V Žeranovicích slavili obyvatelé obce hody a k pohodové sobotě přispěli i místní fotbalisté. Po sestupu z okresního přeboru rozdrtili v derby Martinice 12:2.

SKUPINA A

KOMÁRNO – ZAHNAŠOVICE 7:0 (2:0)

Snaha se hostům za žádnou cenu upřít nedá, ovšem fotbalové kvality nakonec přece jen převážily pověstnou misku vah a Komárno si především díky hattricku Kundráta zapsalo první tři body. Domácí působili od prvního fouknutí do píšťalky jistějším dojmem, pohodlně kombinovali, po většinu času drželi míč na svých kopačkách a postupně nastříleli sedm branek. Komárno neprohrálo 24 zápasů v řadě na svém hřišti. V tomto století byly z klubů OFS Kroměříž úspěšnější jen Zdounky (26 zápasů) a Ludslavice (25 zápasů).

Branky: Kundrát 3, J. Žejdlík 2, Majkus, M. Matůšů. Rozhodčí: Závojský. Diváci: 85.

CHVALČOV – RYMICE 5:1 (1:0)

Favorizovaný Chvalčov vyhrál přesvědčivě 5:1 a podeváté v řadě svého soupeře dokázal porazit. Domácí na svém hřišti prodloužili sérii bez porážky na osmnáct zápasů v řadě.

Branky: 75. a 82. Zmeškal, 9. Kovařík, 54. Trňák, 56. Vaculík – 78. Hausknecht. Rozhodčí: Mikula. Diváci: 150. Chvalčov: Barot – Balvín J., Stodůlka, Vaculík, Kopeček, Talach (75. Balvín T.), Krist, Marek, Trňák (68. Trnčák), Zmeškal, Kovařík (70. Něstreljajev).

TUČAPY – PRUSINOVICE 1:0 (0:0)

Prusinovice nastoupily v sestavě se spoustou mladých odchovanců, kteří před časem přerušili fotbalovou kariéru a v mužské soutěži se objevili poprvé. Zápas úvodního kola pro ně znamenal těžkou zkoušku, ve které obstáli se ctí. Po většinu zápasu byli domácí mírně lepším mužstvem a v 76. minutě se jim se štěstím podařilo vsítit rozhodující branku. I v „pralesní" lize mohou být diváci svědky sportovního chování. Na začátku druhého poločasu odmítli za bezbrankového stavu hostující hráči Prusinovic výhodu zahrávání nepřímého volného kopu z hranice malého vápna, když se hostující hráč Skřivánek přiznal k jemné teči, a situace tak správně byla hlavním rozhodčím změněna ve prospěch Tučap.

Branka: 75. Navrátil. Rozhodčí: Panáček. Diváci: 150. Prusinovice: M. Nevřala – Polešovský, Mrázek, Mikeška (84. Šiška), Kopřiva, Barot, D. Nevřala (91. Rosický), Talach (66. Janda), Pumprla, Skřivánek (76. Hudeček).

HLINSKO P. H. – RAJNOCHOVICE 3:4 (2:3)

Fotbalisté Rajnochovic dokázali porazit Hlinsko na jeho hřišti 4:3. Pro hosty jsou hráči Hlinska vždy příjemným soupeřem. Bilanci z posledních jedenácti vzájemných zápasů si Rajnochovice vylepšily na 10 výher a 1 remízu. Tentokrát se však musely netradičně o vítězství strachovat. Hlinsko se nedočkalo ani jedné výhry v posledních pěti zápasech.

Branky: Šico, Škarpich, Mikeška – Hrachovec 4. Rozhodčí: Vybíral. Diváci: 80.

KOSTELEC U HOL. B – HOLEŠOV B 0:4 (0:1)

Rezerva Holešova dokázala vstoupit do nového ročníku vítězně, když zdolala B tým Kostelce u Holešova přesvědčivě 4:0. Vítězství hostů bylo zasloužené, ačkoliv i domácí tým je třeba pochválit za obětavý a nebojácný výkon. Hosté se spoléhali na skálopevnou obranu a drtivé protiútoky. Potřetí v historii se oba soupeři střetli a potřetí vyhrál Holešov B.

Branky: Kováč 2, Beránek, Kadlčík. Rozhodčí: Žigmund. Diváci: 100.

