TJ BEZMĚROV

Klub, který se ve své historii dostal dvakrát vždy na jednu sezonu do okresního přeboru, je po podzimu na pátém místě. Loni obsadil Bezměrov až jedenácté místo, když posbíral 21 bodů. Letos jich má po polovině už 18. Tým nestačil především na nejlepší trio. V šesti zápasech čtyřikrát prohrál a dvakrát remizoval. Nevyšel mu ani závěr podzimní části, když v posledních čtyřech utkáních získal jenom jeden bod.

Devět otázek pro hrajícího předsedu Romana Fukse

Jak jste spokojeni s podzimní částí III. třídy?

Letos můžeme být víc spokojeni než na konci loňské sezony, a to mohlo být ještě naše umístění lepší. V úvodu sezony se nám celkem dařilo. Možná nám také pomohl nový systém soutěže. Nastupujeme proti fotbalovějším mužstvům než v minulých letech. Nejlepší týmy naší skupiny už máme za sebou, takže můžeme ještě v tabulce poskočit. Čekají nás relativně papírově slabší soupeři.

Co vás v podzimní části nejvíc překvapilo?

Nic mě nenapadá. Podzim proběhl podle mého očekávání. Žádný ze soupeře mě nepřekvapil.

Soutěž je letos rozdělená na tři skupiny a o postupujících se bude rozhodovat na jaře ve finálové skupině. Jak hodnotíte nový hrací systém?

Myslím si, že je to ku prospěchu fotbalu. Pro nás bylo velkou výhodou, že jsme hráli na kvalitních hřištích, protože s tím našim máme dlouhodobé problémy.

Překvapuje vás, že na čele vaší skupiny je Břest?

Před sezonou jsem počítal s tím, že právě Břest a Rataje budou na nejvyšších místech naší skupiny. Břest má svou kvalitu a zaslouženě vede tabulku.

Koho považujete za největšího kandidáta na postup do okresního přeboru?

Týmy z ostatních skupin jsem hrát neviděl. Myslím si, že jedním z hlavních kandidátů bude právě Břest. Trápit ho mohou Počenice. Morkovice B překvapivě ztrácely, takže jejich šance se mi těžko hodnotí.

Na finálovou skupinu ztrácíte už jedenáct bodů. Jaké cíle budete chtít v jarní části splnit?

Pokud porazíme v závěrečných pěti kolech papírově slabší soupeře, tak v tabulce určitě poskočíme výš. Rozhodně nebudeme spekulovat, na jaké soupeře narazíme v nadstavbové části. Pokusíme se nasbírat co nejvíc bodů.

Dojde ve vašem týmu k nějakým zásadním změnám?

K zásadním určitě ne. Možná se k nám vrátí do útoku jeden odchovanec, který skončil ve vyšší třídě. Jednání však nejsou ještě uzavřena, proto vám jeho jméno neprozradím.

Na čem hlavně potřebujete přes zimu zapracovat?

Máme problémy v koncovce. To je naše bolest. Chybí nám pořádný útočník. Proto bychom se měli zaměřit na defenzivu, abychom nedostávali tolik laciných gólů jako na podzim.

Jak vypadá zimní příprava?

Začali jsme už v lednu. Absolvovali jsme třídenní soustředění v Roštíně. Každý týden teď už budeme hrát přípravné zápasy. V Morkovicích jsme prohráli s Pustiměří 0:9 a v Kroměříži jsme podlehli Kostelci u Holešova 4:5.

Celkem: 5 – 3 – 5, 27:23 18 (5.)

Doma: 3 – 2 – 2, 15:7 11 (4.)

Venku: 2 – 1 – 3, 12:16 7 (5.)

Průměrná návštěva na domácích zápasech: 100 diváků (3.)

Hráči: Dušan Polášek (13–7), Vít Bleša (13–2), Tomáš Táborský (13–0), Aleš Vejtasa (12–4), Jakub Ulehla (12–2), Radim Adamov (12–1), Luděk Karásek (12–1), Jiří Venský (12–1), Roman Fuks (12–0), Michal Večerka (11–3), Roman Zajíček (9–0), Dalibor Kyjovský (7–1), Lukáš Stratil (7–0), Michal Trávníček (6–5), Vlastislav Coufalík (6–0), Drahomír Pavelka (6–0), Milan Večerka (2–0), Václav Chumchal (1–0), Richard Mariánek (1–0)

TJ TROUBKY-ZDISLAVICE

Pátá příčka ve skupině C patří Troubkám. Loni třetí tým konečné tabulky slevil ze svých výkonů. Týmu vůbec nevyšla první polovina podzimní části. V úvodních sedmi zápasech Troubky čtyřikrát prohrály a jenom jednou se radovaly z vítězství. Své postavení v tabulce vylepšily v dalším průběhu, když z následujících šesti duelů naopak čtyři vyhrály a jenom jednou odešly poraženy.

Devět otázek pro trenéra Marka Šprňu

Jak hodnotíte uplynulý půlrok?

Začátek sezony jsme měli velice špatný, protože nám chybělo kvůli zranění několik hráčů základní sestavy. Posledních pět utkání bylo na druhou stranu už velmi dobrých. Mrzí mě, že jsme smolně prohráli v Morkovicích, kde jsme byli lepší.

Které utkání se vám nejvíc povedlo, a po kterém jste byl nejvíc zklamán?

Řekl bych, že domácí zápas s Počenicemi a v Kvasicích byly z naší strany nejpodařenější. Zklamání nám přinesly zápasy v Počenicích a v Dřínově. V Dřínově prostě nikdy nedokážeme dobře zahrát.

Kde nastal zlom po nepovedeném začátku sezony?

Rozhodlo uzdravení klíčových hráčů. Hlavně střelce Šprni. Zlepšila se také hra obrany. Dostávali jsme už míň gólů. To byly dva hlavní faktory.

Co vás v podzimní části nejvíc překvapilo?

Nemilým překvapením byl náš začátek sezony. U soupeřů jsem očekával, že na tom budou lépe Střílky. Překvapily mě dobré výsledky rezervy Lubné.

Soutěž je letos rozdělená na tři skupiny a o postupujících se bude rozhodovat na jaře ve finálové skupině. Jak hodnotíte nový hrací systém?

Určitě to je asi atraktivní, i když já osobně bych preferoval dvě skupiny po patnácti týmech. Tím by však zase vyvstaly problémy s termíny, protože by přibyla čtyři kola. Na druhou stranu zase poznáme nové soupeře, což může být zajímavé.

Koho považujete za největšího kandidáta na postup do okresního přeboru?

Jednoznačně Morkovice B. Přál bych to Ratajím, protože máme s tímto klubem dobré vztahy, ale myslím si, že druhým postupujícím budou Rajnochovice.

S jakými ambicemi půjdete do jarní části?

Chceme skončit nejhůře na čtvrtém místě ve skupině, abychom hráli o konečné sedmé místo. Mužstvo jsme posílili, takže se pokusíme o zázrak, dostat se do finálové skupiny, ale tomu už moc nevěřím.

Dojde ve vašem týmu k nějakým zásadním změnám?

Hlavně se nám uzdravil dlouhodobě zraněný kvalitní útočník Marek Štěpánek, který nám určitě pomůže. Jednáme momentálně o dvou výrazných posilách s Koryčany a Zborovicemi. Pokud vše vyjde, tak bychom měli být silnější než na podzim.

Jak vypadá zimní příprava?

Trénujeme v hale ve Zdounkách, nebo běháme venku. Soustředění jsme letos z finančních důvodů vynechali. Před začátkem mistrovských zápasů odehrajeme tři přípravné duely na umělé trávě v Kroměříži.

Celkem: 5 – 3 – 5, 29:32 18 (5.)

Doma: 2 – 2 – 2, 16:13 8 (8.)

Venku: 3 – 1 – 3, 13:19 10 (5.)

Průměrná návštěva na domácích zápasech: 98 diváků (4.)

Hráči: Miloslav Tesař (13–10), Oldřich Hlaváč (13–3), Václav Hlaváč (13–2), Václav Svoboda (13–1), Petr Horák (13–0), Radek Horák (13–0), Břetislav Makový (13–0), Lukáš Makový (13–0), Jan Šprňa (11–5), Aleš Pergl (9–2), Antonín Chalupa (8–4), Karel Tesařík (7–0), Stanislav Prachař (6–1), Václav Rybák (6–0), Robert Veselý (4–1), Daniel Medek (3–0), Pavel Boukal (2–0), Jaroslav Savčák (2–0), Michal Parolek (1–0), Roman Šprňa (1–0)