Skupina A

PRAVČICE – MYSLOČOVICE B 3:2 (1:1)

Branky: Schaffer 2, Želizňák – Zábojník, Vajda. Rozhodčí: Matucha. Diváci: 40.

ELKO HOLEŠOV B – CHVALČOV 1:3 (0:0)

Branky: Plachý – Marek 2, Vaculík. Rozhodčí: Panáček. Diváci: 100:

TUČAPY – KOSTELEC U HOL. B 0:5 (0:2)

Branky: 36. a 67. Dolák, 40. R. Čuzy, 65. Odložilík, 87. J. Čuzy. Rozhodčí: Dunda. Diváci: 80.

ZÁHLINICE – ZAHNAŠOVICE 3:3 (1:2)

Branky: 36. a 74. Oračka, 90. Paštěka – 38. a 57. Janalík, 8. R. Nečekal. Rozhodčí: Mucha. Diváci: 80.

MÍŠKOVICE – RAJNOCHOVICE 1:3 (0:1)

Po devíti měsících nastoupili domácí k mistrovskému utkání, kterému by nejlépe slušela remíza, ale nakonec byli šťastnější hosté. Utkání začali lépe domácí, ale i tu největší šanci, pokutový kop, už v 5.

minutě nevyužili. Potom bylo utkání vyrovnané, ale po půl hodině hry si hosté vytvořili několik vyložených šancí.

Ve 33. minutě z hranice šestnáctky střelou k tyči poslal do vedení hosty Kubík. Po třech minutách Rajnochovice nastřelily tyč. Poté si domácí vytvořili několik šancí, ale nebyli úspěšní.

Do druhého poločasu nastoupili domácí s odhodláním výsledek zvrátit, ale jejich střely končily v rukou brankáře. Až v 64. minutě po kopu z rohu hlavou vyrovnal J. Herodes. Po té domácí polevili, čehož využili hosté ke vstřelení druhé branky, kterou v 71. minutě rovněž střelou k tyči zaznamenal Topič.

V poslední čtvrthodině se domácí vrhli do útoku, ale šance zůstaly nevyužity. Zato hosté využili zeslabené obrany domácích, a po sólu v poslední minutě uzavřel skóre Hrachovec.

„Domácí začali tlakem, který vyvrcholil pokutovým kopem. Brankář Ides ho však chytil, což byl zřejmě rozhodující moment. My jsme postupem času hru v poli téměř vyrovnali, což přineslo ovoce v podobě gólu Davida Kubíka. Na začátku druhého poločasu jsme byli lepším mužstvem, ale domácí vzápětí vyrovnali hru i skóre. Poté domácí zvýšili tlak, ale udeřilo na druhé straně. Za nás přidal gól Topič a ujali jsme se opět vedení. Na závěr utkání domácí vrhli všechny síly do útoku, aby vyrovnali. Hru domácích vabank jsme však potrestali třetím gólem v 95. minutě, který dal Hrachovec, a bylo rozhodnuto," řekl vedoucí mužstva hostů Jiří Dubják.

Branky: J. Herodes – Kubík, Topič, Hrachovec. Rozhodčí: Caletka. Diváci: 100.
Míškovice: Z. Pospíšil – Malošík, L. Mikala, Sieklík, Skotek, J. Pospíšil, D. Mikala, J. Herodes, Snopek, Mikeska, Bielík (Javora, Kopřiva, Krajča).
Rajnochovice: Ides – Koláček, Staněk, Doležal P., Doležal M., Chromec F. (46. Hájek), Giebel, Kubík, Jurča, Topič, Hrachovec.

MARTINICE – RYMICE 3:1 (0:1)

Branky: Červenka, Fiala, Petráš – Fuksa. Rozhodčí: Panáček. Diváci: 100.

LUDSLAVICE – KOMÁRNO 5:2 (2:0)

Zápas to měl být podle papírových předpokladů vyrovnaný, ale již od prvních minut to byl domácí tým, který udával tempo zápasu. Do vedení mohli jít domácí již po pěti minutách, ale stoprocentní šanci zahodili. Udeřilo tak až ve 13. minutě, kdy se po chybě v obraně dostali domácí do vedení.

