
56 – Nezdařilík (Slavkov p. H.), Pospíšilík (Němčice) a Šimčík (Koryčany, Martinice)
53 – Bocek (Žalkovice, Lubná)
49 – Janečka (Slavkov p. H.)
47 – Nevřala (Prusinovice)
46 – Štěpánek (Němčice)
45 – Bernatík (Šelešovice, Vik. Kroměříž), Chlápek (Chvalčov) a Ordáň (Chvalčov)
41 – Barot (Prusinovice)
39 – Olša (Slavkov p. H., Rusava, Rajnochovice) a Sigmund (Šelešovice).