„Tuto změnu inicioval sám pan Pumprla, který dostal nabídku z vyšší soutěže. Nechtěli jsme mu bránit v profesním růstu, proto jsme se dohodli na ukončení spolupráce," ozřejmil místopředseda bystřického klubu Zdeněk Havránek.

Zatímco tedy strůjce podzimních úspěchů zamířil do Nového Jičína k momentálně šestému týmu divizní skupiny E, hanácký klub hledal nástupce na uvolněnou pozici. Toho našel v osobě trenéra Skácela, s nímž se loni v létě rozloučil druholigový Zlín.

„Chtěli jsme kvalitního trenéra, který bude schopný navázat na podzimní výsledky našeho mužstva. Pan Skácel už u nás svého času působil, vedl mužstvo ve třetí lize, zná tedy místní prostředí, a protože byl momentálně bez angažmá, kývl na naši nabídku," líčil Havránek.

Vzájemná spolupráce podle něj není v tuto chvíli nijak časově omezena. „Minimálně do konce sezony by u nás měl staronový trenér působit. V případě nabídky z vyšší soutěže bychom mu v létě v odchodu samozřejmě nebránili," ubezpečil místopředseda klu­bu.

Zároveň prozradil, že nového kouče ani mančaft nechce vedení klubu dostávat pod zbytečný tlak stanovením postupového cíle. Bystřici pod Hostýnem totiž dělí od vedoucích Boršic pouhé dva body, což je před jarními odvetami velmi slibná pozice. Zvlášť když místní pamatují, že na začátku tisíciletí působilo mužstvo plných šest let v MSFL.

„Někde vzadu v paměti to máme uložené asi všichni a netajíme se tím, že alespoň do divize bychom se zase jednou rádi vrátili. Kádr se nám podařilo stabilizovat, povedlo se nám udržet i kluky, kteří u nás hostují, a věříme, že na jaře budeme alespoň tak úspěšní jako v první půlce sezony," přeje si Havránek.