Na 2:0 zvyšoval v 24. minutě nádhernou střelou Kavan. Komárno hrálo v prvním poločase velmi zakřiknutě a nemohlo se dostat do tempa, nebezpečných šancí z jejich strany bylo málo, hrozili snad jenom ze standardních situací. Do druhé půle vstoupili stejně jako do té první aktivněji domácí, ale zahodili minimálně tři dobré příležitosti na zvýšení skóre a tím pádem mohlo být po zápase.

Toho však využilo Komárno a zvýšená aktivita se promítla také do skóre. Na 2:1 korigoval ranou ze šestnáctky J. Žejdlík. Komárno tímto zásahem ožilo a čím dál více se tlačilo do zakončení. Aktivita hostů vyvrcholila vyrovnávacím gólem Klase. Komárno mohlo jít dokonce do vedení, to by ovšem musel rozhodčí odpískat jasný pokutový kop za faul.

Domácí se nepoložili a beze zbytku v závěru využili nekoncentrovanosti hostující obrany a třemi přesnými zásahy stanovili konečné skóre zápasu na 5:2. Domácí tak po třech letech dokázali Komárno v zápase plném emocí konečně porazit a připsali si tak tři důležité body do tabulky.

„Utkání začalo pro náš tým velmi dobře, když dvě vstřelené úvodní branky daly ráz hry prvního poločasu. Hosté viditelně rozčarováni vývojem zápasu chybovali a jejich nesoustředěnost na hru byla vodou na náš mlýn. První půle také ukázala starou bolest našeho týmu. Neproměňování tutovek, kterými si komplikujeme další průběh a vývoj utkání. Což se také ukázalo začátkem druhé půle. Hosté přitlačili a zvýšenou aktivitou zaslouženě vyrovnali skóre zápasu, když se naši hráči věnovali víc diskuzím než hře a nestačili pokrývat hostující hráče. Nepoložili jsme se a jako by hráči chtěli vyvrátit jednu z předchozích vět a využitím tří gólových šancí strhli vítězství na svou stranu. Na počasí, které panovalo, se hrál v Ludslavicích velmi dobrý zápas s kvalitním soupeřem, který i přes prohru ukázal svou sílu," sdělil domácí trenér Pavel Konečný.

Branky: Kavan 2, Rafaja, Hejkerlík, Lahola – J. Žejdlík, Klas. Rozhodčí: Matucha. Diváci: 65.
Ludslavice: Bakalík – Uličný, Vlček, Hejkerlík, Skotek Radim, Valčík, Kavan, Rafaja, Hubáček, Křižan, Nevřala Martin (Lahola Kamil, Švach).
Komárno: Šindelek J. – Nesvadba, Žejdlík M., Orel, Perutka, Žejdlík J., Hošťálek, Navtípil, Fabián, Klas, Kundrát (Ondroušek, Matůšů).

HLINSKO P. H. – BŘEST 2:2 (2:2)

Hosté se již ve 3. minutě ujali vedení a netrvalo dlouho a z přímého kopu zvýšili svůj náskok na 2:0. Následně trochu ubrali aktivity, což domácí potrestali. Nejprve snížením z penalty, a před přestávkou ještě stihli vyrovnat na 2:2. Druhý poločas byl už jen ukázkou jak neproměnit šance.

Zejména hosté měli několik slibných příležitostí jak získat všechny tři body, ale utkání nakonec skončilo dělbou bodů.

Branky: Zapletal, I. Podola – Daněk, Zavadil. Rozhodčí: Zapletal. Diváci: 40.
Hlinsko p. H.: Barot – Burian, Kopečný, Podola I., Podola T., Škarpich J., Zapletal O., Zapletal J., Turoň, Švehlík, Zdráhal.
Břest: Hrdlička – Dlabaja T., Daněk T., Motal M., Buček V. (60. Hajdík R.), Šoustek L. (50 Arm J.), Juračka T., Koudelníček M., Hudeček D., Zavadil L. (80 Máša M.), Štauber J.

