Účastníky MSFL byl proti nováčkovi druhé slovenské ligy po celou dobu utkání jasně lepším celkem. Hanáci na trávníku dominovali herně i střelecky. „Hlavně v defenzivě jsme podali mnohem lepší a kompaktnější výkon než s Prostějovem. S obrannou fází jsme tentokrát byli spokojení. I v útoku jsme ale předvedli pěkné akce,“ uvedl kouč Kroměříže Bronislav Červenka.

Bývalý ligový záložníkem společně s asistentem Ivem Světlíkem protočil o víkendu v teplém počasí dvě jedenáctky. „Zahráli si opravdu všichni. Pozitivní je, že i mladí kluci z dorostu zápas zvládli,“ říká Červenka.

V první šanci se ocitl Krhut, ale sám před brankářem ani nadvakrát nedokázal dostat míč do sítě. Do vedení šli Hanáci pohlednou akcí, kdy po přesném centru Jelečka skóroval nepokrytý Kovář. Stejný hráč mohl vzápětí přidat druhou branku, ale po dalším centru Jelečka hlavičkoval pouze do brankáře a dorážku z velké šance namířil jen do břevna. Kovář své zaváhání napravil velmi brzy, když po chytře zahraném rohu dopravil podruhé míč za záda brankáře hostů.

Druhou půli gólově načal Silný. Navrátilec v kroměřížské sestavě po své typické akci střelou z mírného úhlu přesně k tyči zvyšoval už na 3:0. Čtvrtou branku domácích přidal Cupák. Za hosty korigoval krásnou přízemní střelou z pětadvaceti metrů Václav. „I přes jednoznačný výsledek to byl celkem vyrovnaný zápas. Herně jsme ale byli o gól, dva lepší,“ míní Červenka.

Mistr ázerbájdžánské ligy s Interem Baku se musí v nadcházející sezoně obejít bez středopolaře Blanaře, jenž po konci v Kroměříži zamířil do Uherského Brodu.

Vedení Hanácké Slavie se ale snaží kádr doplnit. Proti Dubnici nastoupili i Silný s Oklešťkem, kteří jaro strávili ve druhé lize. „Věříme, že Honza Silný u nás minimálně půl roku zůstane a zvýrazní útočnou činnost týmu. Byl by to pro nás velkou posilou,“ ví nejen Červenka.

Hanáci se pokusí domluvit i s Oklešťkem. „Pokud dostane lepší nabídku, těžko ho u nás udržíme,“ uvědomuje si kroměřížský kouč, který vyzkoušel v úvodnch dvou přípravných zápasech i několik nováčků. „Všechny příchody zatím řešíme. Do středy bychom to chtěli uzavřít,“ říká Červenka.

Další utkání sehrají Hanáci již v úterý 17. července, kdy na domácím stadionu přivítají juniorku Brna.

Přípravný fotbal, hráno v Těšnovicích –

SK Hanácká Slavia Kroměříž – FK Dubnica 4:1 (2:0)

Branky: Kovář 2, Silný, Cupák - Václav
Kroměříž: 1 poločas: Záleský - Hirsch, Šustr, Hloch, Jeleček - Krhut, Koláčný, Okleštěk, Berčík - Kovář, Mozyak. 2. poločas: Záleský (60. Svoboda) - Šmerda, Dvořák, Matoušek, Prajza - Sedláček, Motal, Cupák, Vyhlíd - Silný, Hubr. Trenér Bronislav Červenka.

1. SK Prostějov – SK Hanácká Slavia Kroměříž 5:2 (3:1), hráno v Kravařích Branky: Kovařík 2, Slaninka, Kroupa, Sus - Sedláček, Prajza

Prostějov: Jícha (46. Bréda) - Slaninka, Janíček (46. Pančochář), Schuster, Machynek - Píchal (46. Koudelka), Fládr (46. Biolek), Sus, Šteigl (46. Hapal) - Langer (46. Žykol) - Kovařík (46. Kroupa). Trenér Oldřich Machala
Kroměříž: 1 poločas: Záleský - Hirsch, Hloch, Dvořák, Prajza - Hubr, Cupák, Koláčný, Krhut - Silný, Kovář. 2. poločas: Kofroň - Jeleček, Šustr, Matoušek, Šmerda - Třasoň, Koláčný, Motal, Sedláček - Neubert, Vasiljev. Trenér Bronislav Červenka.