SKAŠTICE (2) – KYSELOVICE (5)

Skaštice v minulém kole nehrály kvůli terénu. V domácím prostředí jsou favoritem. Z pěti startů na hřišti Skaštic získaly Kyselovice jenom dva body za remízy.

„Jsme sice favoritem, ale očekávám těžký zápas, protože Kyselovice mají bojovný tým, který určitě neprodá svoji kůži lacino. Bude důležité, jak se nám bude dařit proměňovat šance. Pro nás je výhodou domácí prostředí. Navíc musíme odčinit porážku s Admirou a dokázat divákům, že patříme do špice tabulky,“ řekl hrající trenér Skaštic Ivo Frýdl.

„Skaštice jsou těžkým soupeřem a nám se navíc zase zranil Krčma. Sestava bude namíchaná i hráči rezervy. Domácí mají silný, kvalitní tým. Pokusíme se uhrát bod,“ dodal hrající trenér Kyselovic Vít Říkovský.

Vzájemná bilance: 6 – 3 – 2, 29:18

ŽERANOVICE (6) – NĚMČICE (3)

Žeranovice, které se poprvé na jaře ukážou doma, třikrát přivítaly Němčice a vždy se radovaly z plného bodového zisku. Hosty straší především vysoké prohry 3:6 a 3:7. Na tyto výsledky odpověděly Němčice doma, kde zdolaly svého soupeře poměrem 7:0. V této sezoně zatím žádný tým v Žeranovicích nevyhrál.

„Němčice jsou nepříjemným soupeřem. Hodně to hecují jak jejich diváci, tak také většina hráčů. Věřím, že se nám podaří uspět a všichni dohrajeme utkání ve zdraví. Daří se nám na našem hřišti, kde známe každou nerovnost, to může být výhoda,“ poznamenal hrající trenér Žeranovic Karel Klimek.

„Předpokládám, že postavení Němčic v tabulce je jiné než v předchozích letech, kdy v Žeranovicích vysoko prohrávaly. Myslím si, že pokud zopakujeme náš výkon z Prusinovic a přidáme k tomu ještě větší efektivitu při využívání šancí, tak nemusíme jet se strachem. Každý bod venku je pro nás dobrý,“ dodal trenér Němčic Martin Zaoral.

Vzájemná bilance: 4 – 1 – 2, 23:21

Série: Žeranovice doma 7× neprohrály.

TUČAPY (11) – ADMIRA HULÍN (1)

Oběma jde o hodně. Prvním o záchranu, druhým o postup. Vedoucí Admira si nemůže dovolit bodově ztrácet ani na hřišti jedenáctého týmu tabulky. V posledních dvou zápasech uspěla Admira precizní defenzivou. Brankář Radek Zygar už vydržel bez inkasovaného gólu 188 minut. Post hrajícího trenéra převzal v Tučapech po svém otci Libor Adámek mladší.

„Budeme spoléhat na defenzivu. Úkolem bude neinkasovat, a pokud to půjde, využít nějaký brejk. V Hulíně jsme prohráli na podzim 1:3, ale dohrávali jsme bez dvou vyloučených hráčů. To se tentokrát nesmí opakovat,“ řekl důrazně nový kouč Tučap.

„V brance nastoupí Zygar a naší prioritou bude prodloužit jeho sérii bez obdržené branky. Jsme si vědomi toho, že domácí nemají co ztratit a půjdou do utkání s tím, aby nás obrali o nějaké body. My si naopak uvědomujeme, že jsme favoriti a chceme bodovat naplno,“ řekl trenér Admiry Stanislav Dorazín.

Vzájemná bilance: 0 – 0 – 1, 1:3

MARTINICE (4) – PRUSINOVICE (10)

Martinice, které doplnily tým o hráče z vyšších soutěží (Marek, Hlobil, Zakopal), převálcovaly v minulém kole Počenice výsledkem 9:0. Posila z Holešova Lukáš Marek nastoupil za Martinice poprvé a hned vstřelil čtyři branky. Prusinovice by měly být jako jarní štika silnějším protivníkem. Hosté v posledních čtyřech zápasech neprohráli.

„Na Prusinovice hrát neumíme. Většinou to jsou zápasy, které končí rozdílem jedné branky. Jestli se nám podaří takový úvod jako v zápase s Počenicemi, tak můžeme myslet na tři body. Kádr máme silnější než na podzim, kdy jsme po vlastní chybě v Prusinovicích prohráli. Nesmíme však usnout na vavřínech,“ upozorňuje trenér domácích Ladislav Fischer.

„Domácí doplnili tým o žoldáky a na to my nemáme. V tom se s nimi nemůžeme měřit. Budeme se snažit uspět, ale bude to určitě těžké, protože to vypadá, že domácí mají kádr našlapaný. Na zápas jsme připravení a jedeme k utkání v dobré pohodě, takže si nemyslím, že bychom dopadli stejně jako Počenice,“ řekl trenér hostí Martin Novák.

Vzájemná bilance: 5 – 1 – 1, 19:10

Série: Prusinovice 4× neprohrály.

CHVALČOV (7) – ZDOUNKY (8)

Utkání sousedů v tabulce slibuje vyrovnaný souboj.

„Se Zdounkami se nám většinou daří, takže si myslím, že tento zápas můžeme zvládnout. Navíc nám bude chybět jenom kapitán Chlápek,“ podotkl trenér Chvalčova Bohuslav Polášek.

„Proti domácím nám to moc nejde. Doma jsme s nimi hráli dvakrát a vždy jsme prohráli 1:4. Soupeř hodně těží z brejků, které jim celkem vychází. Naší výhodou může být, že se bude hrát na kvalitním hřišti, protože se nám v minulém kole dařila kombinační hra. Věříme, že si odvezeme alespoň bod,“ dodal kouč Zdounek Vladimír Andrýsek.

