Dobrou výchozí pozici má celek DFK Holešov, který je v tabulce po podzimu pátý, se čtyřbodovou ztrátou na třetí Babice. ,,V součastném období se ovšem nacházíme ve složité situaci, neboť jsme díky dlouhodobému zanedbávání přišli o treninkovou plochu na stadionu Míru. Na tomto hřišti jme hrávaly také soutěžní zápasy. Mistovské jarní duely proto odehrajeme ve Všetulích. Momentálně trénujeme na umělé trávě u 3. Základní školy, kde není potřebné sociální zázemí.

Z toho důvodu jsme se kromě dvou domácích halových turnajů na konci minulého roku nezúčastnily dalších podobných podniků. Zimní příprava tak probíhala v tělocvičně, na umělé trávě a v holešovské zámecké oboře," informovala hlavní klubová trenérka Svatava Ságnerová. Ta se ve zbytku sezony bude muset znovu obejít bez Venduly Kuchařové, která prodloužila hostování v celku MSLŽ Holešovských holek.

,,Kariéru také přerušily maturantky Kozlanská a Kasalová. Kádr tak doplníme mladými nadějemi Foltýnovou, Jankůjovou, Křepelkovou a Konůpkovou," prozradila dále první žena lavičky Hanaček, jež chce i s oslabenou sestavou sezonu dokončit důstojně. Ságnerová měla v zimní pauze i důvod k úsměvu.

,,Nedávno velmi úspěšně reprezentovala Česko naše odchovankyně gólmanka Gabriela Lipková, která momentálně střídavě hraje za klub 1. FC Slovácko. Ta totiž s národní sedmnáckou vybojovala postup na Euro této věkové kategorie. Další naše bývalá fotbalistka Sára Illéšová je reprezentantkou Česka do 15 let," potěšilo trenérku DFK Holešova.

S odhodláním předvádět pohledný fotbal a navázat na solidní výsledky z podzimu vstupuje do jarních odvet i kolektiv Žalkovic. Osmý celek tabulky prošel standardní zimní přípravou. ,,Tréninky na jaro jsme zahájili 3. ledna. Bohužel nás neustále sužovala marodka, proto jsme se nescházeli kompletní. Makali jsme však na fyzičce a zaměřili jsme se na ovládání míče," hlásí kouč Radim Borovička. Ten však věří, že družstvo se zocelí a ve druhé polovině sezony bude nepříjemné pro všechny soupeře. ,,Naším hlavním záměrem je co nejvíc bavit diváky ženským fotbalem a k tomu ještě přidat další body do tabulky," přeje si před prvním výkopem Borovička.

Program prvního jarního kola v KP žen:
Sobota: Nezdenice – Uherský Brod (12), Brumov – Březnice (14), Babice – Březůvky (15.30).
Neděle: Valašské Klobouky – Lužkovice (12), Žalkovice - DFK Holešov (13).

Lubomír Hotař