DFK HOLEŠOV OPUSTILA GÓLMANSKÁ OPORA LIPKOVÁ

Tradiční účastník soutěže DFK Holešov by se chtěl pohybovat ve středu tabulky. ,,Příprava probíhala celé léto. Hráčky ovšem trénovaly většinou individuálně. Nejpilnější byla hlavně brankářka Kasalová," informuje hlavní klubová trenérka Svatava Ságnerová, jejíž družstvo nejvíc pracovalo na kondici a technice. Hanačky ovšem budou v letošním ročníku krajského přeboru postrádat tři výrazné opory.

,,Do celku 1. FC Slovácko přestoupila gólmanka Lipková. S fotbalem skončily Zita Pospíšilová a Stolářová. Tyto absemce pro nás budou velkým oslabením," uvědomuje si Ságnerová, která tak bude muset družstvo znovu doplnit z vlastních řad. ,,Pokračujeme proto v trendu posledních let, kdy šanci dostávají velmi mladé hráčky. Pravděpodobně hned v základní sestavě budou pravidelně nastupovat Natálie Hermanová a Foltýnová. Na soupisce se objeví minimálně další čtyři odchovankyně," prozradila holešovské trenérka.

ŽALKOVICÍM CHYBĚL V LETNÍ PAUZE TRÉNINK

V Žalkovicích byla letos téměř nulová letní příprava. ,,Probíhala u nás rekonstrukce hrací plochy, takže jsme se poprvé na hřiště dostali až 12. srpna. Navíc si spousta hráček užívalo dovolené. Proto některé z nich půjdou do prvního zápasu ve Valašských Kloboukách prakticky bez tréninku," přiznal kouč Radim Borovička. Tomu bude v mistrovských duelech chybět jedna opora.

,,Do olomouckých Nových Sadů přestoupila Nesňalová. Jinak by měl být kádr totožný jako v minulé sezoně," uvedl vůdce žalkovické lavičky, který má se svým týmem podobné cíle jako v minulých ročnících krajského přeboru. ,,Chceme hrát fotbal pro lidi. To znamená předvědět co nejpohlednější herní styl a v těžké konkurenci vybojovat i nějakou výhru," přeje si Borovička.

Program 1. podzimního kola Krajského přeboru žen 2016-2017:
Sobota: Brumov – Nezdenice (14), DFK Holešov – Uherský Brod (14), Lužkovice – Březnice (17), Babice – Březůvky (17).
Neděle: Valašské Klobouky – Žalkovice (13.30).
Lubomír Hotař