VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Břest neprohrál ani v jednom z třinácti zápasů

Kroměřížsko – Nejblíže k postupu do finálové skupiny o postup do okresního přeboru jsou ve skupině B hráči Břestu. Ve skupině C vedou Počenice, které nastřílely v podzimní části III. třídy fotbalistů téměř padesát gólů.

26.1.2010
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Daniel Seifert

SK BŘEST

Fotbalisté Břestu zvládli podzimní část III. třídy skupiny B bez větších problémů. Ve třinácti zápasech ani jednou neprohráli. Tým zaznamenal výrazný vzestup výkonnosti, protože v minulé sezoně obsadili v konečné tabulce až 6. místo. Na domácím hřišti nastřílel Břest nejvíc branek a nejméně inkasoval. Na hřištích soupeřů obdržel v šesti zápasech jenom dvě branky a je to nejlépe bránící mužstvo skupiny B.

Výjimečnou postavou mužstva je brankář Jiří Olša, který v šesti zápasech udržel čisté konto.

Devět otázek pro hrajícího předsedu Břestu Jaroslava Bučka.

Jak jste spokojeni s podzimní částí III. třídy?

Dá se říct, že nám na podzim vycházelo téměř všechno. Byla jenom škoda, že se zranili někteří hráči, na které jsme spoléhali. Mohli se víc zapojit do hry.

V čem je největší síla vašeho mužstva?

Disciplína celého mužstva. Všichni včetně útočníků si plnili své defenzivní úkoly. Trenér vnesl do mužstva řád, který kluci přijali.

Co pomohlo mužstvu k výraznému zlepšení výkonů?

Práce trenéra Afonsa. Vštípil nám základy fotbalu, které jsme se naučili a teď se pomalu rozvíjíme dál.

Soutěž je letos rozdělená na tři skupiny a o postupujících se bude rozhodovat na jaře ve finálové skupině. Jak hodnotíte nový hrací systém?

Je to zajímavá změna. Zápasy ve finálové skupině budou úplně novou soutěží. Je důležité, aby mužstvo postoupilo do finálové skupiny s co největším počtem bodů, takže naplno se musí hrát po celou sezonu. Nás čeká odveta v Ratajích, a ta může hodně napovědět. Pokud se nic vážného nestane, tak předpokládám, že by nám finálová skupina už neměla uniknout.

Koho považujete za největšího kandidáta na postup do okresního přeboru?

Z minulé sezony znám jenom mužstvo Rajnochovic, které hrálo dobře, ale jak je na tom v této sezoně, to se těžko odhaduje. V naší skupině podaly velice slušný výkon Rataje.

Co vás v podzimní části nejvíc překvapilo?

Před prvním zápasem jsme měli respekt z Lutopecen, což se nakonec nepotvrdilo. Rataje hrají dobrý kombinační fotbal. Je vidět, že je to Lehkoživ učí dobře. Zklamáním byly pro mě výkony rezervy Kostelce, ale to bývá ve většině případů u takových mužstev pravidlem.

Dojde ve vašem týmu k nějakým zásadním změnám?

Předpokládám, že udržíme stávající kádr. Budeme rádi, když se nám uzdraví zranění hráči a budou moci v jarní části nastupovat.

Na čem hlavně potřebujete přes zimu zapracovat?

Jsme teprve v polovině cesty, takže rozhodně nemůžeme polevit. Naopak si ještě tréninkově přidáváme.

Jak bude vypadat zimní příprava?

Trénujeme od 6. ledna a prakticky jsme ji ani po skončení podzimu nepřerušili. V únoru pojedeme na soustředění. Zařadíme do programu ještě čtyři přípravné zápasy v Hulíně.

Celkem: 10 – 3 – 0, 38:8 33 (1.)

Doma: 5 – 2 – 0, 26:6 17 (1.)

Venku: 5 – 1 – 0, 12:2 16 (1.)

Průměrná návštěva na domácích zápasech: 104 diváků (2.)

Hráči: Miroslav Koudelníček (13–4), Adam Rosecký (13–4), Tomáš Juračka (13–2), Jaroslav Buček (13–0), Jiří Olša (13–0), Lukáš Kovačič (12–7), Martin Mrva (12–0), Jiří Zapletal (11–7), Petr Koryčan (11–3), Martin Motal (10–2), Vlastimil Buček (9–1), Tomáš Daněk (7–2), Daniel Hudeček (7–0), Stanislav Pohořelský (7–0), Antonín Zavadil (7–0), Marek Vojkůvka (6–5), Miroslav Němec (2–1), Patrik Fila (2–0), Lukáš Seidl (2–0), Petr Hrdlička (1–0).

TJ POČENICE-TETĚTICE

Fotbalisté Počenic v minulé sezoně sestoupili z okresního přeboru a svými podzimními výkony dokázaly, že by se rády do této soutěže vrátily hned po roce. Vedoucí tým skupiny C byl nejlépe střílejícím týmem, který zaznamenal 49 gólů. Na domácím hřišti inkasoval jenom osm gólů. Počenice vstoupily do soutěže suverénně, když prvních šest zápasů vyhrály. Potom sice prohrály s rezervami Morkovic a Kvasic, ale přesto jsou s jednobodovým náskokem v čele skupiny C před Morkovicemi B.

Klub staví především na nejlepším střelci Lukáši Tesákovi, který dal ve 12 zápasech 17 branek.

Devět otázek pro hrajícího předsedu a trenéra Josefa Hrušáka

Jak hodnotíte uplynulý půlrok?

Ke spokojenosti máme hodně daleko. Spokojeni můžeme být možná s vysokými výhrami nad Litenčicemi nebo Troubkami, ale v Morkovicích jsme předvedli velmi špatný výkon. V Lubné jsme asi taky měli prohrát, protože domácí byli lepší. Naše výkony nebyly vůbec optimální.

Které utkání se vám nejvíc povedlo, a po kterém jste byl nejvíc zklamán?

Nejvíc se nám povedla obě utkání s Litenčicemi. Oslabenému soupeři jsme dali ve dvou zápasech patnáct gólů. Také po domácím zápase s Troubkami jsme mohli být spokojení. Největší zklamání přineslo utkání v Morkovicích. Věřil jsem, že na soupeře máme, ale skutečnost mě vyvedla z omylu. Rezerva Morkovic byla daleko lepší než my.

V týmu máte nejlepšího střelce soutěže. Co říkáte na výkony Lukáše Tesáka?

Lukáš dřív hrával v Litenčicích, ale zřejmě tam neměl dostatečnou podporu svých spoluhráčů. U nás se do šancí dostává lépe. Navíc je to rozený kanonýr, který dokáže dát gól i z ničeho. S Mišurcem si v útoku perfektně vyhovují. Je to velký talent Morkovic, který u nás byl jenom na hostování. Doufám, že se domluvíme na prodloužení jeho hostování u nás.

Co vás v podzimní části nejvíc překvapilo?

Výkony Rajnochovic, které jdou suverénně za svým cílem. Myslím si, že letos mají velkou šanci do okresního přeboru postoupit. Překvapilo mě, že rezerva Morkovic zbytečně ztrácela body s týmy jako jsou Bařice nebo Střílky.

Soutěž je letos rozdělená na tři skupiny a o postupujících se bude rozhodovat na jaře ve finálové skupině. Jak hodnotíte nový hrací systém?

Má to své výhody i nevýhody. Atraktivnější bude určitě finálová skupina. Pro diváky to bude atraktivní, protože přijedou noví soupeři. Pokud se do ní dostaneme, pak se můžeme těšit třeba na Rajnochovice nebo Loukov. Na druhou stranu nám nový systém stěžuje návrat do okresního přeboru, protože víme, že týmy z bystřicka a holešovska jsou velmi kvalitní. Rajnochovice, Loukov nebo Břest budou velmi těžcí soupeři. Navíc Morkovice B se mohou posílit o některé hráče A mužstva. Pokud se nedostaneme do finálové skupiny, tak hráči určitě ztratí motivaci.

Koho považujete za největšího kandidáta na postup do okresního přeboru?

Pečlivě čtu novinové články a myslím si, že největším favoritem jsou Rajnochovice. Mají silný tým a v posledních dvou letech jim postup unikl vždy jenom těsně. O další postupové místo se poperou Loukov, Břest i Morkovice B, které však mohou doplatit na mladý nezkušený kádr.

S jakými ambicemi půjdete do jarní části?

Pokud se nám podaří postoupit do finálové skupiny, pak rozhodně nebudeme patřit mezi favority. Prvním vrcholem bude odveta s rezervou Morkovic. Pokud bychom vítězili, pak stoupnou naše šance na postup do finálové skupiny a zároveň by to mohl být tříbodový bonus do finálové skupiny.

Dojde ve vašem týmu k nějakým zásadním změnám?

Náš tým hraje už dlouhá léta téměř ve stejném složení. Loni se nám vyplatil příchod střelce Tesáka a brankáře Derky. Budeme se snažit především udržet Tesáka. Jednáme ještě o příchodu nového trenéra.

Jak bude vypadat zimní příprava?

Začali jsme nezvykle pozdě až 24. ledna. Sezona je posunuta oproti minulému roku také o týden později. Navíc mužstvo v průběhu února vždy ztrácelo motivaci trénovat. Kondiční soustředění absolvujeme až začátkem března.

Celkem: 9 – 2 – 2, 49:20 29 (1.)

Doma: 5 – 0 – 1, 28:8 15 (2.)

Venku: 4 – 2 – 1, 21:12 14 (1.)

Průměrná návštěva na domácích zápasech: 105 diváků (3.)

Hráči: Josef Hrušák (13–8), Michal Bareš (13–4), Jaroslav Kocourek (13–3), Jaroslav Tichánek (13–1), Lukáš Tesák (12–17), Kamil Cigánek (12–1), Vladimír Zbořil (12–0), Tomáš Mišurec (11–9), Tomáš Jánský (11–1), Josef Pospěch (10–1), Hynek Zbořil (8–2), Miroslav Božák (7–0), Martin Barnet (6–0), Bronislav Derka (5–0), Miloš Schwarz (5–0), Lukáš Navrátil (4–2), Jan Gropl (4–0), Martin Králík (4–0), Jaromír Hrabal (3–0), Jaromír Pěnčík (3–0), Libor Niedermertl (1–0), Petr Procházka (1–0).

Střelci – skupina B

15 – Pavel Plhal (Rymice)

14 – Vítězslav Jurásek (Lutopecny)

8 – Kamil Chalupa (Rataje), Eduard Petřík (Žalkovice B)

7 – Dušan Polášek (Bezměrov), Lukáš Kovačič (Břest), Robert Vymětal (Žalkovice B), Pavel Beňa (Lutopecny), Martin Střelec (Zlobice), Jiří Zapletal (Břest)

Střelci – skupina C

17 – Lukáš Tesák (Počenice)

16 – Jan Večerka (Kvasice B)

10 – Roman Černý (Bařice), Miloslav Tesař (Troubky)

9 – Martin Kovařík (Lubná B), Tomáš Mišurec (Počenice), Michal Moravčík (Roštín), Ladislav Kroupa (Lubná B)

8 – Josef Hrušák (Počenice), Pavel Babák (Dřínov)

Žluté karty – skupina B

5 – Miroslav Koudelníček (Břest), Adam Rosecký (Břest), Jiří Venský (Bezměrov)

4 – Lukáš Vlček (Zlobice), Marek Kuba (Žalkovice B), Jaromír Dítě (Rymice), Jan Zapletal (Pravčice), Karel Tobolík (Pravčice), Jiří Frkal (Zlobice), František Kratochvíl (Lutopecny)

Žluté karty – skupina C

8 – Petr Držálek (Dřínov)

5 – Miloslav Tesař (Troubky), Oto Dočkal (Kvasice B)

4 – Jan Večerka (Kvasice B), Roman Buš (Střílky), Jakub Kolouch (Bařice), Lukáš Bureš (Lubná B), Václav Rybák (Troubky)

3 – Antonín Chalupa (Troubky), Jaroslav Kocourek (Počenice)

Červené karty – skupina B

2 – Lukáš Vlček (Zlobice)

1 – Pavel Beňa (Lutopecny), Michal Trávníček (Bezměrov), Lubomír Ruman (Pravčice), Michal Večerka (Bezměrov), Michal Vrubl (Žalkovice B), Pavel Úlehla (Kyselovice B), Jiří Frkal (Zlobice), Dalibor Kyjovský (Bezměrov), Tomáš Odložilík (Rymice)

Červené karty – skupina C

1 – Jan Šprňa (Troubky), Radim Brázdil (Lubná B), Dušan Šimčík (Litenčice), Robert Šiška (Dřínov), Martin Lysko (Morkovice B), Daniel Vrána (Kvasice B), Lukáš Zapletal (Litenčice)

Brankáři s čistým kontem – skupina B

6 – Jiří Olša (Břest)

3 – Tomáš Táborský (Bezměrov)

2 – Martin Večerka (Lutopecny), Karel Krejčíř (Kyselovice B), Michal Gremlica (Rataje), Petr Bureš (Rymice), Martin Miler (Rataje)

1 – Daniel Kuba (Žalkovice B), Jiří Libenský (Zlobice), Roman Pšeja (Rymice)

Brankáři s čistým kontem – skupina C

4 – Jaroslav Mlčoch (Bařice)

2 – Lukáš Belza (Kvasice B), Adam Knap (Roštín), Tomáš Suchánek (Lubná B)

1 – Lukáš Rotter (Střílky), Martin Králík (Počenice), Jan Veselý (Morkovice B), Jan Gropl (Počenice), Martin Svoboda (Morkovice B), René Harásek (Morkovice B)

Brankáři podle maximální minutové neprůstřelnosti – skupina B

374 (aktuální série 374) – Jiří Olša (Břest)

263 (11) – Martin Večerka (Lutopecny)

221 (15) – Tomáš Táborský (Bezměrov)

185 (27) – Petr Bureš (Rymice)

163 (19) – Jiří Libenský (Zlobice)

160 (160) – Martin Miler (Rataje)

158 (29) – Roman Pšeja (Rymice)

134 (80) – Michal Gremlica (Rataje)

129 (0) – Michal Zmeškal (Kostelec u Hol. B)

128 (27) – Daniel Kuba (Žalkovice B)

Brankáři podle maximální minutové neprůstřelnosti – skupina C

321 (aktuální série 321) – Jaroslav Mlčoch (Bařice)

290 (26) – Adam Knap (Roštín)

233 (42) – Lukáš Belza (Kvasice B)

152 (1) – Lukáš Rotter (Střílky)

145 (34) – Martin Svoboda (Morkovice B)

141 (55) – Tomáš Suchánek (Lubná B)

127 (2) – Libor Matics (Dřínov)

122 (57) – Jan Gropl (Počenice)

121 (3) – Martin Burda (Lubná B)

120 (71) – Lukáš Makový (Troubky)

