DFK byl jediným pozvaným českým týmem a předvedl velmi pěknou kombinační hru, která jej přivedla až do finále. Celý turnaj probíhal v Šaľe. Ve dvou skupinách se střetlo osm týmů. Hrací čas utkání byl osmnáct minut, překvapivě se hrálo na velké branky a k vidění byl velmi atraktivní fotbal se spoustou gólů.

OFK DUNAJSKÁ LUŽNÁ – DFK HOLEŠOV 2:2

Vstup do turnaje se DFK příliš nevydařil, po osmi minutách prohrával o dvě branky, když se nedařila hra ani jedné čtyřce. Posledních pět minut však patřilo Holešovu. Po krásném úniku Bakalíkové nejdříve skórovala Dobroslávková a minutu před koncem tatáž hráčka srovnala zaslouženě skóre utkání.

SPARTAK GÁBOR BÁNOVCE N. BEBRAVOU – DFK HOLEŠOV 0:5

Během sedmi minut rozhodla holešovská děvčata celý zápas. V 1. minutě se z půli hřiště trefila Stolářová, pak po kombinaci s Dobroslávkovou skórovala výborná Jablunková. V 5. minutě po spolupráci s Vybíralovou zvyšovala na 3:0 kapitánka Samsonková a poslední dvě branky přidala s chutí hrající Bakalíková.

UNION NOVÉ ZÁMKY – DFK HOLEŠOV 4:3

Jeden z nejlepších zápasů celého turnaje zahájila branka Stolářové, která vzápětí svou chybou dovolila soupeři vyrovnat. Holešov šel do vedení krásnými brankami Samsonkové a Dobroslávkové a v 6. minutě vyhrával 3:1. Zkušenější slovenský celek dokázal využít individuálních chyb hráček DFK a během osmi minut vývoj celého zápasu otočil ve svůj prospěch.

Holešov tak skončil druhý ve své skupině a bojoval o postup do finále.

TJ SKLOPLAST TRNAVA – DFK HOLEŠOV 2:5

Jednoznačný favorit celého turnaje – prvoligový slovenský tým Trnavy, se nechal zaskočit nadšeně bojujícími Holešovankami a zaslouženě prohrál. Utkání bylo podle přihlížejících diváků předčasným finále. Po vyrovnané hře v úvodu skórovaly ve 4. a 8. minutě Samsonková a Bakalíková po individuálních akcích, a DFK byl jasným pánem dění na hřišti.

Přes snížení soupeřem pokračovaly obě čtveřice Holešova v takticky ukázněném výkonu, zejména spolupráce všech útočnic při bránění byla vynikající, a další branky Holešova postupně přidaly Dobroslávková, Bakalíková a mladičká Pagáčová. Trnava pouze snížila na třígólový rozdíl, ale na vyrovnání jí síly už nestačily. DFK vyhrál díky nadšenému výkonu všech hráček, výbornému nasazení a takticky ukázněnému výkonu, a postoupil do finále turnaje.

DFK HOLEŠOV – UNION NOVÉ ZÁMKY 0:2

Opakovaný souboj ze skupiny vyzněl lépe pro slovenského soupeře. DFK se nedařila souhra v obou čtyřkách a nedokázal si vytvořit trvalejší tlak na branku soupeře, přesto ale bojoval až do konce utkání o konečný výsledek.

Turnaje se zúčastnily tyto hráčky: Hana Kršňáková, Pavlína Jablunková, Dominika Stolářová, Tereza Vybíralová, Kateřina Brezanská, Michaela Dobroslávková, Kateřina Bakalíková, Hana Samsonková, Andrea Pagáčová, Alena Koukalová a Lucie Matulová.

(lk, sva)