Vzájemná bilance: 2 – 1 – 0, 9:3

MRLÍNEK (9) – ZÁHLINICE (13)

Mrlínek bude v domácím prostředí, i když se bude hrát v Loukově, v roli favorita. V posledních čtyřech zápasech se Záhlinicemi neprohrál. Hosté, kteří na jaře ještě nenastoupili ani k jednomu zápasu, budou chtít přerušit sérii čtyř zápasů v řadě bez výhry.

„Minulý týden jsme v Hulíně nastupovali v roli outsiderů, teď se to obrací. Rozhodně však Záhlinice nepodceňujeme. Mají sice jenom jedno vítězství, ale neprohrávají vysokým rozdílem. Všechna mužstva, která hrají o záchranu, bojují naplno. Naší nevýhodou je, že se bude hrát v Loukově,“ připustil trenér Mrlínku Martin Mikulík.

„Doufám, že už konečně budeme hrát. Všichni už jsme na jarní premiéru hodně nažhavení. V Loukově to bude vlastně neutrální půda. Oba týmy nastoupí poprvé letos na přírodní trávě. Venku nejsme favoritem v žádném utkání, ale alespoň bod bychom si chtěli přivézt,“ řekl předseda Záhlinic Ladislav Paštěka.

Vzájemná bilance: 3 – 1 – 1, 11:7

Série: Záhlinice 4× nevyhrály.

POČENICE (12) – ROŠTĚNÍ (14)

Bojem o záchranu bude souboj dvanáctých Počenic s posledním Roštění. Domácí na jaře ve dvou zápasech nebodovali. Hosté si před týdnem připsali první výhru, když doma zdolali Chvalčov 4:3. Na hřištích soupeřů vyhrálo Roštění naposledy 12. srpna 2007, kdy vyhrálo na půdě Holešova B 5:2. Od té doby natáhlo sérii bez výhry na devatenáct zápasů v řadě.

„Utkání je pro nás hodně důležité. Před startem odvetné části jsme si nechtěli připouštět, že budeme mít sestupové problémy. Pokud neporazíme Roštění, tak se může stát, že sestupujícím budeme nakonec my. Doufám, že po debaklu v Martinicích budou chtít hráči odčinit ostudu a zápas odbojují,“ řekl hrající trenér domácích Josef Hrušák.

„Zápas může naznačit, kdo nakonec okresní přebor opustí. Nemyslím si, že by se na domácích podepsala porážka v Martinicích. Každý ví, koho Martinice nakoupily. Myslím si, že jsme silnější než na podzim a navíc už nemusíme přemýšlet o tom, že máme jenom jeden bod. Soutěž chceme dohrát se ctí a pokusit se ji zachránit. Když zvítězíme, tak to bude zase reálnější,“ myslí si trenér posledního týmu tabulky Petr Paštěka.

Vzájemná bilance: 1 – 0 – 0, 5:1

Série: Roštění venku 19× nevyhrálo.

Střelci

22 – Martin Simerský (Admira)

11 – Tomáš Mišurec (Počenice) a Slavomír (Admira)

10 – Martin Hubík (Žeranovice) a Karel Klimek (Žeranovice)

9 – Roman Zmeškal (Chvalčov) a Marek Hošťálek (Martinice)

8 – Michal Holý (Němčice), Martin Chorý (Skaštice) a Vladimír Macho (Skaštice)

Žluté karty

7 – Ladislav Paštěka (Záhlinice)

6 – Martin Chorý (Skaštice) a Tomáš Sedlařík (Tučapy)

5 – Miloš Křepelka (Kyselovice) a Libor Adámek (Tučapy)

4 – Martin Hubík (Žeranovice), Marek Hošťálek (Martinice), Michal Holý (Němčice), Jaroslav Kocourek (Počenice) a Jiří Trňák (Chvalčov)

Brankáři – zápasy bez obdržené branky

4 – Pavel Molčík (Kyselovice), Petr Pořízka (Mrlínek), Jiří Maceja (Zdounky) a Radek Zygar (Admira)

3 – Roman Jánoš (Martinice) a Lukáš Vymětal (Němčice)

2 – Josef Spiegl (Prusinovice), Zbyněk Gába (Žeranovice) a Tomáš Jakubec (Chvalčov)

1 – Libor Zapletal (Skaštice)

Brankáři – maximální minutové neprůstřelnost

229 (23 aktuální neprůstřelnost) – Pavel Molčík (Kyselovice)

215 (9) – Lukáš Vymětal (Němčice)

203 (170) – Roman Jánoš (Martinice)

202 (2) – Josef Spiegl (Prusinovice)

201 (71) – Petr Pořízka (Mrlínek)

190 (20) – Zdeněk Chytil (Tučapy)

188 (188) – Radek Zygar (Admira)

188 (2) – Ondřej Nebuchla (Admira)

182 (13) – Zbyněk Gába (Žeranovice)

180 (100) – Jiří Maceja (Zdounky)

Odehraná utkání 2003–2009

137 – Alois Barot (Prusinovice)

135 – Daniel Sklenář (Prusinovice)

134 – Tomáš Darebníček (Němčice)

131 – Radek Nevřala (Prusinovice)

124 – Michal Štěpánek (Němčice)

122 – David Běťák (Lubná)

118 – David Bačinský (Lubná) a Josef Bartošek (Prusinovice)

117 – Petr Ančinec (Lubná)

116 – Vladimír Kubaník (Chvalčov)