VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Černý kůň jara zajíždí k favoritovi do Martinic

Kroměřížsko -Admira a Prusinovice. To jsou dosavadní dva králové fotbalového jara. Jako jediní získali fotbalisté těchto klubů plný počet šesti bodů. Mužstvo Prusinovic pod trenérem Novákem na jaře ožilo, dokázalo porazit Počenice a také aspiranta na nejvyšší příčky z Němčic.

4.4.2009
SDÍLEJ:

Hráči Skaštic (ve světlém) po domácí porážce od Admiry v poměru 0:4 přivítají v neděli na svém hřišti Kyselovice.Foto: DENÍK/Libor Pecháček

SKAŠTICE (2) – KYSELOVICE (5)

Skaštice v minulém kole nehrály kvůli terénu. V domácím prostředí jsou favoritem. Z pěti startů na hřišti Skaštic získaly Kyselovice jenom dva body za remízy.

„Jsme sice favoritem, ale očekávám těžký zápas, protože Kyselovice mají bojovný tým, který určitě neprodá svoji kůži lacino. Bude důležité, jak se nám bude dařit proměňovat šance. Pro nás je výhodou domácí prostředí. Navíc musíme odčinit porážku s Admirou a dokázat divákům, že patříme do špice tabulky,“ řekl hrající trenér Skaštic Ivo Frýdl.

„Skaštice jsou těžkým soupeřem a nám se navíc zase zranil Krčma. Sestava bude namíchaná i hráči rezervy. Domácí mají silný, kvalitní tým. Pokusíme se uhrát bod,“ dodal hrající trenér Kyselovic Vít Říkovský.

Vzájemná bilance: 6 – 3 – 2, 29:18

ŽERANOVICE (6) – NĚMČICE (3)

Žeranovice, které se poprvé na jaře ukážou doma, třikrát přivítaly Němčice a vždy se radovaly z plného bodového zisku. Hosty straší především vysoké prohry 3:6 a 3:7. Na tyto výsledky odpověděly Němčice doma, kde zdolaly svého soupeře poměrem 7:0. V této sezoně zatím žádný tým v Žeranovicích nevyhrál.

„Němčice jsou nepříjemným soupeřem. Hodně to hecují jak jejich diváci, tak také většina hráčů. Věřím, že se nám podaří uspět a všichni dohrajeme utkání ve zdraví. Daří se nám na našem hřišti, kde známe každou nerovnost, to může být výhoda,“ poznamenal hrající trenér Žeranovic Karel Klimek.

„Předpokládám, že postavení Němčic v tabulce je jiné než v předchozích letech, kdy v Žeranovicích vysoko prohrávaly. Myslím si, že pokud zopakujeme náš výkon z Prusinovic a přidáme k tomu ještě větší efektivitu při využívání šancí, tak nemusíme jet se strachem. Každý bod venku je pro nás dobrý,“ dodal trenér Němčic Martin Zaoral.

Vzájemná bilance: 4 – 1 – 2, 23:21

Série: Žeranovice doma 7× neprohrály.

TUČAPY (11) – ADMIRA HULÍN (1)

Oběma jde o hodně. Prvním o záchranu, druhým o postup. Vedoucí Admira si nemůže dovolit bodově ztrácet ani na hřišti jedenáctého týmu tabulky. V posledních dvou zápasech uspěla Admira precizní defenzivou. Brankář Radek Zygar už vydržel bez inkasovaného gólu 188 minut. Post hrajícího trenéra převzal v Tučapech po svém otci Libor Adámek mladší.

„Budeme spoléhat na defenzivu. Úkolem bude neinkasovat, a pokud to půjde, využít nějaký brejk. V Hulíně jsme prohráli na podzim 1:3, ale dohrávali jsme bez dvou vyloučených hráčů. To se tentokrát nesmí opakovat,“ řekl důrazně nový kouč Tučap.

„V brance nastoupí Zygar a naší prioritou bude prodloužit jeho sérii bez obdržené branky. Jsme si vědomi toho, že domácí nemají co ztratit a půjdou do utkání s tím, aby nás obrali o nějaké body. My si naopak uvědomujeme, že jsme favoriti a chceme bodovat naplno,“ řekl trenér Admiry Stanislav Dorazín.

