S 10 brankami je nejlepším střelcem soutěže. „Hlavně se snažím hrát pro tým," tvrdí Krajcar, bývalý brankář dorostu Rusavy a útočník Loukova a Slavkova pod Hostýnem, jenž se ještě v uplynulé sezoně přiučoval od bývalého ligisty Miroslava Trasoně.

Jak k vaší významné změně postu vlastně došlo?

Chytal jsem odmala a rád. Za nás v mládeži v Bystřici fungoval první i rezervní tým. Takže jsem za áčko chytal a za béčko hrál. Ale pak jsem měl mít v áčku příležitost, kterou jsem nakonec nedostal. Nepohodli jsme se a raději jsem šel hrát do pole, protože jsem tušil, že v brance moje kariéra dál nepovede. Navíc mě to táhlo čím dál více do hry.

Vedete s 10 brankami podzimní tabulku střelců krajského přeboru. Co to pro vás znamená?

Hlavně se snažím hrát pro tým. Góly jsou pak už nadstandard a radost. Určitě se chci snažit dát v každém zápase co nejvíc branek. Rád v tom budu pokračovat dál.

Pomýšlíte i na korunu krále střelců po jarní části?

Určitě bych se o to chtěl pokusit. Ale v minulé sezoně se mi na jaře vydařila jen první půlka, tak rád bych na ni navázal. Závěr sezony byl už ode mě střelecky slabší.

Nemáte díky střelecky vydařenému podzimu nabídky odjinud?

Kdepak, nic se neobjevilo. Na jaro určitě zůstanu v Bystřici.

Ještě na jaře jste hrával i s Miroslavem Trasoněm, bývalým ligovým fotbalistou Drnovic a Českých Budějovic, který v létě zamířil do Vsetína. Jaká to byla pro vás škola?

Míra je především úžasný člověk. Postupně jsme si už dokázali vyhovět v kombinaci. Míra přihrávkou dokáže útočníka prostě najít. S ním jsem to měl v útoku jednodušší. Kdybych mohl, vzal bych si od něj jeho zrychlení na prvních metrech a dlouhou kličku. V jeho letech je v tomhle prostě výjimečný.

S Bystřicí jste v krajském přeboru čtvrtí se ziskem 24 bodů. Jste spokojení?

Určitě jsme chtěli být výš a tlačit se na špici tabulky. Ale úplně nespokojení být také nemůžeme. Přece jen jsme měli hodně zraněných. Čtvrté místo je asi zasloužené.

Pomýšlíte v kabině třeba na postup zpět do divize, nebo vám krajský přebor vzhledem k pracovním povinnostem vyhovuje?

Kdybychom kraj vyhráli, postupu se nebráníme. Jsme tady parta mladých kluků, už chvíli hrajeme spolu, a kdyby se příležitost naskytla, chtěli bychom divizi zkusit.

Pan Havránek o vás s nadsázkou prohlásil, že na hřišti pomalu neumíte ani chodit. Tušíte, co tím myslel?

Tak to nevím, to se musíte zeptat pana Havránka. (Pobavený úsměv.)

FK BYSTŘICE POD HOSTÝNEM

Jméno minuty ŽK ČK br
Dluhoš Štěpán 164 0 0 1
Dostál Marek 1144 1 0 1
Konečný David 180 0 0 0
Kotas Jakub 41 0 0 0
Kotas Pavel 722 4 0 0
Krajcar David 1036 3 0 10
Kušík Martin 1037 1 1 5
Matějka Zdeněk 1069 3 0 4
Ondroušek David 67 0 0 0
Pecháček Martin 14 0 0 0
Sadil Radek 29 0 0 0
Suchánek Marek 599 1 0 0
Šenovský Jakub 748 0 0 0
Šindelek David 1152 1 0 2
Trnčík David 209 0 0 0
Trochta Vlastimil 990 0 0 0
Tureček Michal 621 0 0 0
Vašík Josef 197 0 0 0
Zámorský Stanislav 910 1 0 7
Zapletal Dušan 861 1 0 3
Zezulka Jiří 1080 2 0 0

Bystřice pod Hostýnem by se divizi nebránila

Bystřice pod Hostýnem – Na nejlepšího kanonýra podzimu krajského přeboru se mohli spoléhat fotbalisté Bystřice pod Hostýnem. David Krajcar si totiž deseti brankami vystřílel podzimní korunu krále střelců soutěže.

„Když Davida na hřišti potkáte, tak si myslíte, že neumí ani chodit," směje se místopředseda klubu bystřického klubu Zdeněk Havránek. „Ale má to v sobě a jsme rádi, že má takovou střeleckou potenci," pochvaluje si jeden z nejvyšších představitelů klu­bu.

Spokojenost vládne i s aktuálně čtvrtou příčkou a ziskem 24 bodů. „Přesto, v průběhu sezony jsme si mysleli, že skončíme výš. Ale uprostřed podzimu se nám zranili čtyři hráči základní sestavy a museli jsme stavět náhradníky," podotkl Havránek.

Jenže například Stanislav Zámorský, který by jinak nejspíš pouze střídal, nasázel hned sedm branek. „Bylo dobré, že dostal nejen on příležitost. Kdyby byli všichni zdraví, často by se na hřiště náhradníci nedostali. Bereme to i jako pozitivum, že dorostenci z lavičky, kteří se připravují na přechod do mužů, si zahráli," vysvětluje.

Za pozitivní moment první poloviny sezony považuje i vysoké vítězství v 6. kole 7:1 v Provodově. „Opravdu nás potěšilo. Nevyhráli jsme tam od doby, co jsme začali hrát v Bystřici krajský přebor. I když jsme byli lepší, o jednu branku jsme vždy prohráli. Proto nám podzimní výsledek udělal velkou radost," svěřil se Havránek.

Ve výčtu zápasů by však našel i mrzuté zápasy, na které by nejraději zapomněl. Jako například doma s Luhačovicemi (1:2). „To jsme hráli na jednu branku a dostali smolné góly. Vůbec jsme měli nevyrovnané zápasy, vyhráli jsme třeba 6:1 a poté prohráli 0:5," vybavuje si místopředseda oddílu pod Hostýnem.

Samostatnou kapitolou je pak právě zápas se Spytihněví, kdy jako aktuální lídr tabulky dostala Bystřice doma pět branek. „To byl zápas blbec. My jsme tlačili a oni do čeho kopli, dali góly. To se ale stane, netřeba to klukům zazlívat. Zrovna nás nachytali na hruškách," přiznal Havránek.

Bystřice pod Hostýnem by se návratu mezi divizní společnost nebránila, zároveň ale ani údajně netlačí na postupovou pilu. „Nikdy to neřešíme. Chceme hrát o špici, a když se postoupit podaří, jsme schopni divizi utáhnout. Víme, o co v ní jde. Hráli jsme tam důstojnou roli. Naší výhodou je kádr, který je pět let spolu, takže má divizní charakter. Když by to vypadalo, že můžeme postoupit, uděláme to rádi," tvrdí Zdeněk Havránek.

I na jaře se přitom bude moct spolehnout na konsolidovaný kádr. „Vypadá to, že nikdo neodejde. Nikdo nemá zaječí úmysly. Do přípravy zařadíme dorostence a hráče, které máme po hostováních po okolí. Nemáme nikoho ani v hledáčku, kádr je dostatečně silný, aby hrál špici tabulky," je přesvědčen Havránek o síle týmu Pavla Vajgla.