SKUPINA B

KYSELOVICE B – ZÁŘÍČÍ B 0:4 (0:3)

Rezerva Záříčí skvěle vstoupila do nového ročníku, který začala jednoznačným vítězstvím 4:0 v zápase s rezervou Kyselovic. Diváci se dočkali pěkného fotbalu především v prvním poločase, kdy padly tři góly. Hrálo se především ve středu pole, kde dominovali hosté, snažící se o kombinační fotbal. V závěrečných minutách se domácí snažili o čestný úspěch, ale vstřelit gól se jim nepodařilo.

Branky: Dobrý, Chytil, Hofírek, Menšík. Rozhodčí: Skyba. Diváci: 50.

ŽERANOVICE – MARTINICE 12:2 (5:2)

Žeranovice, které sestoupily z okresního přeboru, na úvod nového ročníku nadělily v derby Martinicím dvanáct branek. Domácí byli hodně aktivní a po jedenácti minutách byl stav 3:1. Žeranovice měly po celých čtyřicet pět minut výraznou převahu a častokrát ohrozily brankáře Martinic. Ve druhém poločase byla převaha domácích ještě výraznější a jejich vítězství mohlo být ještě vyšší, pokud by proměnili dvě penalty. Domácí přerušili sérii pěti porážek s Martinicemi v řadě a poprvé od srpna 2007 dokázali svého rivala porazit.

Branky: 4., 39. a 55. K. Klimek, 5., 48. a 61. Plhal, 75. a 80. Sukup, 11. D. Klimek, 28. Menšík, 85. Košina, 89. Sklenář – 9. Kopřiva, 30. O. Zaoral. Rozhodčí: Mucha. Diváci: 250.

PRAVČICE – SKAŠTICE B 1:5 (1:2)

Tým, který loňskou sezonu nedohrál, vstoupil do nového ročníku kanonádou. Hosté neměli nejmenší problém s Pravčicemi, kterým nadělili hned pět branek. Domácí měli katastrofálních posledních dvacet minut, během kterých třikrát inkasovali. Čtyřikrát se mezi střelce zapsal hostující Ježák. Trápení Pravčic, které nevyhrály ani jedno z posledních třinácti utkání, tak pokračuje.

Branky: 44. vl. – 13., 25., 71. a 89. Ježák, 78. Uličný. Rozhodčí: Rosický. Diváci: 100. Skaštice B: L. Vymětal – Olbert, Konečník, Stančík (21. Sova), Blanarovič, Foukal, Soukup, Ježák, R. Vymětal, Uličný (78. T. Motal), Koňárek.

MYSLOČOVICE B – BŘEST 2:1 (0:1)

Mysločovice B zvládly úvodní mistrovské vystoupení v sezoně 2013/14, ve kterém zvítězily na domácí půdě nad Břestem těsně 2:1. V prvním poločase se Břest snažil o úvodní gól, který se mu podařilo vstřelit. Hosté tedy odcházeli do šaten spokojenější. Zajímavý souboj mohli diváci vidět i ve druhém poločase. Domácí byli mírně aktivnější a snažili se o vyrovnání. Podařilo se to Vrabčekovi. Vítězný gól poté zařídil Lahola.

Branky: Vrabček, Lahola – Stejskal. Rozhodčí: Caletka. Diváci: 50. Břest: Fišer – Koryčan, Buček J., Motal, Pohořelský, Karamon, Koudelníček, Buček V., Hudeček, Stejskal, Štauber (Juračka, Šálek M.).

MÍŠKOVICE – ZÁHLINICE 0:4 (0:0)

Až ve druhém poločase se dočkali diváci branek. Všechny padly do sítě domácích. Hostující Ladislav Paštěka vstřelil 96. gól ve III. třídě a pomohl svému týmu k zasloužené výhře.

Branky: Jakvid, Lochman, Paštěka, Pospěch. Rozhodčí: Sedlář. Diváci: 90. Záhlinice: Pospíšil – Bureš (62. Motal), Jakvid, Lochman, Oračka, Paštěka, Polák, Pospěch, Sklenařík (78. Večerka), Vysloužil, Šustr.