Vzájemná bilance: 0 – 0 – 1, 1:3

MARTINICE (4) – PRUSINOVICE (10)

Martinice, které doplnily tým o hráče z vyšších soutěží (Marek, Hlobil, Zakopal), převálcovaly v minulém kole Počenice výsledkem 9:0. Posila z Holešova Lukáš Marek nastoupil za Martinice poprvé a hned vstřelil čtyři branky. Prusinovice by měly být jako jarní štika silnějším protivníkem. Hosté v posledních čtyřech zápasech neprohráli.

„Na Prusinovice hrát neumíme. Většinou to jsou zápasy, které končí rozdílem jedné branky. Jestli se nám podaří takový úvod jako v zápase s Počenicemi, tak můžeme myslet na tři body. Kádr máme silnější než na podzim, kdy jsme po vlastní chybě v Prusinovicích prohráli. Nesmíme však usnout na vavřínech,“ upozorňuje trenér domácích Ladislav Fischer.

„Domácí doplnili tým o žoldáky a na to my nemáme. V tom se s nimi nemůžeme měřit. Budeme se snažit uspět, ale bude to určitě těžké, protože to vypadá, že domácí mají kádr našlapaný. Na zápas jsme připravení a jedeme k utkání v dobré pohodě, takže si nemyslím, že bychom dopadli stejně jako Počenice,“ řekl trenér hostí Martin Novák.

Vzájemná bilance: 5 – 1 – 1, 19:10

Série: Prusinovice 4× neprohrály.

CHVALČOV (7) – ZDOUNKY (8)

Utkání sousedů v tabulce slibuje vyrovnaný souboj.

„Se Zdounkami se nám většinou daří, takže si myslím, že tento zápas můžeme zvládnout. Navíc nám bude chybět jenom kapitán Chlápek,“ podotkl trenér Chvalčova Bohuslav Polášek.

„Proti domácím nám to moc nejde. Doma jsme s nimi hráli dvakrát a vždy jsme prohráli 1:4. Soupeř hodně těží z brejků, které jim celkem vychází. Naší výhodou může být, že se bude hrát na kvalitním hřišti, protože se nám v minulém kole dařila kombinační hra. Věříme, že si odvezeme alespoň bod,“ dodal kouč Zdounek Vladimír Andrýsek.

Vzájemná bilance: 2 – 1 – 0, 9:3

MRLÍNEK (9) – ZÁHLINICE (13)

Mrlínek bude v domácím prostředí, i když se bude hrát v Loukově, v roli favorita. V posledních čtyřech zápasech se Záhlinicemi neprohrál. Hosté, kteří na jaře ještě nenastoupili ani k jednomu zápasu, budou chtít přerušit sérii čtyř zápasů v řadě bez výhry.

„Minulý týden jsme v Hulíně nastupovali v roli outsiderů, teď se to obrací. Rozhodně však Záhlinice nepodceňujeme. Mají sice jenom jedno vítězství, ale neprohrávají vysokým rozdílem. Všechna mužstva, která hrají o záchranu, bojují naplno. Naší nevýhodou je, že se bude hrát v Loukově,“ připustil trenér Mrlínku Martin Mikulík.

„Doufám, že už konečně budeme hrát. Všichni už jsme na jarní premiéru hodně nažhavení. V Loukově to bude vlastně neutrální půda. Oba týmy nastoupí poprvé letos na přírodní trávě. Venku nejsme favoritem v žádném utkání, ale alespoň bod bychom si chtěli přivézt,“ řekl předseda Záhlinic Ladislav Paštěka.

Vzájemná bilance: 3 – 1 – 1, 11:7

Série: Záhlinice 4× nevyhrály.

POČENICE (12) – ROŠTĚNÍ (14)

Bojem o záchranu bude souboj dvanáctých Počenic s posledním Roštění. Domácí na jaře ve dvou zápasech nebodovali. Hosté si před týdnem připsali první výhru, když doma zdolali Chvalčov 4:3. Na hřištích soupeřů vyhrálo Roštění naposledy 12. srpna 2007, kdy vyhrálo na půdě Holešova B 5:2. Od té doby natáhlo sérii bez výhry na devatenáct zápasů v řadě.

„Utkání je pro nás hodně důležité. Před startem odvetné části jsme si nechtěli připouštět, že budeme mít sestupové problémy. Pokud neporazíme Roštění, tak se může stát, že sestupujícím budeme nakonec my. Doufám, že po debaklu v Martinicích budou chtít hráči odčinit ostudu a zápas odbojují,“ řekl hrající trenér domácích Josef Hrušák.

