Zkušený čtyřiatřicetiletý útočník by čtyři góly radši nastřílel Záhlinicím, se kterými se němčičtí fotbalisté většinou souží.

Přesto bývalý tým nešetřil a nakonec se spoluhráči v 6. kole okresního přeboru Kroměřížska slavil rekordní výhru sezony 14:0.

„Tak výrazně porazit klub, za který jsem několik let hrál, mě opravdu mrzí,“ přiznává bývalý hráč Hulína či Holešova, kterého rozhodčí v oficiálním zápise okradli o jednu trefu.

„Pokud článek bude číst pan Kopčil, tak prosím o úpravu v zápisu. Chybně je uveden na úkor mě střelec v minutě jednašedesáté,“ vzkazuje Darebníček šéfovi OFS Kroměříž.

Co říkáte na výsledek 14:0? Vybavujete si podobný zápas mezi muži?

Někdo o poločase mluvil o historickém klubovém rekordu 16:0, ale nevzpomínám si, že bychom někdy vyhráli víc než desetigólovým rozdílem.

Bylo rozdíl mezi týmy opravdu tak propastný?

Rozdíl byl opravdu výrazný a mohl být ještě výraznější. Posledních dvacet minut už se prostřídalo a tlak už nebyl tak velký. Kvasice ale mají velmi mladý tým a i přes nepříznivý vývoj pořád chtěli hrát fotbal.

Vy jste se na demolici protivníka podílel čtyřmi góly. Tolik branek dáváte běžně?

Běžně čtyři góly nedávám, ale už se mi to v Němčicích několikrát povedlo. Od začátku sezony jsem nastupoval jako krajní záložník a asistencí na gól bylo mnohem víc než vstřelených branek. Někdo kompetentní by měl zařídit, aby se asistence taky začali počítat. První letošní zápas v útoku se mi střelecky každopádně povedl.

Byla po mimořádném výsledku velká oslava?

Oproti jiným sobotním zápasům nebyla nijak výjimečná. Když hrajeme v sobotu, tak se většinou zdržíme a utužujeme partu. (úsměv)

Po pěti kolech jste první. Pomýšlíte na postup?

Po pěti kolech jsme sice ztratili jediný bod, ale vyhrávat s takto kvalitním týmem je povinnost. Žádné alibistické řeči. Chceme vyhrávat a bavit se fotbalem. Nikdo o postupu nemluví, ale všichni vědí, že kvalita týmu je nyní vyšší, než když jsme vyhráli okres v sezoně 2016/2017 a ve stejné sestavě si zahráli první B třídu. Zároveň je jasné, že každý zápas se dařit nemusí.

Jaká je vůbec současná úroveň okresního přeboru Kroměřížska?

Úroveň okresního přeboru je slušná, ale nečekám tak vyrovnaný rok jako ten minulý. Zdounky zaslouženě vyhrály okres, a když i Těšnovice utekly z druhého místa do první B, tak jsem po dobrém začátku Lutopecen a Tučap zvědavý hlavně na nováčky. Teď je to hlavně na Zdounkách a Těšnovicích, aby ukázaly jak kvalitní okres Kroměřížska je, a jak se jim podaří tato sezona.

V kariéře jste prošel několika kluby. Na které období rád vzpomínáte?

Kromě již zmíněných Kvasic jsem celou sezonu odehrál v mužích jen v Hulíně, kde jsem byl od dvanácti let. V žácích a dorostech jsme byli perfektní kolektiv. Doufám, že se podaří udělat nějaký sraz hráčů, včetně rodičů a vedení Spartaku. V Němčicích nastupujeme spolu s Jardou Zlámalem a Michalem Olšou, když jsem s nimi hrál žákovskou ligu. O pár let výš byl Svaťa Kadlec, Radek Pospíšilík. V dorostech pak Radek Láník, v mužích Víťa Kříž. I proto jsem nadšený, jak a kým se podařilo tým doplnit. Jsem přesvědčený, že si ty úspěchy ještě zopakujeme.

Mrzí vás, jak Spartak dopadl?

Mrzí mě, jak to v Hulíně se Spartakem dopadlo. V mužích Hulína vždy byla obrovská kvalita a o to větší konkurence. Jedna výrazná osobnost vedle druhé a rád na ně vzpomínám. O tom, že budou po sezoně nějaké změny, jsem informace měl, ale úplný konec je šok.