SKUPINA C

LUBNÁ B – ZLOBICE 9:2 (7:1)

Zlobice utrpěly v 1. kole nepříjemnou prohru 2:9 s rezervou Lubné a mohlo to být ještě horší. Už v prvním poločase totiž hosté inkasovali sedm branek. Po přestávce domácí výrazně ubrali a kýžené desítky se už nedočkali. Zlobice nevyhrály už deset zápasů v řadě.

Branky: Kovařík 4, Kroupa 3, Dubina, Havlík – Holan 2. Rozhodčí: Jelínek. Diváci: 50. Lubná B: Blažek – Gremlica, Haloda, Konečný, Zavadil, Havlík, Šenkyřík, Dubina, Skácel, Kroupa, Kovařík (Železník, Šťastný, Rybenský).

LITENČICE – BAŘICE 5:1 (4:1)

Bařice se hned v prvním kole přesvědčily, že ani letos na ně nečeká lehká sezona. Proti Litenčicím už od samotného počátku tahaly za kratší konec provazu a nakonec prohrály, nutno dodat, že zcela po zásluze, vysoko 1:5.

Branky: 4. Štěrba, 11. Novotný, 22. Petroš, 25. F. Pátík, 60. Majta – 32. Mičák. Rozhodčí: Hušek. Diváci: 70.

POČENICE – LUTOPECNY 2:3 (0:2)

Úspěšně vstoupil do nového ročníku jeden z aspirantů na postup. Loňský účastník okresního přeboru uspěl na půdě Počenic a domů si odváží vítězství v poměru 3:2. Lutopecny si v první půli vytvořily dvoubrankový náskok, který po změně stran kontrolovaly a soustředily se především na pečlivou obranu. Přesto ale dvakrát inkasovaly. Na vyrovnání už domácí tým nedosáhl. Hosté se radovali z výhry po pěti zápasech.

Branky: Mišurec, V. Zbořil – Knapík, Šarközi, Hradil. Rozhodčí: Jelínek. Diváci: 100.

DŘÍNOV – ZBOROVICE B 1:14 (0:7)

Skvělý vstup do sezony zaznamenala rezerva Zborovic, která obhajuje loňské vítězství ve III. třídě. V divokém utkání v Dřínově, kde domácí tahali výrazně za kratší konec, vyhráli hosté 14:1! Zejména útok hostů dával domácím hodně zabrat a v polovině utkání už to bylo 0:7. Pětkrát se za vítěze trefil Šprňa. Pro hosty to byla jedenáctá výhra v řadě.

Branky: Babák – M. Šprňa 5, Hlaváč 3, Janča 2, Solař 2, M. Prachař, Judas. Rozhodčí: nehl. Diváci: nehl.

ŠELEŠOVICE – KVASICE B 2:2 (2:0)

Hráči rezervy Kvasic nevstoupili do zápasu vůbec dobře, naopak domácí bojovali a měli i více ze hry. Domácí se dostali do vedení brankou z penalty a těsně před přestávkou zvýšili na 2:0. Po přestávce byli aktivnější hosté a podařilo se jim vyrovnat. Nejdříve se trefil Halamíček a v poslední minutě Lepša. Šelešovice prodloužily domácí neporazitelnost na sedm zápasů v řadě.

Branky: P. Mozga, Daněk – Halamíček, Lepša. Rozhodčí: Čech. Diváci: 66. Kvasice B: Suchánek – Dosoudil F., Vrána, Droběna, Reiskup, Dutkevič, Foltýn J., Krist, Hora, Vojtášek, Lepša (Hrabal, Halamíček, Štěpáník, Dočkal, Dosoudil M.).

RATAJE – BEZMĚROV 6:3 (3:3)

Rataje odstartovaly novou sezonu ve III. třídě úspěšně, když doma porazily Bezměrov 6:3 především zásluhou Vacla, který vstřelil čtyři branky. První půle přinesla šest branek, ale žádný ze soupeřů neodcházel do šaten jako vedoucí tým. Ve druhém poločase už stříleli branky jen domácí a připsali si šestou výhru na svém hřišti v řadě.

Branky: Vacl 4, Avramov, Červík – Bleša 3. Rozhodčí: Benda. Diváci: 100. Rataje: Miler – Zloch, Avramov, Michálek, Gryča, Molek (Havránek), Stratil, Mík, Poledňák A. (Červík), Chalupa A. (Labuda), Vacl.

ZPRAVODAJOVÉ DENÍKU