„Podobné ´hospodské´ útoky na fotbal, popřípadě korupci v něm okolo sebe člověk slýchává téměř při každém zápase. Kdybychom se měli každým takovým výrokem zabývat, nedělali bychom celý týden nic jiného. Ale takto napadat sudí na sociálních sítích, to už je přes čáru," konstatoval rozhořčeně předseda KFS Zlín Vlastimír Hrubčík.

Necelé dvě hodiny po skončení utkání se kouč Skaštic na svých facebookových stránkách trenéra tvrdě opřel do rozhodčích a mimo jiné napsal, že o výsledku zápasu bylo rozhodnuto dávno před jeho hvizdem.

„Fotbal je plný emocí, na druhou stranu je potřeba, aby každý zveřejňoval své názory na veřejné – sociální sítě s chladnou hlavou. A v neposlední řadě si byl hlavně vědom, že za své názory musí nést zodpovědnost a případně i následky," doplnil šéf krajského fotbalu.

Podnět k prošetření celého případu dal mimo jiné klub FK Lužkovice – Želechovice, který minulý týden coby poslední tým nečekaně porazil první Skaštice (2:0) a následnými výroky trenéra soupeře Koleniče se cítí být poškozen.

„Samozřejmě že obvinění z korupce jménem našeho týmu i jménem svým důrazně odmítám. Nejenom proto, že pro ni nejsou důkazy, ale zejména proto, že k ní nedošlo," píše se v prohlášení zaslané do redakce Deníku předsedou FK Lužkovice Jiřím Jurčákem.

„Navíc na pana Koleniče podáváme trestní oznámení z křivého obvinění a pomluvy," dodal šéf klubu.

Tvrdé kritiky nejen na adresu sudích, ale i poměrů v české kopané si všimli i členové DK KFS Zlín.

„I kdyby podnět nepřišel od Lužkovic, sami bychom tuto záležitost prošetřili," potvrdil člen komise Radek Minařík, jenž si i proto na středeční zasedání pozval právě trenéra Romana Koleniče k podání vysvětlení.

„Bude nás zajímat co a proč jej k tak tvrdému prohlášení na sociálních sítích vedlo a jestli k tomu má důkazy. Kam dál se celé vyšetřování bude ubírat, nechci předjímat. Nyní si chceme vyslechnout pana Koleniče," konstatoval rázně.

„Ten se asi zhlédl v řádcích Milana Baroše, kterými nedávno obohatil sociální sítě a byl pak za ně popotahován. Ale takto bez důkazu nelze nikde a nikoho obviňovat," dodal Minařík.

Naše redakce se včera snažila kontaktovat i lodivoda lídra I. B třídy skupiny B Romana Koleniče, ale jeho mobilní telefon byl vypnutý.

„Kontakt na našeho trenéra vám nedám a k celé situaci se také nebudu vyjadřovat," stroze odpověděl na žádost Deníku o komentář celé situace předseda TJ Skaštice Ladislav Motal.

Disciplinárka bude ve středu řešit kauzu Koleniče

Prohlášení předsedy FK Lužkovice Jiřího Jurčáka: Po zápase se Skašticemi jsme byli ve Zlínském deníku obviněni panem Koleničem, trenérem Skaštic, obviněni z uplácení rozhodčího. Co na tom, že toto obvinění bylo podloženo pouze domněnkami, co na tom, že je zavinila, dle mého názoru, jediná sporná situace, po které padl druhý gól, že si hosté vstřelili vlastní gól a i druhá branka padla po chybě obrany a gólmana, co na tom, že náš brankář bravurně zneškodnil několik šancí soupeře, střelci Skaštic naprosto selhali a naše oslabené mužstvo bylo lídrovi tabulky většinu zápasu přinejmenším vyrovnaným soupeřem. Za prohru nemůže nadšený výkon soupeře, vlastní chyby, fotbalové štěstí na jedné straně a smůla na straně druhé, ale funkcionáři FK Lužkovice – Želechovice a rozhodčí. Mohli bychom se tomu zasmát, pokud by nebylo nadlouho pošpiněno jméno našeho klubu a kdyby tak nebyly znehodnoceny stovky hodin dobrovolné, bezplatné práce našich funkcionářů, kdyby nebyly znehodnoceny a zpochybněny sportovní výsledky našich hráčů. Protože je opravdu úsměvné, když je všude kolem jenom fotbalová žumpa, extrementy a špína a z toho všeho vychází jediný, nepošpiněný hrdina, celý v bílém, křišťálově čistý, pan Roman Kolenič. Známý tím, že když postoupí jeho tým, je vše v pořádku, když se nedaří, soupeř prostě „musí mazat a rozhodčí jsou parchanti". Samozřejmě, že obvinění z korupce jménem našeho týmu, FK Lužkovice – Želechovice i jménem svým, důrazně odmítám. Nejenom proto, že pro ni nejsou důkazy, ale zejména proto, že k ní nedošlo. Zaslali jsme na KFS Zlín žádost o prošetření celého případu a na pana Koleniče podáváme trestní oznámení z křivého obvinění a pomluvy.