První poločas patřil hostům. Domácí se do žádné gólové šance nedostali a naopak po dorážce zblízka už po jedenácti minutách prohrávali.

„V první čtvrthodině jsme hráli zakřiknutě a po chybě a ztrátě míče ve středu hřiště jsme brzy inkasovali. Ty začátky máme nějaké špatné. Po inkasované brance jsme se vzpamatovali a mohli jsme i vyrovnat. Bohužel hlavičkaHušky mířila jen do středu branky," poznamenal trenér Morkovic Jiří Janecký.

Ve druhé půli se hra Morkovic zlepšila. Už čtyři minuty po přestávce měl vyrovnání na kopačce Horňák, ale hostující brankář svůj tým zachránil. O tři minuty později našel nákop Rozsypala rozběhnutého Hušku, kterým sám proti brankáři nezaváhal a vstřelil první gól Morkovic po postupu do divize. V závěru mohli domácí strhnout vítězství na svou stranu, jenže střelu Handla zastavila obrana hostů na brankové čáře. Vzhledem k rozdílným výkonům v obou poločasem je konečná remíza spravedlivá.

„Mrzím mě, že nemáme tři body, protože hlavně ve druhém poločase jsme odehráli dobré utkání. Brzy po přestávce jsme vyrovnali a měli jsme další šance. Bohužel vítězná branka nepřišla. Dnes jsme předvedli nejlepší výkon ze všech zápasů, které jsme v létě odehráli. Doufám, že bod kluky nabudí a nějaké přivezeme i z venku," přeje si Janecký.

MORKOVICE – ŠUMPERK 1:1 (0:1)

Branky: 52. Huška – 11. Gábor. Rozhodčí: Možíš – Střítecký, Gasnárek. Diváci: 210.

Morkovice: Veselý – Šimoňuk, Rozsypal, Horňák, Havlík – Kapounek (90. Šnajdr), Valášek, Dostalík, Handl – Hladký (86. M. Oplt), Huška. Trenér: J. Janecký.