„Zápas může naznačit, kdo nakonec okresní přebor opustí. Nemyslím si, že by se na domácích podepsala porážka v Martinicích. Každý ví, koho Martinice nakoupily. Myslím si, že jsme silnější než na podzim a navíc už nemusíme přemýšlet o tom, že máme jenom jeden bod. Soutěž chceme dohrát se ctí a pokusit se ji zachránit. Když zvítězíme, tak to bude zase reálnější,“ myslí si trenér posledního týmu tabulky Petr Paštěka.

Vzájemná bilance: 1 – 0 – 0, 5:1

Série: Roštění venku 19× nevyhrálo.

Střelci

22 – Martin Simerský (Admira)

11 – Tomáš Mišurec (Počenice) a Slavomír (Admira)

10 – Martin Hubík (Žeranovice) a Karel Klimek (Žeranovice)

9 – Roman Zmeškal (Chvalčov) a Marek Hošťálek (Martinice)

8 – Michal Holý (Němčice), Martin Chorý (Skaštice) a Vladimír Macho (Skaštice)

Žluté karty

7 – Ladislav Paštěka (Záhlinice)

6 – Martin Chorý (Skaštice) a Tomáš Sedlařík (Tučapy)

5 – Miloš Křepelka (Kyselovice) a Libor Adámek (Tučapy)

4 – Martin Hubík (Žeranovice), Marek Hošťálek (Martinice), Michal Holý (Němčice), Jaroslav Kocourek (Počenice) a Jiří Trňák (Chvalčov)

Brankáři – zápasy bez obdržené branky

4 – Pavel Molčík (Kyselovice), Petr Pořízka (Mrlínek), Jiří Maceja (Zdounky) a Radek Zygar (Admira)

3 – Roman Jánoš (Martinice) a Lukáš Vymětal (Němčice)

2 – Josef Spiegl (Prusinovice), Zbyněk Gába (Žeranovice) a Tomáš Jakubec (Chvalčov)

1 – Libor Zapletal (Skaštice)

Brankáři – maximální minutové neprůstřelnost

229 (23 aktuální neprůstřelnost) – Pavel Molčík (Kyselovice)

215 (9) – Lukáš Vymětal (Němčice)

203 (170) – Roman Jánoš (Martinice)

202 (2) – Josef Spiegl (Prusinovice)

201 (71) – Petr Pořízka (Mrlínek)

190 (20) – Zdeněk Chytil (Tučapy)

188 (188) – Radek Zygar (Admira)

188 (2) – Ondřej Nebuchla (Admira)

182 (13) – Zbyněk Gába (Žeranovice)

180 (100) – Jiří Maceja (Zdounky)

Odehraná utkání 2003–2009

137 – Alois Barot (Prusinovice)

135 – Daniel Sklenář (Prusinovice)

134 – Tomáš Darebníček (Němčice)

131 – Radek Nevřala (Prusinovice)

124 – Michal Štěpánek (Němčice)

122 – David Běťák (Lubná)

118 – David Bačinský (Lubná) a Josef Bartošek (Prusinovice)

117 – Petr Ančinec (Lubná)

116 – Vladimír Kubaník (Chvalčov)

