Výbornou výchozí pozici má celek DFK Holešov, který je v tabulce po podzimu třetí, pouze s jednobodovou ztrátou na lídra soutěže Baťov. ,,Tréninky na jaro jsme záhájily už v průběhu listopadu. V nich jsme se tradičně zaměřily na nabírání techniky a kondice. Zúčastnily jsme se také čtyř dobře obsazených mezinárodních halových turnajů. Dva byly v domácím holešovském prostředí a zahrály jsme si i na Slovensku v Šaľe a polských Goczalkowicích. Závěr přípravy však narušila chřipková epidemie," informuje hlavní klubová trenérka Svatava Ságnerová.

Ta se ve zbytku sezony už ale bude muset obejít bez jedné kvalitní hráčky. Vendula Kuchařová totiž v rámci hostování posílila konkutenční městský divizní tým Holešovských holek. ,,Sestavu tak znovu budeme oživovat žákyněmi z vlastních řad. Sbírat zkušenosti mezi ženami postupně budou především Klára Turečková, Beata Kotasová a Nela Miháliková. Příležitost podle výkonnosti dostanou i další naše mladé fotbalistky," plánuje Svatava Ságnerová, která by ovšem na konci sezony i s hodně mladým celkem chtěla obsadit některou z medailových po­zic.

S odhodláním předvádět pohledný fotbal vstupuje do jarních odvet také kolektiv Žalkovic. Osmý celek tabulky prošel standardní zimní přípravou. ,,Využívali jsme tělocvičnu i umělou trávu. Ve druhé polovině března jsme absolvovali víkendové soustředění na Kamínce v Roštíně, kdy družstvo nabíralo hlavně fyzičku," hlásí kouč Radim Borovička, který ve zbytku sezony bude k mistrovským zápasům nastupovat s téměř totožným kádrem jako na podzim.

,,Pouze gólmanka Veronika Kubová a také Eva Petříková se chystají plnit mateřské povinnosti," prozradil první muž žalkovické lavičky. Ale i bez dvou opor chtějí být Hanačky herně lepší než v první polovině soutěže. ,,Naším záměrem je předvádět co nejpohlednější fotbal, získat nějaké další body a v tabulce minimálně udržet dosavadní osmé místo," přeje si Radim Borovička.

PROGRAM ÚVODNÍHO JARNÍHO KOLA v krajském přeboru žen – sobota: Baťov – Lužkovice (10), Březnice – Nezdenice (13.30), DFK Holešov – Žalkovice (14). Neděle: Babice – Březůvky (12.30). ⋌(hot)