Stačí ji jenom vyhrát. Naopak opět se zdramatizovala situace na konci tabulky. Ne všichni ohrožení bodovali, a tak rozdíl mezi posledním Roštěním a osmými Žeranovicemi je pouze sedm bodů.

ADMIRA HULÍN – PRUSINOVICE 5:2 (2:1)

Hosté favorizovanou Admiru zaskočili vedoucí brankou Darebníka ve 13. minutě. Domácím se však ještě do poločasu podařilo skore otočit. Ve druhém poločase přidal tři branky Admiry střídající Štoll. Admira si připsala v domácím prostředí už šestnácté utkání bez prohry.

„Celé utkání se hrálo na polovině Prusinovic. Proti zahuštěné obraně hostů jsme se však těžko prosazovali. Obě branky jsme inkasovali z náhodných protiútoků. Můžeme litovat řady neproměněných šancí. Splnili jsme povinnost uhrát ze dvou domácích zápasů šest bodů,“ pochvaloval si trenér Admiry Stanislav Dorazín.

„Přijeli jsme v hodně okleštěné sestavě. Tomu jsme také podřídili taktiku hrát zezadu a nedostat gól. V prvním poločase se nám to do určité chvíle dařilo. Vedli jsme a dařilo se nám bránit kvalitní ofenzivní hráče soupeře. Potom jsme však dostali hrozně hloupé góly. Ve druhém poločase ještě Admira své vedení zvýšila. Je to zkušený tým, který si své vítězství pohlídal,“ dodal trenér Prusinovic Martin Novák.

Branky: 59., 74. a 90. Štoll, 27. M. Simerský, 35. Kytlica – 13. Darebník, 64. Šiška. Rozhodčí: Pagáč. Diváci: 150.

Admira: Nebuchla – Janda, P. Nedbal, Polák, Kytlica, Spáčil, R. Simerský, Goiš, M. Simerský, Šenkyřík, M. Nedbal (Štoll, Jurášek, Vyvlečka).

Prusinovice: Spiegl – Křepelka, Hošťálek, D. Šiška, Měrka, Barot, Vrubel, Sovadina, Krčma, Darebník, F. Šiška.

ZDOUNKY – ZÁHLINICE 0:1 (0:0)

Šťastnou střelou z dálky získaly Záhlinice důležité tři body v boji o záchranu.

„Hráli jsme katastrofální fotbal. Myslím si, že se začíná projevovat malá tréninková docházka. Navíc jsme dostali hloupý gól z poloviny hřiště,“ řekl trenér Zdounek Vladimír Andrýsek.

„Bylo to nemastné, neslané utkání. Především to byl boj s minimem šancí. V prvním poločase jsme byli aktivnější, ale gól jsme nevstřelili. Po přestávce hráli domácí velmi špatně a až na jednu střelu nás vůbec neohrozili. Po chybě gólmana jsme se dostali do vedení a pak už jsme to bez problémů udrželi. Máme šťastné tři body a jsme dál ve hře o záchranu,“ liboval si hrající předseda Záhlinic Ladislav Paštěka.

Branka: 64. Gallas. Rozhodčí: Kotas. Diváci: 150.

Zdounky: Rampas – Malát, Zanáška, Pektor, Koza, P. Buša, Havránek, Zlámal, Navrátil, Poledňák, Adamík (L. Buša, Škvarlo, T. Pospíšil).

Záhlinice: P. Pospíšil – Vysloužil, Dosoudil, Ctiborek, Oračka, Gallas, Kneisl, Dunda, Lochman, Paštěka, Šustr (Kratochvíl).

ROŠTĚNÍ – KYSELOVICE 3:1 (1:0)

Další ohrožený tým soutěže Roštění získalo v domácím prostředí všechny tři body. Domácí prodloužili svou sérii bez prohry na šest utkání.

„Byl to naprosto vyrovnaný zápas. Hosté hráli velmi dobře kombinačně, ale jejich akce končily před naším pokutovým územím. Naše hra nebyla ideální, ale vstřelili jsme tři góly a důležité utkání zvládli,“ řekl spokojený trenér Roštění Petr Paštěka.

„Mužstvo bojující o záchranu vynaložilo veškeré prostředky k záchraně,“ dodal stručně hrající trenér Kyselovic Vít Říkovský.

Branky: Šimoňuk 2, Hajdučko – M. Říkovský. Rozhodčí: Dundová. Diváci: 150.

Roštění: Hejníček st. – Z. Navrátil, Hlávka, Kopřiva, Darebníček, Hradil, R. Navrátil, Darebník, Škrabaňa, Pumprla, Šimoňuk (Hajdučko, Flora, Hudousek).

Kyselovice: Krejčíř – R. Němec, M. Němec, J. Kroupa, Křepelka, Přikryl, V. Říkovský, Zádrapa, M. Říkovský, Novotný, Jančík.

MARTINICE – NĚMČICE 2:1 (0:1)

Souboj druhého se čtvrtým dopadl podle papírových předpokladů, ale cesta Martinic byla poněkud trnitá. Domácí si nechali góly až na úplný závěr utkání. Hosté se zaměřili především na defenzivu a vyráželi k nebezpečným protiútokům. Jeden z nich jim vyšel ve 21. minutě, kdy se nechytatelně trefil Zaoral. Martinice měly problém dostat se do zakončení. Povedlo se to až Zakopalovi v 83. minutě, když jeho tečovaná střela skončila v síti. Stejný hráč domácích se v poslední minutě postaral o vítězný gól. Němčice sahaly poprvé po třech bodech v Martinicích, ale nakonec nemají ani jeden. Domácí vyhráli poosmé v řadě na vlastním trávníku.

„Hosté dobře bránili a my jsme se nemohli prosadit. Když už to vypadalo, že se jim podaří těsný náskok ubránit, tak se dvakrát trefil Zakopal. Hráli jsme až do konce, a to nám přineslo tři body,“ pochvaloval si trenér Martinic Ladislav Fischer.

„Bohužel se nám nepodařilo vedení udržet. Přesto, že jsme nenastoupili kompletní, tak jsme podali dobrý výkon. Bylo to vyrovnané utkání, kterému by slušela remíza,“ dodal trenér Němčic Martin Zaoral.

Branky: 83. a 90. Zakopal – 21. Zaoral. Rozhodčí: Zpěvák. Diváci: 350.

Martinice: Jánoš – Kundera, Pavelka, Klhůfek, Nevřala, Marek, Daněk, Zakopal, Veselý, Gazdoš, Hlobil (Doležal, Hošťálek).

Němčice: – Procházka, Cejpek, Barot, Sklenář, Zaoral, R. Darebníček, M. Holý, Urban, Štěpánek, D. Holý (Skřivánek).

POČENICE – ŽERANOVICE 1:1 (1:0)

V důležitém utkání o záchranu získaly Počenice na vlastním hřišti jenom bod. Žeranovice prodloužily svou neúspěšnou sérii na hřištích soupeřů, kde nevyhrály ani jedno z osmi utkání.

„V prvním poločase si obě mužstva vypracovala několik gólových šancí. My jsme jednu z nich proměnili, hosté nikoliv. Ve druhém poločase jsme byli o malinko lepší než hosté, přesto jsme inkasovali z kopačky Klimka, který obešel dva hráče a střelou z úhlu srovnal. Potom se už hosté jen soustředili na udržení výsledku. My jsme si už žádnou gólovou šanci nevypracovali. Přesto, že jsme byli lepší, tak je remíza spravedlivá,“ uznal hrající trenér Počenic Josef Hrušák.

„Vzhledem k vývoji utkání je pro nás remíza ztrátou. Myslím si, že jsme byli od začátku utkání lepším mužstvem. Bohužel jsme doplatili na laciný gól, který jsme dali v podstatě sami. Potom jsme si vytvořili hodně příležitostí. Domácí v prvním poločase dvakrát podržel gólman. V závěru nás domácí trochu zatlačili a my jsme hrozili z brejků, které jsme bohužel neproměnili,“ dodal hrající trenér Žeranovic Karel Klimek.

Branky: 8. Jánský – 57. K. Klimek. Rozhodčí: Veselý. Diváci: 120.

Počenice: Hrabal – Hrušák, Zbořil, Mišurec, Cigánek, Božák, Jánský, Kocourek, Spáčil, Tichánek, Juřena (Procházka, Navrátil, Schwarz).

Žeranovice: Gába – Mikáč, M. Sedláček, Smith, Hubík, Hrančík, Smýkal, K. Klimek, Kopřiva, P. Sedláček, Mičola (Kotas, R. Klimek, R. Sedláček).

CHVALČOV – SKAŠTICE 2:1 (1:0)

Skaštice prohrály venku po sérii osmi utkání.

„Ze začátku to bylo oboustranně opatrné. Pro diváky to bylo ale určitě pohledné utkání. My jsme byli o jednu branku šťastnější. Pět minut před přestávkou po pěkné kombinaci nedal Skála po spolupráci s Kovaříkem brankáři šanci. Ve druhém poločase hosté zaslouženě vyrovnali. Potom začal úřadovat rozhodčí Skyba. Naprosto zbytečně vyloučil Frýdla. Nechápu proč. Potom si asi svou chybu uvědomil a po čistém zákroku vyloučil našeho Trnčáka. Myslím si, že obě vyloučení byla zbytečná. My jsme rozhodli o našem vítězství v 82. minutě. Trefil se Kovařík, kterého jsem už chvíli před tím chtěl střídat. Ještě, že jsem to nestihl,“ řekl s úsměvem trenér Chvalčova Bohuslav Polášek.

„První poločas se odehrával ve svižném tempu. Akce se střídaly na obou stranách. Ve 40. minutě se domácí tým dostal do vedení. Druhý poločas se odehrával většinou na polovině domácích. V 55. minutě vyrovnal Bubla. Od tohoto momentu začal úřadovat rozhodčí Skyba, který opět dokázal, že mu chybí cit pro rozhodování. To dokázal v 60. minutě, kdy mě vyloučil po předchozí špatně posouzené situaci. Do konce zápasu jsme si vytvořili hodně šancí, ovšem bez brankového zakončení. Domácí v závěru vstřelili druhou branku, která byla rozhodující. Za výkon jsme si zasloužili minimálně remizovat,“ dodal hrající trenér Skaštic Ivo Frýdl.

Branky: 40. Skála, 82. Kovařík – 55. Bubla. Červená karta: Trnčák – I. Frýdl. Rozhodčí: Skyba. Diváci: 150.

Chvalčov: Jakubec – Trnčák, Kubaník, Zicháček, Švihálek, Zmeškal, Skála, Chlápek, Kovařík, Talach, Kopeček (Ordáň, Barot, Balvín).

Skaštice: Zapletal – Stančík, Sedlák, P. Frýdl, Bubla, Nuc, I. Frýdl, Klammert, Chorý, Janalík, Macho (J. Motal, L. Motal, Koňárek).

TUČAPY – MRLÍNEK 2:0 (1:0)

Tučapy vrátily svému soupeři stejnou porážku v podzimní části a připsaly si další důležité tři body.

„Bylo to z obou stran velmi bojovné utkání. My jsme měli štěstí, že jsme v prvním poločase dali pěknou branku. Hosté nás pak začali trochu tlačit. Naštěstí se jim do přestávky nepodařilo vyrovnat. V úvodu druhého poločasu jsme byli aktivnější. Měli jsme asi čtyři standardní situace, ale druhý gól jsme nepřidali. V době, kdy byli hosté lepším týmem, se nám podařilo vstřelit druhou branku, která rozhodla o osudu utkání,“ řekl hrající trenér domácích Libor Adámek mladší.

„Na tvrdém terénu se hrál fotbal o ničem. Domácí hráli svou nakopávanou a my jsme se jim přizpůsobili. Bohužel domácí třikrát vystřelili na naši branku a dvakrát trefili šibenici. My jsme z deseti šancí zase nic neproměnili. Domácí nám dali lekci z produktivity. Když nedáme gól, tak nemůžeme vyhrát,“ dodal trenér hostů Martin Mikulík.

Branky: 29. Csefalvay, 80. Olša. Rozhodčí: Nevřala. Diváci: 150.

Tučapy: Crhák – Ševčík, Pavel Zdráhal, Vrtělka, Csefalvay, K. Pospíšilík, Novák, Adámek, A. Truhlář, T. Sedlařík, P. Truhlář (Petr Zdráhal, Olša, Helsner).

Mrlínek: Pořízka – Kocfelda, P. Dostál, Heryán, Hlava, Podzemný, D. Horák, J. Horák, Mikov, R. Dostál, Landiga (Rybka, Růžička).

Pořadí střelců: 24 – Martin Simerský (Admira), 19 – Slavomír Štoll (Admira), 14 – Martin Chorý (Skaštice) a Karel Klimek (Žeranovice), 13 – Tomáš Mišurec (Počenice) a Jiří Trňák (Chvalčov), 12 – Martin Hubík (Žeranovice) a Roman Zmeškal (Chvalčov), 11 – Miroslav Gerát (Prusinovice), Marek Hošťálek (Martinice), Lukáš Marek (Martinice) a František Spáčil (Admira), 10 – David Holý (Němčice) a Ladislav Paštěka (Záhlinice), 9 – Josef Horák (Mrlínek), Vladimír Macho (Skaštice) a Jan Urban (Němčice), 8 – Michal Holý (Němčice), Jindřich Lehkoživ (Skaštice) a Radek Pospíšilík (Němčice)