ZDOUNKY (9) – ADMIRA HULÍN (1)

Zápas mezi devátými Zdounkami a první Admirou už dnes otevře program dalšího kola okresního přeboru.

Admira by ráda v duelu proti Zdounkám prodloužila šňůru šesti vítězství. Po povinném vítězství nad posledním Roštěním čeká svěřence kouče Stanislava Dorazína utkání proti silnějšímu soupeři.

„Zdounky nás určitě prověří víc. Na zápas se musíme dobře připravit a nesmíme podlehnout euforii z posledních výsledků. Je to pro nás hodně důležitý zápas. Budeme chtít potvrdit naši kvalitu,“ řekl trenér Stanislav Dorazín.

Zdounkám se vstup do okresního přeboru nevyvedl, ale v posledních čtyřech zápasech prohrály jen jednou a v zápase s lídrem tabulky se pokusí o překvapení. „Admira je v okresním přeboru top klub. Každý se proti ní chce vytáhnout a také my jdeme do utkání s tím, že chceme získat minimálně bod, stejně tak jako se nám to povedlo v loňské sezoně,“ řekl trenér Zdounek Vladimír Andrýsek.

Vzájemná bilance: 0 – 1 – 1, 2:7

Série: Admira 18× neprohrála.

MRLÍNEK (8) – PRUSINOVICE (12)

Dvanácté Prusinovice zajíždí do Loukova k utkání s Mrlínkem. Domácí budou chtít po třech zápasech znovu bodovat naplno. Prusinovice získaly v úvodních pěti kolech jen jeden bod. V posledních třech kolech si připsaly hned sedm a začínají se zvedat. „Doufám, že po strašném zápase ve Skašticích budeme bodovat. Dají se očekávat změny v sestavě. Chybět nám bude jenom stoper Žaloudík. Doma bodovat musíme,“ řekl trenér osmého týmu Martin Mikulík.

„Vzájemné zápasy s Mrlínkem bývají hodně vyrovnané a zajímavé. Minule jsme nedali žádnou branku, tak bychom to teď chtěli napravit. Sestava nedozná podstatných změn,“ dodal trenér hostí Martin Novák.

Vzájemná bilance: 1 – 1 – 2, 8:7

TUČAPY (11) – SKAŠTICE (4)

V neděli odpoledne přivítají na svém hřišti Tučapy Skaštice – tým, který venku čtyřikrát v řadě nevyhrál.

Tučapy ve čtyřech domácích zápasech podaly rozdílné výkony. Po prohře s Martinicemi porazily Zdounky a Záhlinice, aby poté podlehly Němčicím. Proti svému nejbližšímu soupeři se ovšem můžou pyšnit o šest gólů lepší obranou.

Poslední soutěžní výhra Skaštic venku má datum 8. června v Žeranovicích. V letošní sezoně venku ještě Skaštice nevyhrály. Venku zatím remizovaly s Admirou a Žeranovicemi a prohrály trošku překvapivě v Kyselovicích. Skaštice se tuto sezonu zatím nemusí spoléhat na jediného kanonýra, během osmi kol se dokázala prosadit hned osmička hráčů.

Série: Skaštice venku 4× nevyhrály.

CHVALČOV (7) – ŽERANOVICE (2)

Chvalčov nezískal ani bod již dva zápasy v řadě, a pokud se bude chtít držet co nejblíže čela tabulky, musí tentokrát bezpodmínečně vyhrát. Soupeřem mu bude však překvapivě druhý tým tabulky ze Žeranovic. Domácí hráli dvakrát venku a prohráli jak v Kyselovicích, tak i v Němčicích a po osmi kolech patří sedmé místo v tabulce. To je umístění pro vedení klubu zatím hodně neuspokojivé, a proto musí svěřenci kouče Poláška začít opět pravidelně vyhrávat, jelikož se jinak začne ztráta na vedoucí týmy navyšovat. „Přemýšlím, kdo bude hrát. Trňák a Trnčák mají chřipku. Hrajeme však po delší době opět doma a všichni se na to těšíme. Oba soupeři se velmi dobře znají. Na nás je abychom hostům přerušili úspěšnou sérii,“ uvedl Bohuslav Polášek, který utkání bere jako začátek klíčové série.

Žeranovice letos, stejně jako vedoucí Admira, ještě neprohrály. „Musíme se pokusit bodovat i ve Chvalčově, i když je to velmi těžký soupeř. Doufám, že prodloužíme naši úspěšnou sérii,“ řekl žeranovický kouč Karel Klimek.

Vzájemná bilance: 3 – 0 – 5, 18:26

Série: Žeranovice 8× neprohrály.

POČENICE (10) – NĚMČICE (6)

„Samozřejmě bychom chtěli vyhrát, ale bude to velký boj. Oba týmy jsou vyrovnané, ale já věřím v naši výhru. Bohužel máme po trestech a zraněních problémy se složením mužstva, ale doufám, že to zvládneme“ přeje si domácí předseda Josef Hrušák. V sestavě Počenických bude scházet v neděli Vladimír Zbořil, který za úder protihráče dostal od disciplinární komise zákaz startu ve třech zápasech.

Úspěšně navázat na vítězství nad Chvalčovem. To je cíl fotbalistů Němčic v Počenicích. „V Počenicích nás čeká těžký zápas, přesto bychom si chtěli udržet zlepšující se náladu. Budeme hrát ze zabezpečené obrany a s cílem odvézt si alespoň bod. V závěru podzimu nás čekají silní soupeři, takže každý bod především venku má pro nás velkou hodnotu,“ řekl kouč hostí Martin Zaoral.

KYSELOVICE (5) – MARTINICE (3)

Hosté si jedou pro navrácení sebevědomí, které jim v posledních dvou kolech sebraly Admira a Záhlinice. Kyselovice mají ze svého soupeře komplex. V domácím prostředí ho porazily naposled v dubnu 2003. Z deseti vzájemných zápasů vyhrály jen dvakrát.

Pro Martinice to bude zápas pravdy, který rozhodne o tom, zda budou nadále patřit mezi favority soutěže.

Vzájemná bilance: 2 – 2 – 8, 15:35

ROŠTĚNÍ (14) – ZÁHLINICE (13)

Souboj posledních bude k vidění v Holešově, kde s Roštěním změří síly hráči Záhlinic. Hostující mužstvo bude chtít potvrdit senzační zisk bodu s Martinicemi.

Podle domácího kouče Radka Heryána, jehož tým okupuje čtrnáctou pozici bez zisku bodu, bude zápas se Záhlinicemi hodně důležitý. Záhlinický tým je na tom o tři body lépe, než jeho nedělní protivník. V předchozím kole překvapivě remizoval s Martinicemi.

„Nás nakopla remíza s Martinicemi. Chtěli bychom do úspěšného konce dotáhnout i zápas s Roštěním, to znamená získat tři body. To by nás ještě udrželo v reálné možnosti posunout se do konce podzimní části v tabulce směrem nahoru. Marodka se nám vyprazdňuje a ještě jsme se posílili o Dundu z Míškovic. Myslím si, že se už blýská na lepší časy,“ řekl předseda Záhlinic Ladislav Paštěka.

Vzájemná bilance: 2 – 0 – 0, 6:1

Série: Roštění 14× nevyhrálo. Záhlinice 11× nevyhrály.