Autor: Libor Kopčil

26.1.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Zemědělství, lesnictví a vodní hospodářství - Zemědělství, lesnictví a vodní hospodářství 20 000 Kč Chovatelé a ošetřovatelé skotu, koz a ovcí dojič/ka. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: PRACOVIŠTĚ Chropyně, - vzdělání není rozhodující, firma zaučí, praxe v chovu skotu výhodou, PD: nepřetržitý provoz (práce i o víkendech) 4:00-12:00 hod., 12:00-20:00 hod., 20:00-4:00 hod., - kontakt osobně v sídle nebo telefonicky Po-Pá (7:00-15:00 hod.). Pracoviště: Agroječmínek s.r.o., Pastvisko, č.p. 840, 768 11 Chropyně. Informace: Petr Nevařil, +420 606 734 334. Stavebnictví - Stavebnictví Zedník 18 500 Kč Zedníci (kromě zedníků ohnivzdorného zdiva) zedník. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18500 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: PRACOVIŠTĚ Kroměříž - stavby v rámci Zlínského kraje, - vyučení v oboru zedník, schopnost a zkušenost provádět zednické práce, - kontakt osobně na pracovišti Po,St,Pá (7:00 - 9:00 hod.), příp. své písemné nabídky se strukturovaným životopisem posílejte na e-mail: moravastav@mskm.cz. Pracoviště: Moravastav kroměříž, spol. s r.o., Hulínská, č.p. 1799, 767 01 Kroměříž 1. Informace: Stanislav Sigmund, +420 604 297 120. Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič skupiny B 24 000 Kč Řidiči osobních a malých dodávkových automobilů (kromě taxikářů a řidičů dopravy nemocných a raněných) řidič/ka - kurýr/ka pro společnost GLS. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 24000 kč, mzda max. 30000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Pracoviště Kotojedy, - řidič/řidička na rozvoz a svoz zásilek (váha 5-40 kg) , - ZŠ vzdělání, ŘP sk. B, zodpovědnost, samostatnost, slušné a profesionální chování, - výhody - rozváží se na nových dodávkách, služební telefon s neomezeným tarifem i pro soukromé účely, náborový příspěvek 10 000,- Kč, - kontak telefonicky Po - Pá (7 - 17 hod.), příp. své písemné žádosti se strukturovaným životopisem posílejte na e-mail: d75@gls-czech.cz. Pracoviště: Duo trans cz, s.r.o.- pracoviště kroměříž, 767 01 Kroměříž 1. Informace: Štěpánek, Liška, +420 778 725 781. Obchod - Obchod Vedoucí prodejny, provozu 17 000 Kč Vedoucí pracovních týmů v prodejnách Zástupce vedoucí prodejny maso, uzeniny, lahůdky - KROMĚŘÍŽ. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 17000 kč, mzda max. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Jedná se o řeznictví Procházka (PMU CZ, a. s.), v prostorách Penny Marketu ve městě KROMĚŘÍŽ. , , Pracovní náplň: , • objednávání a příjem zboží pro prodejnu , • nábor prodavaček, jejich hodnocení a motivování , • celkové řízení chodu prodejny , • zodpovědnost za prezentaci zboží, čistotu prodejny a dodržování standardů , , Požadujeme: , • ideálně vyučení v oboru řezník nebo SŠ potravinářské technologie , • praxe v bourání a zpracování masa výhodou , • zkušenost s řízením menšího kolektivu , • znalost práce s PC , , Nabízíme: , • pracovní poměr na dobu neurčitou s pravidelně vyplácenou mzdou , • bonusy za plnění tržeb, zaměstnanecké nákupy, stravenky , • kreativní práci s lidmi , , V případě zájmu svůj životopis zašlete na alehka@prochazka.cz.. Pracoviště: Pmu cz, a.s., pracoviště kroměříž, Albertova, č.p. 4018, 767 01 Kroměříž 1. Informace: Adéla Lehká, +420 416 856 107.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Okresní přebor: nováček z Břestu sesadil lídra z Těšnovice

Ilustrační foto.

Mistrovská kopaná: jak hrál vás oblíbený tým? Podívejte se

-

Krajský přebor: trápení Provodova ukončil hattrickem Haloda

K nezastavení jsou fotbalisté Brumova, kteří po sedmi kolech krajského přeboru ještě nezaváhali, třebaže o víkendu udolali Holešov s velkým kusem štěstí. Ukončit sérii bez vstřeleného gólu se podařilo také Provodovu na Baťově, ale až po přestávce a díky hattricku Halody.

Tabulka Z V R P S B
1. SK Slavia Praha 8 7 0 1 21:4 21
2. FC Viktoria Plzeň 8 7 0 1 14:6 21
3. AC Sparta Praha 8 6 2 0 15:4 20
4. FC Fastav Zlín 8 6 1 1 15:5 19
5. FC Baník Ostrava 8 5 1 2 12:4 16
6. 1. FK Příbram 8 3 2 3 13:14 11
7. Bohemians Praha 1905 8 3 2 3 10:11 11
8. FK Jablonec 8 3 1 4 11:10 10
9. FC Slovan Liberec 8 2 4 2 8:8 10
10. FK Mladá Boleslav 8 3 1 4 17:19 10
11. FK Teplice 8 2 3 3 11:15 9
ZOBRAZIT CELOU TABULKU

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT