Zlínská devatenáctka měla výtečný start a po trefách Martina Bačíka vedla v 10. minutě už 2:0. „Zápas jsme kontrolovali, ale potom vrátil Spartu do zápasu rozhodčí, který po běžném kontaktu v našem pokutovém území odpískal penaltu,“ zlobil se trenér Tescomy Jiří Chytrý.

Po přestávce domácí vycházeli především ze zabezpečené obrany a soustředili se na brejky. Pojistku mohli přidat Bačík s Lukášem Železníkem, ale stejně jako Radim Bublák s Ondřejem Čelůstkou neuspěli. Povedlo se to až Tomáši Halodovi pět minut před koncem. „Myslím si, že zápas nám vyšel a jsem za to moc rád. Potřebovali jsme se na začátku sezony výsledkově chytit,“ neskrýval spokojenost Chytrý.

Vyrovnanou partii sehráli se Spartou mladší dorostenci Zlín. Po bezbrankovém prvním poločase, v němž zahodil tutovku Tescomy Petr Starec, se po změně stran dostali do vedení Pražané. „Bohužel jsme inkasovali po standardní situaci. Byl to zbytečný gól,“ mrzela ztráta koncentrace kouče Jana Somberga.
V závěru se jeho celek snažil alespoň o vyrovnání a záslouhou trefy Davida Rokose, po jehož zásahu skončil balon s pomocí tyče ve sparťanské síti, se mu to nakonec povedlo. „Vzhledem k vývoji, bod berem,“ uvedl Somberg. V dalším kole hrají zlínští mládežníci v Teplicích.