Skupina B

HS KROMĚŘÍŽ B – LITENČICE 3:0 (3:0)

Domácí začali lépe a v 7. minutě tvrdou střelu Lehkoživa neudržel hostující brankař a dobíhající Stratil otevřel skóre. V 15. minutě po velmi pěkné akci zakončil do prázdné branky Horák. Ve 32. minutě si zpracoval dlouhý míč Lehkoživ a s přehledem zakončil. Ve druhém poločase domácí už nehráli tak dobře, čehož využívali hosté k ohrožení branky, kterou střežil dobře chytající Jarka.

Stínem utkání bylo zranění nejlepšího střelce soutěže Horáka ve 25. minutě zápasu.

Branky: Stratil, Horák, Lehkoživ. Rozhodčí: Čech. Diváci: 150.
Kroměříž B: Jarka – Zavadil, Bubla, Moravčík, Chýla, Křížek, Lehkoživ (67. Kubík), Smažinka (67. Fryšták), Stratil, Servus, Horák (25. Ondo).

LUBNÁ B – SKAŠTICE B 3:1 (3:0)

Branky: Kroupa 2, Kovařík – Bocek. Rozhodčí: Hušek. Diváci: 50.

TĚŠNOVICE B – ZLOBICE 1:5 (0:4)

Branky: Hrabal – L. Vlček 3, Rachtava 2. Rozhodčí: Čech. Diváci: 100.

KYSELOVICE B – RATAJE 0:3 (0:2)

Branky: Mík 2, Avramov. Rozhodčí: Zapletal. Diváci: 50.

KVASICE B – POČENICE 8:3 (4:2)

„Utkání se hrálo za krásného počasí na hlavním hřišti. To byla naše výhoda, protože jsme Počenice uběhali. Již začátek zápasu vyšel dokonale. Ve druhé minutě to bylo 2:0. Postupem času přicházely další šance, které zůstaly nevyužité. Pomohla nám inkasovaná branka, která nás nakopla, a do poločasu jsme přidali další dvě branky. V poslední minutě vstřelili hosté velmi laciný druhý gól. Naštěstí hned na začátku druhého poločasu jsme zvýšili na 5:2 a bylo rozhodnuto. Nakonec se náš brankový účet zastavil na osmi gólech. Hosté snížili v poslední minutě brankou z rohu. Myslím, že jsme zahráli velmi dobré utkání. Velké hřiště nám vyhovovalo. Celkový výsledek je pro hosty ještě milosrdný," poznamenal domácí trenér Petr Skypala.

Branky: M. Večerka 3, Hora 2, Ambruz, Hrabal, Otýpka – Zbořil, Barnet, Cigánek. Rozhodčí: Sedlář. Diváci: 100.
Kvasice B: Belza – Vrána (Navrátil), Krejčiřík, Štěpaník, Rejskup, Ambruz, Dohorák, Foltýn (Hora), Otýpka, Večerka M, Hrabal (Pospíšil).

ZBOROVICE B – ZÁŘÍČÍ B 2:0 (0:0)

Branky: Hlaváč, Judas. Rozhodčí: Stuchlík. Diváci: 50.

DŘÍNOV – BAŘICE 3:1 (1:0)

Branky: Babák 2, Hlaváč – Mičák.

ŠELEŠOVICE – BEZMĚROV 2:4 (2:2)

„Do utkání se Šelešovicemi jsme vstupovali s respektem k soupeři, který výrazně omladil své mužstvo. Začátek utkání se nám hrubě nepovedl a již po 15. minutách, po rohovém kopu a brejku jsme prohrávali 0:2. Od této chvíle jsme začali hrát to, co jsme si řekli na začátku. Přicházely šance, ovšem i ty nejvyloženější jsme trestuhodně zahazovali. Nakonec se nám podařilo brankami Trávníčka a Zatloukala poločas vyrovnat. Druhá půlka byla již v naší režii, a dvěma brankami jsme utkání otočili. Velmi dobře se uvedla nová posila Lubomír Murín. Pochvalu zaslouží jak mužstvo za vnitřní morální sílu, tak fanclub, který vážil cestu v horkém letním počasí," poznamenal trenér hostů Libor Foltýn.

Branky: Kouřil, Holík – Trávníček 2, Zatloukal, Vejtasa. Rozhodčí: Sedlář. Diváci: 50.