„Baník možná změní sestavu oproti lize, ale doufám, že jej vyrovnanou partií k nasazení Baroše přinutíme. Chceme, aby se jej divák dočkal,“ přiznal trenér Spartaku Jindřich Lehkoživ.

Hvězdný český útočník by přinesl dvojí účinek. Jednak by rozproudil obecenstvo, jednak by ukázkou svého umění znamenal pro domácí tým jedinečnou školu.

„Mladí hráči by viděli, v čem musí přidat, aby se posunuli,“ dodal zkušený kouč.

O užitečnost prověrky ale každopádně nebude nouze. Staronový účastník I. ligy seskládal v létě šikovné mužstvo. Vedle Baroše přišel útočník Poznar, obránce Šindelář či se z hostování vrátili bratři Šašinkovi. Navíc měl nový trenér Radim Kučera k dispozici řadu perspektivních hráčů už z druhé ligy.

Sílu tým potvrdil hned v prvních dvou duelech, kdy vyhrál 3:1 v Brně a remizoval 0:0 se Slavií.

„Úvod jim vyšel, myslím si, že jsou psychicky v pohodě. Kluci v Baníku jsou ochotní pracovat pro mužstvo a vydat ze sebe maximum sil,“ všiml si Lehkoživ.

POSTUPU SE NEVZDÁVAJÍ

Na sváteční konfrontaci se v třetiligovém Hulíně velmi těší. Už když viděli los 2. kola MOL Cupu, tak se nad soupeřem usmívali.

„Baník je pro nás nejlepší variantou. Díky fanouškovské základně i prvoligové úrovni. Navíc je to něco nového, se Slováckem nebo s Olomoucí jsme hráli v rámci jejich juniorek,“ vysvětlil spartacký lodivod.

A byť jsou hosté jasnými favority, v koutku duše žije Hulín postupový sen.

„Pokud budeme hrát fakt zodpovědně a vstřelíme první branku, dodá nám to síly. Hlavně nesmíme brzy inkasovat.“
Před zápasem má však trenér Lehkoživ hlavně starosti. První soutěžní utkání jeho svěřenci prohráli 2:4 s Líšní, navíc se zranil útočník Ondřejka.

„Má svalové zranění, předpokládám, že to bude na delší dobu. Kamenem úrazu pak pro nás byla hra v obraně. Doufám, že se výkony některých hráčů zlepší a že budou všichni pracovat pro mužstvo,“ podotkl bývalý kouč Kroměříže.

Vybičovat by jeho svěřence mohla i bouřlivá atmosféra, byť se o ni budou starat příznivci Baníku. Jsou známí početnými výjezdy, ať je středa nebo sobota a ať je to na Spartu nebo do Horní Dolní. „Doufám, že přijedou ve velkém počtu a že budou povzbuzovat. Baník má příznivce i tady v okolí, takže věřím, že všechno proběhne v klidu,“ poznamenal Jindřich Lehkoživ.

Utkání má úvodní výkop v 17 hodin ve Sportovním areálu města Hulín.