HS KROMĚŘÍŽ – VIKTORIA OTROKOVICE 2:1 (0:1)

V prvním poločase byli hosté překvapivě pohyblivější a důraznější. Za svou aktivitu byli odměněni ve 27. minutě když z penalty za faul brankáře Maráka otevřel skore Dujka.

Po přestávce se už hrálo za umělého osvětlení především na polovině Otrokovic. V 65. minutě vyrovnal tečovanou střelou Matoušek. Rozhodující postupový gól přidal v 85. minutě Šilinger.

„V prvním poločase jsem chtěl dát šanci hráčům, kteří se nedostávají do základní sestavy. Bohužel ukázali, že svou kvalitou na ni zatím nemají. Proto nebyl první poločas z naší strany dobrý. Ve druhé půli jsme už byli lepší a výsledek jsme otočili. Jsem rád, že jsme nakonec postoupili,“ poznamenal domácí kouč Jindřich Lehkoživ.

„Myslím si, že v prvním poločase jsme byli lepším týmem. Ze tří šancí jsme využili jenom jednu, což byla škoda. Po přestávce domácí sestavu posílili a získali územní převahu. Z toho vyplynuly naše chyby. Mrzí mě to. Věřil jsem, že to dotáhneme alespoň na penalty,“ dodal trenér Viktorie Jaroslav Matějíček.

Kroměříž: Marák – Klimek, Klabal (46. Šilinger), Budín, Stojaník, Kutňák (46. Hromek), Matoušek, Smutný, Huška (62. Mazouch), Handl, Mašlej. Trenér Jindřich Lehkoživ.

Otrokovice: Křížek – Rudolf (56. Juráň), Kraváček, Gerych, Dujka, Pospíšil, Vančura, Vavruša, Alexa, Trnčák (63. Čermák), Jurčík (66. Zálešák). Trenér Jaroslav Matějíček.