Autor: Libor Kopčil

4.4.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič skupiny B 15 000 Kč Řidiči osobních a malých dodávkových automobilů (kromě taxikářů a řidičů dopravy nemocných a raněných) řidič "B" - vnitro. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 15000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: PRACOVIŠTĚ Kroměříž - rozvoz nápojů, výjezdy z Kroměříže, - manipulace s těžšími břemeny (váha až 60 kg), průměrný denní režim přenos až 3 tuny nákladu, fyzicky náročná práce, zodpovědnost za svěřené finanční prostředky, - vzdělání není rozhodující, ŘP sk. B, - doba určitá 1 rok s možností prodloužení, PD Po-Pá, víkendy volné, - kontakt osobně na pracovišti je možný pouze v Po a Stř v čase 8:00-10:00 hod. nebo kontakt telefonicky Po-Pá (8:00 - 14:00 hod.). Pracoviště: Mia cargo s.r.o., Hulínská, č.p. 1799, 767 01 Kroměříž 1. Informace: Josef Haldina, +420 725 465 624. Ochrana a ostraha - Ochrana a ostraha Pracovník ostrahy 85 Kč Pracovníci ostrahy, strážní Ostraha prodejny. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 85 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: pracoviště Holešov, - vzdělání není rozhodující, praxe v oboru výhodou - není však podmínkou, profesionální vystupování, trestní bezúhonnost, věk nad 18 let, přiměřený zdravotní stav k výkonu práce, certifikát strážného firma zajistí, - PD 7:00-20:00 hod.,12-ti hodinové turnusové pracovní směny, - Kontakt telefonicky Po-Pá (8:00 - 15:00 hod.), příp. své písemné nabídky se strukturovaným životopisem posílejte na e-mail: nabor.ostrava@bohemiaplus.cz. Prosíme zájemce, aby nechodili na pracoviště, kontaktní osoba se tam nenachází.. Pracoviště: Bohemia marten plus s.r.o. - holešov, Palackého, č.p. 730, 769 01 Holešov. Informace: Pavla Liebertzová, +420 606 333 112. Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič skupiny B 15 000 Kč Řidiči osobních a malých dodávkových automobilů (kromě taxikářů a řidičů dopravy nemocných a raněných) Řidič "B"- ČR+EU. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracoviště Kroměříž, - cesty v rámci ČR + Evropa - odvoz/dovoz zboží, - vyučení, ŘP sk. "B" je podmínkou, podmínkou je praxe, - zkrácený úvazek 20 hod./týden, doba určitá 1 rok s možností prodloužení, nástup možný ihned, - Své písemné nabídky se strukturovaným životopisem posílejte na e-mail: lukasmajda@email.cz. Pracoviště: Manotrans s.r.o., Skopalíkova, č.p. 2385, 767 01 Kroměříž 1. Informace: Lukáš Majda, . Stavebnictví - Stavebnictví Stavební a provozní elektrikáři 28 000 Kč Stavební a provozní elektrikáři elektrikář - plynových spotřebičů. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 28000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: pracoviště Holešov - dle zakázek okr. Kroměříž, - servis a oprava plynových spotřebičů, - vyučení, praxe v oboru výhodou, vyhláška §50 základní, nástup možný ihned, - kontakt telefonicky Po-Pá (7:00 - 18:00 hod.) příp. své písemné nabídky se strukturovaným životopisem posílejte na e-mail: patrik@vodotopo.cz. Pracoviště: Topič s.r.o. - pracoviště holešov, Palackého, č.p. 528, 769 01 Holešov. Informace: Patrik Topič, +420 736 677 243.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Fotbalisté Hanácké Slavie Kroměříž. Ilustrační foto

Kroměříž v souboji o druhé místo remizovala s Uničovem

Osmnáctiletý brankář Manchesteru United Matěj Kovář udržel v zápase s Portugalskem čisté konto.
9

Mourinha mám stále na očích, říká brankář Kovář

BĚHEJ VALACHY vyhrál Tomáš Lichý, vítězi celé tour jsou Šťastný a Skřivánková

Tři stovky dospělých a k tomu dvě stě dětí se zapojilo do běžeckého závodu BĚHEJ VALACHY, jímž vyvrcholil v sobotu 20. října ve Velkých Karlovicích šestý ročník seriálu VALACHY TOUR. Vítězem se stal jeden z hlavních favoritů, Tomáš Lichý, mezi ženami Tereza Tvarůžková.

Námořní rallye vyhrál brněnský tým Hyveco

V pátek se rozhodlo o mistrovi České republiky v námořní rallye, která se konala v Chorvatsku. Celá akce trvala pět dní a až do posledního dne byla velmi vyrovnaná.

Tabulka Z V R P S B
1. SK Slavia Praha 12 10 0 2 28:7 30
2. FC Viktoria Plzeň 12 9 1 2 18:11 28
3. FC Baník Ostrava 12 7 3 2 19:9 24
4. AC Sparta Praha 11 7 2 2 19:7 23
5. FK Jablonec 12 7 1 4 24:11 22
6. FC Fastav Zlín 12 6 3 3 18:10 21
7. FC Slovan Liberec 12 4 4 4 13:13 16
8. Bohemians Praha 1905 12 4 4 4 13:14 16
9. FK Mladá Boleslav 11 4 2 5 24:25 14
10. 1. FK Příbram 12 4 2 6 18:28 14
11. FK Teplice 12 3 3 6 14:20 12
ZOBRAZIT CELOU TABULKU

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT