„Bylo to televizní rubriky borec na konec,“ tvrdí kroměřížský trenér Ivo Světlík. „Trochta udělal hrubou chybu. Místo toho, aby chytil malou domů od hlavičkujícího Budína, balon minul a hostující hráč už bez problémů skóroval,“ popisuje kuriózní gólový moment hostující kouč, který jinak nešťastného brankáře chválil. „Až na tu jednu chybu chytal spolehlivě,“ podotýká Světlík.

Hanáckou Slavii ani hrubá chyba náhradního brankáře nesrazila. Kroměříž už v Holici těsný náskok nepustila a domů odvezla cennou výhru 2:1. „Byl to pro nás důležitý zápas. Když počítám pohárový duel s Karvinou, tak do utkání jsme vstupovali po sérii tří porážek. Věřím, že nám výhra po pomůže hlavně po psychické stránce,“ prohlásil Světlík.

Hosté se na sobotní šichtu pečlivě připravovali. Trenéři měli v týdnu dokonce sezení s hráči, kterým po výborném startu vytýkali přístup a výkony v minulých nepovedených zápasech. „Kluci slevili z toho, co jsme po nich požadovali. V týdnu ale pracovali výborně, všechny tréninky odmakali,“ oceňuje kouč Kroměříže.

Tvrdá práce se hostům vyplatila. Třetí tým tabulky, kterému s Olomouci kromě gólmana Kofroně citelně scházel také zkušený středopolař Okleštěk, vstoupil do utkání výborně a už po dvaceti minutách vedl 2:0.

Obě branky zaznamenal útočník Jan Silný. Dvaadvacetiletý forvard se poprvé prosadil po rychlé individuální akci ve středu hřiště, když Muchu obstřelil z pravé strany, následně hbitý fotbalista využil zaváhání holické defenzivy a chytrou hlavičkou přehodil domácího brankáře. Zadáci Olomouce už pomalu skákající míč nedokázali odvrátit. „S výkony Silného jsem spokojený. Honza znovu do puntíku splnil to, co po něm chceme,“ chválí kanonýra Světlík.

Šikovný útočník na hřišti v Holici vylepšil své osobní statistiky, když v deseti letošních zápasech vstřelil už třináct branek.

Kroměříž mohla dát v Olomouci ještě více gólů, ale další vyložené šance nevyužila. „Zápas jsme mohli rozhodnout už do přestávky,“ ví Světlík.

Hosté hráli v první půli výborně, po přestávce ale nedokázali na svůj výkon navázat a spíše se bránili. „Druhý poločas u z naší strany nebyl tak kvalitní,“ uznal kroměřížský trenér. Domácí fotbalisté sice převzali od protivníka iniciativu, ale pořádnou příležitost si nevypracovali. Až přišla Trochtova minela a laciná kontaktní branka střídajícího Hornicha.

Hanácká Slavie hektický závěr zvládla a těsný náskok ubránila. „Cením si toho, jak kluci zápas zvládli,“ dodal Světlík.
Jeho tým po dvou porážkách v MSFL zabral a dostal se před Vyškov na třetí místo tabulky. V pátek doma Kroměříž od osmnácti hodin hostí vedoucí a dosud neporažené Velké Meziříčí.

Fortuna MSFL, 10. kolo -

1.HFK Olomouc - SK Hanácká Slavia Kroměříž 1:2 (0:2)

Branky: 69. David Hornich – 14 a 21. Jan Silný
Rozhodčí: Soukal - Kolář, Buček (Beneš)
Žluté karty: Přikryl - Kovář
Diváků: 168
Olomouc: Mucha - Buček, Horka, Krejčí (64. Hornich), Seibert, Dabič, Plesník, Starý (46. Žůrek), Přikryl, Banasik, Řehák (81. Spurný).